Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Normalizační moderátor šel do Bruselu

O Vánocích v roce 1984 připomínal moderátor Josef Morávek divákům tehdejší televize, jaké mají štěstí, když mohou svátky slavit v socialistické zemi. Letos je Morávek oslaví jako zaměstnanec struktur Evropské unie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

HAL9000

Ach jó ...
Soudruha Morávka jsem si v archívních snímcích ČT obzvlášť vychutnával v bláhové víře, že podobné rypáky navždy zmizely na smetišti dějin.
0/0
29.9.2004 9:01

Pilat

lituji, ze jsem nikdy nebyl komunistou
tahle vira ma sve koreny hlubolo vryte v ceskych srdcich. Obdivuji charaktery proto obdivuji jak Rwmka tak Moravka. Urcite to nebude Moravkovou vinou, ze socialismus v zemich ceskych nevysapal cesticku az do komunismu. Tu polevku by ale opravdu socialisticky clovek te doby nejedl, tomu pevne verim. No zase jednou mluvi z medii a zucastnenych zavist. Plne huby demokracie mate vsichni a kdyz prijde na KSCM jste vsichni diktatori  
0/0
28.9.2004 5:58

Michalll

LITERÁRNÍ EXKURS:
Oni ti páni komunisti, prognosťáci , čekali, že to s nimi půjde, jak níže uvedeno. Je to z české literatury, s Židy to má společeného pramálo, Židé  jednají a nepotřebují jen fantastovat v knížkách. naši komunisti prognosťáci a sympatizanti jsou však zmateni zklamaným očekáváním, budou tedy zmatkovat ještě hodně dlouho.(pokud komunistický dezertér nahlédl své neštěstí, vyhýbá se organizovanému zločinu ve všech formách, věnuje svůj život něčemu jinému než podlamování práva, je vítán, ale to jsou vzácné případy, zájmy a tendence člověk v životě obvykle nedokáže změnit) Tož pevné zdraví a dlouhá léta, tuto scénu prožíváte virtuálně, její aktéři jsou Vaši potomci....
 CITÁT:
„Vylez!" rozkazuje Josef. Chce se mu z nervozity zvracet, ale zatíná zuby, aby přeď fašistou nedal najevo ani záchvěv své slabosti 1 „Ještě než tě sejmu, hned tady se vy.... a ty celé to ho.... sežereš, jako by to byl moučník! Rozumíš!" zařve na něho.
„Sežeru, všecko udělám, jen mě nechejte naživu!" škemrá j odsouzenec.
„Neblázni!" zatáhne Sára jemně Josefa za rameno. „Nebudem přece jako oni!"
„Kecy," vytrhne se jí. „Ty všechny žvásty o tom, že se nesmíméj snižovatia jejich úroveň, že my jsme přece jiní, lepší," odplivne sí.-| „Všechno jsou to hovadiny, které mně, tobě ani nikomu z Židů" i nevrátí umučené rodiny a děti, které byly živé vhazovány do' rozpálených pecí, když Němcům došel v plynových komorách smrtící plyn..."
Sára sklopí hlavu a jde zpět k autu, v němž zůstal u otevřeného okýnka sedět David Goldberg. Josef už je klidný. Napřed vytáhne! z náprsní kapsy černou kipu a sponku, opatrně si pak židovský čepeček přiloží k vlasům a připevní na vršek své hlavy.
„To proto, že jsem Žid, abys věděl, s kým máš tu čest," řekne,, Němci. „Nemysli si, že věřím v Boha!" dodává rychle pro pořádek/* „Bůh je vág, německý nebo rakouský, podle toho, z jakého prokla­tého národa vlastně pocházíš! Vám papež posvětil zbraně, abyste nás mohli
0/0
27.9.2004 21:52

