Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zákon zakázal diskriminaci v zaměstnání

Začíná platit nový zákon o zaměstnanosti, který přináší změny pro půl milionu lidí bez práce. S ním se novelizuje dalších 54 zákonů včetně zákoníku práce. U přijímacích pohovorů díky němu nesmí už nikdo klást diskriminační otázky typu: "Máte děti? Kdo je bude hlídat, když onemocní?"

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dezidor

Mladá Češka?
Chadija Aisha je mladá Češka z Brna. Hahahaha.
0/0
2.10.2004 14:16

Willybald

Monopolni sila
Mnoho tzv. liberalu (mam ovsem podezreni, ze vetsina z nich krom tohoto slova o liberalismu nic nevi) zde vola po absolutnim uvolneni zakonu regulujicich zamestnavani. Volaji po volnem trhu, neviditelne ruce, atd... Tito lide si vsak neuvedomuji, ze svobodny trh funguje efektivne pouze v dokonale konkurencnim prostredi. Cim vyssi je monopolni sila jedne se stran poptavky a nabidky, tim vice ucinku se ztraci. Pracovni pravo strani zamestnancum zcela ve spravnem duchu. Ve skutecnosti je (krome nekterych vyjimecnych povolani, oboru a odvetvi) vyrazna prevaha monopolni sily na strane zamestnavatele (at uz jde o pocet subjektu na trhu, informace, ...). Pracovni pravo toto alespon castecne napravuje. Samozrejme jde o to, aby vse bylo v rozumne mire.
0/0
1.10.2004 12:47

123freak

Re: Monopolni sila
0/0
1.10.2004 13:37

redback

neví tady někdo náhodou ...
jestli páni a dámy musí mít podle nového zákona společný hajzly?
0/0
1.10.2004 12:24

iuos

hmm
my to tak máme - na cca 20-30 lidí dva hajzly.........
0/0
1.10.2004 13:57

Evangelis

Právo podniku na klíčové informace
Je pravda, že do soukromí lidí by podnik moc hrabat neměl, na druhou stranu by podnik měl mít právo získat o uchazečích všechny informace, které by mohly ZÁSADNÍM ZPůSOBEM ovlivnit jeho pracovní výkonnost a jeho využití na daném pracovním místě, což informace o dětech, markantních kulturních zvyklostech, příp. větší zdravotní problémy určitě jsou. Navíc by si problémy ušetřil i zaměstnanec, který by tajil své pracovní 'hendikepy' a potom by se v práci trápil, přitom by se mohl hned na začátku dozvědět, že na tom místě nemůže obstát, pokud si to neuvědomoval hned na začátku (někdy není možné si uvědomit, co pracovní místo přesně obnáší, dokud se nezačne vykonávat).
0/0
1.10.2004 11:20

patockajan

Re: Právo podniku na klíčové informace
Takže než aby se na to místo hlásil, má zůstat doma a brát sociální dávky, chcete říci?
0/0
1.10.2004 11:23

Evangelis

Re: Re: Právo podniku na klíčové informace
To ne, ale když mám doma dítě, které je náchylné na nemoci a musím s ním být často doma, tak se nebudu hlásit na místo, které vyžaduje ve většině času služební cesty po celé republice nebo v zahraničí. Nebo jak už někdo napsal níže, hnát se s ryze arabsky znějícím jménem do americké firmy, která posílá zaměstnance na různá jednání letecky, by asi taky nebylo to pravé ořechové.
0/0
1.10.2004 11:36

patockajan

Re: Re: Re: Právo podniku na klíčové informace
To jsou ale extrémní případy, kdy myslím by se žádná soudná žena, která se o své děti opravdu stará, o místo s x služebními cestami ani nehlásila.
0/0
1.10.2004 11:39

