Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Přestaňme si platit 35 a 40 leté vysloužilce

To, co předvedl současný premiér a bývalý ministr vnitra Stanislav Gross za absurdní podpory poslance Langera z ODS v otázce přidání platů policistům, nemá nic společného s politikou řádného hospodáře, kterou by se měl nejen řídit každý ekonom či statutární orgán soukromých společností, ale i každý politik, rozhodující o veřejných financích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

iuos

hmm
mylsím, že by každý měl pobírat výplatu jen počas odvádění své práce - a to takovou, jakou si zaslouží.......
0/0
30.9.2004 14:49

waff

Proč? Za co! Rozhodně NE! (2)
policejní hlídka dorazí „už“ druhý den s krásným dotazem co pak se děje a stalo se někomu něco? To nemluvě o korupci. Sem tam si něco ještě na černo přivydělat to jim přeci nemůže být dáváno za zlé. Že má nějaké černoty s auty, no nevadí jinak přeci dobrý policajt. Pár známých a ruka ruku myje se rozhodně taky neztratí. Případné poškádlení s kolegy taky není od věci. Tak proč jim trochu ještě nepřilepšit že? Rozhodně NE!
0/0
30.9.2004 13:45

mojeprezdivka

Re: Proč? Za co! Rozhodně NE! (2)
Walfe, já nevím, ale Vám asi museli policajti provést něco strašně hrozného. Předem hlásím, že jsem u policie (a předtím u SNB) pracoval 16 let. Skončil jsem před 3 roky ze zdravotních důvodů po važném úrazu.
Překvapuje mě, že hážete všechny policajty do jednoho pytle a vůbec neberete v úvahu, že existují i takoví, kteří si ty peníze opravdu zaslouží. Vážně jste tak naivní a myslíte si, že pracovní den každého policisty vypadá tak, jak jste popsal? Uvědomte si, že neexistují jen "otravní dopraváci", ale u policie existuje i spousta jiných útvarů. Vy samozřejmě vidíte jen ty v uniformách, kteří podle Vás jen obtěžují lidi vybíráním pokut (samozřejmě vždy neprávem), ale zapomínáte, že bez týmů různých specialistů by policie nemohla fungovat. Namátkově Vám připomenu například pyrotechniky, psovody, speciální zásahovky, piloty záchranářských vrtulníků, potápěče, nebo třeba detektivy z kriminálky. To jsou lidé, kteří dělají práci, kterou Vy byste určitě dělat nechtěl a za podprůměrný, nebo průměrný plat. Denně se vystavují riziku úrazu, přijdou do styku z osobami, které Vy znáte jen z filmů, nebo ze zpráv, mají minimální osobní volno, zanedbávají rodiny z důvodu obrovské vytíženosti v zaměstnání. A takovým byste ty peníze záviděl? To, že se přidá průměrně 8 tisíc korun znamená jen to, že tihle "dříči a dělníci" dostanou s bídou 2000,- a opravdové přidání pocítí jen šéfové na vysokých postech. Je jasné, že v současné ekonomické situaci takové "obrovské" zvýšení platů vyvolá řadu negativních ohlasů, ale já osobně si myslím, že toto přidání je vykoupeno povinnostmi, které pro ně plynou z nového zákona, jenž začne platit od nového roku. 300 přesčasových hodin zadarmo, žádné příplatky za víkendy a noční službu, vyhazov za sebemenší prohřešek atd. Ale to už Vy, jako zarputilý nepřítel policie nechcete vidět.
0/0
30.9.2004 14:45

Tomáš Jemarný

Re: Re: Proč? Za co! Rozhodně NE! (2)
Pyrotechniky? Myslíte třeba krajského pyrotechnika Západočeského kraje majora C., který před pár lety totálně ožralý zničil u Varů policejní Fronteru a naštěstí se při tom zabil? Takže nedostal výslužné, ale rodina "jen" nějaké odškodnění?
0/0
30.9.2004 15:18

mojeprezdivka

Re: Re: Re: Proč? Za co! Rozhodně NE! (2)
Ne, tak toho jsem nemyslel. Ale pokud člověk chce, tak z každé profese, která na světě existuje, vyjmenuje několik takových.
0/0
30.9.2004 15:20