Michalll

Re: LITERÁRNÍ EXKURS:POKRAČOVÁNÍ
 , abyste nás mohli zabíjet!" soptí. „Ty si měj svého Boha, já budu mít jeho moc a uškrtím tě. Za to, že jste mi před očima zastřelili otce, v kremato­riu spálili moji matku, znásilnili a zabili moji sestru," mumlá si polo­hlasně, když si ještě přišpendlí na svetr žlutou Davidovu hvězdu. -   „Tohle jsme museli nosit, abyste do nás mohli snadněji střílet!'*' prudce uchopí strachem vyjícího muže za vlasy a přitáhne si jeho' hlavu ke své hrudi.                                                                     ,
„Mám spoustu peněz a prozradím vám, kde, se skrývají mnohem\ větší zločinci!" snaží se ještě esesman udělat vše pro svoji záchranu.
„Peníze si strč někam a ty tvoje zločince si najdeme i bez tebe,Mj procedí mezi zuby Josef Bachar. „Povídej! Jména! Dělej!" rozmyslí 'i šito.
„Obersturmfuhrer Johan Nowak! Bydlí na Praterstrasse 17!" tře-s soucím se hlasem zrazuje odsouzenec. „Teď má jméno. Adami Borowitz."
„Další!" rozkazuje Josef a ví, že si při své paměti nic nemusf| zapisovat.
„Kurt Zablacki, byl jedním ze zástupců Šéfa gestapa v Lodži, j Bydlí někde v centru Vídně, ale adresu neznám!" říká zadýchanftf muž.
„To máš smůlu, ale za to, že to nevíš, tě čeká smrt!" zasměje se zlověstně Josef a blaží ho, že má Šanci být konečně krutý k někomu ze soukmenovců svých mučitelů.
Pak hodí vzpouzejícímu se muži přes krk provaz se smyčkou, sám si navlékne rukavice a strčí do své oběti. Buší mu srdce jako nikdy předtím, cítí v sobě pěstovanou zlobu, ale přesto se mu točí hlava z nepříjemné povinnosti, že za chvíli bude muset zabíjet. Muž s ne­utichajícím vzl
0/0
27.9.2004 21:56

Michalll

Re: Re: LITERÁRNÍ EXKURS:POKRAČOVÁNÍ
 Muž s ne­utichajícím vzlykáním klopýtá lesem par metrů před svým katem, který si ho vede s požitkem zadostiučinění na prádelní šňůře.
„Budeš "ho bít?" volá za ním David. „Neponižuj se a jen to rychle ukonči!"                 ^
„Mohl jsi ho zastřelit!" přidává se Sára. „Proč škrtit? Tvého otce také zastřelili!" říká a je jí fyzicky špatně z jejich hrozivého dialogu.
„Moje matka i tvoji rodiče umírali v kyanidovém vzduchu plynové komory v děsivých křečích skoro půl hodiny," odpovídCjim ze tmy Josef Bachar. „Já to zvládnu za pět minut!" řve sebevědomě, avšak ví, že ještě nikdy žádného člověka do posledního dechu neškrtil.
Po několika desítkách metrů klopýtavé chůze položí Josef muži ruku na rameno, oba se zastavují. Kat mstitelů sundává z jeho krku smyčku a svazuje mu prádelní šňůrou ruce za zády a nohy nad kot­níky. Cítí, jak se odsouzenec chvěje. Ještě Josefa nápadné; že se ani nepokusil o útěk. Když ale zpozoruje, jak jeho nohavice od rozkroku rychle vlhne, když se ze strachu pomočil, je mu jasné, že teď se už ani nepohne. Bezmocnost a děsivý strach eliminovaly i lidský pud sebezáchovy a hrůza svázala jeho nohy lip než kilometr prádelní šňůry:
„Bojíš se, hajzle?"
„Bojím!"
„Bojím, pane Žide!"
„Bojím, pane Žide!"
„Co kdybys mi teď vykouřil ptáka?" přehání Josef Bachar svou roli mstitele a je šokovaný ze své zrŮdnosti. Napadá ho, proč není ja­ko jeho vrstevníci, kteří se právě teď někde baví při tanci ve vinárně.
„Udělám všecko, pane Žide!" škemrá Němec, kleká si na zem a svou hlavu směřuje k Josefovu rozkroku. „Fuj, ty svině fašistická!" zařve na něho jeho kat a odkopne ho. „Co kdybych ti ho naládoval do konečníku a trochu ti natrhl pr....?" „Budu vám držet do konce života, pane Žide!" skučí v hrůze odsouzenec, s nadějí v hlase na přežití. „IV parchante, nemáš v sobě
0/0
27.9.2004 21:59

Pilat

Re: Re: Re: LITERÁRNÍ EXKURS:POKRAČOVÁNÍ
 tobe totalne jeblo v kuli  toje povinna cetba v synagoze?
0/0
28.9.2004 6:02

Leto_Atreides

???
Co tím chtěl básník říct???
0/0
28.9.2004 9:42

Jouda-

Re: Re: Re: LITERÁRNÍ EXKURS:POKRAČOVÁNÍ
No... a v nejlepšim to skončí. Jak to dopadlo? Zasunul? ;-)
0/0
29.9.2004 8:07