Kenkaku

stejně je to na nic!!!
každý zaměstnavatel jako první žádá strukturovaný životopis... Jakmile žena (ha! první diskriminace, dělíme muže a ženy...) životopis dodá bude lustrován ze všech úhlů aby se odhalilo co bude třeba vědět... (a že se mateřská z životopisu pozná, na to můžete vzít jed). Takže co vlastně tenhle zákon řeší?
0/0
1.10.2004 11:17

peterudes

to Isbjoerna, Zlý Fořt Emil a 2 Mac7
koukam ze se na tyhle diskuzi znuvu objevily staré známé firmy, Isbjoerna, zlý fořt emil a 2 Mac7 mám pocit, že jsme přesně o tomtéž diskutovali nedávno a také mám pocit, že všichni trváme na svých pozicích tak že tahle diskuze nepřinese zřejmě nic nového. No jinak jsem zástancem toho, že tento zákon nic nepřináší, důležitá je možnost volby jak pro zaměstnance tak pro zaměstnavatele. Zákon zařídí akorát to, že si budou lidi navzájem víc lhát, atd atd. ..
0/0
1.10.2004 11:08

zlý fořt Emil

Re: to Isbjoerna, Zlý Fořt Emil a 2 Mac7
Asi tak nějak ...
0/0
1.10.2004 11:09

patockajan

Je to vůbec řešení... a čeho?
Myslím, že jedna věc je zřejmá: jestliže dříve zaměstnavatel řekl: nevezmu vás, protože jste žena, muž, těhotná, ošklivý, Rom, atd. teď to neřekne, přijme stejně, koho chce a na celé věci to mnoho nezmění. Zákon takto působí spíš jen jako deklarace žádoucího stavu, než zvazné pravidlo jednání. Rozsudek soudce Cepla juniora v kauze 50leté uhazečky o zaměstnání na katastrálním úřadě, ve kterém neuznal její žalobu na ředitele tohoto úřadu, načež spáchala sebevraždu, jenom ukazuje, že tento zákon nebere vážně ani ten, kdo by měl podle něj soudit.
0/0
1.10.2004 10:57

Adéla

Re: Je to vůbec řešení... a čeho?
 přesně! A to to bylo černé na bílém
0/0
1.10.2004 11:02

2Mac7

naši zákonodárci
byli a jsou debilové ! Ať mi někdo z nich vysvětlí , jak konkrétně tento zákon přispěje ke snížení nezaměstnanosti .
0/0
1.10.2004 10:46

wildge

Re: naši zákonodárci
"Zákon o zaměstnanosti přináší přísnější pravidla pro vyplácení podpory."
0/0
1.10.2004 10:52

2Mac7

Re: Re: naši zákonodárci
a ? Proto třeba žena po mateřské nebo padesátník snáz najsou práci ? Jak ?
0/0
1.10.2004 10:55

wildge

Re: Re: Re: naši zákonodárci
Tohle opatreni je proti tem, kdo moc nehledaji (coz jsou i nekteri ti padesatnici). Kdyz se zmensi tahle skupina, nezamestnanost se snizi. Jak jinak by se dala tahle skupina omezit? ---- Jo, mas pravdu, ze by to chtelo vic investic misto spotreby. Ale tenhle zakon moc nove spotreby nepridava. Jen urcuje nove mantinely. A ty jsou v poradku. ---- Jaky zakon by sis predstavoval, ktery by snizil nezamestnanost (a zachoval socialni jistoty, protoze bez tech Ti to lidi nevezmou)?
0/0
1.10.2004 11:03

2Mac7

Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
Škromach : "  od nového zákona si slibujeme , že výrazně pomůže snižovat nezaměstnanost a lidem usnadní získat práci "  Nedokážu si představit zákon , který by přinesl pracovní místa - to asi žádný zákon nedokáže .
0/0
1.10.2004 11:12

Neumětel

Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
To je ono! Nemůžeš snižovat nezaměstnanost a zároveň zachovat sociální jistoty.
Můj návrh, jak snížit nezaměstnanost:
 
1. Umožnit zrušit pracovní poměr ze strany zaměstnavatele bez udání důvodů a bez odstupného (výpovědní lhůta 1 měsíc - sociální jistota).
 
2. Snížit daňové zatížení, zejména platby na sociální a zdravotní ojištění.
 
Asi je to drsné, ale toto by určitě snížilo nezaměstnanost.
0/0
1.10.2004 11:23

patockajan

Re: Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
Víte, já pokud vím, tak podobné poměry v některých rozvojových ze´mích skutečně fungují, nezaměstnanost to skutečně poněkud sníží, ale nikoliv generálně. jsou totiž jisté makroekonomické principy, ajko například NAIRU, které kvantifikují nejnižší dosažitelnou míru nezaměstnanosti v ekonomice bez rizika inflačních spirál, pokud vím odhady NAIRU pro ČR jsou někde mezi 6-8 procenty.
0/0
1.10.2004 11:30

