Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poslanci si nenechali vzít čtrnácté platy

Vládní koalice zaspala, a proto neprošel její vlastní návrh na odebrání letošních čtrnáctých platů ústavním činitelům. Ostatní státní zaměstnanci se musí uskrovnit, zato poslanci, senátoři, soudci a státní zástupci dostanou celou polovinu čtrnáctých platů, stejně jako v červnu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Borgh

Lůzovláda
...opravdu si zasloužíme tak mizernej parlament?
0/0
23.9.2004 13:12

gumig

Re: Lůzovláda
, jistě když ho neustále volíme !!
0/0
23.9.2004 16:39

shr3k

Však se podívejte,
http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=36451&o=4 však jim to příště ve volbách spočítejte. A to konkrétním lidem.
Podívejte se 1) kolik poslanců s ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU se na to vykašlalo.
2) kolik poslanců z ODS a KSČM bylo proti, ačkoliv se mohli taktně zdržet hlasování nebo odejít ze sněmovny.
Ať mi nikdo neříká nic o spěchu, nátlaku apod. tady je o korýtka.
0/0
23.9.2004 12:05

Drdrak

prostě a jednoduše...
jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou to ku*vy, jsou
0/0
23.9.2004 10:12

huhu007

Ach, ach ty straky....
Źádné fiasko. Je to vítezství a to hned dvakrát. Byly to straky, kterým nějak nedošlo, o čem hlasují. Vládní koalice navrhla odejmutí 13. a 14. platů ústavním činitelům a straky to smetly se stolu. Zda nepřítomnost vládních posránků u hlasování byla řízená provokace nebo "jenom" neschopnost nelze říct, ale každopádně teď straky v očích normálního člověka vypadají jako termiti ze všech termitů ti nejtermitovatější. Ukázala se zcela jednoznačně pravá podstata strak, a tou je krást a krást dokud to jde. Rozdíl mezi socany a strakami je v tom, že socani okrádají hlavně ty bohaté, protože si myslí, že jich je méně, a proto jim to projde, zatímco straky okrádají hlavně chudáky, protože vědí je se nemohou bránit a navíc jsou tupí, a proto jim to projde. Díváme-li se na hlasování strak o čtrnáctých platech, je jasné, že jejich propagandistickým žvástům může věřit jedině blbec, holt pro posránky má rok 14 měsíců, zatímco pro normální smrtelníky jenom 12. Zatímco socani aspoň chtějí zachovat dekórum a říkají, že kdyby bylo dost prašulí, pak by mohl i pro normální lidi mít rok 14 měsíců, ne tak straky. Srandovní je, jak se média vehementně snaží hodit vinu za tento stav na koalici, což ovšem nesvědčí o ničem jiném, než o korupci (když můžou nabízet 10 melounů Kořistkovi, proč by nějaký ten šušeň neukápl i pro pisálky?)
Druhým vítězstvím koalice je fakt, že i jim zůstali ty čtrnácté platy a přitom jsou z obliga.
Vzhledem k počtu skutečně bohatých lidí v tomto státě a volebním preferencím strak lze jednoznačně říct, že co volič ODS, (pramatky všech prasečkářů), to debilní jeliman. Ale na obranu ODS lze konstatovat, kdo s důvěrou volí ostatní strany na tom není o nic lépe.
0/0
23.9.2004 9:19

Dr_Matrace

Re: Ach, ach ty straky....
..nebudu se zastavat strak (ODS), taky me zklamalo jak se k tomu stavej, ale ze uz se nezamyslis nad tim, co jsou teda priority tve slavne koalice?? Kdyz se hlasovalo o vlade, tedy jejich korytka, tak tam nahnali i nemocne....Ale kdyz maj hlasovat o tom, ze si odeberou prachy, tak radsi neprijdou do prace..takze tak
0/0
23.9.2004 11:36

