Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Děti v Beslanu se vrátily do školy

Na první pohled to vypadalo jako normální začátek školního roku: žáci ve svátečních šatech a dívky s mašlemi ve vlasech. Kdo se však podíval blíž, zjistil, že některé děti mají slzy v očích a jiné pevně svírají ruku svých rodičů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

EspritFort

To: zpravodajec007
Zpravodajec007 by měl napsat svůj názor, nikoliv pouze kopírovat a kopírovat texty. Já nakopíruji a vylepím nějaký článek, ty nakopíruješ a vylepíš nějaký článek, já nakopíruji a vylepím nějaký článku, ty nakopíruješ a vylepíš nějaký článek .... To si ale pěkně podiskutujeme skrze nakopírované texty, že?!  
0/0
16.9.2004 19:26

zpravodajec007

Re:
Myslím, že svých názorů jsem k čečenské problematice už napsal dost a dost, tyhle články jsou jen pro doplnění (znalostí zavilých rusofilů) a pořád tvoří jen nepatrný zlomek toho, co sem každou chvíli naflákají spammeři jako Termix nebo Olgo.
0/0
17.9.2004 11:05

zpravodajec007

Aještě jednou BBC
Většina ruských médií se podle Financial Times snaží minimalizovat případnou opozici vůči politice Kremlu, a tak se veřejnost o vojenských srážkách, korupci a porušování lidských práv v Čečensku prakticky nemá šanci dozvědět. Z Grozného se objevují téměř výhradně záběry několika málo opravených budov. Vladimir Putin si ale podle deníku neuvědomuje, že obětí své taktiky se může nakonec stát i on sám. "Omezení toku informací může nakonec ovlivnit i samotné Putinovo rozhodování. Například když ruský prezident v květnu navštívil čečenské město Groznyj, naprosto ho šokovalo, že rekonstrukce města téměř nepokračuje. Také příchod terorismu byl kvůli nedostatku informací pro Rusy nečekaným překvapením; přitom se dal čekat."
0/0
16.9.2004 16:11

zpravodajec007

Ze zahraničí
Vo chvíli, keď ruské televízne kanály RTR a ORT tvrdili, že teroristi zadržiavajú v škole v Beslane 354 ľudí, bolo už jasné, že rukojemníkov je viac ako tisíc. Štátna ruská televízia má zakázané zverejňovať mierové iniciatívy predstaviteľov umierneného krídla čečenskej gerily. Denník Moskovskij komsomolec nazval udalosti minulých dní "kronikou lží". V pondelok odstúpil z funkcie šéfredaktor jedného z najvýznamnejších ruských denníkov Izvestija Raf Šakirov. Noviny vraj "príliš neformálne" informovali o udalostiach v obsadenej škole. Podľa kolegov je za odchodom Šakirovova v skutočnosti to, že sa Izvestija vymkli kontrole a dovolili si kritizovať politiku Moskvy na Kaukaze. Ešte predtým pri ceste do Beslanu úplne nezmyselne zadržali na moskovskom letisku Vnukovo spravodajcu rozhlasovej stanice Sloboda Andreja Babického. V lietadle otrávili ďalšiu známu novinárku Annu Politkovskú z posledného nezávislého denníka Novaja gazeta. Ako Babickij tak Politkovská sa domnievajú, že išlo o naplánovanú akciu, ktorá mala zabrániť, aby informovali o udalostiach z miesta tragédie. Televízie tiež museli vystrihnúť akékoľvek prejavy kritiky voči mocenským štruktúram, ktoré vyjadrovali príbuzní rukojemníkov v Beslane. Naopak pravidelne zaraďovali rozhovory, v ktorých ľudia ďakujú polícii, armáde i všetkým politikom za záchranu životov svojich detí. Vladimir Putin začal totálnu kontrolu oznamovacích prostriedkov hneď po svojom nástupe k moci. Najskôr si úplne podriadil televízne kanály, ktoré majú na verejnú mienku najväčší vplyv. Geniálnym spôsobom zlikvidoval jednu z najpopulárnejších televíznych spoločností NTV, ktorá sa preslávila predovšetkým svojimi kritickými reportážami o čečenskej vojne.
0/0
16.9.2004 16:07

