Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie chce sledovat, kdo má kolik kont

Rychleji zablokujeme teroristům peníze, slibuje si od zavedení centrálního seznamu bankovních účtů ministr vnitra František Bublan. Úřad pro ochranu osobních údajů i banky však protestují. Policisté se budou moci snadno podívat, kolik máte u kterých bank účtů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JanWerich

To je zajímavé,
co všechno se dá schovat za slovo terorizmus. To abychom si z opatrnosti před bolševikem začali prachy schovávat zase do štrůzoku!!!
0/0
21.9.2004 16:53

Dr No

Snad si někdo nemyslí,
že lumpi budou tak hloupí, aby tuhle věc nějak neobešli. Jediné co z toho vyplyne bude další přiblížení k totalitě.
0/0
21.9.2004 13:32

Ondřej Bouda

Nerozumím
..zdejší diskuzi. Může mi někdo vysvětlit, co je na tom tak špatného? K čemu kdo potřebuje třicet anonymních účtů? Pro mě za mě, ať jsou klidně veškeré finanční toky veřejně přístupné na internetu, nechápu proč bych měl tajit za co utrácím peníze...
0/0
21.9.2004 12:06

Kleki Petra

Re:
A doma jinak všechno v pořádku??? Co je komu do toho, zač utrácím své zdaněné peníze a v jakém množství? Nechtěl by sis taky vzít do ložnice Zvědavou kameru a pak to zveřejnit na netu? Anonymní účet tady nikdo mít nemůže a to taky není podstata věci. Důležité je na tom právě právo každého na soukromí a na ochranu osobnosti před neoprávněnými zásahy. A že to policie nemá při své práci jednoduché??? Nepamatuju se, že bych to při své práci měl jednoduché já a taky nikdo neuvažuje o tom, že by se data, s nimiž pracuji já, shromažďovala do nějakého registru za určitých podmínek přístupného každému! Podívej se jen, co tu máme psychopatů, stačí sledovat cražedný bulvár na těchto stránkách. Chybí už jen to, aby mohli syčáci chodit najisto. A nevidím vůbec žádný důvod, aby proto, že 1 % parchantů v republice ve velkém pere peníze, mělo těch zbývajících 99 % na tuto skutečnost doplácet. Když už nic jiného, tak nemám nejmenší chuť, aby moji sousedé - důchodci - měli jakoukoli možnost zjistit, ja jsem na tom finančně. V jejich případě už tak závist dělá své, a to nejsem žádný magor se zlatou vanou a nablýskaným Hummerem před barákem.
0/0
21.9.2004 12:36

Ondřej Bouda

Re:
Třeba by sousedy důchodce trefil šlak a byl by klid :)
Já prostě na penězích nevidím nic, co by mělo charakter "soukromí". Soukromí, to je, když si s někým otevřeně povídám o tom, co cítí a jak se mu/jí žije. Pak jsou tu věci, které z různých důvodů nechceme druhým říct. Důvody toho, proč nechceme říct, jsou ale prakticky vždy nějak pokřivené - tady nejde o soukromí, tady jde v lepším případě o pohodlnost (vyhnout se závisti a pomluvám), v horším případě o podvod. Ani pohodlnost, ani podvod mi neprospívá a proto nechci schovávat - teď mluvím, zrovna tak jako předtím, za sebe. Věřím, že kdybychom k sobě navzájem byli otevřenější a upřímnější, sami k sobě i jeden k druhému, navzájem bychom si lépe rozuměli, bylo by méně zklamání a křivd. Věřím, že schovávání vede jen k většímu neporozumění a to teprve je zdrojem strachu, závisti, nenávisti a násilí.
 
Jediné, co mě nenapadlo, je, že by zloději mohli chodit najisto. Pro ty v mé ideologii nějak není místo :)
Ovšem, to by mohlo mít i pozitivní efekt: lidé by místo investic do vlastního přepychu dávali peníze raději na charitu, protože být vykraden je celkem nepříjemné.. :)
Ne, to je opravdu jen vtip. Pokud nebudeme jeden druhého ignorovat, nevidím důvod, proč by měl kdokoli krást - to je sice nerealistický a ideální postoj, ale já v těch krádežích prostě problém nevidím. Respektive, je mi fuk jestli zloděj vykrade někoho "najisto" nebo "namátkou", podstatné je to že má důvod jít krást a tedy že to udělá, ať už tip má nebo nebo ne. Není podstatné řešit formu, důležitá je příčina - a tato debata by byla jen o formě.
0/0
21.9.2004 13:16

Zmuda

Re:
No pane Ondřeji Boudo....vy jste sem slétl z jiného světa ! Vždyť vy zde hlásáte otevřenou komunistickou společnost !  To je jak vystřiženo z Komunistického manifestu.Jsem v němém úžasu...
0/0
21.9.2004 13:47

