Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kdo je podezřelejší? Policie, či zatčení?

Policie zatkla a obvinila Marka Dalíka a Jana Večerka. Dospěla k přesvědčení, že skutečně nabízeli Zdeňku Kořistkovi desetimilionový úplatek za to, aby zradil Grossovu vládu. Přinejmenším od roku 1997, kdy vyšly najevo daňové podvody ODS, máme před sebou největší kriminálně-politické drama.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jan9

Škoda ...
jen, že Martin Komárek neuved nějaký rozumný důvod, proč pánové Dalík  a Večerek vážili z pověření předsedy Topolánka za poslancem Kořistkou dalekou cestu z Prahy do Ostravy.
 
Napovím:
Chtěli si s ním poklábosit o počasí a o stavu vod na českých řekách.
0/0
7.10.2004 15:42

Feo

Právní stát
Půjde-li to tak dál musí se obyčejný smrtelník bát. EsDží parta si totiž  vyšlápla až na samého vyslance Topola. To by si ani sám Timur asi nedovolil. On byl EsDží vždy více policajtem než ajznboňákem (tam se minul povoláním) a ze starého Koláře v podstatě celou dobu dělá šaška.
Kde je právo,morálka,výkřiky spravedlivých (Havel a jemu podobní), kteří se rádi zasazují o lidská práva????
0/0
1.10.2004 10:04

Dr No

To by mne zajímalo,
podle jakého paragrafu je trestné "přemlouvat" poslance, aby hlasoval určitým způsobem. Nebo snad na to máme speciální zákon? Vždyť jako úplatek se dají brát i poslanecké platy a další prebendy, které zaručují, aby poslanec hlasoval ne v souladu se "svým svědomím" a "vůlí voličů", ale v souladu s přáním vedení strany, kter jej nominovalo a které také rozhoduje o jeho dalších prabendách a také o jeho příští nominaci. Také je v souvislosti s tímto přístupem podivné, že poslanec může změnit během jednoho volebního období klub (třeba opilec Kott) a nic se neděje.
0/0
1.10.2004 8:48

jan9

Líbí se mi ..
že jsi slovo přemlouvat dal do uvozovek.
0/0
7.10.2004 15:43

HAL9000

Gross hraje vabank...
... ale v podstatě nic neriskuje. Když to prohraje, nastrčí Bublana, který se čím dál tím více jeví jako velmi vhodná osoba pro tyto účely.
0/0
1.10.2004 6:08

Kokeš

Grosstapáček v čele Grosstapa
Prý: Kdo má čisté svědomí, nemusí se bát "... Není přijatelné aby opozice zasahovala do probíhajícího trestního řízení a pokud ODS má čisté svědomí, já nevím proč by měla být nervózní..." Při slovech premiéra vlády České republiky jsem si vzpomněl na Milana Šrejbra, kterého policejní komando vyvleklo z nemocnice. Bývalý tenista se pár dnů před tím vrátil z USA, aby mu nemohlo být vytýkáno, že se vyhýbá vyšetřování. Vzpomněl jsem si také na Viktora Koláčka, kterého policie demostrativně odvedla v poutech shodou okolností právě ve dnech kdy se rozhodovalo o privatizaci Sokolovské uhelné, ačkoliv anonymní udání na jehož základě byl zatčen měla policie 9 měsíců předem. Pár dnů po Koláčkově zatčení, jeho firma stáhla svou přihlášku ze soutěže o Sokolovskou uhelnou. "... Děláme vše, co se dá, ale s důkazy to zatím vypadá špatně, řekl 7.9. Mladé frontě Dnes k případu Kořistka zdroj z policejního prezidia. Pro Kořistkovu verzi, podle níž mu poradce šéfa ODS Marek Dalík a lobbista Jan Večerek nabídli deset milionů korun, když nepodpoří vládu, nejsou důkazy..." Téhož dne oznamuje ministr vnitra Bublan : "... Vyšetřování pokračuje a poté bude předáno. Nevidím, že by to šlo do ztracena. Neřekl bych, že bude odloženo, ale záleží na státním zástupci, jak to posoudí, řekl Bublan novinářům..." Na dnešní "akci" je zajímavá spousta věcí. Mne osobně zaujaly tyto: 1. V rozporu s tvrzením ministra vnitra z počátku září státní zástupce nic neposuzoval: "... Okresní státní zástupce z Ostravy Martin Fraš, který případ podplácení poslance Kořistky dozoruje, řekl ČTK, že Dalík s Večerkem nebyli zadrženi na jeho žádost..." 2. Podobně jako v případě Viktora Koláčka policie zatýkala oba obviněné velmi brzy ráno: "... Policie zatkla Večerka před 06:00 v Praze, Dalíka kolem 08:30 před hotelem v Kroměříži, kde spal po politickém mítinku ODS. Dalík si údajně při snídani s Topolánkem jen odskočil pro něco do a
0/0
1.10.2004 5:43

