Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Proč tolik rozruchu

Při pozorném sledování událostí posledních týdnů je jasné, že pánové z vedení ODS nemají čisté svědomí. Pokud by ho totiž měli, proč by dělali tolik povyku? Ze všech případů vyberu jen dva aktuální. Kauza KOŘISTKA a LTO.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

krabi

způsob myšlení
Převažuje víra  přesvědčení.  Stále jste nezodpověděl základní otázku, jak p. Kořistka dokázal případně pomohl k zajištění důkazů pro svá tvrzení ? Proč nešel ihned na policii a např. nepomohl zajistit důkaz - předání peněz, nahrání jednání atd.? Bud lže nebo je debil. V právním státě totiž dokazuje žalující svá obvinění a ne obviněný svoji nevinu. taky je třeba dokazovat zákonnými prostředky a to neí ani detektor lži ani bičování, ani zkouška pekelným ohněm.  Zejména je-li požadován detektor králem zpravodajců a zpravodajských her Bublanem a podrazákem Grossem. Nebyl ten detektor s Kořistkou taky zmanipulován. Ale stručně - kde má Kořistka důkaz ? Pokud to dokázal tím že to řekl a potvrdila mu to manželka - mělo by se to zařadit mezi největší blbosti a postup policie rovněž není-li přími kriminálním činem .  A vy pokud činíte závěry na základě své víry jste přímým ohrožením demokracie u nás a vracíte nás do doby upalování čarodejnic.
0/0
2.10.2004 16:03

rychlošípák

Re: způsob myšlení
Zdarec KRABI! V reakci píšeš: " V právním státě totiž dokazuje žalující svá obvinění a ne obviněný svoji nevinu." S tím souhlasím, ale pokud se pamatuji, tak to má jeden háček. Kořistka nikoho nezažaloval, naopak byl zažalován ODS, Dalíkem a Večerkem. Takže Kořistka je tedy obviněný (takže nemusí prokazovat svoji nevinu) a strana žalující (ODS+ 2 aktéři) by svou pravdu tedy měla dokázat. Je to tak??!! Průser, co???
0/0
4.10.2004 9:12

sisko1

Souhlas !!
Modří ptáci a podnikatelé dostali strach , že na ně Gross došlápne a zabaví jim jejich černá konta !!! Peníze na černých kontech nakradli Modří ptáci obyčejným lidem a teď by je měli všechny vrátit !!! Lidé jasně podpořili pana Grosse a další vládní politiky a vyjádřili se pro tvrdé potrestání Modrých ptáků !!
 
0/0
4.10.2004 9:59

habit

Re: Re: způsob myšlení
...takze v pravnim state jsou zatykani a brani do vazby zastupci zalujici strany - mas opravdu sverazne vnimani prava...
0/0
6.10.2004 11:19

rychlošípák

Re: Re: Re: způsob myšlení
...proč já?? To psal Krabi, že žalující musí doložit své tvrzení. No a Kořistka trestní oznámení nepodal..... :o)
0/0
6.10.2004 13:25

campos

Re: způsob myšlení
Dovolil bych si nesouhlasit ... Ptáte se na pana Kořistku a jeho pomoc. Argumentů je hned několik, nejpádnějším snad ten, že se nebál podstoupit zkoušku na detektoru lži, který sice nelze použít jako jediný důkaz u soudu, ale oba dva pánové ke stejnému kroku odvahu nemají. Nabízí se tedy otázka - PROČ?
Vaše reakce je čistě zaujatá z pohledu příznivce ODS, což se nechá pochopit. Kauza vznikla ale právě "zásluhou" ODS, která za p.Kořistkou vyslala dva vyjednavače. Kdyby toho nebylo, nebyla by ani tato kauza, ale na kdyby se nehraje.
0/0
4.10.2004 11:10

absolu

???
Správně. Pokud mají čisté svědomí, nemají se čeho bát. I čarodějnice ve středověku se neměly čeho bát, pokud měly čisté svědomí.  Prostě kdo má čisté svědomí, je v klidu :))))))))))
0/0
2.10.2004 2:53

