Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poslanci přehlasovali veto eurozatykače

Poslanci přehlasovali veto prezidenta Klause a přijali eurozatykač. Ten umožňuje vydávat podezřelé občany ČR do zemí unie. Pro bylo 105 poslanců. Prezident zákon vetoval, protože podle něj omezuje suverenitu země. ODS chce zákon napadnout u Ústavního soudu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Eskel2

Ustavni soud to zrusi
Ustavni soud to zrusi. Ja sem taky pro eurozatykac, ale fakt je, ze je to proti nasi ustave. At poslanci napred zmenej ustavu a pak schvalej tenhle zakon.
0/0
27.9.2004 9:29

juton

Kupodivu.
, Poslanci výjimečně odhlasovali dobrou věc.
0/0
25.9.2004 11:47

ynos

Farma zvířat
Tato kniha se jmenuje Farma zvířat a napsal jí George Orwell. Jedná se o poválečnou bajku. Děj se odehrává kdesi na Panské farmě v Anglii v neurčený čas. Na Panské farmě věčně opilého pana Jonese se večer všechna zvířata sešla a před ně předstoupil starý bílý kanec Major se svou řečí. Řekl jim, že jednoho dne přijde revoluce a všechna zvířata budou svobodna. Také je naučil revoluční píseň Zvířata Anglie. O tři dny později major zemřel. Pan Jones někdy zvířata zapomínal krmit, a proto byla agresivní. Jednou v červnu zvířata vyhnala pana Jonese a jeho kumpány. Zvířata začala tvořit vlastní společnost. Každý týden se scházela a domlouvala se na vylepšeních a na práci v dalším týdnu. Od začátku byla nejdůležitější prasata, která se naučila dokonce psát. Nejvýznamnější z nich byli Napoleon a Kubeš, kteří podávali nejvíce návrhů, ale vždy měli jiný názor. Zvířata napsala na zeď 7 přikázání: 1. Každý, kdo chodí po dvou nohách, je nepřítel, 2, Každý kdo chodí po 4 nohách nebo má křídla je přítel. 3. žádné zvíře nebude chodit oblečené, 4. nebude spát v posteli, 5. nebude pít alkohol, 7. všechna zvířata si jsou rovna. První rok byla veliká úroda. Pan Jones zaútočil na farmu, ale zvířata vyhrála. Kubeš na jednom ze shromáždění předložil plány na stavbu mlýna, který měl vyrábět elektřinu. Napoleon byl samozřejmě proti. Poté co Kubeš přesvědčil většinu zvířat, poslal na něj Napoleon psy, které tajně vychovával, a vyhnal Kubeše z Farmy zvířat. Prohlásil se za vůdce a zrušil všechna shromáždění. Oznámil, že se bude stavět větrný mlýn a že to vlastně byl jeho nápad. Zvířata se celý rok dřela, ale těsně před dokončením se při větrné bouři sesypal. Napoleon ze zboření mlýna obvinil, ostatně jako ze všech nepovedených věcí, Kuliše. Když mlýn postavili znovu, vyhodili ho do povětří lidé při "bitvě u mlýna", kterou ale zvířata nakonec vyhrála. Mlýn se jim podařil postavit až napotřetí. Farma vzkvétala, ale zvířata se měli stále hůř. Prasata se měla královsky. Porušila sice všechna p
0/0
24.9.2004 21:19

ynos

Re: Farma zvířat
Porušila sice všechna přikázání, ale vždy to zvířatům dokázali vysvětlit. Na konci knihy dokonce pozvali sousedy na farmu, kteří obdivovali jak zvířata usilovně pracují za tak málo jídla. Napoleon - vůdce, málo se objevoval na veřejnosti, krutý Kubeš - asi jediné prase, které to myslelo se zvířaty vážně, nejchytřejší, vyhnán Napoleonem Zvířata - hloupá, rychle zapomínají, pracovitá Orwel se narodil v Indii. Zúčastnil se občanské války ve Španělsku. Bojoval v legiích POUM (španělské socialistické hnutí), odkud čerpal náměty pro svá díla. Chtěl varovat před komunismem a zapomínáním na minulost. Zvolil zajímavou formu - bajku, aby zdůraznil všechny špatné vlastnosti totalitních režimů. Z tohoto důvodu použil také kontrasty. Vypravěč je vševědoucí, děj je postupně rozvíjející a má rychlý spád. Funkce- formativní, apelativní. Kniha se mi docela líbila, protože měla zajímavou formu a protože autor pěkně zobrazil totalitní společnost.
0/0
24.9.2004 21:20