Neumětel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
Současná míra nezaměstnanosti je 10%. Takže rezervy určitě jsou...
A nějaké alternativní návrhy, jak snížit nezaměstnanost?
0/0
1.10.2004 11:37

patockajan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
1. Je třeba říci, že pod 6% tady nezaměstnanost za současné úrovně reálného produktu nikdy nebude. Je třeba vytvořit možnsti alternativního výdělku pro tyto skupiny (pokud chtějí pracovat) ekologické, sociální, kulturní atd. aktivity.
2. Skutečně zpružnit pracovní trh, který ochrańuje ty, co už  práci mají.
0/0
1.10.2004 11:44

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
"Umožnit zrušit pracovní poměr ze strany zaměstnavatele bez udání důvodů a bez odstupného (výpovědní lhůta 1 měsíc - sociální jistota)."
Se v Evrope neda juristicky prosadit, ale zamestnat na dobu urcitou (rekneme 2 roky) a pak pracovni smlouvu prodluzovat. To umozni zamestnavateli lepsi kalkulaci. Odstupne - rekneme narok az po urcite odpracovane dobe (5 let?) ve vysi 20-25% mesicniho platu za kazdy odpracovany rok.
 
"Snížit daňové zatížení, zejména platby na sociální a zdravotní ojištění"
Jde jen za soucasne zvyseni vlastni odpovednosti kazdeho zamestnance (privatni pojisteni atd.). Na to je vsak treba dostatecne mzdy - z ceho si ma clovek sam platit pojisteni, kdyz vydela 10.000 Kc?
Dokud se ze soucasne mzdy (dane) financuje soucasna nezamestnanost a nemoc, je tezke tyto dane (ze dne na den) snizit, protoze by staly statisice na ulici v zebrote. Ale je mozne za timto cilem jit, coz vsak bude trvat nekolik let.
0/0
1.10.2004 12:04

wildge

Re: Re: Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
"To umozni zamestnavateli lepsi kalkulaci" - ovsem vyrazne to zhorsi kalkulaci zamestnance. Co s tim? Platby na socialni a zdravotni pojisteni nejsou danove zatizeni. Chybou je, ze zamestnavatel plati cast techto plateb bez vedomi zamestnance. Popravde, tohle nemuze ve svem dusledku nikomu pomoci. --- Privatni zdravotni a socialni pojisteni je sice hezka myslenka, ale neuskutecnitelna, pokud nechceme, aby to dopadlo jako na Slovensku, kde si dneska pri zlomene ruce muze clovek hodit masli. --- A pak, vyssi danove zatizeni neni nezbytne nevyhoda. Ne nahodou vyspele zeme maji vyssi dane nez treti svet.
0/0
1.10.2004 12:11

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
"...ovsem vyrazne to zhorsi kalkulaci zamestnance..."
 
To je pravda, nicmene je to jedna cast cesty, jak snizit nezamestnanost (tim snizit danove polykace a zvysit prijem do danoveho hrnce). Pracuji jiz 15 let na dobu urcitou, nejdelsi pracovni smlouvu jsem mela na dva roky (ted ji mam dokonce na tri ), mam jiz 4. zamestnavatele (vetsinou on smlouvu prodlouzil). Praci jsem nasla vzdy, protoze jsem byla ochotna prijmout "na dobu urcitou". Permanente pracovni smlouvu bych s nejvetsi pravdepodobnosti  nedostala a byla asi celych tech 15 let nezamestnana (jsem svobodna matka-samozivitelka, mam 19ti-letou dceru, takze drive jsem byla vzdy "matka s malym ditetem").
Mam pomerne vysoky prijem, takze se zabezpecuji privatne (nebudu lezet statu na kapse). Kalkulace je sice trochu obtiznejsi, ale i v permanentnim pomeru muze jit firma do insolvecy . Jistotu nema nikdo.
0/0
1.10.2004 12:27

