Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

OSN: Ve světě je líp, ale jen někde

Lidí ve světě přibývá, ale zdaleka se nedaří zajistit plynulý rozvoj zdrojů jejich obživy. Tak lze shrnout každoroční zprávu Populačního fondu OSN. Jen částečné úspěchy přiznává dokument také boji za rovnoprávnost žen a za rovný přístup ke zdravotní péči.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

geenius

Děti se začínájí ptát
 
Děda mi říkal, že kdysi dávno žili na světě tři vousatí pánové a ti prý prohlásili a snad dokonce i napsali, že " náboženství je droga" a je prý třeba zrušit jeho moc, nebo ve světě způsobí katastrofu. Usuzovali tak na základě zkušeností s křesťanstvím, které má v historii lidstva na svědomí nejvíce trestů smrti a téměř dvě tisíciletí TOTALITY, utrpení a stagnace (za Krista se pole oralo volem a ještě před sto lety také). Rovněž prý upozornili na zhoubný vliv nacionalismu a nezkrocené moci peněz (kapitálu). Také prý aspoň jeden z nich varoval před levičáctvím (jeho jméno prý začíná na L).  Když tak pozoruji, jaké hrůzy se dnes dějí ve světě, nemohu nevidět, že všude, kde dnes  TEČE KREV, tak v tom největší roli hraje NÁBOŽENSTVÍ, NACIONALISMUS A PENÍZE. Má děda pravdu Resp. měli ti tři pánové pravdu  Jo, děda už si vzpomněl, jmenovali prý se MARX, ENGELS a LENIN.
0/0
15.9.2004 23:53

geenius

Oblíbená pohádka
 
ČTK údajně uvedla, že US riťopcháči si denně čtou nejméně 5x na stránkách iDNES tuto oblíbenou pohádku a ještě před spaním na dobrou noc si ji čtou znovu. Je to pravda ? V říši zaslíbené vyšla nová kniha pohádek pro děti  " O králi Jiříkovi z buše". Nevídanou rychlostí však byla kniha přeložena do všech jazyků po celé zemi. Pohádky o Jiříkovi se však  prý nejvíce líbí dětem z nově zpřátelených teritorií (nejvíce se prý líbí "dětem" v ČR). Nejvíce čtená je prý pohádka  Král Jiřík a princezna Ropajda. Stručný obsah pohádky:   Král Jiřík z buše se nešťastně zamiloval do princezny Ropajdy z tajemné země na konci světa. Děsně po ní toužil a i v noci se mu o ní zdálo (měl i poluce). Princezna Ropajda však byla v moci zlého sultána Sadáma, který ji trýznil v podzemních temných komnatách. Sultán  tajně udržoval nemanželské styky s cizoložnicí Alkajdou (nezákonnou manželkou A Ládina s kouzelnou lampou) a ta ho sváděla k tomu, aby byl ještě krutější. Zlý Sadám Ropajdu nabízel všude po světě, většinou úchylným vládcům  z Evropy, jen Jiříkovi z buše jí nenabídnul. Jiříka to hodně mrzelo, protože on, jako nejmocnější král světa a navíc etalon  Ctnosti  a Morálky by princeznu Ropajdu miloval z čisté lásky. On, který prosazuje sexuální zdrženlivost by ji miloval, jak se na muže sluší. Proto se rozhodl princeznu Ropajdu osvobodit ... , ... nakonec se měli všichni rádi až do smrti. Zlý sultán Sadám skončil v šatlavě. A Ládinovi dokonce Jiřík sebral i kouzelnou lampu.   Jinak pohádku v Hulivudu brzy i zfilmují a dokonce vyjde jako PC hra. US-riťopcháči, to si smlsnete   
0/0
15.9.2004 23:35