Isbjoerna

Re: Re: Farma zvířat
, Knihu Animal farm od George Orwell jsme meli ve skole jako povinnou literaturu v englickem jazyce (70. leta), ma dcera tez (90. leta). Je to opravdu vynikajici kniha! Avsak nemela jsem dojem, ze by zvirata ZAPOMNELA, spise se zvirata DIVILA, kam se podela myslenka jejich revoluce. Cituji z knihy (kratce po zvireci "revoluci"): "The Commandments were written on the tarred wall in great white letters that could be read thirty yards away. They ran thus: THE SEVEN COMMANDMENTS: 1. Whatever goes upon two legs is an enemy. -- 2. Whatever goes upon four legs, or has wings, is a friend. -- 3. No animal shall wear clothes. -- 4. No animal shall sleep in a bed. -- 5. No animal shall drink alcohol. -- 6. No animal shall kill any other animal. -- 7. All animals are equal." ------- A nekolik let po zvireci "revoluci": "For once Benjamin consented to break his rule, and he read out to her what was written on the wall. There was nothing there now except a single Commandment. It ran: ALL ANIMALS ARE EQUAL BUT SOME ANIMALS ARE MORE EQUAL THAN OTHERS." ------- Poznamka: Commandments = (v knize vyznam) neco jako ustava. ------- Pro me vyznelo z knihy, ze je treba VEDET, zac bojujeme, a ze je treba ROZPOZNAT HNED V ZARODKU, kdy jsou nase idealy, za nez bojujeme/jsme bojovali, zrazeny.
0/0
25.9.2004 12:55

HAL9000

Jde o princip
MF Dnes v této věci neinformuje zcela objektivně. Sledoval jsem televizní sedmičku s Klausem, kde mluvil o hlavním důvodu, proč vetuje zákon. Jde o to, že jeho přijetí je podmíněno změnou ústavního zákona - Listiny základních práv a svobod, což původně akceptovala i vláda. Když však sněmovna změnu tohoto ústavního zákona shodila se stolu, snaží se vláda protlačit  zákon o Eurozatykači i bez splnění této důležité podmínky. To znamená, že vláda vědomě porušuje ústavní zákon a to je na pováženou, a ne postoj Klause.    
0/0
24.9.2004 20:39

LimonadovyJoe

Proč bychom měli naše spoluobčany
vydávat do ciziny. Už vidím, jak nám Němci vydají germána, kterej u nás něco provedl.........
0/0
24.9.2004 20:10

edelweiss

Re: Proč bychom měli naše spoluobčany
divil by jsi se, vydaji. A docela radi.
0/0
25.9.2004 0:53

ynos

Zapojime se do ulu
Staci jeste nejaky cipy do mozku, nahodit kolektivni vedomi a jedina nase komunikace s neciparema bude: Odpor je marny, budete asimilovani...
0/0
24.9.2004 20:09

tigerishclaw

ODS = zloději?
Všimli jste si, že kdykoliv je nějaká snaha o potrestání zlodějů, vrahů a rozkrádačů, tak jsou ODS vždy proti? Zásadně jsou proti detektoru lži a pravdu mají ti, kteří na něj nejdou. Ten co mu nesmrdí peníze (a jeho ženě dvákrát tak) chce zakázat prověření aféry s LTO, protože v tom jeli někteří z ODS. Asi ví co dělá. Registrační pokladny jsou špatné, protože by vedly k průhlednému účetnictví. Je to sranda, když se jedna parlamentní strana tak bije za zloděje :-). A eurozatykač je třešnička.
0/0
24.9.2004 20:01

D-o-c

Re: ODS = zloději?
Abys to měl úplné, tak bych jen doplnil, že ODS může za vymření dinosaurů, ODS může za skleníkový efekt a ODS v neposlední řadě může za světový terorismus. Zapoměl jsem na něco?
0/0
24.9.2004 20:10