zpravodajec007

Re:
V novinách sa Kremľu podarilo obnoviť starý zvyk totálnej autocenzúry. Vydavateľov a šéfredaktorov pravidelne pozývajú do Kremľa na "porady" a úplne rešpektujú nepísané zákony. Na priamy príkaz FSB často ruské oznamovacie prostriedky zverejňujú úplné dezinformácie, naposledy včera sa napríklad objavil článok, že čečenskí vodcovia Aslan Maschadov a Šamil Basajev chceli vyvraždiť svojich príbuzných, ktorí odsúdili beslanskú tragédiu. Konkurenciou cenzurovaným novinám sa však stali internetové agentúry. Spravodajcovia news.com správu FSB uviedli s komentárom o tom, ako domy príbuzných Maschadova obkľúčili ruské jednotky a niekoľko ľudí odvliekli. V parlamente sa už pripravuje zákon o kontrole internetu, ku ktorému má v Rusku prístup 6 miliónov ľudí, a tak sa stáva stále nebezpečnejší.
0/0
16.9.2004 16:07

zpravodajec007

Kořeny
V jednom právě sto let starém románu spisovatel líčí akci ruského vojenského oddílu, který přepadl a pak vyplenil kavkazskou vesnici. Autor sleduje děj zrakem mladého důstojníka, který se již těší, jaké hrdinství osvědčí v boji, jak bude čelit nástrahám, jakou slávu si zde, v hlubokých lesích Kavkazu, vydobude. Oddíl obsadí vesnici, kterou obyvatelé ve spěchu opustili. Vojáci plní rozkaz spálit obilí, seno i chalupy. Důstojníci se posadí stranou, nasvačí se a popijí. Vojáci jdou po úspěšně provedené akci zpět do tábora. Zvesela zpívají a křepce pochodují. Další kapitola popisuje, co se dělo, když se obyvatelé vrátili do vypálené vesnice, horského aulu: "Staří hospodáři se shromáždili na návsi, dřepli si na bobek a probírali situaci. O nenávisti k Rusům nepadlo ani slovo. "Co všichni Čečenci, malí i velcí, vůči Rusům cítili, bylo víc než pouhá nenávist, pro ně ti ruští psi už ani nebyli lidé a jejich nesmyslná krutost budila takový odpor, hnus a nechápavý údiv, že touha vyhubit je, tak jako se snažíme vyhubit krysy, jedovaté pavouky a vlky, byla pro ně cit stejně přirozený jako pud sebezáchovy." Autorem onoho citátu není nikdo jiný než Lev Nikolajevič Tolstoj a látku pro svou mistrnou novelu Hadži Murat čerpal z časů svého vojenského mladí, které prožil, jako mnoho podobných ruských aristokratických synků, na Kavkaze.
0/0
16.9.2004 16:01

zpravodajec007

Re:
Celé je to zde: http://www.bbc.co.uk/czech/domesticnews/story/2004/09/040910_radiofejeton.shtml
0/0
16.9.2004 16:01

EspritFort

Vražda tyrana není zločinem!!!
A to by si měl uvědomit i terminator4
0/0
16.9.2004 14:18

EspritFort

Podle vyššího ...
... principu mravního .
0/0
16.9.2004 14:20

terminator4

"NESTASTNE NAHODY"
11. září 2001 a válka proti terorismu - je to opravdu všechno jenom náhoda? Starší verzi tohoto dokumentu jsem minulý týden publikoval na serveru Democratic Underground. Přidal jsem několik dalších položek a všude jsem doplnil odkazy. Příjemné hledání úchvatných shod náhod! To, že vlády trpí teroristické činy proti vlastnímu lidu a dokonce samy bývají jejich strůjci ve jménu získání strategické výhody, je velmi blízko pravdě, my tu však mluvíme o Spojených státech. To, že výzvědné služby, finančníci, teroristé a narkomafiáni odnepaměti spolupracují, je všeobecně známé, ale aféry kolem Nugan Hand Bank, BCC, Banco Ambrosiano, P2 Lodge, proticastrovsko-kennedyovské aliance CA a mafie a ran-Contra i další jsou staré a polozapomenuté, takže není třeba
0/0
16.9.2004 9:10

