Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie: Řidiči sanitek jezdí zbytečně rychle

Nehody sanitek z minulých dní ukázaly na vážný problém - jejich řidiči totiž nezřídka jezdí příliš riskantně. A zdaleka nejen tehdy, když vezou vážný případ. Od začátku roku zemřeli při nehodách sanit už dva lidé a další skončili s vážnými zraněními v nemocnici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michalll

Debrífing poškozovaných osob je
sabotován. Pocity z jedné akce, v ní oprávněné ale nedořešené, neuzavřené, se přenášejí do akce druhé zcela nevhodně a kontraproduktivně.
Ani českému hasiči nikdo neřekne:...šel jsi do zásahu příliš rychle...
Tak jde o kšeft, adrenalin, agresi na "pacouších" i účastnících provozu, sebevražedné sklony...
kvalifikovaně si počínat je ovšem neslýchané, stačí přece pivo a cigáro, je to naše národní specifikum, navíc moderní dodávka , pokud je poloprázdná, nahradí sporťák i pekařům....
jak dlouho ještě??
do doby,  než pozůstalí nasadí vhodné žaloby, na řidiče i firmy, které magory angažují. chce to i právníka, který by se spokojil s menšm ziskem, než když jen hledá kličky pro organizovaný zločin, ale i tady je peněz dost, jde jen o zvyk....
snad už nějaký advokát své služby nabízí...
michal, libčeves, t. 603771186
0/0
30.9.2004 17:23

iuos

hmm
řidiči sanitek jezdí zbytečně - protože jsou lidi líný a vychcaný
0/0
30.9.2004 12:20

Ahasver

Kontroly?
"Poslední kontrolu řidičů sanitek pořádali pražští policisté před měsícem. Nikoho však nechytili." To asi od té doby nejela policejní hlídka Ječnou, Havlíčkovou, po Karláku, ... všude tam, kde řidiči převozních sanitek denodenně kašlou na předpisy. Se sanitkama je to jako se vším ostatním - stačí, aby policie byla důsledná a netolerovala přestupky které vidí.
0/0
30.9.2004 10:23

Mitchell

Jste na omylu.
Aniž bych obhajoval dotyčného řidiče sanitky, který měl zatím poslední nehodu: Nejhorší na silnici jsou majitelé silných aut, kteří do nich přesedli nedávno za škodovek a trabantů (a jejichž nevycválané ratolesti jsou ještě mnohem horší), dále sváteční řidiči co vyjedou 2 - 4 krát do roka, řidiči v klobouku a dále majitelé starých vraků, kteří v domění že 75 km/h je víc než dost jezdí nalepení na středové čáře. Samozřejmě k nim v neposlední řadě patří mladí frajírci s čerstvým řidičákem, ojetinou (někdy i vrakem) se silnějším motorem, zato však bez zkušeností a sebekritického pohledu na vlastní "schopnosti".
0/0
30.9.2004 9:45

AnalProbe

Re: Jste na omylu.
to je solidni vycet
0/0
30.9.2004 12:19

Pjotr_Pjotrovic

Rozdělení sanitek
Již v minulých týdnech se rozhořela debata o tom, že rozvozové sanitky používají maják neoprávněně a jsou dokonce využívány jako rychlé "taxíky" pro lidi a zboží po ucpané Praze. Řidiči si tak vypěstovali "antipatii" vůči majákům. Já osobně bych viděl jednoduché řešení problému s majáky rozvozových sanitek. V Praze vím, že sanitky rychlé záchranné služby jsou sitě žluté a většina rozvozových jsou jen bílé s pruhem. Proč to neudělat jako v minulosti - nikdo nesmí mít stejnou barvu vozidla, polepy a loga shodné s vozidly ZZSHMP (zkratka pražské záchranné služby). Řidiči by tak lehce rozlišili jestli je to sanitka s akutním případem nebo jen obyčejná převozní. Tento systém byl uplatňován za minulého režimu pro vozidla VB - nido nesměl mít auto ve stejném barevném provedení a s nápisy VB. Tak to udělejme se sanitkami ZZSHMP.
0/0
30.9.2004 9:35

tom69

"Profíci" za volantem
Když jedou rychle s majákem mi nevadí, ale když zastavím před přechodem a sanita mě předjede bez majáku z pravé strany a ještě málem srazí chodce na přechodu, tak co si mám myslet o řidiči? A podobným způsobem se chovají i ostatní "profesionálové" za volantem. Nejhorší jsou asi taxikáři, následují autobusáci, tiráci, policajti a saniťáci.
0/0
30.9.2004 8:24

CDROM

A Jak Jezdí policie?
Považuji za snesitelnější, když jezdí rychle a s majákem řidiči převozových sanitek (koneckonců vezou nemocného člověka i když ne v akutním ohrožení života) než když jezdí stejným způsobem policisté na svačinu.
0/0
30.9.2004 7:24

Kenkaku

hmmm...
...podle mého názoru je zakopaný pes malinko někde jinde. Dnes když řidič slyší maják, vůbec ho to nijak nebere a pokračuje jako by se nechumelilo. Pak se stane že trefí sanitku na křižovatce. Jenže obvinit jen řidiče sanitek je jednodušší... :-/. pozn.: tím neobhajuju použití majáku během rozvozu důchodců z nemocnice, jen říkám že zase se našlo "jednodušší" a hlavně polovičaté řešení ...
0/0
30.9.2004 7:22

CDROM

A jak jezdí policie?
0/0
30.9.2004 7:21

Gaston

Re: A jak jezdí policie?
Právě dnes ráno jsem viděl v Hulíně, jak neblikající policejní auto nerespektovalo chodce, kteří se snažili přejít po přechodu!
0/0
30.9.2004 9:26

Najdete na iDNES.cz