LimonadovyJoe

Re: ODS = zloději?
Poslední bitva vzplála..........ještě, že vás to zpívá čím dál míň.  Rudochu  socko  nulo  komanči
0/0
24.9.2004 20:11

tigerishclaw

Re: Re: ODS = zloději?
Abych tě uklidnil, tak komanče ani socdemáky nevolím. Ti druzí jsou zase postižení jinak, všude cpou své soukmenovce. Například případ s ředitely Úřadů práce, kdy nestraníky propustili a pak s hrůzou zjistili, že jejich trafikanti jsou blbí jak tága, nemají školu, neumí jazyky a rudá knížka nestačí. To byl průšvih s výběrovýma řízeníma. Ale že bych volil zloděje z ODS, tak to už tuplem, ne. Kdekoliv je v místních samosprávách průser s úplatky, tak vždy je tam modrej pták.
0/0
24.9.2004 20:31

tigerishclaw

Re: Re: ODS = zloději?
a ještě jedna drobnost. Pokud chceš něco po místních zastupitelích, tak v případě socdem a komančů musíš jít přes jejich známé. Pokud se jedná o modré ptáky, tam se jde vždy přes peníze. A zelení, ti jsou blbí od přírody, tam nic nepomůže :-)
0/0
24.9.2004 20:37

LimonadovyJoe

Re: Re: Re: ODS = zloději?
Že by pan liberál? Vaše Uhelné Sklady již dosáhli celého procenta - to jsou preference odpovídající kvalitě ty "modrej ptáku".
0/0
24.9.2004 20:39

tigerishclaw

Re: Re: Re: Re: ODS = zloději?
omyl, ani US není to pravé ořechové. Taky jich tam pár znám ;-). Naposledy jsem volil Dolly Buster, protože si myslím, že i pornoherečka má vyšší etický kredit, než současní poslanci.Ale třeba jednou začnou platit, i proti vůli ODS, zákony pro všechny a zpětně se prověří pár kauz, třeba privatizace knižního velkoobchodu, LTO, mrtvé duše pro převod peněz mimo republiku a podobně, kde všude ODS byla zapletená.
0/0
24.9.2004 22:20

Eskel2

Ustavni soud to zrusi
Ustavni soud to zrusi. Ja sem taky pro eurozatykac, ale fakt je, ze je to proti nasi ustave. At poslanci napred zmenej ustavu a pak schvalej tenhle zakon.
0/0
24.9.2004 18:56

Kereme

Dopadlo to dobře
Jedná se o dobré rozhodnutí sněmovny proti prezidentově kaprici, kterým chtěl - jako obvykle - naši zemi oddálit od Evropy někam na Balkán - tam, kde neplatí zákony civilizovaného světa. Klaus má právo podat stížnost k ÚS, velmi rád si vyslechnu zdůvodnění. Patří to k demokracii.
0/0
24.9.2004 18:42

D-o-c

Re: Dopadlo to dobře
Jistě, o nic jiného mu přece nikdy nešlo.... Ty máš ale hloupé názory, nestydíš se o tom ještě psát na netu?
0/0
24.9.2004 20:07

Milkman_Dan

Vsichni co tu mluvi,
o ztrate suverenity, tak zapominaji, ze vetsina clenskych zemi EU jiz tento zakon take schvalila, tedy je to spolecny ustupek a hlavne zapominaji na to, ze i nam to dava moznost nachavat zatykat cizince z EU, kteri u nas spachali trestny cin a bez tohoto zakona by bylo bud temer nemozne nebo velmi zdlouhave je k nam dostat....
0/0
24.9.2004 16:20

D-o-c

Re: Vsichni co tu mluvi,
Tak zrovna v našem případě je to výsměch spravedlnosti, když v jiné zemi dostane zločinec mnohem tvrdší trest...
0/0
24.9.2004 16:27