terminator4

Re:
třeba všechno znovu připomínat. Dříve se takové věci stávaly, dneska se zase dějí jiné! To, že Riggs Bank Jonathana Bushe byla usvědčena z praní teroristických peněz a dostala od úřadů USA rekordní pokutu ve výši 25 milionů dolarů, jistě uvádí jeho synovce George do rozpaků, nicméně to neospravedlňuje jakékoli paranoidní závěry. To, že bratr George Bushe Marvin byl ve vedení kuvajtské firmy, která prováděla elektronické zabezpečení Světového obchodního centra, letiště Dulles a United Airlines, neznamená nic víc, než že ti pánové jsou šikovní. To, že z George Bushe se stal úspěšný podnikatel na základě investice Usámova bratra Salema a známého mecenáše Al-Kajdy Chálida bin Mahfúza, je jen jedna z těch šílených věcí. To, že Usáma bin Ládin patřil, jak známo, mezi aktiva americké zahraniční politiky, v žádném případě neimplikuje, že tam stále ještě patří. To, že se Al-Kajda aktivně účastnila balkánského konfliktu, bojovala po boku USA už v roce 1999 a Američané ochraňovali její buňky, je jen jednou z mnoha historických anomálií.
0/0
16.9.2004 9:12

terminator4

Re:
Tvrzení Michaela Springmana, bývalého zaměstnance ministerstva zahraničí a pracovníka vízové kanceláře v Džiddě, že kancelář řídila CIA a vydávala víza členům Al Kajdy, aby se mohli v USA vyškolit, zní jako uražený pokřik někoho, koho vyhodili na dlažbu za taková nehorázná obvinění. To, že jedním z prvních kroků George Bushe po uvedení do prezidentské funkce v lednu 2001 bylo odvolání útočných ponorek umístěných na dostřel od afghánských táborů Al Kajdy i přesto, že tato skupina stála za atentátem na torpédoborec Cole, dokazuje, že přechod od jedné administrativy k druhé není žádný lehký úkol. To, že tolik vlivných osob přímo v Bushově Bílém domě nebo v jeho blízkosti vyjádřilo rok před útoky potřebu "nového Pearl Harboru", tedy dříve, než mohli uspokojit své militaristické ambice , neukazuje nic jiného než nahodilou zásluhu být v pravý čas na pravém místě. To, že společnost PTECH , založená jedním saudskoarabským finančníkem zapsaným v říjnu 2001 na Terrorist Watch List (seznam pro USA nebezpečných teroristů), měla po dva roky před 11. zářím přístup do celého počítačového systému FAA, znamená, že ten člověk v podstatě nepředsta
0/0
16.9.2004 9:13

terminator4

Re:
nepředstavoval tak velké nebezpečí. Když Indira Singhová bila na poplach, poté co své obavy ohledně PTECH sdělila zaměstnavateli a federálním orgánům, a byla umlčována a nucena zapomenout všechny své poznatky, bylo to důkazem, že postrádá globální pohled. A to, že při pohovoru se Singhovou na téma, od koho má informace, vrchní auditor JP Morgan Chase opakovaně prohlašoval: "toho člověka nejlíp zastřelit", svědčí o tom, že toho pána by měli poslat na seminář o zvládání emotivních situací. To, že 8. května 2001 se Dick Cheney ujal úkolu koordinovat obranu proti teroristickým útokům na americkém území, i když současně sestavoval národní energetickou politiku, mělo určité důsledky pro americkou armádu, protože obcházel zavedenou infrastrukturu a ignoroval doporučení Hart-Rudmanovy zprávy, nicméně to svědčí nanejvýš o tom, že viceprezident nerad deleguje úkoly na druhé. To, že trvale platný příkaz zahrnující mimo jiné i sestřelení uneseného letadla, byl 1. června 2001 pozměněn, pravomoc odňata polním velitelům a vyhrazena pouze ministru obrany, je pouze věcí nevhodného naplánování a nešťastného načasování. Naštěstí už se chyba napravila a příkaz byl krátce po 11. září anulován.
0/0
16.9.2004 9:14

