Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ověřeno měřičem odporu kůže

Představte si, že by vám někdo z policie sdělil: „Zahajujeme proti vám trestní stíhání. Důkazem je pro nás to, že pan XY jako svědek měl v dané chvíli dobrý tep, dobře dýchal a hlavně se v dané chvíli málo zpotil!“ Absurdní? Nikoliv. To se stalo v našem právním státu dokonce s požehnáním pana ministra vnitra, jenom třeba podotknout, že slovní spojení označující tutéž skutečnost, se použilo jiné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hasmen

A teď mi řekněte někdo
proč např. v USA nikdo nevede diskuzi,že ten přístroj je vlastně na nic...  Až Češi s tím museli přijít
0/0
4.10.2004 23:32

HAL9000

Re: A teď mi řekněte někdo
Asi jsou Češi inteligentnější.
0/0
4.10.2004 23:39

hasmen

Re:
Moc to nerozmazávej,tady
0/0
4.10.2004 23:59

KaktusX

Chystejte si podobnou obhajobu i v oblasti GSM :-)
Jo a už si začněte chystat obhajobu vašich NEDOTKNUTELNÝCH proti důkazům vzešlým z výpisů mobilních telefonů. :-) A pro jistotu si připravte aspon osnovu ohledně případných důkazů z odposlechů. :-) Kdo je připraven, není překvapen.
0/0
4.10.2004 17:03

ODSakEda

Re: Chystejte si podobnou obhajobu i v oblasti GSM :-)
Aha! Takže až do mobilu řeknu manželce,jak se říkává,  že až se vrátí (např. dcera pozdě z diskotéky), že ji zabiju!, tak mě do rána vrtulníkem přepraví do Prahy nebo Ostravy k výslechu a obžalují o pokus vraždy???...
0/0
4.10.2004 23:24

ODSakEda

Re: Chystejte si podobnou obhajobu i v oblasti GSM :-)
Apropo v našem pohraničním (a lampasáckoestébáckokomunistickém samozřejmě...) stačilo dříve v hospodě jen tak z nasráání po pivu ríct, že se na to tady vykašlete utečete do Rakous a navíc i po provokaci souseda(!!!), co vám zaplatil a měl i v popisi práce sedět a chlastat v hospodě(!!!...) s tím že vás lákal, že by utekl hnet a at jdete s ním! A Ráno ve 4 už jste byl u výslechu na místním útvaru SNB (sboru národní bezpečnosti, též VB, pro ty co nepamatují nebo zapoměli!) či PS (pohran. stráže)!!!...................
0/0
4.10.2004 23:29

KaktusX

I Klaus přece říká,že lhát je normální
Zajímavé a signifikantní je, jak příznivci ODS zpochybňují vždy vše, co by mohlo přivést jejich hochy do kriminálu. Oni pánové Dalík a Večerek, i pan Topolánek vědí, proč na test nešli. A jejich věrní vyřvávači je budou hájit do roztrhání těla. :-) ODS ze zločinnosti vzešla, ze zločinnosti žije, čemu se kdo diví?
0/0
4.10.2004 16:59

crm6

Re: I Klaus přece říká,že lhát je normální
Celá ODS mi může být ukradená. Tady jde o to, že si policie, ať už z vlastní inciativy nebo na něčí příkaz, vykonstruovala případ, založený na prohlášení jediného člověka. Člověka, který se sám fakticky dopustil trestného činu, dokonce jako veřejný činitel. Dále veškeré teatrální akce (náramky, transport vrtulníkem, medializace), když přitom krádeže, zlodějny a násilnosti nechávají naši milou polici v klidu, dokonce si zadržené nechává utíkat či je rovnou pouští. Celé to smrdí politickou objednávkou a připomíná to politické procesy z 50.let. Čest vaší práci, policejní soudruzi.
0/0
4.10.2004 20:50

p_kosta

Argument
Můžete nám taky vysvětlit (stejně jednoduše), proč letadla nemohou létat? Jsou těžší než vzduch a mě připadá absurdní, aby létala.
0/0
4.10.2004 16:40

vampan

poněkud.....
Technicky je zařízení poněkud složitější a například impedance ("odpor") kůže není jen ohmický odpor vlhké kůže, ale o to se nejedná. Další zajímavou vlastností onoho detektoru je ta skutečnost, že lze pomocí tréninku,  tzv. biofeedbackem nacvičit takové neurovegetativní reakce, jaké si přejeme. Viz subliminals. Proto má uvedená metoda jen nepatrnou vypovídací hodnotu. Daleko horší je ta skutečnost, náš stát pomalu, ale jistě klesá mezi totalitní státy, posilování represivních složek, kriminalizace politiky, to je k zamyšlení nad odchodem do exilu, ale pozor na eurozatýkač další mezinárodní smlouvy!
0/0
4.10.2004 16:24

KaktusX

Re: poněkud.....
Spolehlivost vysledku je udavana 96%. To je vice ney "nepatrna vypovidaci hodnota". V pripade, ze by na test sli vsichni 3 (4 - vc. Topolanka) ucastnici, jednalo by se v pripade nekoliznich vysledku(3x ODS = lež, Koristka=pravda) o pravdepodobnost prakticky stoprocentni. Pánové z klanu modré straky VĚDÍ, proč tento test odmítli. :-)
0/0
4.10.2004 16:54

Najdete na iDNES.cz