Ondřej Bouda

Re:
Vida, nevěděl jsem že se to tak jmenuje :)
Nicméně jsem si vědom toho, že jedna věc je ideál, jiná věc je jeho relizace, a ještě jiná věc je nutit třetí osobu žít podle mého ideálu. Za ideálem si stojím a snažím se podle něj žít, dokud je to únosné (zatím bez problémů je). Co udělají ostatní, nechávám na nich - je to jejich zodpovědnost a jejich svědomí. Komunismus (pokud je to opravdu ono) se nedá vynutit a ani by to nemělo smysl...
0/0
21.9.2004 13:59

Ondřej Bouda

Re:
Když se nad sebou tak zamyslím, tak vlastně praktikuju kombinaci extrémního pragmatismu s extrémním idealismem... :)
0/0
21.9.2004 14:01

Kleki Petra

Re:
Já v tom vidím hlavně vcelku normální idealismus, který si pro zdůvodnění svých představ o krásné společnosti hledá vyhovující pragmatické důvody. Ale vsadím se, že nebudeme vrstevníky. Já, narozen v šedesátých, skutečně pokládám finanční stránku svého života za natolik soukromou věc, že do ní není nic ani mým rodičům. V této oblasti jsem otevřený jedině k vlastní ženě, a to bych si netroufal tvrdit, že za všech okolností absolutně. A pokud chce policie zjistit, kolik má kdo kde účtů, má na to dost nástrojů i dnes. A že to nemá jednoduché? Viz obsah mého původního příspěvku. Podílím se na jejich výplatách nezanedbatelnou sumou, tak ať dělají, co mají, a nesnaží se své živitele (rozuměj daňové poplatníky) omezovat nad únosnou míru. Až uvidím, že konečně po dvou letech našli mé odcizené auto, případně aspoň ty pacholky, kteří v něm odjeli, třeba začnu uvažovat o změně názoru. Ale spíš ne.
0/0
21.9.2004 14:10

Ondřej Bouda

Re:
Skutečně nejsme vrstevníci - r. 79. Každý má právo na svůj názor - ostatně, může se stát že svůj názor za měsíc, za rok... změním.
Přiznám se, že jsem hlavně chtěl, aby tu zazněl i jiný názor, a snažil jsem se převést debatu trochu jiným směrem: z "kdo má právo vědět" na "proč vůbec schovávat a čemu to prospívá".
Ad policie - nikdo to nemá jednoduché a to je, myslím, důvod, abychom si všichni vzájemně pomáhali a vycházeli vstříc.
0/0
21.9.2004 14:24

Vaclav Hanus

Re: Re: hele, Ondreji Boudo
Stuj si za svym. Tvuj nazor opravdu nebyl az natolik ujety, jak se ti to tady ta particka z mokre ctvrti snazi vsugerovat. Soudoba spolecnost ma vypracovany dumyslny system farizejstvi a kazde jeho nastrbeni je krok k lepsi spolecnosti. Mytus o intimite financnich toku je jednim z nich. Kdo se za sve vydelane penize nestydi tezko muze s takovou vehemenci prohlasovat, ze jeho financni stranka je intimni vec. Mozna bych pochopil utajovani u vydejove stranky. Ale nechapu to u prijmove stranky, jak fyzickych tak i pravnickych osob. Penezni toky jsou totiz uzce propojeny s verejnym rizenim spolecnosti a pokud je jejich tok utajovan, tak volic vzdy voli prakticky naslepo a nevi kdo za koho vlastne kope. Voli podle medialniho obrazu sveta, ktery je mu podsouvan. Nema moznost udelat si vlastni autenticky nazor. Zejmena nazor na politiky, kteri by ho meli zastupovat (a to zejmena na mistni urovni). U lidi, dlouhodobe pobirajicich od statu socialni podporu se dokonce podivuji utajovani i vydejove stranky. Bezucelove vyplaceni ruznych davek a podpor bych podminil verejnou transparentnosti vydeju, aby bylo jasne, co s temi penezi takovi lide (subjekty) delaji.
0/0
22.9.2004 7:30

Kleki Petra

Re: Re: Re: hele, Ondreji Boudo
Václave, ty jsi zase obligátně úplně mimo mísu. Jetliže někdo pracuje v soukromé společnosti, jejíž akcie se nenacházejí na burze, je každému do jeho příjmů ze zaměstnaneckého poměru kulové. Zveřejňování příjmů takových soukromých společností je ovšem samozřejmostí už dnes, zveřejňování příjmů managementu a statutárních orgánů mi není rovněž proti mysli, zveřejňování příjmů zaměstnanců ve státním sektoru je pro mne rovněž srozumitelné. Proč by měl však někdo mimo finanční úřad vidět do příjmů nějakého truhláře, to tedy opravdu netuším. Nechceš sem rovnou napsat, čím se živíš a kolik bereš, když jsi tak otevřený? Připiš taky nějaké to rodné číslo, budeš první vlaštovka!
0/0
22.9.2004 8:25