terminator4

Re:
To, že někdo agentce FBI Colleen Rowleyové po celé týdny před 11. zářím doslova perverzně mařil vyšetřování Zakariase Musauiho, až její spolupracovníci vtipkovali, že Bin Ládin má určitě v FBI nasazeného svého člověka, dokazuje, že humor na pracovišti je výborný prostředek proti stresu. To, že Dave Frasca z jednotky FBI pro sledování radikálních fundamentalistů byl povýšen i přesto, že opakovaně zamítl naléhavé žádosti o vyšetření účasti příslušníků Al-Kajdy v leteckých kurzech v létě 2001, se navenek nejeví nijak podezřele, ale bezpochyby k tomu byl pádný důvod, a ten byl nejspíš tajný. To, že informátor FBI Randy Glass se v jisté tajné akci dozvěděl od pakistánské rozvědky o chystaném zboření věží Světového obchodního centra a jeho opakovaná varování v průběhu několika týdnů před útoky, včetně zmínky o letadlech jako útočných prostředcích, byla federálními úřady ignorována, zůstává jednoduše jedním z mnoha otazníků toho tragického dne. To, že Washington v průběhu léta roku 2001 obdržel četná naléhavá varování od vysoce postavených představitelů cizích zpravodajských služeb a vlád, mimo jiné Německa, Francie, Velké Británie, Ruska, Egypta, Izraele, Maroka, Afghánistánu a dalších, upozorňující na teroristické útoky za použití unesených letadel, ale neučinil nic, ukazuje na bezodkladnou nutnost vyměnit šéfa rozvě
0/0
16.9.2004 9:15

terminator4

Re:
rozvědky. To, že John Ashcroft v červnu 2001 z bezpečnostních důvodů zastavil lety komerčních společností, nemá nic společného s varováními v souvislosti s 11. zářím, protože to řekl před Komisí pro vyšetřování událostí z 11. září. To, že bývalý vedoucí poradce sněmovny David Schippers tvrdí, že do Ashcroftovy kanceláře dodal konkrétní varování na základě informací agentů FBI v New Yorku o tom, že hrozí útok (dokonce uvedl předpokládané termíny, jména únosců a cíle) a že vyšetřování bylo smeteno se stolu a agentům vyhrožováno, nedokazuje nic, leda že David Schipper trpí nutkavou touhou vzbuzovat pozornost. To, že Garth Nicolson obdržel dvě varování od kontaktů ve zpravodajské komunitě a jeden od představitele jistého severoafrického státu s uvedením konkrétního místa, dne a zdroje útoků a předal informaci ministerstvu obrany a Národní bezpečnostní radě, aniž by to k něčemu vedlo, neznamená naprosto nic, protože nikdo o něm nikdy nic neslyšel. To, že se po celé měsíce před 11. zářím americký zpravodajský agent Delmart Vreeland snažil z vězeňské cely v Torontu upozornit americké a kanadské úřady, že náhodně odhalil hrozící katastrofický útok, je zcela bezcenné, protože Vreeland měl pochybnou pověst, nicméně mnohá jeho varování se časem ukázala být
0/0
16.9.2004 9:15

terminator4

Re:
být pravdivá. To, že zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Wright tvrdí, že agenti přidělovaní do zpravodajských akcí ve skutečnosti chrání teroristy před vyšetřováním a stíháním, dále to, že FBI zastavila jeho vyšetřování teroristických výcvikových táborů a že byl odvolán z případu praní špinavých peněz, který měl přímou vazbu na teroristy, zní jako další uražené střečkování nespokojeného zaměstnance. To, že George Bush měl plány na invazi do Afghánistánu na stole už před 11. zářím, dokazuje pouze, že se vyplatí být připraven. Proklamovaná nutnost zabezpečení ropovodu přes Afghánistán, která se Bílému domu hodila do krámu, je stejně absurdní jako tvrzení, že ropa hrála nějakou roli při rozhodování o válce v Iráku. To, že Afghánistán je opět předním světovým výrobce herionu, je smutnou skutečností, avšak tvrzení, že CIA se stále aktivně angažuje v obchodu s narkotiky, znamená podezřívat agenturu ze zlých úmyslů.
0/0
16.9.2004 9:17