waff

Proč? Za co! Rozhodně NE!
Proč? Za co! Rozhodně NE! Proč? No teda dámy a pánové to mě teda podržte. Když jsem slyšel ve zprávách že probíhá jednání o navýšení platu pro policejní složky v průměru 6 až 8 tisíc korun českých, málem jsem spadl ze židle. Tato suma některým uklizečkám přijde jako neskutečné peníze pro celou měsíční výplatu a možná udrží větší pořádek než naše slavná policie. Za co? Jaké pracovní vytížení má 90% policejních složek? To že si po většinu času sedí v teple vyhřátých kanceláří či služebního auta (co by zato dělníci ze stavebních profesí dali). Ráno si zajedou pro čerstvé housky (kdyby se náhodou někdo ptal – neodkladné řešení závažného případu). Pak dobrá káva a nohy na stole či případné „dělám že dělám“. Po obědě zajdou vybrat nějakou pokutu za parkování aby se mohlo něco vykázat a bylo je vidět. Případnou večerní službu okoření zastávka před nějakou hernou. Ona se nějaké mládež chytí. Kdyby ne, prohledá se jim celé auto a ano něco určitě vypluje na povrch. Nějaké ta propadlá lékárnička či zapomenutý výstražný trojúhelník. A ta panská nadřazenost tu si náležitě užijí, jak jsou odporně malí ti obyčejní lidé. Přece se nebudou zatěžovat chytat nějakou větší rybu.Tady je to rozhodně snažší a lehčí. No a konec směny je tu. To nám to zas uteklo. Co dokáží vyřešit? Po zavolání normálního občana jsme rádi že se dostaví ještě téhož dne a to je ještě světlá výjimka. Kde s námi sepíší protokol, v podání kdy se skoro obžalování cítíme mi a ne případný zloděj či jiný narušitel zákona. Posléze se dovídáme že se případ „bude řešit“ a to v následujícím období. To značí, že protokol přepíší, ale to neznamená odstranění pravopisných chyb. Dále nechají spis trochu uležet a pak nám ho pošlou spolu s vyrozuměním že se případ odkládá. Případ se otevře kdyby se třeba pachatel šel oznámit sám (jaká to asi pravděpodobnost?). Vyřešeno, razítko, bum, konec. To celé jeden až dva měsíce „perné práce“. A to máme velké štěstí že nás někdo nepřepadl a nesnaží se fyzicky napadnout. To k nám po
0/0
30.9.2004 13:44

Dr No

Kdo by si je chtěl znepřátelit?
Když pominu otázku, čím jsou pro nás policisté, vojáci a vězenští dozorci tak důležití, že jim máme přispívat na tak vysoké apanáže, vidím problém v jedné věcj - jakmile si někdo zvykne dostávat nějakou prebendu (která není podložená jeho užitečností, ale pouze rozhodnutím politiků), velmi nelibě by nesl, kdyby mu někdo zase tuto prebendu vzal. A kdo z politiků by chtěl být tím zlým, zvlášť když se jedná o zaměstnance instituce, která je pro politiky mnohem důležitější než nějaké hloupé školství nebo zdravotnictví.
0/0
29.9.2004 21:27

Feo

Re: Kdo by si je chtěl znepřátelit?
Uvědomujeme si vůbec, že příspěšvek za službu převyšuje průměrný důchod normálního občana. Je snad práce v dolech,hutích,stavbách a horkých provozech méně náročná? Opořebuje se policajt snad rychleji?
Dále jsem nepochopil proč existují tzv. tiskoví mluvčí, kteří znají pouze jednu frázi,kterou s menšími úpravami opakují. Zrušte je, ušetříte. Již tak "přetížení" místní náčelníci si jistě čas na sdělovací prostředky najdou.
K výběru:
Nechte projít adepta "referendem" v místě bydliště,jeho veřejným představením a povinností odpovědět občanům,které se chystá chránit .To by bylo kriterium jednodušší,průkaznější a užitečnější než deset psychotestů.
0/0
1.10.2004 10:22

Dr No

Re: Re: Kdo by si je chtěl znepřátelit?
"Tiskový mlovčí" (nebo spíš "mlčí") je vynález, kterého se po policii velmi rychle chopily všechny státní uřady (až po zastupitelstvo té nejmenší vesnice) a přináší hned dvě výhody - jednak zajišťuje teplé místečko pro nějakého protekčního synka či dcerku (mohou být i trochu mentálně retardovaní), jednak "geniálním" způsobem obchází v zákoně stanovenou povinnost státních institucí informovat veřejnost: Díky tiskovým mluvčím se už nemusí žádný státní úředník nebo policajt vykrucovat před všetečnými dotazy novinářů a od "tiskového mluvčího" se nikdo nic nedoví, protože on sám nikdy nic neví. A tenhle sprostý podraz na právo veřejnosti na informace ještě financujeme ze svých daní
0/0
1.10.2004 22:28

Feo

Re: Re: Re: Kdo by si je chtěl znepřátelit?
Doktore, vaše formulace je naprosto přesná, samozřejmě souhlasím, ale vzhledem k tématu jsem si vybral pouze ohvězdičkované "krasavice" ve slušivých portýrských čepicích.
0/0
2.10.2004 8:55

Najdete na iDNES.cz