Vaclav Hanus

Re: Ondreji Boudovi
Kdyz to udelas ty, udelam to i ja. Vsechno co jsi jmenoval jsou kroky spravnym smerem. Ale "takticky" zamlcujes, jakeho velikeho odporu musely tato opatreni prekonat, pokud uzrali svetlo sveta. Uz jen to zverejnovani u manazeru akciovek ... dodnes to mnoh alidem lezi v zaludku. A...kdyby se to nezaclo v Evrope zavadet, byl bys patrne jeden z tech, co by rvali, ze je to spolecensky nebezpecne. Ne, prijem truhlare me v tomto stadiu vyvoje nezajima...Dnes me zajimaji prijmy tech subjektu, ktere mohou potencialne vytvaret lobbisticke struktury. Take me zajima prijem starosty u nas na vsi. A take dalsich mistostraostu.
0/0
22.9.2004 10:00

lesní kombajn

znárodňování
pořád mi tady chybí článek ze sobotní MF o tom že se chystá ke schválení zákon o vyvlastňení půdy ve veřejném zájmu - třeba třeba kvůli založení parku.Nevím jak vy ale já to pokládám za docela zásadní informaci,začíná mi to trochu připomínat znárodňování.
Podle všeho to vypadá že noviny už jsou znárodněné.
0/0
21.9.2004 11:29

habit

Re:
...taky mam pocit, ze jsme neco zaspali - Vitezny Unor se tentokrat obesel bez zachmurenych proletaru s karabinami na namesti, misto trojportretu klasiku komunismu na nas odevsad zira "uprimny" kluk z plakatu, a policajti jsou zase protezovana sorta...
0/0
21.9.2004 11:38

Kleki Petra

Re:
... nedobře se na to díváš, habite! Vyvlastnění bude určitě "za náhradu"! Věřím, že zachovají těch předrevolučních 2,60 za metr čtvereční. A TO SE VYPLATÍ!
0/0
21.9.2004 11:43

habit

Re:
...to si pis... a az bude mit zase PHILIPS nebo podobny chudak problemy s nenasytnymi majiteli pozemku, na nichz chce stavet vyrobni hangary, vyresi se to podle zakona nekolika tisicovkama...
0/0
21.9.2004 12:24

Kleki Petra

To snad ani nemůže být pravda!
V EU někdo vypustí plyn po včerejších fazolích a osvícený pitomec z koalice už ho beží chytat do mikrotenového sáčku!
0/0
21.9.2004 10:48

habit

Re:
... schopnosti nahradime pili a snazivosti, a hned se na nas budou v EU divat laskaveji - inu mame vladu Hujeru...
0/0
21.9.2004 11:33

Kleki Petra

Re:
A že se chytí vždycky neomylně nějaké kraviny! Před naším vstupem do EU tady jeden holandský eurokomisař v rozhovoru velebil výhody vyrovnaného státního rozpočtu a ti naši zmetci - nic!
0/0
21.9.2004 11:40

habit

Re:
...nemusime prece se vsim v EU souhlasit, ne? Staci souhlasit jenom s tim, za co nas pochvali a podrbou za usima...
0/0
21.9.2004 12:26

kontrola

Ach jo
Zbloudily farar Bublan si zase prihnul.
0/0
21.9.2004 9:41

bad dream

doprdelejazykvrazit
Brzo příjde sledování internetu,mailů,mobilních sítí,zdravotního stavu atd.....
Orwell by měl radost
0/0
21.9.2004 8:43

PepaVonDepo

Re:
Mobilní sítě se už sledují. Bankovní konta také (ministerstvem financí). Tohle je jenom další projekt na ždímání peněz ze státní správy. Schválně, kolik si myslíte, že si za to řekla ČNB???
0/0
21.9.2004 8:53

thekrtek

Re:
Internet je sledovan take,uz pomerne dlouhou dobu
0/0
21.9.2004 9:20

Vaclav Hanus

Re: jo, ale..
....hlavne echelonem...nic, co by bylo v nasem zajmu
0/0
21.9.2004 10:24

thekrtek

hmm3
dalsi krok k zavedeni policejniho statu,ma cenu to vubec komentovat?
0/0
21.9.2004 8:34

thekrtek

hmm2
0/0
21.9.2004 8:33

thekrtek

hmm
0/0
21.9.2004 8:33

Sudajev_PPS_43

IMO
Tady to začíná být horší jak za komunistů, ještě udělat měnovou reformu jako v roku 1953 a už v tom zase lítáme, hlavně že bude mít Gross love na ty svoje párty.
0/0
21.9.2004 8:07

Zmuda

Co vše se dá...
..skrýt za " světový boj proti terorismu "....
Bolševici jsou prostě bolševici! Na ně jen tak někdo nemá ! To by bylo ,aby nebylo !
 