Kokeš

Re: Grosstapáček v čele Grosstapa
"... Policie zatkla Večerka před 06:00 v Praze, Dalíka kolem 08:30 před hotelem v Kroměříži, kde spal po politickém mítinku ODS. Dalík si údajně při snídani s Topolánkem jen odskočil pro něco do auta, kde ho policisté zadrželi a odvezli do Prahy. Na služebně v Dlážděné ulici pak vyslechli obvinění a absolvovali výslech..." Myslím, že stojí za povšimnutí, že žádný z nich nebyl zatčen v místě svého bydliště. Usuzuji z toho, že oba dva musela policie sledovat. 3. Obhájci obviněných nebylo umožněno podívat se do spisu: "... Obhájci obou obviněných chtějí podat proti usnesení o trestním stíhání stížnost. Považuji také za skandální, že nám nebylo umožněno podívat se vůbec do spisu, takže my nevíme, podivuje se Devátý. Zda u obviněných padnou návrhy na vazbu, advokát zatím neví..." Nakonec snad jen parafráze výroku exministra vnitra "... Není přijatelné aby opozice zasahovala do probíhajícího trestního řízení...". Ano, stačí když tak činí Big brother SG. http://www.novinky.cz/04/09/97.html "Šéf okresního státního zastupitelství v Ostravě Josef Bláha, který má případ na starosti, Právu řekl, že o trestním stíhání obou mužů byl informován odpoledne". Má to tedy na starosti státní zástupce Fraš, nebo Bláha? Jak to, že byli zatčeni ráno v 6:00 a v 8:30 a státní zatupitelství se o tom dovídá až odpoledne? Asi z rádia... Jak se zdá státní zástupci jsou pátým kolem u vozu Gross jakýkoli politický nátlak ze strany policie odmítá. "Řekl jsem, že ODS chci porazit normálními politickými prostředky," prohlásil dnes. Podle něj to je právě ODS, kdo celou záležitost politizuje. "Tady nežijeme ve státě, kde by rozhodovala policie," dodal. O ničem nerozhoduje ani státní zastupitelství, ani policie, ale sekretariát strany.. Deja vu... Jo a jsem ještě velmi velmi zvědavý na jednu věc, zda si toho všimnou naši investigativní novináři - sám Kořistka mele celou dobu o tom, že mu byl
0/0
1.10.2004 5:44

Kokeš

Re: Re: Grosstapáček v čele Grosstapa
Jo a jsem ještě velmi velmi zvědavý na jednu věc, zda si toho všimnou naši investigativní novináři - sám Kořistka mele celou dobu o tom, že mu byl nabízen post na konzulátu v Drážďanech, pak se z toho stal najednou Berlín a dnes, světe div se, policie mluví o Bulharsku...
0/0
1.10.2004 5:45

Najdete na iDNES.cz