HAL9000

Re: Re: Re: LITERÁRNÍ EXKURS:POKRAČOVÁNÍ 3
.... dostatečně velkou díru!"
0/0
29.9.2004 9:36

oprudil

Re: LITERÁRNÍ EXKURS:co je to za knihu??
0/0
28.9.2004 9:40

62milan

Pametník
Tak sa konečne aj v Bruseli dozvedia ako to naozaj bolo 17.novembra.Pán asistent im určite s vážnou tvárou pohovorí o posobení antisocialistických živlov a nerozbornej jednote pracujúceho ľudu podporenej v oných ťažkých dnoch obuškami Ľudových milícií.Určite sa zmieni ako sme si nedali rozvracať republiku a všetci svorne až na niekolko antisocialistických živlov budovali krajšie zajtrajšky.Dúfam,že v rámci svojej prezentácie rozdá niekolko videokaziet so svojimi komentármi v ČST z to obdobia.Ked si poslanci predmetné materialy prezrú určite s nadšením navrhnú pre pána súdruha asistenta i so svojim súdruhom poslancom 100 ročný pobyt vo vesmíre.
0/0
27.9.2004 19:32

Michalll

I nacisté a komunisté, kteří
dezertovali, přeběhli na lepší stranu, mohou být svými zkušenpoostmi užiteční. Pytlák hajným, kozel zahradníkem... ale je v tom riziko, snad si Evropa dá pozor a svou vlastní hloupost budeme platit stále jen my sami tunely korupcí a podobnými akcemi.na základě prognostických a podobných tradic .. evropské škody by byly horší...nakonec jde nějak o fašismus a jen jeho modernizace, stačí srovnat jazyk a dokumenty...
michal, libčeves, t. 603771186
0/0
27.9.2004 19:05

prasodlak obecny

Hm,
tak s.Remek nema rad vyrazy jako "normalizacni moderator"-zavani to totiz kadrovanim.Jen nevim jestli se mam smat,plakat,anebo se jit vyblit.
0/0
27.9.2004 17:13

celtic

Pozor
Pozor na bolševiky a na jejich kolegy kteří hlasují z 90% v PS stejně Jednou větou: Bacha na bolševiky a na nacionalisty Bolševici a mafiáni jsou všude
0/0
27.9.2004 13:59

Zmuda

ČT2...
..nabízí všem příznivcům a potažmo i kritikům pokochat se vystoupením V.Špidly při slyšení v EUroparlamentu.
Jistě to bude skvost ,pan Špidla bude mluvit údajně svou mateřštinou ,kterou ctí nade vše..
0/0
27.9.2004 13:11

D-o-c

Re: ČT2...
Nechci být škodolibý, ale jestli ono to nebude spíše tím, že neovládá angličtinu ani francouštinu...
0/0
27.9.2004 13:17

oprudil

Re: ČT2...podíval jsem se na to ,
Řek mluví řecky ,Ital italsky ,Španěl španělsky ,Francouz francouzky ,tak proč by Špidla nemohl mluvit česky ?? a myslím ,že se za své vystoupení nemusí stydět !! to nejsem socan ty závistivej kašpárku !!!
0/0
27.9.2004 15:57

D-o-c

Nepříjemná představa
Bohužel mi není dvakrát příjemné, že o osudu našeho státu bude i v EU rozhodovat dnes již početná skupina českých bolševiků !!!
0/0
27.9.2004 13:02

Dan 1

Re: Nepříjemná představa
Jestli ono není vlastně jedno, jestli o něčem rozhoduje Remek nebo blb, který se soudí o to, zda si barví či nebarví vlasy, a jehož pravou (spíše levou) rukou je Joschka, známý exterorista, ketrý kdysi skoro umlátil policajta. O chrochtavém Učiteli Středoevropanů, který by seděl v kriminále, kdyby nebyl zvolen prezidentem, ani nemluvím, o připodělaném Zapaterovi už vůbec ne. Pryč z tohoto spolku, dokud je čas.  
0/0
27.9.2004 13:08

Leto_Atreides

Klossi
Pokud sis nechal napráskat v devětaosmdesátým na Národní, chtěl bych Ti za sebe poděkovat. Ne každej měl tenkrát tu odvahu. Snad Tě trocha uznání (po 15ti letech) potěší...
0/0
27.9.2004 12:25