terminator4

Re:
Mahmood Ahmed, šéf pákistánské ISI, určitě neschválil platbu Al-Kajdy Mohammedu Attovi ve výši 100 000 dolarů několik dní před útokem, ani se v kritickém týdnu nescházel s vedoucími washingtonskými představiteli, protože jsem o něm nečetl nic v žádné oficiální zprávě. To, že 11. září ráno se Porter Goss ve funkci předsedy stálého sněmovního výboru pro zpravodajské služby setkal s Ahmedem, nijak nezabránilo jeho nedávné volbu za šéfa CIA. To, že Goss byl do Kongresu zvolen právě z Floridy, základny únosců z 11. září a sídla leteckých škol, které je vycvičily, je přesně ten druh bezvýznamného klepu, se kterým může přijít leda člověk posedlý konspiračními teoriemi. Je pravda, že George HW Bush a Dick Cheney strávili večer 10. září v Oválné pracovně, ale co je divného na setkání dvou dlouholetých kolegů, že? A je také pravda, že George HW Bush a Usámův bratr Šafík bin Ládin strávili dopoledne 11. září společně na schůzi vedení Carlyle Group ... no ale Bin Ládinovi jsou velká rodina, že ano. To, že zástupci FEMA přijeli do New Yorku 10. září, aby provedli přípravy na plánované cvičení biochemické obrany a měly v pohotovosti třídící centrum, které bylo ještě větší a lépe vybavené než to, které pohřbila Dvojčata, bylo jen šťastné řízení osudu. Zpráva v Newsweeku informující o tom,
0/0
16.9.2004 9:18

terminator4

Re:
že vedoucí představitelé Pentagonu z bezpečnostních důvodů zrušili 10. září lety plánované na druhý den, je hodno zmínky vzhledem k tomu, co se druhý den dopoledne přihodilo. To, že výpis telefonických hovorů George Bushe ze dne 11. září neexistuje, nikoho nepřekvapí, vždyť ten den byl docela chaotický. To, že Mohamed Atta navštěvoval Mezinárodní důstojnickou školu na letecké základně Maxwell, že Abdulazíz Alomari navštěvoval leteckou lékařskou školu na základně Brooks, že Sajíd Algamdi navštěvoval Jazykový institut Ministerstva obrany v Monterey, svědčí jen a pouze o tom, že svět je malý. To, že podplukovník Steve Butler, vicekancléř pro studentské záležitosti na Jazykovém institutu Ministerstva obrany v době, kdy tam studoval Algamdi, byl kázeňsky potrestán, zbaven funkce a bylo mu vyhrožováno vojenským soudem, když psal "Bush věděl o hrozících útocích na Ameriku. Nevaroval americký lid, protože potřeboval válku proti terorismu. Což je ... opovrženíhodné: prezident Spojených států amerických není schopen sdělit americkému lidu, co považuje za politicky prospěšné", je to nejmenší, co se mohlo velícímu důstojníkovi přihodit za všechnu jeho neposlušnost. To, že se Mohammed Atta oblékal jako mafián, měl milenku-striptérku, pašoval drogy, byl již licencovaným pilotem, když vstupoval na americkou
0/0
16.9.2004 9:19