geenius

geenius se ptá
Je to pravda, že US riťopcháči  denně chlastají  CocaColu, denně se ládují hamburgrama z šalených krav, denně si pouští Ramba, celý týden nosí jedno tričko s nápisem US ARMY, s dětma si doma hrají na "svobodu a demokracii"   a večer si každý den čtou tajně sami sobě na stránkách iDnes pohádku O králi Jiříkovi z buše a princezně Ropajdě ? Je pravda, že dle rady Bušíka i sexuálně abstinují v rámci  prevence vůči AIDS ?
0/0
15.9.2004 21:54

pinkshadow

EXTREMISTÉ HROZÍ UNIVERZITÁM
Extremistická skupina ve středu pohrozila útoky proti univerzitám v Iráku, pokud tamní úřady budou nadále povolovat ženám studovat společně s muži. Videonahrávku s hrozbou odvysílala televizní stanice Al-Arabíja.
 
Skupina, která se označila za Brigádu islámského džihádu, žádá, aby irácký ministr vysokého školství rozdělil vyučování mužů a žen na všech školách a univerzitách v zemi.
 
          
 
 
0/0
15.9.2004 20:25

pinkshadow

SÝRIE TESTOVALA NA LIDECH CHEM.ZBRANĚ
Syrské speciální jednotky testovaly na obyvatelstvu západosúdánské oblasti Dárfúr chemické zbraně, a způsobily tak smrt několika desítek lidí. Tvrdí to středeční německý list Die Welt, který se odvolává na zprávy evropských tajných služeb. Datum uskutečnění údajných zkoušek nebylo uvedeno. Testy byly prý domluveny na květnové schůzce syrských a súdánských vojenských představitelů v Chartúmu. Zprávu potvrdili prý i očití svědkové. Podle nich bylo do chartúmské nemocnice v červnu přivezeno několik desítek zmrazených těl, na nichž byla patrná zranění vzniklá vlivem chem. zbraní.
 
            
 
 
0/0
15.9.2004 18:18

Aiki75

Re:
hmm...
odvolává na zprávy evropských tajných služeb.
 
Izrael není v Evropě
Nějak pozdě to vyšlo na jevo, nezdá se ti ?
 
0/0
15.9.2004 19:16

Bajkal

Ale??
Se zprávou přišli Němci... zmražená těla.... ta vydrží léta.... že by CYKLON B?? Nespletli se?
0/0
15.9.2004 22:02

Modráček

Re:
Tak co, schizobuziku, už ses vyspal? A co Kamil a Hamam?
0/0
15.9.2004 19:34

geenius

vymezení pojmů
Za účelem diskuze na těchto stránkách rozuměj pod pojmy: 1) BUŠISTA -osoba jež přímo podporuje vedení nemravné dobyvačné války, ukájející se na utrpení jiných a na čištění análního otvoru SATANA Buše.  2) US RIŤOPCHÁČ - osoba jež nadšenecky a tupě obhajuje vše, co USA činí. 3) US PŘIPOSRANEC - osoba, jež účelově obhajuje vše dle bodu 1) a 2), vědoma si však nesprávnosti svého konání. 4) HŇUP - osoba, jež mnoho rozumu nepobrala a škodí tím i ostatním
0/0
15.9.2004 17:35

geenius 2(klub s vyšším IQ)

Re:
Doplnění: Kdopak pozná, do které kategorie zařadil autor sebe?
Nápověda pro tápající: svou kategorii pro přehlednost zvýraznil blikajícími vykřičníky.
0/0
16.9.2004 2:07

navsteva

Na co OSN?
OSN k hovnu...
K cemu ta studie? Nechapu? Jo lidi se mnozej jak kralici...ovsem zasedne jen v tech zemich kde maji holou prdel. A tudiz ji maji holou jetse vic.
Ovsem co by nechteli, prece mit se tak jakse mame mi tady. Ovsem zasaden a ato ghalvne bez prace a okamzite. A jelikoz mi se nejak nemame k tomu aby jsme je tam vsechny zivili a nejlepe si je natahli k nam "domu", tak je potreba na nas poslat teoristy. Ze zjemena arabska logika je presne takova. Je potreba rozsirit islam a znicit neverici.
Pro mne osobne je kazdej mrvej od Turecka k Japonsku a od Stredozemniho more nize jenom dobre mrtvej a hlavne dobre pro tuto planetu.
0/0
15.9.2004 16:28