Kloss

Tuhle s.ini
si moc dobře pamatuju. Kojzar v televizi to byl. Tak teď bude klidně hrabat v kapitalismu a nic to nevadí...
Je z toho na blití. Výsledek sametu.
Byl jsem opravdu idiot, že jsem si nechal napráskat na Národní a ponižovat straníky-karieristy všude kolem. Ano, měl jsem být jako oni, vyžírat všechny výhody nadřazenosti, které byly dané členstvím v té jejich partaji, po listopadu zahodit průkaz...
Mohl jsem se mít dobře tehdy a teď ještě líp. Pitomé vlastenectví, slušnost a morálka ve mě! Příště už ne, bejt vyčuránkem a sv.ní v této zemi, to se vyplácí!
V zemi, ikde vítězí pravda a láska, že, ehm..
0/0
27.9.2004 12:14

einestages

Re: Tuhle s.ini
Vždyť i Miloševič byl na západě, nebo tam ještě je, ale na te správné adrese.
0/0
27.9.2004 12:27

Dan 1

Re: Tuhle s.ini
Taky se mi ten odporný ksicht vybavuje a taky mám chvíle, kdy lituju, že jsem nevlezl do SS-M a nechal se třískat. Snad to časem vychcípá, příroda si poradí...
0/0
27.9.2004 12:59

Leto_Atreides

Nápad
Co byste říkali tomu, kdybychom ve volbách mohli vhodit do urny nejen hlas PRO, ale taky hlas PROTI? Někdo by dal hlas PROTI ODS, které "všechno rozkradla", další PROTI ČSSD, která "nás zadlužila", jinej PROTI "hadům" z KDU-ČSL... ALE MYSLÍM, ŽE VĚTŠINĚ LIDÍ STEJNĚ POŘÁD NEJVÍC VADÍ KOMUNISTI - myslím, že hlasy PROTI by v jejich případě převážili nad hlasy PRO a ti p*rchanti by se do parlamentu vůbec nedostali!
Co myslíte, stojí to za zamyšlení?
0/0
27.9.2004 12:10

Destroyer7

Re: Nápad
Docela určitě ano. Jen jestli by to vedlo ke kýženému výsledku, tj. mít na zodpovědných místech skutečné zástupce a ne zmetky, kteří po dosednutí do křesel zapomenou kdo a proč je do nich zvolil. To je o morálněvolních kvalitách, ne jen o partajní legitimaci.
0/0
27.9.2004 12:15

oprudil

Re: Re: Nápad ....o jaké odpovědnosti mluvíš ???
0/0
27.9.2004 16:00

kiki46

Re: Nápad
Dobrý nápad, ale neprošel by Sněmovnou. Mnohé štiky by si tak vypustili rybník.
Škoda!
0/0
27.9.2004 12:32

Leto_Atreides

No...
Možná že i jo... Vždyť nejvíc by na tom určitě byli biti komunisti - a je v zájmu všech demokratických stran se jich zbavit. Existence KSČM znemožňuje tvorbu "normálních" koalic; vždyť už 8 let tu nemáme stabilní a silnou vládu... Myslím, že proti by se stavěli samozřejmě bolševici a levé křídlo socanů.
0/0
27.9.2004 13:00

Milan D.

jeeee
to by v telce mohli zopakovat jeho skvělé zasvěcené komentáře, v nějakém pamětnickém cyklu...když je v tom imperalistickým bordelu...dojetím bych určitě uronil slzu...
0/0
27.9.2004 12:03

martine1

Komousi
Slovensky komancovia sa do Bruselu nedostali, prestante volit tych svojich a nebudete mat hanbu...
0/0
27.9.2004 11:21

qoknu

Re: Komousi
Svatá pravda. Jenže na co bychom potom nadávali?
0/0
27.9.2004 11:41

Destroyer7

Re: Re: Komousi
Máš pocit, že jediným problémem naší země je KSČ(M)?
0/0
27.9.2004 12:17

qoknu

Re: Re: Re: Komousi
Ze současných příspěvků ano.
0/0
27.9.2004 12:57

Obracec_kalendare

Hm
Milovník hustého obočí a sběratel matrjošek bude zcela jistě posila pro náš bruselský tým.Ještě by si mohl vzít jako podasistenta Štěpána Škorpila.Ten taky zaměnil "nejlepší závod" světa -Závod míru , za béčkovou Tour de France a vůbec si nestěžuje. Akorát,že místo Džamolidinu Abdužafarovovi  fandí  US Postal a L. Armstrongovi.  Chlapci v tom umí chodit.
0/0
27.9.2004 11:21

novot

Re: Hm
Ten alespoň fotbal komentoval s přehledem.Jediná jeho vada byla to,že "stvořil" Čapka.Daleko větší bolševickej parchant a budižkničemu Honzík  Slepička komentuje dneska na Eurosportu a Galaxii Sport .
0/0
27.9.2004 11:59