huhu007

Re: Re: Ach, ach ty straky....
Rozhodně se socanů nezastávám. Samozřejmě mohl to od nich být (a asi byl) politický kalkul - navrhnout snížení platů, což prostý lid jistě ocení a pak nechat opozici, aby to smetla ze stolu. Jenže nic nebránilo opozici to schválit - Tlusťoch by mohl vystoupit v TV a říct, že snížení platů ústavnních činitelů je první rozumný návrh, který koalice podala a on jako státotvorná opozice to podpoří, když nejsou ty prachy a rozpočet má díru.
Takhle se opozice ukázala v pravém světle: je to banda hrabivých prasečkářských  lumpů. To znamená, že veškeré kecy o tom, jak koalice ekonomicky plundruje tuto zemi si můžou strčit do řiti. Jsou prostě stejní termiti jako socani, jenomže socani se aspoň snaží zlepšit situaci chudších lidí a to je mi sympatičtější, než stejným způsobem lobbovat pro prasečkáře, přestože obě skupiny (jak prasečkáři, tak socky) jsou v podstatě paraziti. Socky jsou však paraziti méně nebezpeční než ti prasečkáři. Dle mého názoru půjde ekonomika od 10 k 5 za jakékoli vlády. Buď se prachy rozdají sockám, nebo je ukradnou prasečkáři. I já bych měl mít vzhledem k své sociální situaci zájem na tom platit co nejnižší daně. Ale zlepšení zátěže střední třídy se nedá očekávat od žádného z termitů, přestože mají plnou hubu opaku. Střední třída je totiž ideální skupinou vhodnou k vysávání parazity. Existuje však kvalitativtní rozdíl v eventuelní prognóze, pokud dojde k průseru. V případě že budou vládnout socani mám přece šanci, že neskončím na úplném dně. V tom druhém případě půjdu i přes svoje vědomosti a schopnosti žrát trávu a spát pod most nebo ještě pravděpodobněji do emigrace. Proto sice nerad, ale raději socany, než ty úplatné lobbisty prasečkářů.
0/0
23.9.2004 13:23

Rommik

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pan Zajíc je zřejmě duševně nemocen!!!!!!!!!!Toto je přece totální fiasko VLÁDNÍ koalice.Opozice svojí práci udělala.A třeba na just,oni to příští týden stejně změní.Ale ukázali,že socanům jde jen o uchopení moci a pak už ani nechodí do práce Vy naivko!!!!!!!!!!!
0/0
23.9.2004 8:42

hasmen

Re: Pane Romiku
Ale ukázali,že socanům jde jen o uchopení moci a pak už ani nechodí do práce Vy naivko!!!!!!!!!!!
---------------------------------------------------------------------------
Jasně,že o moc - ostatním o bakšiš  Tak nevím,kdo je zde naivka...
0/0
23.9.2004 9:11

hasmen

Re: Re: Pane Romiku
Omlouvám se za vypadlé  m
0/0
23.9.2004 9:12

Intrepid

A co se divite!!!???
Vy byste si nechali sahnout na prachy????!!!!!!Dobre udelali, jeste si meli odhlasovat zvyseni mezd, protoze za tak tvrdou praci, co delaji, si to zasluhuji!!!Souhlasim s poslancema a ostatni lidi at si naserou !!!!
0/0
23.9.2004 3:10

abysser

14. PLAT
Rozumný člověk se ptá NAČ.. Proč proboha vůbec někdo dostává 13 a další plat. Máme 12 měsíců a tedy 12 platů. Toto jsou nechutné socialistické manýry a já se těším až tento nemsyls skončí... Ať se řeší spravedlivé ohodnocení vykonané práce a nikoliv abstraktní platy na Vánoční dárky...
0/0
23.9.2004 0:26

Horník Kdojevíc

Pan Zajíc si myslí, že
platy zakonzervovala ódées. Pan Zajíc nám tedy jistě vysvětlí, proč fůra socanských poslanců nepracovala (chyběla na pracovišti, neseděla na zadku a nemačkala hlasovací tlačítka).
Thanks.
 
0/0
22.9.2004 21:16

abysser

Re: Pan Zajíc si myslí, že
Nicmene je pravda, ze zrovna u tohoto bych cekal shodu nejen v Koalici, ale i u ODS...
0/0
23.9.2004 0:27