barbudo

Re:
... správně. Ropa dochází ... je třeba redukovat nepohodlnou populaci ... nasadit psí hlavy a postřílet psy, feny i štěňata ...
0/0
15.9.2004 16:37

zpravodajec007

Re:
Ale propáníčka, proč hned takové drastické metody? V mnohých lokalitách by přeci úplně stačilo přestat s krmením a nechat AIDS a další choroby, ať dělají, co umí.
Zkrátka přestat přírodě zasahovat do jejích samoregulačních mechanismů.
 
A teď si mě sežerte, humanisti.
0/0
15.9.2004 17:35

kdyz to tak pozoruju

Re:
...nechat AIDS a dalsi choroby, at delaji co umi. ...prestat zasahovat prirode do jejich samoregulacnich mechanismu.  Lze povazovat systematicke sireni umele vyvinutych viru ( HIV, ... ) a chorob pomoci ruznych vakcim WHO za nezasahovani prirode do jejich "samoregulacnich mechanismu" ??? Tot otazka hodna pana "double O seven"
0/0
15.9.2004 21:24

geenius 2(klub s vyšším IQ)

Re:
Tak HIV byl uměle vyvinutý. Kde ses to dočet, klučino? Že by na prisonplanet.com nebo na fantasyplanet.cz ?  Víš, že na podobně zaměřených serverech se můžeš dočíst i o tom, že Američani už dávno tajně kolonizovali Mars nebo drží v zajetí partu ufounů?  
0/0
16.9.2004 1:52

Modráček

Re:
Nejsem humanista, jsem antisemita.
0/0
15.9.2004 21:34

barbudo

Re:
, ... Semité jsou třeba Židi a Arabové ... máte něco proti nim?
0/0
15.9.2004 22:06

barbudo

Re:
, .. to v těch nejdůležitějších oblasech selhává ... kde jsou strategické suroviny, není hlad dostatečným zvenkuregulačním mechanismem ...
0/0
15.9.2004 21:38

monstrum

Pravda
....A tak těch věcí, co je ve světě lépe zase není až tolik, jako jsme mysleli, ale to nevadí, jak říká klasik...Nemusí pršet, stačí když jen kape....
Taková první kapička je například takový Irák... Před rokem tam měli co děti ?...Nehlaste se všichni... No přece měli tam TVRDOU TOTALITU...A co tam mají teď. ?..Havle nenapovídej Klausovi nebo zůstaneš po škole....Teď tam mají  DEMOKRACII A PRÁVNÍ STÁT. a kdo je osvobodil...ne Rudá armáda to nebyla.... Byla to demokratická armáda USA . A stalo se to jak ? Stalo se to na humanitární akci s mírovými tanky....Něco tam hledlai, že ? .. Ano hledali tam ZBRANĚ HROMADNÉHO NIČENÍ...Našli je ? ... NENAŠLI JE.  A co to má znamenat ? Zn amená to:  S USA na věčné časy a nikdy jinak a budeme bojovat za mír až nikde nezůstane kámen na kameni.
0/0
15.9.2004 16:01

Modráček

Re:
Ještě pár takových osvobození a můžeme hrát pohřební marš. 
0/0
15.9.2004 16:19

navsteva

Re:
No jiste pohrebni arabakum a jine chatre co na teto planete jiz davno nema co delat. Ovsem kdo by jim tu pohrebni hral, ja bch treba slavil.
0/0
15.9.2004 16:30

Modráček

Kecy
To jsou všechno vyhozené peníze (podobné studie). Popsané trendy se budou i nadále prohlubovat nikdo s tím nic neudělá, protože nechce. Je to jen takové hezké plácání a popis stokrát popsané skutečnosti.
0/0
15.9.2004 15:59

Najdete na iDNES.cz