terminator4

Re:
půdu, rád jedl vepřové, nezřízeně pil a bral kokain, na Floridě se choval spíš jako Evropan než Arab, a v emailovém adresáři měl jména dodavatelů ministerstva obrany, dokazuje, jak nebezpečný může být radikální fundamentalistický muslim. To, že na palubě Lear Jet bylo nalezeno 43 liber heroinu, které patřily Wally Hilliardovi, majiteli školy, ve které se Atta učil létat, a to pouhé tři týdny poté, co se Atta zapsal do kurzu (mimochodem jde o největší zachycené množství ve střední Floridě), to byl jen pech. To, že Hilliard nebyl obviněn, ukazuje, jak povrchní jsou konspirační pravidla. To, že Hilliardovo letadlo letělo třicetkrát do Venezuely se stejnými pasažéry, kteří pokaždé platili v hotovosti, přitom letadlo bylo zásobeno dvěma pašeráky drog, kteří rovněž zásobovali drogového převozníka ze CIA Barry Seala, a že 11. září, ještě před Sealovým zavražděním, byl komisař Richard ben-Veniste Sealovým advokátem, ukazuje leda, jak daleko jsou lidé posedlí teorií spiknutí schopni zajít ve své zlomyslné podezřívavosti. Zprávy o nezáko
0/0
16.9.2004 9:20

terminator4

Re:
nezákonném obchodování na základě důvěrných informací dn 11. září jsou falešné, protože z vyšetřování burzovní komise vysvítá, že obchodů se účastnily pouze důvěryhodní investoři, kteří zůstanou v anonymitě, nikoli teroristé, takže astronomické zisky, které obchodování ten den někomu přineslo, je čistě náhodná shoda okolností. To, že zvýšená bezpečnostní opatření ve Světovém obchodním centru byla bezprostředně před útoky odvolána, ilustruje, že vždycky se stane to, co nejmíň čekáte. To, že Hani Hanjour, pilot letu 77, ještě v srpnu neuměl řídit ani Cessnu a v září najednou letí s Boeingem 767, v maximální rychlosti zvládne spirálový manévr a ve sklonu 270 stupňů prudce klesne a trefí první patro Pentagonu, na jediném konci, který je zcela prázdný a obrněný proti teroristickému útoku, ukazuje pouze to, že lidé jsou schopni čehokoli, mají-li k tomu dostatečnou motivaci. To, že se údajně nedochovaly žádné použitelné záznamy letu, i když byla v zadní části trupu nalezena skříňka, a přitom do 11. září se ještě nestalo, že by záznamová zařízení při leteckých katastrofách nebyla funkční, je důkazem, že všechno se někdy musí stát poprvé. To, že Mohammed Atta zanechal uniformu, závěť a korán, řidičský průkaz a
0/0
16.9.2004 9:20

terminator4

Re:
"videopříručku o řízení letadel" v pronajatém voze na letišti, znamená, že zamýšlel něco trochu jiného. Zmínka o Izraelcích s vazbami na vojenskou zpravodajskou službu, kteří byli zatčeni 11. září s tím, že natáčeli na video a oslavovali zdařilé útoky, zmínka o izraelském špionážním řetězci , který sleduje DEA s obrannými instalacemi a slídí po únoscích, ani zmínka o varování před chystanými útoky firmě Odigo dvě hodiny před zásahem prvního letounu, to vše nestojí za řeč. To, že se tyto spekulace objevily i v takových periodikách jako je Haaretz a Forward, je smutným svědectvím vzájemné nevraživosti mezi určitými skupinami v izraelských médiích. To, že se před 11. zářím provozovaly vojenské válečné hry a simulace (jedna například simuluje náraz letadla do budovy, jiná simuluje několik únosů letadel za letu) a byly opakovaně zachycované v pobřežním pásmu, kde mátly velící důstojníky, kteří nevěděli, zda se jedná o skutečný únos letadla nebo o planý poplach, není než bizarní souhra náhod, nic než náhoda. To, že operační ředitel Národního vojenského velícího centra pověřil
0/0
16.9.2004 9:21