Jiří Zajíc

Re: Typicky mimo mísu
To, kolik sociálnědemokratických poslanců chybělo (přesně lze zjistit z výpisu hlasování), ani proč chyběli, naprosto nic nemění na tom, že ODS a KASČM jako jeden muž se postavila pro zachování 14. platů.
Jejich stranická bezohlednost pro ně znamená víc, než zodpovědnost za náš stát. Punťa.
0/0
23.9.2004 4:26

zradicka

Re: Re: Typicky mimo mísu
Ale no tak! O jejich peníze jde přece "až" v první řadě. Co vás vytáčí? Vždyť je to v pořádku, jen ať se nažerou, prasata. Za to si můžete vy všichni! Koho jste si zvolili, toho máte. Basta.
0/0
23.9.2004 7:25

viveca

Re: Re: Re: Typicky mimo mísu Re: Re: Re: Typicky mimo mísuRe: Re: Re: Typicky mimo mísu
Kohopak jsi volil(a) ty, zrudicko?
0/0
23.9.2004 9:07

Jouda-

Re: Re: Re: Re: Typicky mimo mísu Re: Re: Re: Typicky mimo mísuRe: Re: Re: Typicky mimo mísu
Důchodce za sociální jistoty :-D
0/0
23.9.2004 10:09

BudeHůř

Směr Praha
a tyto arogantní sprosťáky vyházet z oken.
0/0
22.9.2004 20:16

pehlad

teď už je to jedno,ALE
K čemu tam ta sebranka vlastně je??????????????????????????????
0/0
22.9.2004 17:39

Jiří Zajíc

Zase klamání nadpisem
Když jsem v metru zahlédl na přední straně MfDNES u jednoho spolucestujícího titulek Poslanci si nenechali vzít čtrnácté platy, říkal jsem si: To snad není možné, že by takovou neomalenost schválili poslanci i těch stran, které jsou pro mne přece jenom důvěryhodnější, než ty dvě ostatní.
A vida! Buď z hlouposti či záměrně autor titulku klame: Správně měl napsat: Poslanci ODS a KSČM si chtějí nechat 14. platy A poddtiulek měl být: Koalici opět chyběl jeden hlas
Sobecká bezohlednost ODS a KSČM díky takovýmhle novinářům dopadá na všechny.
0/0
22.9.2004 15:54

Leva

Re: Zase klamání nadpisem
0/0
22.9.2004 16:29

Leva

Re: Zase klamání nadpisem
Nu počkej Zajíci , blíží se podzimní jatka a za Tvoji blbost dostaneš do kožichu! Začni kličkovat, soudruhu!
0/0
22.9.2004 16:30

Jiří Zajíc

Re: Re: Zase klamání nadpisem
Správně česky je v tomto případě: .....za svoji blbost ....
K ostatnímu nemá ani smysl se vyjadřovat
0/0
22.9.2004 20:47

Johny_S

Re: Re: Re: Zase klamání nadpisem
Protože je to pravda.
0/0
22.9.2004 22:55

BudeHůř

Re: Zase klamání nadpisem
To si myslíme všichni, že po volbách odejdou tito a přijdou lepší... cha cha.  Vyhnali hajného a tím to vyhráli: dostali nového.....
0/0
22.9.2004 20:27

Jiří Zajíc

Re: Po volbách ...
Kdo přijde po volbách - to přece záleží podstatně i na každém z nás. Pokud si lidé budou myslet, že svou absencí u voleb "potrestají" ty politiky, na které mají vztek, pak se samozřejmě moc nezmění. K volbám pak přijdou hlavně ti, kteří jsou spokojeni s těmi, kteří bývají voleni pravidelně (tedy hlavně z ODS a KSČM).
 
0/0
22.9.2004 20:45

Johny_S

Re: Re: Po volbách ...
Pravidelně bývá volena ODS, ČSSD, KDU-ČSL, KSČM a donedávna i US-DEU, pravidelně nyní možná začné být volena i SNK, Nezávislí a možná i Zelení....
0/0
22.9.2004 22:56

bombai

aby bylo jasno
Já nechci státním zaměstatncům snižovat platy či tvrdit, že mají až dost. Je na čase, aby se změnily staré tabulky ohodnocení a platových tarifů. Pak konečně odpadnou tyhle zamlžující a nesmyslné diskuse o 14. a mnohonásobných platech, které jen ukazují, jak je ten systém neprůhledný. Uznejte, že když existují 13. a 14. platy, jak zabráníte tomu, aby se neobjevil postupně 15. a 16. plat. A proč se vždycky v příspěvkových a rozpočtových organizacích utrácí na konci roku jako o život za ptákoviny a do mzdového fondu nic. V tom by se mělo udělat jasno.
0/0
22.9.2004 15:26