Borgh

Bolševický svině
se měly houpat na lampách a ne ještě 15 let po převratu spokojeně chrochtat...
0/0
27.9.2004 11:18

TomieFKA

Smrt komunistům!!
Smrt komunistům!!
0/0
27.9.2004 10:57

hasmen

Re: Smrt komunistům!!
Sekl jsi se o 15 let....
0/0
27.9.2004 11:00

Jahor

Křivohubka Ransdorf skutečně málokomu vadí,
působí kultivovaně, zná mnoho jazyků, asi je opravdu chodící encyklopedie. Zato na Tlustýho se nenávistně sesypou haldy kritiků. ....   A nějak je všem jedno, že Ransdorf chce znovu vybudovat komunismus a Tlustý větší míru svobody.
0/0
27.9.2004 10:53

mtis

Tlustý? - JEDNOU KOMUNISTA, VŽDYCKY KOMUNISTA!!!
0/0
27.9.2004 11:55

Destroyer7

Hadi
Pan Morávek je ten typ člověka, jenž se uchytí v každé době a za každého režimu. Je pružný, přizpůsobivý. To je přece heslo posledních let. Být pružný, přizpůsobivý. Celý západní svět se tím ohání. A my mu to tady vyčítáme. My jsme ale zlí.
 
Ale teď vážně. Problém je jinde než v morálce tohoto pána a jemu podobných. Problém je v tom, že celá západní Evropa je prolezlá socialisticko-křesťanskými idealismy. Stačí se podívat na složení vlád v zemích EU a nikoho nemůže překvapit, že se veš typu Morávek dostane až do EU. Vždyť nás tam reprezentují přímo členi KSČ. Třeba křivohubka Ransdorf. A vadí to snad někomu? Bohužel ne!!!
0/0
27.9.2004 10:37

Jahor

Jo, jsme zlí,
ale kdyby to bylo obráceně a komunisti se chopili moci - ani by nevykřikovali NEJSME JAKO ONI ! , to bysme sami hned poznali a všichni nesouhlasící by skončili v šachtách, nebo hůř...
0/0
27.9.2004 10:41

alesnovak1

nikomu nevadí stbák Falbr,
tak proč vadí Morávek? Zase jen informace, která odpoutává pozornost od skutečných problémů: nezaměstnanost, vysoké daně, regulace nájmů atd.
0/0
27.9.2004 10:34

Jahor

Nejsme jako oni, proto buďme rádi za Morávka v Bruselu !
Volání prezidenta Havla v roce 1990 Nejsme jako oni! je o tom, tak to přeco chtěl. Doufám, že letos Nobelovu už konečně dostane.
0/0
27.9.2004 10:21

Destroyer7

Re: Nejsme jako oni, proto buďme rádi za Morávka v Bruselu !
Pokud je Nobelovka i za ochranu ohrožených druhů - předlistopadových komunistů v Čechách - pak určitě.
0/0
27.9.2004 10:25

Jahor

No, správně ho měli vyznamenat komunisti,
že je zachránil. Bez něho určitě nemohli pomejšlet na takovej vejvar, jakej dneska mají, včetně hlásání myšlenek komunismu v hlavních TV pořadech.
0/0
27.9.2004 10:37

Borgh

Re: Re: Nejsme jako oni, proto buďme rádi za Morávka v Bruselu !
to neni ohroženej druh, to je velmi dobře prosperující druh ty mimoni!
0/0
27.9.2004 11:23

Zmuda

Teda pane Havel..
.. "nejsme jako oni"... To se Vám opravdu povedlo.
Máte můj vřelý dík a neskonalý obdiv.
0/0
27.9.2004 10:20

Obracec_kalendare

...
Jo toho typa si pamatuju, byl opravdu hustej  , je vidět,že kapitalismus mu chutná. Takový svině jsme měli v 89 pověsit............
0/0
27.9.2004 10:11

modem

jdu blejt
0/0
27.9.2004 10:10

Najdete na iDNES.cz