terminator4

Re:
novopečeného suplenta, aby 11. září v 8:30 nastoupil místo něj do služby, neznamená nic víc, než že to bylo špatně načasované. Nahrávka kontrolorů letového provozu pořízená 11. září zachycující, čeho byly svědky, byla zničena představitelem FAA, který ji vlastnoručně rozmačkal, roztrhal pásku na kusy a jednotlivé kusy vyhodil do různých odpadkových košů na různých částech budovy. Je to bezpochyby onen typ destrukční činnosti, po které touží každý pilný a snaživý vládní úředník. To, že FBI přesně věděla už několik hodin po útocích, ve kterých floridských leteckých školách provést kontroly, jistě dodá všem Američanům důvěru ve zdatnost a pohotovost federálních agentů. To, že se bývalý představitel letecké školy domnívá, že únosci byli "dvojí agenti" a o Attovi a jeho spolupracovnících říká "Brzo jsem pochopil, že ti chlapci mají vládní ochranu. Do USA přijeli za nějakým specifickým účelem", i to, že několik málo hodin po útocích za ním přišli lidé z FBI a zastrašováním si vynucovali jeho mlčenlivost, dokazuje, že je nespolehlivým svědkem, a to z jednoduchého důvodu - nejde o žádnou konspiraci. To, že Jeb Bush byl na palubě letadla, které v noci na 12. září odváželo dokumentaci letecké školy do Washingtonu, dokazuje, že guvernér vůbec nebere problematiku národní bezpečnosti na lehkou váhu.
0/0
16.9.2004 9:22

terminator4

Re:
Podsouvat nekalé úmysly humanitárním letům členů Bin Ládinovy rodiny a saúdské královské rodiny po 11. září ukazuje opět na posedlost konspiračními teoriemi. Zpráva v deníku Le Figaro z října 2001, o níž se ví, že vznikla ve francouzských zpravodajských službách, tvrdí, že se v červnu 2001 CIA sešla v jedné dubajské nemocnici s Bin Ládinem, což je dalším důkazem proradnosti Francouzů. To, že páska, na níž Bin Ládin vyhlašuje odpovědnost za útoky, byla zveřejněna ministerstvem zahraničí poté, co ji prozíravě nalezla americká armáda v Afghánistánu, i skutečnost, že je na ní obtloustlý Usáma poněkud širšího obličeje a rozpláclejšího nosu, dokazují, že Usáma, a jedině Usáma, je strůjcem katastrofy 11. září. To, že v bitvě o Tora Bora, při níž byl Bin Ládin obklíčen ze tří stran, nebyl speciálním jednotkám vydán rozkaz postupovat a zajmout ho, nýbrž byly donuceny se zastavit a sledovat, jak dvě ruské helikoptéry letí do prostoru, kde se údajně skrýval Bin Ládin, nabírají pasažéry a vracejí se do Pákistánu, demonstruje, jaký zmatek může nastat na moderním bojišti. To, že po návratu do pevnosti Bragg z Tora Bora došlo v těch samých speciálních jednotkách, kterým zabránili chytit Bin Ládina, k sérii prapodivných násilných úmrtí nebo sebevražd
0/0
16.9.2004 9:23

terminator4

Re:
 není ničím jiným než sérií nesmyslných tragédií. Zprávy o tom, že Bin Ládin je v současnosti pravidelně dialyzovaný v jisté pákistánské nemocni, jsou jednoduše příliš neuvěřitelné na to, aby to byla pravda. To, že lidé z Bílého domu dostaly 11. září preparát Cipro, svědčí o pohotovosti, s jakou Amerika zareagovala na výjimečnou situaci. To, že antrax byl zaslán poštou a dostal se až do redakcí liberálních médií a do sídla demokratů , svědčí o zvrácenosti teroristů. To, že antraxové útoky očividně přispěly k umlčení odpůrců Patriot Act (zákona na ochranu národních zájmů), svědčí leda o tom, že zdání klame. To, že antraxový kmen Ames údajně pochází z Fort Detrick a jsou ho schopné vyšlechtit jen málokteré laboratoře, podtrhuje důležitost dalšího vyšetřování bez zbytečného omílání absurdních konspiračních teorií. To, že republikánský guru Grover Norquist údajně pomáhal mecenášům a podporovatelům islámského terorismu v přístupu do Bílého domu a je zakladatelem Islámského institutu, o němž se ministerstvo financí domnívá, že financuje Al-Kajdu, napovídá, že je v nejhorším případě naivní, a v nejlepším případě, že má potřebu mít kolem sebe š
0/0
16.9.2004 9:24