bombai

á pán je vzdělanec...
inkompatibilita - jo tak, my blondýny tomu říkáme prostě - neslučitelnost, také třeba střet zájmů, zákaz vykonávat obdobné činnosti při svém povolání atd. No jo, to Alenka V. také pořád opakovala. 1) proč se to nemůže zohlednit v odměnách, bonusech a příplatcích ve 12ti platech za rok? 2) své povolání vykonávám dobrovolně a s výší platu jsem srozuměný. Takže pokud nedostanu více, tak se budu chovat jako "svině"? Jako živnostník bych také mohla zkusit poslat k dohodnuté ceně na faktuře ještě jednu, takzvanou 13. a 14. že? Jděte do háje.
0/0
22.9.2004 15:07

opportunity

14. plat je nutný
protože zajišťuje našim soudcům nezávislost. Říkali to v televizi. Dříve jsem si myslela, že jsou nezávislí na základě profesní cti.
0/0
22.9.2004 14:49

BudeHůř

Re: 14. plat je nutný
Ano, přesně, dokonce to tenkrát řekl ministr spravedlnosti: Pokud soudci nedostanou přidáno, budou si muset dále přilepšovat pomocí úplatků. Národ to přešel v klidu. Křupe u Novy Telku.
0/0
22.9.2004 20:33

bombai

oprava -" příplatky"
0/0
22.9.2004 14:43

bombai

kolik má rok měsíců?
To je jenom takový dotaz...vždycky jsem si myslela, že plat se skládá ze základní pevné částky, přípratků za přesčasy, osobní ohodnocení, odměny, bonusy atd ...podle toho, jestli na to ta instituce má. Ale x 12! Dávat 13 a 14 plat je divné. S Alenkou Vondrovic na toto téma už párkrát někdo diskutoval¨, naposledy docela pěkně na CRo, ale pořád to nějak nechápu. Co takhle 15 a 16 plat? Neberte to!
0/0
22.9.2004 14:41

Joshuaboy

Re: kolik má rok měsíců?
Je to tak zvaný další plat, kompenzující omezení jiného výdělku u některých st. zaměstnanců z důvodu inkompatibility. Někteří žadné nadtarifní složky odměny za práci ani nepobírají... 
0/0
22.9.2004 14:44

Anke

Re: kolik má rok měsíců?
No jasne! Tahle jsem taky uvazovala, kdyz jsem jeste nedelala ve statni instituci. Tam se bohuzel nejaky bonusy a odmeny moc nepraktikujou. A kdyz uz, tak jsou to opravdu smesne castky, kterym se muze akorat tak nekdo vysmat. Proto se to castecne dohanelo 13. a 14. platy. A navic to nebyly cele mzdy ale pouze jejich poloviny. Podle soucasne situace dostanu na konci roku odmenu 1000 kc. To je fakt ohromna castka.
0/0
22.9.2004 15:06

christi

Re: Re: kolik má rok měsíců?
No vzdyt ti tu praci ani tu tisicovku nikdo nenutil, tak kdyz je to tak malo, mela sis jit hledat praci nekam jinam, a nechat misto pro nekoho, kdo si rad vezme tu tisicovku i tu zidli ve statni zprave. Jsem si jista, ze u soukromnika si s minimalni mzdou, kterou plati, vydelas urcite vic, nebo zkus jit ucit do skoly, tam ted taky skvele plati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
23.9.2004 3:48

LudekP

Nic nového pod sluncem
Pracoval jsem ve státní sprave skoro 9 let a nutno dodat, ze ty platy jsou v 50% vysi. My jsme to tedy nazyvali dohromady trinactym platem - pulka v lete a pulka na vanoce. Ale pamatuji, kdyz to pred lety zkrouhli ze 100% vyse, tak si pani poslanci  (a soudci) sve platy ponechali v plne vysi tusim ze jeste po dva roky! (nebo rok?, ale to je jedno, v principu to vyjde nastejno).  Dale se mi libi, ze ODS a komunisti hlasovali proti vladnimu navrhu a pak krici, ze si za to vladni koalice muze sama, kdyz s tim prisla tak pozde. Snad je teprve zari a do konce roku je jeste vic jak ctvrtka, ne? Kdyby chteli byt solidarni s ostatnimi statnimi zamestnanci, tak prece hlasuji pro. Myslim ze uz takhle si prijdou na slusne penize (plus dalsi vyhody).
0/0
22.9.2004 14:33

