Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nezájem pohřbil naději na hospic

K referendu, které mělo rozhodnout o vybudování hospicu, přišlo v Jablonci jen dvanáct procent voličů. Drtivá většina sice byla pro hospic, ale kvůli malé účasti je referendum neplatné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

yanx

Slizský hrob politických mlžů
Slavné referendum v malém městečku!!!
Byla to aktivita paní Paukertové pro nabrání politických bodů?
Bylo to poctivé snažení několika nadšenců, obrácené vniveč patovou situací na místní politické scéně?
Co asi tak mohl běžný občan zaznamenat:
pokud se nachomýtl, byla petice pro pořádání referenda; pak dlouho  nic; pak leták pana starosty a pana ředitele nemocnice, který podvracel smysl referenda několika kusými a tendenčně účelově laděnými útržky statistik; pak typický předvolební plátek "..zastupitel", jenž neutříděným shlukem souvisejících i nesouvisejících názorů stavěl se do opozice proti radniční koalici, obhajoval hospic v Bezručově ulici.
Bylo možno tušit jakousi hru. Ale šlo o Hospic? Město  namísto informačního panelu, či jakékoli propagace referenda dočkalo se jen jakési mlhy, rozporuplných názorů čelních představitelů.
Ač jsem se zajímal o problematiku Hospicu v Jablonci, dělalo se mi po tomto guláši špatně. Velmi špatně, Jen s největším přemáháním dotlačil jsem sebe do hlasovací místnosti.
Jako jeden z mála.
Asi to tak mělo být. Někomu to jistě udělalo radost.
Něco tak rozbředlého a smutně zkrachovalého jsem už dlouho neviděl.
Kdo je za přípravu, průběh a výsledek zodpovědný? Kdo promrhal takto statisíce města? Těším se na příští referendum.... 
0/0
5.10.2004 17:34

solrak

Zarážející
na celé věci je skutečnost, že srpnový návrh přípravného výboru na svolání referenda o Hospici byl podpořen nashromážděnými 6627 relevantními   podpisy !!! oprávněných osob a po 2 měsících  při  samotném referendu se pro "ANO" vyslovilo pouhých 4126 občanů. Kde bylo v sobotu alespoň těch  zbývajících min. 2501 obyvatel Jablonce, kteří se o konání referenda tolik zasazovali ??? 
0/0
4.10.2004 14:10

tom-tom-tom

88%úspěšnost po jednom letáku? Sen každé reklamky
Pokud chce někdo referendum a splní zákonné podmínky, má na to právo. Pokud někdo k referendu nechce, má na to také právo. A představa, že 90% lidí ovlivní jeden leták, je paranoidní. Navíc, bylo v něm něco nepravdivého? Lidi to asi nezajímá, možná proto, že o tom nic nevědí. A taky od koho. Novináři tomu sami nerozumí (jinak by v sobotu neotisklia MFD příběh ženy, která se neumí rozhodnout, jestli tatínka do LDN či hospice) a možná ani mnozí členové Sdružení (Vážená paní dr.Jorgová, hospic opravdu nemá nic společného se stárnutím populace, může v něm klidně skončit i dvacetiletý člověk a na procházky k přehradě asi také nepůjde, hospic je na poslední dny života). Pokud šlo jen o hospic, dopadlo referendum dobře. Hospic bude (v nemocnici), s nižšími vstupními i provozními náklady a to by vám v MFD, kde píšete každý pátek o mrhání penězi na radnicích, mělo udělat radost.
0/0
4.10.2004 9:21

juton

Nejhorší je,
, když se radnice postaví k referendu tak, že ji to vlastně nezajímá. Radní můžou mít klidně opačný názor, ale přezíravý postoj k referendu, které si vyžádalo x lidí, to zavání pohrdáním občany. Podobný přístup má, podle mého názoru, i brněnský magistrát ohledně referenda za zachování hlavního nádraží.
0/0
3.10.2004 19:58

Najdete na iDNES.cz