terminator4

Re:
širší okruh přátel. To, že ministerstvo spravedlnosti systematicky osvobozuje osoby obviněné z organizování akcí 11. září místo toho, aby uznalo, že výpovědi vedoucích představitelů Al-Kajdy u soudu v americkém zajetí jsou závažné, se děje pouze z nedostatku informací. To, že Bílý dům zmařil všechna vyšetřování událostí 11. září, následně je odřízl od financí a naházel jim spoustu klacků pod nohy, bylo politováníhodné, avšak nanalezla-li komise žádné známky spiknutí, není tu žádný problém. To, že výkonný ředitel komise pro vyšetřování událostí 11. září a "vrátný" Philip Zelikow byl poměrně hluboce zapletený do vyšetřovaných událostí, že svědčil před komisí v rámci vyšetřování, ukazuje pouze na zjevný střet zájmů. To, že předseda komise Thomas Kean je podobně jako George Bush členem vedení texaské naftařské společnosti, která obchodovala se známým mecenášem Al-Kajdy Chalídem bin Mafúzem, naznačuje maximálně, že Texas je menší než se zdá. To, že jeden z předsedů, Lee Hamilton, má v Bushově rodině silný vliv (mimo jiné zbavil Bushe seniora následků "Říjnového překvapení" v roce 1980), je nepodstatné, protože takovým věcem jako Říjnovému přek
0/0
16.9.2004 9:25

terminator4

Re:
překvapení věří jen zarytí zastánci konspirační teorie. To, že informátorka FB Sibel Edmondsová obviňuje agenturu ze záměrného falšování konkrétních varování před 11. září a maskováním zahraničního špionážního řetězce ve vlastním translačním oddělení a tvrdí, že má svědectví o polooficiální infrastruktuře pro praní špinavých peněz a obchod s drogami a tyto věci jsou v pozadí útoků, nemá valný význam, protože John Ashcroft ji umlčel, když vytáhl zřídka aplikované "Nařízení o státním tajemství" a se zpětnou platností její veřejné svědectví zařadil mezi tajné dokumenty. V zájmu národní bezpečnosti už o ní nemluvme. Z toho, že v souvislosti s případem Edmondsové poznamenal Daniel Ellsberg, že Ashcroft by mohl jít do vězení za krytí trestného činu, můžeme tušit, že Ellsberg straní teroristům, a jestli nezmoudří, mohl by se ocitnout na seznamu nepřátelských bojovníků. Mohl bych pokračovat do omrzení. Věřím ale, že chápete, kam mířím. Je to prosté: neexistují žádná tajemství, americká vláda by nikdy nepřipustila ztráty na civilistech, aby získala geost
0/0
16.9.2004 9:26

terminator4

Re:
geostrategickou výhodu, a spiknutí jsou pro slaboduché a pro naivky.
0/0
16.9.2004 9:28

Kentus

Re:
Vynechal jsi podíl UFO na 11.9.    Kentusova mírná výčitka
0/0
16.9.2004 12:30

Modráček

Trauma
Pro ty děti to musí být šílené trauma. Obdivuji je, že tam vůbec přišli.
0/0
16.9.2004 7:26

Mitchell

Re:
Souhlas. I když čas většinou otupí hrany i na těch největších hrůzách, tyhle děti si to ponesou v sobě celý život ...
0/0
16.9.2004 7:32

geenius 2(klub s vyšším IQ)

Nový předmět
Nový předmět - hodina bezpečnosti, aneb kterak zavřít vrata stáje, když koně už jsou fuč.
0/0
16.9.2004 2:12

michal

Re:
všeznalý blbe
0/0
16.9.2004 6:27

Mitchell

Re:
Stručné a výstižné.
0/0
16.9.2004 7:33

Najdete na iDNES.cz