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
P.S.
"...Platby na socialni a zdravotni pojisteni nejsou danove zatizeni..."
Vim, jakou zatez ma na techto polozkach zamestnavatel v Nemecku. Je treba i tyto polozky postupne snizit (obema ), aby se snizila cena prace (danova a pojistna cast mzdy). Tim se zvysi moznost zamestnavat (snizi se nezamestnanost).
Potrebuje-li otec rodiny na zivobyti 2.000 € cisteho, sezene snaze praci, delala-li by zatez zamestnavatele jen 3.000 € ; dnes plati zamestnavatel 4.474 € na cistou mzdu 2.000 € (Nemecko, mzdove tabulky).
0/0
1.10.2004 12:36

wildge

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
Jenze tyhle platby jsou platby na zivotni komfort toho zamestnance... To, ze to plati zamestnavatel je koncepcni chyba, protoze to neni videt. Snizovat tyhle platby pujdou jen pokud se snizi komfort (coz nikdo nechce) nebo zefektivni jejich vyuzivani (coz je jak ve zdravotnictvi, tak socialni sfere dost tezke). Treti cestou by byly dotace statu do techto polozek z jinych dani, coz je samozrejme zase nekoncepcni. --- Jinak nizsi cena prace jeste neznamena, ze zamestnavatel prijme vic zamestnancu. Znamena to, ze se snizi cena produktu. Konkurence ho k tomu donuti. Proc by mel konkurent podporovat, aby podnik mel vic zamestnancu a tim se stal jeste vetsim konkurentem? ---- Zkratka tyhle polozky nelze dost tezko zapocitavat jako dane, jdou (mely by jit) mimo danovou soustavu.
0/0
1.10.2004 13:31

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
"...jeste neznamena, ze zamestnavatel prijme vic zamestnancu..."
 
Zalezi na tom, kde to je. Ne kazda firma vyrabi denni spotrebni zbozi (mleko, maslo, chleb a mydlo ). Firmy, ktere se zakladaji na service nebo prace, ktere mohou vykonavat jen lide (vedecky vyzkum, skolstvi), potrebuji penize na zamestnance. U nas (v Nemecku) napriklad stoji hodne vynikajicich projektu, protoze nemame dostatek penez na pracovni sily.
0/0
1.10.2004 14:14

patockajan

Re: Re: naši zákonodárci
Přece hlavní problém našeho trhu práce je, že je příliš mnoho slimáčků a přiliš málo zelíčka. U nás na Ostravsku připadá na jedno pracovní místo asi 50 uchazečů. Míst je jistě celkově více, než je v nabídce úřadů práce, ale podle zahraničních zkušeností jen asi 1-2x, takže to by pořád bylo zhruba 20 lidí na jedno místo.Jak toto vyřeší zpřísnění podpor, to opravdu nevím. Jistě mohou se přestěhovat, ovšem na nemovitost v Praze si ze svých podpor nenašetří.
0/0
1.10.2004 11:03

wildge

Re: Re: Re: naši zákonodárci
S tim souhlasim. Jenom tohle to nevyresi. To snad ani nebyl zamer toho zakonu. Reseni tady spociva v investicich. Ty neprobihaji tak, jak bych si pral.
0/0
1.10.2004 11:07

Neumětel

Re: Re: Re: naši zákonodárci
Jenže to chce taky uvést více informací.
 
1. Co to jsou za uchazeči (sorry, na to se vlastně teď nesmím ptát)? Co umí, jakou mají praxi a vzdělání?
 
2. Je jasné, že některé firmy se s novým místem ani neobracejí na úřady práce. Copak tak najde odborníky?
 
3. Firmy nemají možnost být pružné v zaměstnávání. V okamžiky mnoha zakázek nemohou přijmout nové lidi a období horším se jich nemohou snadno zbavit.
 
4. Zákoník práce není vyvážený. Zaměstnanec má mnohem vetší výhody, což způsobuje tu vysokou nezaměstnanost - nová pracovní místa nevznikají pružně.
0/0
1.10.2004 11:12

patockajan

Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
Vidím, že se detailně vyznáte v kvalifikační struktuře uchazečů o zaměstnání. Něco o tom vím, dělam jsem na to téma diplomku. Mohu Vás ujisti, že na úřadech práce Ostravska čeká na zaměstnání fůra lidí s VŠ a SŠ vzděláním, s jazykovou a počítačovou výbavou. Jen těch míst je nějak málo...  Co do pružnosti trhu práce, s tím bych vcelku souhlasil, jenže tu ochranu si přes odbory vydobyli lidé, kteří práci maji...
0/0
1.10.2004 11:18