0/0
21.9.2004 8:03

hjana75

Ministr špion
Opět ukázka policejního myšlení na ministerské úrovni - nezapře že byl policajt a myšleník ne disident, ale komunista a chce zřídit policejní stát na úrovni totalitního státu  - fuj a hanba - změna vládnoucí strany už je třeba.
0/0
21.9.2004 8:00

rewell

doporučení
takže  za prvé: pokud něco máte na více účtech, tak okamžitě vybrat a nechat si to doma, na účtech jen minimum např. na inkasa a splátky - jsem zvědav z čeho budou potom banky žít, ale nejen banky.....
za druhé: chce to dále zavést domovní grosstapobublanovského typu důvěrníky, aby mohli donášet
za třetí: toto už je policejní stát
za čtvrté: je to jako za bolševika - taky jsme přebírali kdejakou pitomost ze Svazu či DDR
za páté: je jasné proč maj ti všiváci vnitráci, SNV a podobní dostat přidáno - ab y mohli potlačovat .....
za šesté: místo komunismu tady máme socialismus s nelidskou tváří
za sedmé: bolševici a zasr.a.ný socani - jděte už do háje...
za osmé: co je mi do toho, že to v Itálii a ve Francii maj? tam ať se podělaj - zejména Frantíci jsou socialističtější než my za komunistické éry Dubčeků, Biláků, Husáků a Jakešů.
0/0
21.9.2004 7:56

Joshua20

Dalsi krok do prd*le
Hura Socani maj dalsi skvelej napad at zije policejni stat
0/0
21.9.2004 7:53

qoknu

Hlavně,
aby začali nejdříve sledovat konta svých zaměstnanců.
0/0
21.9.2004 7:38

palacký

Světe div se !!!
Za chvíli nám všem budou odposlouchávat telefony (aby je mohli rychleji zablokovat), cenzurovat poštu (aby měli přehled, co se kde děje), zajímat se v práci nastrčenými agenty (aby měli vše pod kontrolou) a za chvíli budou donášet všichni na všechny. To bude DEMOKRACIE panečku 
P.S. Dneska už člověk může mít konto i v zahraničí i bez povolení ČNB, to jsem zvědavý, kolik států budou obesílat a jestli jim seznami vydají ...
0/0
21.9.2004 7:15

rewell

Re:
dobrý nápad, píšou nahoře, že to maj jenom ve Francii a v Itálii, tak si zavedem konta v Maďarsku, Slovinsku , Řecku, tam aspoň budou rádi, že jim někdo svěřuje prašule a ne jako tady, kdy vlastně banky obtěžujete a služby jsou děsivé  a i za to prdnutí zaplatíte.
0/0
21.9.2004 8:01

Bagr23

3x Hura SOCDEM
Vládě asi docházej prachy. Od 1. ledna 2005 bude strhávat z každého účtu podle velikosti zůstatku nějaké to procentíčko, ze začátku, no a ke konci nám tam nějaké to procentíčko nechá. Hurá s penězma do slamníku.
0/0
21.9.2004 6:44

starec

Bolševizmus
Konečně jsme zpět. Ať žije KSČ. A SOCIALIZMUS. JAKEŠ NA HRAD. HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Českej šmejd.
0/0
21.9.2004 6:28

hasmen

Re:
Když Českej šmejd,proč nepíšeš svojí mateřštinou Ty Maďare?
0/0
21.9.2004 6:36

rewell

Re:
nepochopil jsi myšlenku vážený...............tak  neurážej
0/0
21.9.2004 7:59

hasmen

Re:
no a ty se nestarej  
0/0
21.9.2004 8:40

Tomach

HM HM HM
Takze jestli to dobre chapu, misto toho aby se poslalo na rekneme 20 bank "Stopnete konto pana xyz, narozeneho abc" tak se bude posilat jen treba na 10 bank (kdyz ma nekdo 10 uctu) "stopnete konto cislo xxxyyyyzzzzyyyyzzz patrici panu xyz narozeneho abc". A navic k tomu pri kazdem zalozeni konta se bude muset updatovat regostr a krome toho nekdo bude vyhledavat v registru driv nez se vubec poslou prikazy bance... A nemluve o tom ze v takovem bordeldistanu jakym CR je to otevre jen dalsi cestu k tomu aby se data z registru bud prodavala (lepsi pripad) nebo vyslovene nekde jen tak valela pro kohokoliv k nahlednuti.
Ale mozna jsem to cele jen spatne pochopil a bude to uzasny a perfektne funkcni system....
0/0
21.9.2004 5:21

Najdete na iDNES.cz