Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Němec si přivedl do úřadu mladé kolegy

Justici v zemi bude řídit "kindermanagement". Nový ministr spravedlnosti Němec si s sebou na úřad přivedl z ministerstva pro místní rozvoj mladé spolupracovníky, jimž často není ani třicet. "Přivedl jsem si schopné a dynamické lidi, kteří se mi osvědčili," vysvětluje ministr.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michalll

.."místní rozvoj" v justici mne
trochu děsí. Dobrý manažer se sice dobře učí i kontrastní obory, ale raději bych viděl několik zralých evropanů či američanů, co "spravedlnost" nejen plánují, ale také osobně znají ze života.
jinak  potácení oboru získá jen větší amplitudu, tedy více šancí pro "kývajícící se", tedy delikventy.Parta známých navíc je neprůhledná a nekontrolovatelná.mafie není produktivní způsob života, i když se tak nejsnáze bohatne.
ale "nejsou lidi", komunismus asi dobře pokračující, unavení, udření , vyhořelí a vyčerpaní usilovnou dřinou nejsou nahrazeni čerstvou  silou, pracovní post je doživotní, mají i různé informace i personální....já už je v důchodu nezažiju a tuto část života v práci jim nezávidím, ani těm , co byli do důchodu v r. 89 "násilně" posláni.
může být použitý úředník i odpočatý a svěží, to je pohroma největší, úřadovali za něj zločinci....
michal, libčeves, t. 03771186 
0/0
30.9.2004 17:16

zbynek._s

Není v zájmu národa platit parazity
Pan ministr spravedlnosti Pavel Němec sice sám prokázal nedostatečnou znalost problematiky svévolného zasahování justice do českých rodin, když v diskusi s otcem Václavem Křížem prohlásil, že žijeme  v právním státě. Korunu tomu nasadil, když přirovnal  téměř nacistické odlučování dětí od svých otců, k jakýmsi problémům ve své soukromé firmě...Nicméně, ve věci personální čistky, pokud bude skutečná a nikoliv jenom na oko,  mu fandím.
Pak ovšem vyvstává  otázka, zda staří "právní" komunisté  nebudou  horší, než noví, kteří podle Parkinsonova zákona A - o nadměrném růstu administrativy, by mohli být horší, než pan ministr JUDr.Pavel Němec, aby ho neohrožovali.
Čeští otcové, kteří soudce, trojnásobně nadbytečné, než ve Francii a Belgii, musí svou prací vyživovat, naopak totiž potřebují , aby zákon A byl dle všech možností pana ministra omezen, neboť není v zájmu žádného národa platit parazity.
0/0
30.9.2004 12:18

Borgh

Jen ať tam tu pakáž pořádně přebere...
stejně naše ministerstva fungujou na ho*no, takže horší to nebude...
 
0/0
30.9.2004 10:44

raf1

Schopní
Ano, pan ministr je schopný, jeho pobočníci jsou schopní - bohužel všeho!!
0/0
30.9.2004 10:14

lucius21

Kolik tento clanek stal?, Ja chci taky obcas nekoho pospinit, tak bych chtel vedet cenu ? :)))
To by me moc zajimalo kdo si tento clanek objednal.
 Uz z toho tonu je jasne ze je to ucelove psany na zakazku s cilem toho ministra pospinit. Me je jedno jaky si vybira spolupracovniky. Hlavne ze budou schopni.
Vzdycky me vrtalo hlavou kam se podeli zurnaliste z Rudeho Pava co psali o "zvrhlem kapitalismu", "burzoasii"  a "tridnim nepriteli". Ja myslel ze se z nich stali nezamestnani. Ale asi jsem se splet, on si je cas od casu nekdo najme, nebo ne?
0/0
30.9.2004 9:59

sisko1

Němec musí odstranit všechy zbývající Modré ptáky z ministerstva !!
K tomu mu musí dopomoci lidé kterým věří , profesionálové , kteří se nenechají zkorumpovat Modrými ptáky a podnikateli !!
0/0
30.9.2004 9:55

pražák_schweiz

Němec=Gottwald?
To už tady bylo! V 50tých letech bylo Gottwaldovo heslo: "Mladí vedou republiku". A mladí k tomu říkali:"Mladí vpřed, staří ke žlabům".
Je dobře dát mladým schopným lidem příležitost, ale v podstatě je nejlepší smíšená teamová práce-elán mladých a zkušenosti starších.
0/0
30.9.2004 9:01

svecjak

:)
u těhle lidí je alespoň naděje, že už nebyli zasaženi bývalým režimem, ještě by to chtělo tak o dva roky mladší a je to ideální...
0/0
30.9.2004 9:01

wichita

Re: :)
6e nebyli zasaženi bývalým režimem? a co funkcionář SSM Gross, co natahal do vládních úřadů estébáky???
0/0
30.9.2004 9:24

HAL9000

Pokud budou stejně schopní a dynamičtí
... jako Němec, tak nás potěš Pánbůh. To tady budou za chvíli legálně šukat dvanáctiletí.  
0/0
30.9.2004 8:07

dobrý Will Hunting

Po stranické linii
Doslova ilustrativní důvod, proč se stále odkládá účinnost zákona o státní službě. Ne kvůli penězům, ale kvůli tomuto principu stranického obsazování funkcí ve státní správě. Pro člověka, který má trochu znalosti o personálním fungování státní správy je to dost skličující ... 
0/0
30.9.2004 7:37

Jen Aby

co odstupné u těch 180 lidí?
to hradil ze svého? Nebo je poprosil, aby dali výpověď a oni to pro něj rádi udělali?
 