habit

Re: ???
...pokud jste nevinne, ohen vam neublizi...
0/0
2.10.2004 14:25

habit

Vazeny pane ctenari...
...tento titul (patrne vam ho pridelila redakce) predpoklada, ze tu a tam neco prectete. A pokud mate touhu vyjadrovat se k aktualnimu deni, je dobre cist vic nez tucne titulky bulvarnich platku - pak se vam nebude stavat, ze budete za troubu.... K vasim dedukcim - Koristka nic polici neoznamil -ani po zrale uvaze. Ta se to dozvedela z novin, a noviny o schuzce informoval Topolanek. Nebylo co tajit, slo o vicemene standartni postup, takove sondovani probiha na vsech stranach neustale. Koristka se ke schuzce novinarum priznal - ne ze by neco oznamil. Kdyz si prectete obvineni, na jehoz zaklade policie - ktera oba obvinene sledovala - provedla teatralni zatceni obou obvinenych - kteri se pri tom vysetrovani nijak nevyhybali - mel byste se zamyslet, na jakem zaklade je dnes mozno cloveka posadit do cely. I kdyz my pametnici to duverne zname - obvineni je v nekterych rezimech tim nejpadnejsim dukazem... ale to by bylo na dlouhe psani... nicmene nez se zase pustite do zasvecenych uvah a komentaru, zjistete si o tematu alespon zakladni udaje.
0/0
2.10.2004 0:37

campos

Re: Vazeny pane ctenari...
Se sondováním máte jistě pravdu, v tomto bodě se shodneme, ale neshodneme se v ostatním. Pokud při tom sondování nepadla zmínka o úplatku, proč se tedy oba pánové vyhýbají zkoušce, kterou podstoupil pan Kořistka?
Způsob zatčení je diskutabilní, neviděl jsem ale nikde zatýkání v rukavičkách a prosebná slova o společnou cestu na policii - stejně jako nikde nebyl ani jeden záběr z nelidského zatýkání jak to prezentuje ODS.
Navíc je tu ještě zdánlivě nesouvisející skutečnost. Krom problémů ODS s kauzou Kořistka, která nepomůže ani ODS ani ČSSD, má právě ODS několik dalších problémů - např. v Brně, Kladně ... a výroky některých představitelů této strany (Topolánek, Langer, Bém a další) svědčí nejen o tom, že je asi něco shnilého ve státě dánském, protože proč by potom nenechali všechny kauzy dojít před soud a tam se obhájit, ale poškozují - a to je daleko horší - jméno naší republiky v zahraničí.
0/0
4.10.2004 11:17

Kokeš

Pane Pavle Felgr
Vy asi nebudete moc bystrý člověk, že? Nebo naopak budete, ale pak budete docela pěkná svině.
On totiž pan Kořistka na policii nic neoznámil, tím méně za pár dní. On to ze sebe pan Kořistka vysoukal až na dotaz novináře Bartoníčka a až měsíc po chůzce. A to ještě zpočátku i tu schůzku, o které věděl novinář přímo od p. Topolánka usilovně zatloukal. A ještě škemral, aby to novinář nikde nepsal. Chtěl prostě jenom spustit podlou šuškandu a když to MfD přece jenom napsala, začal zmatkovat, až mu nakonec pomohl Gross s Němcem.
Jestlipak jste všiml, že ihned po nastoupení do parlamentu se Kořistka stal za odměnu místopředsedou klubu a přeskočil tak ostatní kolegy?
Tak co, vážený, jste hloupý nebo jste manipulátorská svině? 
0/0
1.10.2004 22:21

polarniliska

Pokud mají čisté svědomí, nemusejí se bát?
Zní to sice logicky, ale při vyvolávání podobných kauz, není až tak důležité jak dopadnou, jako to, že se o nich začne mluvit a minimálně někoho na jistou dobu očerní.
Kdyby jste byl podezřelý dejme tomu z vraždy, bude se na Vás, i přes později prokázanou nevinu, půlka lidí koukat jako na zločince a nenaděláte s tím nic.
0/0
1.10.2004 15:35

Pravy_Juice

Re: Pokud mají čisté svědomí, nemusejí se bát?
Každý věří tomu, čemu věřit chce. Pokud je autor článku přívrženec nynější vlády, tak prostě bude věřit Grossovi až do hrobu :). Jeho argument, "pokud mají čisté svědomí, nemusí se bát detektoru lži" je hloupý. Je jasné, že Grossova policie bude vyslýchat na detektoru jinak Kořistku, a jinak Dalíka s Večerkem. Ono totiž právě na formě a způsobu výslechu za použití detektoru nejvíc záleží. Nedivím se těmto pánům, že ho odmítli, protože by se grosstapo snažilo případně zfalšovalo výsledky výslechu na detektoru. Předesílám, že Kořistkovi nevěřím, protože je tento způsob uplácení právě v tomto případě trochu nelogický. A ještě... když se Gross snažil přesvědčovat poslance ODS aby podpořili vládu... nenabízel jim snad nějaké posty nebo výhody ?... v čem je tento případ jiný ? pokud se tedy opravdu jedná o uplácení postem velvyslance v Bulharsku... .:))). Btw ještě je zajímavé, že takovýto skutečně tendenční článek, (to snad psal sám Gross) IDNES uveřejní, a názor který by svědčil pro opačnou variantu ne. Hm, zajímavé :).
0/0
1.10.2004 20:05

Najdete na iDNES.cz