Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hrůzy v Iráku musíme překonat

Eugen Armstrong a Jack Hensley. To jsou další americké oběti, které byly v Iráku uneseni a zavražděny teroristy. Nejsou první a bohužel ani poslední. Hrůzné skutky v Iráku již nějakou dobu brnkají na naše nervy a city. „Jak dlouho to budeme muset trpět?“, ptáme se často s protiamerickou náladou...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

maxim04

cenzura
Víte že zde funguje cenzura horší jak za komančů. Poslal jsem příspěvek a prodože nebyl v duchu dnešní patolízalské politiky tak mi ho odmítli zveřejnit. Takže kdo byl horší Vy nebo komunisti?
0/0
27.9.2004 19:00

Olgo

marné snahy
kdyby byl sadám tak hrozný diktátor, kterého nechce většina lidí, tak by si ho svrhli sami. proami už neví, jakou další záminku by pro hovadské chování usa vymysleli. usa jen v minulém století stály u zrodu více než desítky diktátorských režimů a ta lůza tady bude stále bučet :)
0/0
26.9.2004 12:29

Dr No

Re: marné snahy
Asi tak, jako my jsme svhli boševiky?
0/0
27.9.2004 10:20

Dr No

Svržení Saddáma byla nepochybně správná věc
To že američani svrhli režim krvavého diktátora Husajna bylo zcela nepochybně správné. Takto by se mělo postupovat proti všem diktátorským režimům. Mělo by to být stejně samozřejmé, jako je samozřejmé pomáhat lidem, postiženým přírodní katastrofou kdekoliv na světě. Diktátorský režim je horší neštěstí, než přírodní katastrofa, jejíž následky se většinou zacelí časem samy. To, že použili (velmi nešťastně) jako záminku nexistující Saddámovy zbraně hromadného ničení bylo dáno tím, že zatím nikdo nepřijal jako legitimní a samozřejmý zásah proti diktátorskému režimu. Většina lidí pořád akceptuje nesmyslé kecy o "státní suverenitě" i když je to ve skutečnosti někdy jen "suverenita" jednoho diktátora terorizovat milony lidí. Že tento krok udělali američani bez OSN není chyba američanů. Je to jen důkazem toho, že OSN je zcela zbytečným  a nesmyslným shromážděním žvanilů. Chybu udělali američani v jiné věci - kvůli obavám, aby nevypadali jako zlí okupanti, postupovali a stále postupují málo důrazně proti těm, kteří se zbraní v ruce brání tomu, aby byl v Iráku klid. Jen idiot může nazývat tyto ozbrojence, kteří ze zálohy zabíjejíí americké a jiné vojáky a irácké civilisty a unášejí a vraždí rukojmí,  "bojovníky" za něco a proti něčemu. Jejich cílem není nic jiného než za jakoukoliv cenu vyvolat chaos a strach. Vždyť právě jejich řádění je jediným důvodem pokračující americké "okupace" a to, co (paradoxně) vyvolává negativní postoj části iráčanů proti přítomnosti cizích vojáků, je zase jenom nesmyslné ničení a vraždění ze strany těchto fanatizovaných blbců.
 
0/0
24.9.2004 10:02

milchama

Re: Svržení Saddáma byla nepochybně správná věc
Přesně tak. Pokud by se USA chovaly např. jako Stalin, žádný terorismus by v Iráku nebyl... Ovšem ony "humanistické" skrupule nedovolují razantnější postup.
0/0
24.9.2004 11:19

Gottwald

Re: Svržení Saddáma byla nepochybně správná věc
A jéje další chytrej. Píšeš, že Amíci měli hned razantnějei zasáhnout. A copak vy nevidíte, že čím razantěji zasahují, tím větší odpor to vyvolá? Jedině že by to tam srovnali atomovkou. V Iráku klid NIKDY nebude, protože je to národnostně velice znesvářenecká země! Každá ze skupin chce vládnout a řeší se to samozřejmě zbraněma. Jediná možnost, jak celou oblast zklidnit, je nástup nějakého nového Husajna, kterej ty fanatiky postaví do latě. Takže je jasné, že válka v Iráku byla největší kravina v celé americké historii.
0/0
25.9.2004 21:01

milchama

Re: Re: Svržení Saddáma byla nepochybně správná věc
Američané se totiž v Iráku nechovají jako Saddám. Kdyby se chovali jako on, byl by tam klid...
0/0
25.9.2004 23:14