0/0
30.9.2004 7:36

Brada_72

Kindermanagement
Opět je vidět, že předseda "pidistrany" je v podstatě rozmazlený "fracek". Tak jako si za miliony zařizoval své kanceláře a bydlení (velkopanské chování mu vyčítá i US!), tak se v podobném duchu chová stále. Krást dokáže starý i mladý - v tom to není. Je s podivem, že jich (US) stále někdo volí (málo) a dokonce je bere do vlády. Modla "mládí" je obecně již dosti kritizovaná. Schopnost a dynamika (znalosti, vědomosti) je dle mého jenom dobrá základna pro náročnější práci (a to je i ve 40 i 50 letech) , ale kde jsou zkušenosti? Nemyslím jen pracovní (ani těch namají "hošíci" dost), ale také životní. Poznat na vlastní kůži problémy života - práce, manželství, děti, nemoci, i dokonce úmrtí v rodině a další. To se nedá nastudovat, to se musí PROŽÍT. A pak také člověk dokáže i jinak rozhodovat o lidských osudech i o pracovních věcech. Čest výjimkám.
0/0
30.9.2004 7:30

Destroyer7

Po vládě sebevrahů přichází kinder vláda
Zeman uvedl svou vládu jako vládu sebevrahů. Spíše by si zasloužili označení vláda starců. Ale krást uměli stejně jako mladí. Inu, co se v mládí naučíš .....
 
Šmrdlovi hoši byli mixem neschopných neumětelů, zato však všeho schopných.
 
Chlapec s plakátu, co to myslí upřímně, si přivedl do vlády kamarády ze školky a StB. Chápu, obklopuje se kolektivem, v němž je zvyklý se pohybovat. A po jeho vzoru tak činí i baby Němec.
 
Doufám, že se hošíci naučili ve školce alespoň při jídle nemlaskat, moc nebryndat a občas půjčit hračky i druhým.
0/0
30.9.2004 5:57

Marusja @ Dusja

Vendula
Což o to, schopnost a dynamika jistě svoje místo mají - teď jde o to, co si pod tím pan Měmec konkrétně představuje a jak hodlá tyto chválihodné vlastnosti svých protagee zapojit do služeb země, kterou spoluřídí. Jsou tito mladí lidé ochotni něco udělat pro národ? Jsou schopni postavit zájem společnosti nad zájmy vlastní (pokušení bude dost a dost)? Připomeňme si, že mladý a dynamický byl i K. Srba a K. Březina a zároveň by se tak těžko nechal vylíčit někdo jako byl TGM... Nikdo po těchto mládencích nechce (a ani nečeká) žádné zázraky - kraďte, ale s mírou, nemlaskejte u toho, udělejte občas něco prospěšného i pro tenhle hloupočkej národ, nepředhánějte se v tom, kdo vymyslí větší bllbost k všeobecné spokojenosti mas. Snažte se zkrátka občas chovat "nečesky", a tedy jako lidi....  Panuje zde určité nebezpečí, že někteří z těchto mladíků již nyní disponují nebetyčným egem a nevidí sebemenší důvod nevyrovnat se po majetkové stránce např. takovému B. Gatesovi... Asi bych toho chtěla moc     
0/0
30.9.2004 1:27

Destroyer7

Re: Vendula
0/0
30.9.2004 5:57

Pilat

Re: Vendula
je mi te lito Vendulo, bude to pro tebe velike sklamani. Kdyby jsi sledovala Trumpovy ucne s udajnym IQ okolo 180, zaplakala bys krokodylima slzama. Jinak, "stary krivak, nebo horka hlava", jaka je difference?
0/0
30.9.2004 6:12

Pilat

Re: Re: Vendula
..."zklamani"......
0/0
30.9.2004 6:14

Marusja @ Dusja

Re: Re: Vendula
Nikoho nelituj Piláte. Trumpovy učně jsem jednou sledovala... rozdíl je v tom, že vítěz automaticky neusedá do křesla Secretary of State, nebo Defense. Je to celé Donaldovo show (on si je některé eventuelně i "zaměstná"), ... Jestli jsi to teda takhle myslel - srovnání Němce s Donaldem. Mimochodem - takovýho Němce by si dal Donald k verčeři a ani by nevěděl, že něco jed
0/0
30.9.2004 6:32

Najdete na iDNES.cz