Neumětel

Re: Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
VŠ a SŠ jakého zaměření? Humanitního, ekonomického a gymnazisty? Začátkem 90. let stačilo umět anglicky nebo německy a napsat dopis ve Wordu a našli jsem práci hned. Dnes je ale jiná doba. Znalost jazyka a uživatelská zručnost s PC je základní minimum, které vůbec není třeba zdůrazňovat. Ovšem kromě toho člověk musí něco umět.
Naše firma má dlouhodobě problém sehnat technicky velmi zdatné VŠ lidi, co umí zároveň dobře anglicky (znalost práce na PC nezmiňuji = samozřejmost) a to je velký problém. Většinou umí jen jedno (techniku nebo jazyk).
0/0
1.10.2004 12:41

opportunity

Re: Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
0/0
1.10.2004 17:43

wildge

Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
1. Ale muzes. Na praxi a vzdelani se samozrejme zeptat muzes. 2. No, urad prace neni urad na dodavani odborniku. Takze chtit po nem neco, na co neni, je trochu podivne. 3. Ano, zlepsuje to zivot zamestnancum a nuti zamestnavatele lip planovat. Pokud je to tak ale pro vsechny firmy, ma tuhle nevyhodu kazdy, takze v konkurenci se to zas tak moc neprojevi. 4. Zakonik nikdy nebude vyvazeny. Vyhody zamestnance nezpusobuji nezamestnanost, naopak to podporuje byt zamestnany (oproti tomu byt nezamestnany to prinasi vyhody). Pokud si pod pruznym vznikem pracovnich mist predstavujes, ze je lze rychle zrusit, tak jak chces vyresit treba sezonni nezamestnanost a z ni plynouci potize desetitisicu lidi v regionu? Moznost rychleho ruseni mist nezaruci, ze ta mista zas budou rychle vznikat.
0/0
1.10.2004 12:18

Willybald

Re: Re: Re: naši zákonodárci
merit pocet uchazecu na jedno pracovni misto je matematicky dost zavadejici. predstavte si situaci, kdy se nabizene misto zaplni v prumeru behem jednoho dne, ale jeden nezamestnany clovek hleda praci v prumeru deset dni (coz je celkem logicke - nema dokonaly pristup k informacim, udela si kratsi dovolenou a vice si vybira). i v teto ryze hypoteticke situaci, kdy si kazdy uchazec nakonec praci (pouze je zde drobny casovy nesoulad) najde vychazi 10 nezamestnanych na jedno pracovni misto. zaver: sledujte i jine statistiky - krome teto i pocet dni nezamestnanosti, pocet dlouhodobe nezamestnanych, atd...
0/0
1.10.2004 12:29

patockajan

Re: Re: Re: Re: naši zákonodárci
Když budu sledovat jakoukoliv statistiku, týkající se našeho trhu práce. at´je to právě vámi zmíněný počet a struktura dlouhodobě nezaměstnaných atd., vychází mi, že je doslova zázrak tady nějaké rozumné místo sehnat.  Ono jít na všechno teoretickou matematikou je sice pěkné, ale lepší je si například sociologicky zjistit reálné pracovní zkušenosti participantů na trhu práce.Jak známo, když já mám kuře a vy nic, tak statisticky máme každý půlku kuřete a všechno je v pořádku.
0/0
1.10.2004 13:55

Evangelis

A co personalistické teorie?
Moderní personalisticka teorie říká, že zaměstnanec se nenajímá pro pracovní místo, ale pro podnik. Proto by měl být při nástupu seznámen s celým podnikem, jeho fungováním, cíli apod., dozvědět se o něm co nejvíce, aby se s ním mohl ztotožnit. Jak by tohle ale mělo fungovat, když se na oplátku podnik o svém zaměstnanci nesmí dozvědět téměř nic? Tato neinformovanost může také pozdějí vést ke zmatkům. Když by např. podnik mohl zřídit jesle pro děti zaměstnankyň, ale nesmí vědět, jestli vůbec zaměstnankyně nějaké děti mají nebo ne, totéž pořádání zájezdů... Jsou to úplně zbytečné komplikace, podnik se to stejně dříve nebo později nějak dozví (žena požádá o uvolnění z práce kvůli dítěti = asi má dítě apod.).
0/0
1.10.2004 10:39

wildge

Re: A co personalistické teorie?
Ta teorie je platna pro pozice, kde slusne chovani zamestnavatele k zamestnanci prinasi zamestnavateli zisk. Ale to ani zdaleka neni pravda ve vsech pripadech. ---- Podnik se toho muze dovedet velmi mnoho, ale ne o soukromi. Uchazejici se zamestnanec taky nechce vedet, jestli sefova je vztekla, kdyz ma sve dny. Presto se to pozdeji dozvi. ---- Jesle a zajezdy se resi se zamestnanci, ne s uchazeci. Rad bych videl firmu, ktera prijme zenu s ditetem jen proto, ze ji muze otevrit jesle...
0/0
1.10.2004 10:57