Gottwald

Re: Re: Re: Svržení Saddáma byla nepochybně správná věc
tak to se sakra pleteš, dřív vládla jedna skupina jiné (Sunité Šíitům), kdežto teď jdou všichni jednotně proti USA. Takže pokud by se US armáda chovala jak Husajn, tak by nestihla utíkat.
0/0
26.9.2004 12:09

maxim04

Re: Svržení Saddáma byla nepochybně správná věc
Ty něco víš o Husajnovi, že ho hned házíš do hrobu ? Vsadím se že jenom to co jsi vyčetl z našeho nezávislého tisku. Uvědom si že nikdo nemá právo napadnout jiný stát ještě k tomu s vymyšlenou záminkou (zbraně hromadného ničení ). Když tě vezmu za slovo tak byla oprávněná okupace Československa v roce 1968. To snad nemyslíš vážně. Nebo máš dvojí měřítko. Jiné na naše dnešní spojence a jiné na tehdejší dobu?
0/0
27.9.2004 19:21

Pan_Ptakopysk

Přiměřenost, prosím
Zastánci akce proti Iráku často argumentují nutností boje proti teroru a odpůrce války obviňují ze zbabělosti, krátkozrakosti, slabosti. Je třeba ale znovu připomínat: Neprokázalo se, že by husajnův Irák "měl prsty" v teroristických akcích. Zbraně hromadného ničení se nenašly. Výsledek v tuto chvíli: Veliké ztráty na životech civilistů, chaos, teror, nedůvěra v demokracii. Já nejsem pacifista. Bude-li nějaký stát terorizovat okolní svět, zásah je na místě. Bude-li porušovat práva svých obyvatel, je na místě rovněž nějaká adekvátní forma nátlaku. Ovšem tak, aby výsledek neznamenal horší stav než ten, proti kterému se zasahuje. A teď trošku odbočím: Viděli jste fotky z My-Lai nebo autentický filmový záběr vraždy vietnamského zajatce americkými vojáky?
0/0
23.9.2004 14:49

Intrepid

A co takhle
zopakovat Hirosimu??? Myslim si, ze teroriste v Iraku by jiste dali pokoj!
0/0
23.9.2004 2:54

barbudo

Re: A co takhle
... a kde chcete opakovat tu Hirošimu? Před anální demokratizací v Iráku teroristů nebylo ...
0/0
23.9.2004 15:29

Gottwald

demokracie v Iráku? nesmysl!
Jsem zvědavej, kdy lidé jako pan Abrož, pochopí, že v Iráku žádná demokracie nikdy nebude! Je to tak proto, že zde rozhodující slovo mají NEVOLENÍ náboženští duchovní a na nižší úrovni rovněž NEVOLENÍ kmenoví vůdci, kteří jsou všeobecně uznávanou autoritou. Centrální vládu budou respektovat jedině tehdy, když bude mít takovou "autoritu" jako ta Husajnova. Bohužel, obávám se, že pan Abrož toto nikdy nepochopí, a tak bude svými kecy situaci ještě víc zhoršovat. 
0/0
22.9.2004 19:23

Gottwald

Re: demokracie v Iráku? nesmysl!
samozřejmě pan Ambrož, omlouvám se
0/0
22.9.2004 19:23

milchama

Volby nic neřeší...
Myslet si, že situaci v Iráku vyřeší demokratické volby, je velice naivní. Takové volby nejsou s to vyřešit ani daleko méně tristní situaci u nás, natož v Iráku...
0/0
22.9.2004 16:09

Júlinek šíšal

Re: Volby nic neřeší...
neboj... třeba se amíci optaj salámka, jak to dělal na těch 100 procent ....ale musej včas, v lednu bude už pozdě....
0/0
22.9.2004 19:32

milchama

S protiamerickou náladou?
"„Jak dlouho to budeme muset trpět?“, ptáme se často s protiamerickou náladou..."==== Kdo se tak ptá? Američané snad v Iráku odřezávají hlavy civilistům?
0/0
22.9.2004 16:07

herulinka

Re: S protiamerickou náladou?
Podívej se na diskuse, tam je té protiamerické nálady víc než dost
0/0
22.9.2004 17:37

xlukasekx

Re: S protiamerickou náladou?
Myslim, ze jste nepochopil o co v prispevku a potazmo v posledni dobe v Iraku jde. Tahle vec, myslim tim rezani hlav, vyhrozovani smrti a sebevrazedne utoky, neskonci za par dni, nebo mesicu. Tim, ze "osvoboditele" dali Irackemu "svobodnemu" lidu volnost, pro ne znamena obrovskou moc. Moc, kterou uz nejde vzit zpet. A dokud nevyleti do vzduchu nejake dalsi nadrazi, ve kterem najdou smrt stovky nevinych lidi, neskonci to. Hruzy v Iraku musime prekonat?! Jak dlouho?! Tento obousecny mec jen tak neco neztupi...
0/0
23.9.2004 0:30

Najdete na iDNES.cz