Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Česko dává málo peněz na školy

Dobré i špatné zprávy přinesla zpráva Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj, která srovnávala školství ve třiceti vyspělých zemích, mezi jinými i v Česku. Například dnešní předškoláci za svůj život stráví ve školách v průměru o čtyři roky víc než jejich rodiče.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

H75

ach to školství....
Již druhé desetiletí posloucháme slibům shora, že se ve školství změní něco lepšího. Stále marně...velice šikovnými tahy v rozpočtu se docílí toho, že na školství jde jakoby peněz víc, ale ve skutečnosti mají školy peněz míň než v minulosti. Vidím to denodenně. A nejde jen o platy - jedná se o stav budov, vybavení učeben, prostředky na další vzdělávání učitelů...Zkrátka je třeba se zamyslet, jestli chceme jít cestou Tchajwanu, kde pracují v japonských fabrikách pomalu za hrstku rýže, nebo cestou Finska, které v 60. letech masivně investovalo do vzdělání a dnes má nejvyšší životní úroveň v EU. Naše vláda nám spíš zavádí, jak jsem někde trefně četl, Českou socialistickou policejní republiku.
0/0
15.9.2004 8:19

Al Ladin

Re:
S tvým názorem nelze než souhlasit. Bez investic do vzdělání z nás bude banánová republika bez banánů. Přesto si neodpustím jedno rejpnutí. Tchajwanci nemakají v japonských fabrikách za hrstku rýže. Životní úroveň Tchajwance se blíží úrovni Japonce. Tchajwanci intenzivně investují do podniků v zahraničí, m.j. i do Česka. Ovšem mohu potvrdit, že ještě před 6ti lety na jedné ekonomické fakultě přednášeli o rozvojových zemích jako je Tchajwan, Hongkong nebo Jižní Korea. Pokud toto jsou rozvojové země, pak my žijeme v době kamenné. Doporučuji všem, kteří o tom pochybují, aby tam zajeli, nebo si alespoň obstarali nějaké nezávislé informace.
0/0
15.9.2004 9:47

Juras

To je zase hovadina
cit.: "dnešní předškoláci za svůj život stráví ve školách v průměru o čtyři roky víc než jejich rodiče".
 
Tady má někdo troubu a umí nahlížet do budoucnosti? Jestli to náhodou nerozpálili až moc...
0/0
15.9.2004 8:10

Destroyer7

No to je objev
Že se v naší zemi kašle na školství, že peněženky rodičů a rodinné rozpočty doslova krvácí nástupem dětí do školy, to není nic nového.
 
Mimochodem, viděli jste někdo učebnice? Hlavně, že je hned na druhé stránce napsáno, že učebnice je dle směrnic ministerstva školství a je jím také schválena. Čeština ve druhé třídě je plná pravopisných chyb. Učebnice mají nestandardní velikost, takže vždy po 1.září začíná v zodpovědných rodinách koncert pro igelit, průhlednou lepicí pásku a nůžky.
 
Takhle bych si mohl stěžovat celé hodiny. Kašlu na to. Pláču na špatném hrobě. Ale i kdybych to vrazil Buzně až do čumáku, stejně by se nic nezměnilo.
0/0
15.9.2004 6:31

PavelKoran

jó, pani minystryně!
To je holt naše šikovná paní ministryně! Pěknej komentář zase řekla! Rázně a stručně: "blebleblebleble!". Jako vždycky. Ještě že má toho Profanta jako poradce, ten je taky moc šikovnej. Akorát né tak chytrej jako pani Buzková. Ta je totiž nejchytřejší ze všech. Bejvala ještě víc, ale nechala si kus chytrosti odoperovat, aby jí ostatní v chytrej vládě vůbec stačili, fakt nekecám!
0/0
15.9.2004 2:13

Najdete na iDNES.cz