Milkman_Dan

Re: Re: Vsichni co tu mluvi,
Jak presne jsi to myslel?
0/0
24.9.2004 16:30

D-o-c

Re: Re: Re: Vsichni co tu mluvi,
Kupříkladu, čeští pašeráci drog z Thajska dostali velmi tvrdé tresty (jsem pro). U nás by z toho zřejmě vybruslili dost možná i s podmínkou. Ale to by asi nebyl ideální případ, Thajsko je mimo. Nicméně by ti to mělo pomoct pochopit, co jsem měl na mysli.
0/0
24.9.2004 19:58

habit

Re: Vsichni co tu mluvi,
...nebyl prijat vsude okamzite a bez vyhrad, rada zemy si vyminila prechodne obdobi (az 7 let).
U nas vlada napred chtela narychlo presit ustavu, a kdyz zjistila, ze to nepujde tak rychle, najednou usoudila, ze to teda neni treba...proste euro ma prednost...
0/0
24.9.2004 16:29

habit

Re: Re: Vsichni co tu mluvi,
..omlouvam se za to tvrdy "y", obvykle se mi to nestava...
0/0
24.9.2004 16:30

Dan 1

Re: Vsichni co tu mluvi,
Při přijímání LZPS bylo stanoveno, že tato se stává součástí našeho ústavního pořádku. Kdo kdy naposledy slyšel o případu, že by státy RE nebo EU porušovaly dohodu o vydávání zločinců? Bude záležet na stanovisku ÚS, ale "eurozatykač" je s největší pravděpodobností redundantní a neústavní norma.
0/0
24.9.2004 16:30

Milkman_Dan

Re: Re: Vsichni co tu mluvi,
No, ja si ptroste myslim, ze je to dobra vec. Pokud obcan CR v jine clanske zemi spacha trestny cin, tak proc ho tam nepredat k potrestani. Odsedet si to pak muze samozrejme v CR. Pokud se tady my vsichni co tu debatujeme chovame v souladu se spolecenskymi normami, coz predpokladam, tak se nemame ceho obavat.
0/0
24.9.2004 16:35

Dan 1

Re: Re: Re: Vsichni co tu mluvi,
Máme se čeho obávat. Relativizací Ústavy ČR to začíná a čím to skončí, nechci domýšlet.
0/0
24.9.2004 16:40

Milkman_Dan

Re: Re: Re: Re: Vsichni co tu mluvi,
Oproti jinym problemum mi tohle prijde opravdu jako prkotina. Ze by te vudali do Ruska nebo USA nehrozi, znovu opakuji ze se to tyka jen clenskych zemich EU a prislusny clanek v LZPS se da vykladat nekolika zpusoby. Je to spis ocharana lidu pred zvuli statu,. kdyby te chteli zbavit obcanstvi a poslat za hranice. Nemyslim si, ze by se to melo vztahovat jako ochranny destnik slouzici k uniku pred potrestanim za spachane skutky
0/0
24.9.2004 16:44

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Vsichni co tu mluvi,
Žádný takový "deštník nikdo v RE a EU nepoužívá, protože neexistuje důvod (např. možnost odsouzení k trestu smrti, který by byl důvodem k nevydání). Jestli je nerespektování Ústavy prkotina, pak tedy nad vraždou mávněme rukou a vůbec se jí nezabývejme.
0/0
24.9.2004 16:48

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vsichni co tu mluvi,
Ještě dodám, že TrZ samozřejmě pamatuje na všechny občany, i kdyby se trestného činu dopustili třeba v Tramtárii a vydávání je ošetřeno multi- a bilaterárními dohodami, takže s tím není žádný problém.
0/0
24.9.2004 16:56

Kereme

Re: Re: Re: Re: Vsichni co tu mluvi,
Ústavu relativizoval hlavně v 90. letech Klaus, když tvrdil, že Senát ani VÚSC nejsou zapotřebí. Teď jen sklízí výsledky. Patří mu to.
0/0
24.9.2004 18:40

vafla

Re: Re: Re: Re: Re: Vsichni co tu mluvi,
Za všechno může Klaus.
0/0
24.9.2004 20:28

D-o-c

Re: Re: Re: Re: Re: Vsichni co tu mluvi,
Já jen čekám, až tu bude někdo na Klause svalovat, že ho má malého...
0/0
24.9.2004 20:42

rado_old

Musíme si uvědomit,že Klaus je největší darebák po puči v 89.
0/0
24.9.2004 16:14

