Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tři slabiny daňového zákona

Společné zdanění manželů, změna daňových odpočtů na dítě. Sněmovnou prošlo klasické levicové opatření, proti němuž ani pravice příliš nebrojí. Pomoženo bude dvěma třetinám domácností, které mají nižší než průměrný příjem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Beranal

Trestání bezdětných
Pane Komárek Vaše logické myšlení to se opravdu blíží nulové hodnotě. Že by stát trestal ty co děti mít nechtějí nebo nemohou to je pustá demagogie. Skutečností je úplný opak, náš stát dělá od r. 1993 další a další úpravy aby trestal ty co děti mají , obrazem té ušlechtilé snahy je dnešní porodnost. Ten průběžný důchodový systém byl asi 50 let, tedy zhruba do r. 1993 systém převážně společným, tedy všichni se podíleli na závazcích k předešlým generacím (vypláceli důchody formou odvodů na důchodové pojištění) a všichni se podíleli na investici do budoucích důchodových výnosů, tedy investicí do dětí (masivní státní dotace všeho co souviselo s výchovou dětí). Od r. 1993 se většina těchto společných nákladů kapitalisticky zprivatizovala, tedy přesunula na rodiny s dětmi, rodiny navíc vše financují z peněz podrobených všem odvodům do státního rozpočtu (DP, DPH, SP, ZP atd.). V ytvořili jsme tak jakýsi kapitalisticko - socialistický zcela nefunkční důchodový hybrid který umožňuje bezdětným občanům dělat důchodové a zdravotní dluhy dnes řádově 100 mld ročně, prožrat své peníze v konzumu, svůj čas a energii věnovat zábavě a domnívat se, že jim jednou budou vyplácet důchody ty cizí děti u kterých se dneska tak velmi diví, proč by na ně měli jakkoliv přis p ívat. Aby ti všichni vyčůraní důchodci s jejich virtuálně naspořenými důchodovými penězi jednou nepošli hlady.
0/0
26.9.2004 10:44

Beranal

Doplnění
Nevím, jak ta málo početná generace produktivních občanů uhradí těm všem náročným důchodcům jejich finanční nároky a zdravotní péči a proč by to vlastně měli dělat u těch kde žádné důchodové závazky nevznikly. Pokud si snad myslíte, že to budou dělat přistěhovalci např. z muslimských zemí, tak ti nejspíš udělají co odpovídá jejich kultuře – uřežou Vám hlavu.
0/0
26.9.2004 10:45

Zwerg

Re: Doplnění
A proto si každý má spořit na své stáří sám! Jsem, stejně jako zřejmě i vy, pro kompletní privatizaci důchodového a sociálního systému. Nechť tento systém kompletně přejde pod komerční subjekty - pojišťovny, fondy....
0/0
26.9.2004 11:37

Rada8

***
hele, komárku, co je za diskriminačního na společném zdanění manželů pro nesezdané páry? každý se může rozhodnout, zda využije výhod svobodné matky ( a není jich málo - delší mateřská dovolená, vyšší sociální dávky atd...) nebo přijde o tyto výhody, bude žít v manželství, a využije jiné výhody - společného zdanění.
0/0
24.9.2004 19:26

HAL9000

Paušálisté
Když už je řeč o daňovém zákonu, také si ohřeji svoji polívčičku. Kdy už vláda pohlédne vlídnějším okem na daňové poplatníky, kteří vykazují své náklady paušální sazbou 25%? Z pohledu vlády jde o loajální skupinu plátců daně (téměř až blbců) , u kterých je vždy jisté, že zdaní 75% svých příjmů a odvedou příslušné zdravotní a soiální pojištění. Místo, aby si vláda tuto skupinu hýčkala, přistupuje k nim stejně tvrdě jako k těm poplatníkům, kteří každoročně vykazují nulové zisky. Nějaká kompenzace, např. v podobě zvýšení paušální sazby nákladů o nějaké to procento by byla na místě.  
0/0
24.9.2004 10:24

Kleki Petra

To psal Komárek?
0/0
24.9.2004 9:00

Dalmatika

Jen zírám
Pan Komárek má, zdá se, ve všem jasno. Že stát diskriminuje lidi, kteří se "svobodně" rozhodli, že se nevezmou? Znám dost párů, kteří žijí "na psí knížku" prostě proto, že je to finančně výhodnější - delší a vyšší mateřská, pak vyšší sociální dávky - vše pro jako samoživitele - tedy ty, kteří se hlásí na sociálce jako samoživitelé, ve skutečnosti však žijí s druhem. Dotěď platilo, že manželství že jen pro hlupáky, protože ti, co se nevezmou, jsou na tom líp. Alespoň materiálně. A bude to tak zřejmě dál, neboť novomanželské půjčky budou v tomhle Kocourkově platit i pro nenovomanžele. Prostě zvýhodní "mladé" do 35 let. Je mi 37, mám půlroční dítě, jsem vdaná, na vlastní bydlení nemám a mám tedy prostě smůlu, protože já už jsem podle státu za vodou.
0/0
24.9.2004 8:58

HAL9000

Re: Jen zírám
S většinou vašeho příspěvku souhlasím. Pokud však jde o věkové omezení na novomanželské půjčky, máte prostě smůlu, tam není co kritizovat. Někde se hranice prostě udělat musí.
0/0
24.9.2004 9:49

Kleki Petra

Re: Re: Jen zírám
Nebylo by ovšem lépe nastavit tu hranici rozmezím od uzavření manželství, než mechanicky dovršením věku? Spousta mužů a žen dnes uzavírá první manželství hluboko po třicítce, často i po čtyřicítce.
0/0
24.9.2004 11:50

Depek

Re: Re: Re: Jen zírám
, No já moc nezírám jak je v nadpise, ale tvůj nápad by neměl zapadnout. Věková diskriminace by měla zcela zmizet z povrchu zemského. I novomanželé z domova důchodců by měli dostat novomanželskou půjčku. Máme přece demokracii a stejná práva pro všechny jsou zaručena ústavou.
0/0
24.9.2004 13:19

HAL9000

Re: Re: Re: Jen zírám
Zřejmě se předpokládá, že po 35. roce věku už se většinou jedná o finančně lépe zajištěné osoby, které už vydělávají 10 až 15 let a pomoc státu až tak naléhavě nepotřebují.
0/0
24.9.2004 19:00

Depek

Člověče Komárku,
, co to tady zase čtu? "Stát, který podporuje pouze manžele, diskriminuje rodiče, kteří žijí v jiné formě svazku. To je vážná věc - sekulární stát nemá právo finančně diskriminovat lidi za jejich zákonné rozhodnutí. " Konec citátu. Jaká diskriminace? Všude ve světe, v každé klukovské partě, v každé organizaci i společnosti přece platí určitá zaběhaná pravidla. Pokud ta pravidla neplníte, pak se nedivte.
0/0
24.9.2004 8:02

tudorin

Re: Člověče Komárku,
Depku, nemáš depku?
0/0
24.9.2004 8:06

Depek

Re: Re: Člověče Komárku,
, jak jsi to poznal?
0/0
24.9.2004 8:32

Najdete na iDNES.cz