Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Co je to český člověk?

Mnozí odpoví, no to je člověk, který lehce vykoumá kde co obejít, kde co vykoumat. český člověk je sice velice koumavý,ale strašně uchlácholivý a uklidnitelný. Této věci jsem se přesvědčil sám. Večer na naši státní linku zavolal automatický systém českáho Telecomu,a sdělil nám, že nemáme zaplaceno za provedené telekomunikační služby za poslední dvě tarifní období.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

80E-seven

nevim kde presne
martin houska zije, ale zda se mi, ze nepopisuje typicky ceskeho cloveka ale tupou ovci
0/0
30.9.2004 7:15

MilacekLidu

Sociální dávky
patří mezi základní občanská práva ? Ale to se podívejme! A já se stále domníval, že každý člověk se má snažit žít především tak, aby se dokázal uživit sám a žádné dávky o nikoho nepotřeboval - tzn. ani dávky sociální! myslel jsem vi, že sociální dávky jsou pouze poslední záchytnou možností pro lidi, kteří by jinak propadli naprosté životní nouzi. Myslel jsem si, že soc. dávky nejsou základním občanským právem, ale poue dobrou vůlí a filantropií okolí ke svému nejslabšímu článku.
 
Také jsem se, zjevně naivně domníval, že mám-li na jedné straně příjemce dávek, tak zase na té druhé straně musí být někdo, komu jsou adekvátní peníze odebrány (ukradeny). Být na této druhé straně patří také mezi základní občanská práva ?
 
Věřím, že současná socialistická vláda sociální dávky skutečně coby základní občanská práva vidí. Socialistickým ideálem totiž je, aby každý občan byl plně závislý na sociáních dávkách a každý občan platil tak vysoké daně, že se do této závislosti aspoň druhotně dostane. Závislý občan totiž přestává být občanem svobodným a svobodný občan je občanem sebevědomým a sebevědomý občan se odmítá ustrašeně krčit v koutku a poslušně s nataženou rukou čekat na svou sociální dávku. Sebevědomý občan se nebojí podrobovat štíhlý a výkonný státní aparát svému občanskému dohledu....A to socialistická vláda nemůže potřebovat, taková vláda nemá žádný zájem o svobodného sebevědomého občana. Takovýto občan je pro socialistickou vládu jen nebezpečným nepřítelem.
0/0
29.9.2004 11:08

HAL9000

Zadní vrátka
Já bych každému českému člověku hlavně doporučil, ať disponuje alespoň takovou finanční rezervou, aby ho jedna nedoručená podpora nedostala do maléru. A ať mi nikdo neříká, že takovou částku nelze i z minimálního příjmu našetřit. 
0/0
29.9.2004 10:57

mountfield

Re: Zadní vrátka
Nevim, ale tady se mluvi o socialnich davkach a ne minimalnim prijmu. A ty by mely byt nastaveny, aby vyrovnaly nedostatek penez do zivotniho minima = penize na zakladni potreby (zaplaceni bytu, jidla). Z toho se pak asi blbe setri.
0/0
30.9.2004 1:12

HAL9000

Re: Re: Zadní vrátka
Já vím, že se z toho šetřit nedá. Také jsem nemluvil o šetření na auto. Měl jsem na mysli mít v rezervě jen takovou částku, která by mi umožnila překlenout kritické období (t.j. mít v rezervě jednu podporu navíc).
0/0
30.9.2004 7:45

saldo

Opravy
Pane Houško máte pravdu, ale až budete psát další příspěvek, naklovejte to nejdřív do Wordu se zapnutou automatickou kontrolou pravopisu a teprve po opravě chyb a překlepů to hoďte na web.
0/0
29.9.2004 10:19

Sudajev_7,62mm

IMO
Mlátit úředníky po jejich dutejch hlavách, to by možná pomohlo víc než jim přidávat na platech.
0/0
29.9.2004 9:40

MilacekLidu

Re: IMO
Nejsi ty úředník Sudíku ? Včera jsi naznačoval, že jsi policajt, ale podle toho, že můžeš vysedávat na Inetu a blbě kecat i přes poledne, tak zřejmě dřepís za peníze daňových poplatníků v nějakým kanclu.... tedy jsi úředník! A tedy tvé doporučení (se kterým se zcela ztotožňuji) platí i na tebe.
0/0
29.9.2004 10:44

Stroza

Re: Re: IMO
Omyl, Sudajev asi není policajt a už vůbec ne ouřada. Nejspíš je invalidní důchodce s hlavou. Takže možná bejvalej policajt. Ta nemocná hlava to absolutně nevylučuje. Naopak.
0/0
30.9.2004 4:15

Najdete na iDNES.cz