D-o-c

Re: Musíme si uvědomit,že Klaus je největší darebák po puči v 89.
Když už mluvíme o darebácích, vědí vaši, že jsi vlezl na internet?
0/0
24.9.2004 16:18

habit

Re: Re: Musíme si uvědomit,že Klaus je největší darebák po puči v 89.
...otec ve dne spi... je netopyr...
0/0
24.9.2004 16:26

CoCs

Re: Re: Re: Musíme si uvědomit,že Klaus je největší darebák po puči v 89.
tak to máš blbý :-)))
0/0
24.9.2004 16:28

rado_old

I to je jeden z důvodů,proč Klaus nechtěl do EU.
Jakýkoliv řád a pořádek,včetně vydávání a potrestání zločinců je Klausovi cizí.Vyhovuje mu anarchie zločinecké ODS,kdy pod pláštíkem nedemokracie obhajuje zločince z ODS.
0/0
24.9.2004 16:09

Dan 1

Re: I to je jeden z důvodů,proč Klaus nechtěl do EU.
Ano, nerespektovat součást ústavního pořádku státu je správné, zatímco zachovávat elementární respekt k základním právním normám je anarchistické a zločinné. Vy to v té palici nemůžete mít úplně v cajku...
0/0
24.9.2004 16:13

habit

Re: I to je jeden z důvodů,proč Klaus nechtěl do EU.
...tak tak, řád, pevna ruka, trestani... to jsou opravdu temata, ktera ODS prehlizi.
0/0
24.9.2004 16:13

D-o-c

Re: I to je jeden z důvodů,proč Klaus nechtěl do EU.
Jojo, takovéto novodobé pořádky mám rád. Nezaměstnanost nám přeskočila 10%, republiku nám vláda asociální strany rok co rok stále více zadlužuje, komunisti se s ČSSD střídají o druhé místo v oblíbenosti, dnes jsme se dozvěděli, že Listina základních práv a svobod je bezcenným cárem papíru, ale hlavně máme vše v pořádku a všude vládne řád EU...
UŽ TO SVINSTVO NEHUL!!!!!
0/0
24.9.2004 16:16

habit

EU znamena jen nase dobro...
Jako dite jsem nenavidel ryzi. Co bych tenkrat za to dal, kdyby ji zdrazili. No a vidite, dockal jsem se. Nebo cukr - neni vubec zdravy, a na zuby je to hotova pohroma. A pred dvema tydny nedaleko od nas (17km) bourali cukrovar. Prej celkem prosperoval, ale ted diky nadiktovanym vykupnim cenam, vyvoznim kvotam a clum nema sanci.
A dalsich pozitivnich dopadu vidam kolem sebe denne tucty...
0/0
24.9.2004 16:09

celtic

Eurozatykač
Klaus+ODS...pukněte si vzteky Přijali jsme to co všechny ostatní země EU. PUK
0/0
24.9.2004 15:41

D-o-c

Re: Eurozatykač
Nemyslím si, že pukají vzteky. To budou během několika málo měsíců občané ČR až se kvůli dalšímu pseudozákonu EU "dobrovolně" zbavíme dalších ústavních práv...
0/0
24.9.2004 15:50

celtic

Re: Re: Eurozatykač
 Naše země plná podvodníků a vrahů se obává ztráty občanských práv  Ó jak směšné. Konec vlády mafiánů. Ať žije EU
0/0
24.9.2004 15:53

D-o-c

Re: Re: Re: Eurozatykač
...plná podvodníků a vrahů....
 
No a jinak jsi zdravej??
0/0
24.9.2004 15:56

habit

Re: Re: Re: Eurozatykač
Hochu hochu, tobe za to dojde...nechtel bych byt ve tve kuzi... pokud ovsem nejsi zamestnan v eubyrokratickych strukturach...
0/0
24.9.2004 15:58

celtic

Eurozatykač
Kdo se bojí eurozatykače? Jen podvodníci a teroristé! Poctivého občana jen chrání. Dobře, že byl přijat, ostatně stejně jako v jiných zemích EU.
0/0
24.9.2004 15:28

Vojtazemlejna

Re: Eurozatykač
 To mi tedy vysvětli, jak tento hybrid v kontradikci s Ústavou ČR poctivého občana chrání ??? A teroristi se ho bojí - to jo - až z toho kálejí hrůzou (nebo smíchy ???)
0/0
24.9.2004 15:34

Najdete na iDNES.cz