Joshuaboy

!
Myslím, že státní zástupci a soudci nejsou "obyčejnými" státními úředníky. Na jejich platy by se jim nemělo sahat...I když i mezi nimi se najdou lemplové, kteří nezasloží ani kačku...
0/0
22.9.2004 14:12

herulinka

Re: !
Obyčejní tedy nejsou ,to je fakt...na druhou stranu - k čemu čtrnáctý plat? Je nás dost, kteří si o něm můžeme nechat jen zdát - na co si nevyděláme, na to nemáme. A tihle státní úředníci berou snad dost peněz i tak, takže jejich čtrnáctý plat bych si ráda rozdělila s podobně postiženými lidmi živnostničením.
0/0
22.9.2004 14:21

Joshuaboy

Re: Re: !
Dalším platem se těmto lidem kompenzují určitá omezení v možnostech jiného výdělku.
0/0
22.9.2004 14:28

herulinka

Re: Re: Re: !
Máš na mysli úplatky? Vždyť to není tak dávno, kdy říkali, že jim musí dát tolik peněz, aby nebyli úplatní...vidím dosti jiných možností, kam ty peníze nacpat účelněji (a nemyslím tím rozhodně svou peněženku). Ale bohužel korupce má přednost
0/0
22.9.2004 14:31

Joshuaboy

!
Na takovou hloupost se reaguje těžko. Nemám na mysli úplatky. Když někdo bude chtít brát, nepomůže mu, ani kdyby mu plat zvýšili na milion.
0/0
22.9.2004 14:35

Anke

Re: Re: !
Tobe prijde 8 000 hrubyho dost? Me teda ne. To je vysmech. Je to tretina prumernyho platu.Sice nejsem vysokoskolak ale mam alespon Vyssi odbornou. A jestli si myslim, ze se flakame, to teda v zadnym pripade. A mezi statni zamestnance nepatri jen urednici, ale i knihovny, vedecti pracovnici apod. A tem vsem se ridi plat blbejma tabulkama, ktery se nezmenili pocitam tak alespon 20 let.
0/0
22.9.2004 15:11

herulinka

Re: Re: Re: !
Buď v klidu, mně taky nezbývá měsíčně o moc víc a lítam jak barevná od rána do večera, abych si mohla dovolit aspoň nějakou tu radost. Mám dvanáct platů a víc ani pětník. A žádnou jistotu, že ještě zítra budu mít práci. 
Ovšem možná je pojem "třináctý plat" trochu zavádějící, jak tu někdo psal výše (možná zrovna ty), že dostane tisícovku jako jakousi odměnu. To pak přece není "plat." Je to jen slovíčko, ale pod ním si každý představuje něco jiného...
0/0
22.9.2004 16:57

Vaclav Hanus

proc tady autori clanku nemuzou .
....zverejnit seznam poslancu a informaci, jak ktery jmenovite hlasoval? Alespon seznam clenu vedeni jednotlivych stran a klubu..
0/0
22.9.2004 13:46

opportunity

Re: proc tady autori clanku nemuzou .
Vše si můžeš zjistit na:
 
0/0
22.9.2004 14:01

Vaclav Hanus

Re: proc tady autori clanku nemuzou .!!!!????!!!
Ja vim,z e si to tam muzu zjistit. Ale spousta ctenaru zde o tom nevi...
0/0
22.9.2004 14:02

JanHrad

Co zítra?
Co nás asi čeká do budoucna? 14.platy se nechají soudcům a st.zástupcům, v novém roce se policistům (tedy represivním silám) zvadají platy o více než třetinu. Mohu si myslet něco jiného, než že se tato vláda chystá "tvrdě skoncovat s jakýmikoli snahami o rozvracení republiky!?" Já už něco pamatuji. Pojďme s klíči do ulic, dokud ještě smíme, dokud není pozdě.
 
0/0
22.9.2004 13:41

Volten

Re: Co zítra?
Všechny totalitní režimy  preferovali represivní složky.Je to logické,když  chystají boj proti demokratickým silám.Je dnešní situace se zvyšováním  platů represivních složek jen čirou náhodou nebo nám roste maličký diktátorek  v Grossovi?Pokud se pamatuji tak i Hitler začal vyhrůžkama.Proto národe bacha!!
 
0/0
22.9.2004 14:15

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.