Cryss

Zkušební doba
S tou zkušební dobou je to fakt. Tak o co se ten zákon tedy snaží? Když potom může zaměstnavatel rozvázat pracovní poměr ve zkušební době bez udání jakéhokoliv důvodu, tak takový zákon nemá hlavu ani patu! Nebo se bude měnit i toto???
0/0
1.10.2004 10:37

Ahasver

škromach je superblb
Nic neví, nic neumí, jen by pořád přerozděloval.Zvýhodňování velkých firem má svoji logiku, ale z nesocialistického pohledu je to hrozný svinstvo!
0/0
1.10.2004 10:32

wildge

Typicky ceske jmeno...
Ten pohovor Chadija Aisha obrečela. Už se zdálo, že má vysněnou práci na dosah, měla za dva dny nastoupit. Mladá Češka z Brna splňovala všechny požadavky (mimo jiné skvěle mluví dvěma jazyky a další dva se učí). --- Jinak nic ve zlem. Podobny zakon je normou ve slusne spolecnosti.
0/0
1.10.2004 9:59

Neumětel

Re: Typicky ceske jmeno...
Nepochopil jsem pointu.
0/0
1.10.2004 10:32

wildge

Re: Re: Typicky ceske jmeno...
Nemuzes pochopit vsechno. Zeptej se Klause, treba Ti poradi.
0/0
1.10.2004 10:39

glaku

Škromach
Tak dámy s malými dětmi, běžte se hlásit na škromachovo ministrestvo, určitě po vás hned sáhne a dá vám práci přímo ve svém paláci...  trotl jeden nafouklej uchechtanej ....
0/0
1.10.2004 9:50

Dr No

Debilní pokrytecký zákon,
který omezuje svobodu zaměstnavatelů a nic nepřinese zaměstnancům. Pokud má soukromý zaměstnavatel platit zaměstnance, je logické, že je jen a jen jeho věc, koho přijme a podle jakých kritéríí se bude rozhodovat. Pokud  se politici snaží zasahovat do této záležitosti, ukazují zcela nepochybně, že jsou to idioti. Navíc to lze snadno obejít, protože zaměstnavatel si může v odmítnutí žadatele o práci vymyslet jakýkoliv důvod. Kromě toho, že to nutí zaměstnavatele k nedústojnému lhaní, poškodí to především lidi, kteří hledají práci. Nedozvědí se totiž skutečný důvod, proč nebyli přijati a budou se znovu a znovu pokoušet získat práci na místech, kde třeba vůbec nemají šanci. Znovu opakuji - takový zákon mohl vymyslet jen naprostý idiot. 
0/0
1.10.2004 9:40

wildge

Re: Debilní pokrytecký zákon,
Takovy zakon funguje ve vsech slusnych zemich. Zrejme jsou vsude naprosti idioti.
0/0
1.10.2004 10:00

zlý fořt Emil

Re: Re: Debilní pokrytecký zákon,
Zřejmě ano ...
0/0
1.10.2004 10:11

Neumětel

Re: Re: Debilní pokrytecký zákon,
Hlavně jde o to, že takovýto zákon vůbec nic nepřinese žadatelům o práci (kromě pocitu, že se jich zamestnavatelé nebudou smět přímo ptát na některé otázky). Zaměstnavatelé budou nuceni se chovat racionálně (neuvedeš v životopise rodinný stav – z principu tě nevezmu, nebudu riskovat a zcela legální důvod se najde vždy: „na pozici byl vybrán jiný uchazeč“) a o to víc se takovýmto rizikovým skupinám zmenší šance najít práci.
  Už jsme to zmínil níže. Čím více se některé skupiny chrání, tím hůře jsou zaměstnatelné.
0/0
1.10.2004 10:14

Najdete na iDNES.cz