Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Předsedou Zelených zůstal Jan Beránek

Předsedou Strany zelených zůstal Jan Beránek. Na sjezdu v Olomouci mu vyjádřilo v hlasování podporu 101 delegátů, zatímco protikandidáta Petra Štěpánka jich volilo 92. Celkem se volby nového předsedy zúčastnilo na 230 členů strany.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

arbi

demagogie
No, ono je to hrozně jednoduché takhle kritizovat... Vždycky v každé politické straně najdete někoho, kdo vám nevyhovuje a odsoudit kvůli tomu celou stranu je prostě blbost.
Faktem je že:
1/ Strana zelených není Jakub Patočka
2/ To že sou zelení rudí uvnitř je fakt pitomost. přečtěte si jejich program a porovnejte ho s programem komoušů
 
0/0
13.9.2004 11:42

Johny_S

Re:
Faktem ovšem je, že Patočka s Beránkem stranu vedou, a to neučinili příliš čistým způsobem. A to, jak při volební kampani porušovali zákony, tak nesvědčí o jejich čistých úmyslech. O jejich laciných gestech typu "klonovat se nebude", která zavánějí čirým populismem, se raději zmiňuji pouze okrajově...
0/0
13.9.2004 12:11

Johny_S

Re:
P.S.: Právě jsem si dal tu práci a přečetl si jejich program. Myslím, že za některé formulace by se nemuseli stydět ani komunisté, jejichž program jsem si přečetl včera - a jsou asi tak stejně důvěryhodné. Některé návrhy jsou navíc z kategorie ideologických bludů. Např. přímá volba starosty - co když lidé zvolí starostou představitele úplně jiné strany, než která vyhraje volby? Jak se s ním bude dát spolupracovat, pokud představuje opozici? To je totéž, jako zavést přímou volbu premiéra. Premiérem se může stát nějaký populista, ale koalici uzavřou úplně jiné strany. Jak to potom bude vypadat, to si radši ani neodvažuji představit. Dalším znepokojujícím návrhem je zavedení mýtného nejen na dálnicích, ale i na silnicích první třídy a v centrech měst. Toto je naprostá zhovadilost, která nepovede k omezení automobilismu, nýbrž k tomu, že drahé dálnice a silnice první třídy, z nichž mnohé byly založeny na pradávných obchodních stezkách starých stovky či tisíce let, budou zet prázdnotou, a provoz se přenese na okresní silnice. Zajímavou formulací je rovněž "Moderní národohospodářská politika uznává fakt, že ekonomické zájmy je třeba podřídit zájmům ekologickým." Není mi zcela jasné, kde na to Zelení přišli, každopádně pokud si tam za to "ekologické" dosadíme třeba "socialistické", dá se skoro odhadnout, na jakém myšlenkovém základě to vzniklo. Strana se neustále demagogicky ohání výrazem "ekologický", ačkoli to, co prezentuje, ekologické není, protože ekologie je exaktní věda, kombinace biologie a matematiky. Nepřijatelná je i jejich myšlenka pozitivní diskriminace. Zajímvavá je rovněž stať o nezávislosti veřejnoprávních médiích. V jejich pojetí, aspoň jak to předvádějí, nebezpečí závislosti znamená nebezpečí závislosti na jiných skupinách, než jsou Zelení a další organizace Strany Pravdy a Lásky (viz Patočkův vlastní pořad na Čt v době před volbami do EP a stížnosti k RRTV, že prý Čt o Zelených málo informuje). A tak by se dalo pokračovat.
0/0
13.9.2004 12:38

arbi

Re:
sorry ale to je blbost. zelení vycházejí ve svém programu ze své ideologie. strana která nemá svou ideologii je stranou bez obsahu. zelení vycházejí z toho, že prvotní je životní prostředí, protože když zničíme to, zničíme všechno. nevím co vás vede k tomu dosazovat si za slůvko ekologické slovo socialistické to jaksi úplně mění význam té věty... s tou ekologií jako vědou máte samozřejmě pravdu nicméně slovo ekologie se stalo synonymem pro sousloví ochrana životního prostředí. nemusí se nám to líbit ale je to tak samozřejmě něco jiného by bylo, kdyby o sobě nějaký ochránce říkal že je ekolog... pozitivní diskriminaci pokládám spíše za nutnost než za nepřijatelnost nelíbí se mi ale bohužel je nutná a k vašemu s prominutím bludu o patočkově pořadu na čt před volbami (a tím se nechci patočky zastávat) patočka žádný svůj pořad na čt před volbami neměl. jednou nebo dvakrát moderoval pořad (tuším) "nedej se" který se týkal ekologie (ochrany životního prostředí) a JETE resp. energetiky což v kontextu s jeho dosavadní čiností v Hnutí duha a s jeho redaktorskou čiností nepokládám za nic divného. Pokud se vám to nelíbí budiž vám útěchou že zástupci parlamentních stran vystupovali před volbami do EP v diskuzních pořadech mnohem častěji než patočka a na rozdíl od něj mohli o tématu evropských voleb hovořit zatím co on moderoval diskuzi o úplně jiném tématu...
0/0
14.9.2004 11:32

Johny_S

Re:
Vidím, že uvažujete přesně podle schématu, že když to dělají naši, je to zcela v pořádku, ovšem když to dělají ostatní, je to špatné. Jakpak by se vám před volbami do EP líbil pořad, jenž by párkrát moderoval Jan Zahradil, který se jistě v příslušné evropské problematice vyzná? To, že vystupovali představitelé stran, je v pořádku, protože to byly diskuzní pořady. Žádný z nich však nemoderoval, jenom Patočka. Pozitivní diskriminace je zvrácenost, která nic neřeší. Nikoli s nadsázkou se nyní v USA říká, že je prokletím narodit se heterosexuálním bělochem mužského pohlaví... Ideologie Strany zelených je niž než ideologie, nemá žádné opodstatnění a konkrétní příklady měly ukázat, že je zvrácená. Jejich projevy v médiích ukazují, že to s tou demokratičností zase tak dobře nemyslí. Bude to stejně humanistický program jako u KSČM. Právě nadužívání pojmu "ekologie" tomu nasvědčuje. Žádná strana nemá podobný výraz v každé druhé větě ve svém programu. Nevšiml jsem si, že by se ČSSD oháněla neustále "sociálnědemokratičností", ODS "občanskodemokratičností", atd. Nové volby vedení (viz Kuchtová) dokazují, že se na nepřijatelné stranické linii nic nezmění. A to, že Zelení ostentativně před volbami porušovali zákon, to zkrátka nezamluvíte. Demokracie v pojetí Zelených znamenná demokracie pod patronátem Zelených. Děkuji, nechci.
0/0
14.9.2004 21:06

arbi

Re:
řekněme, že spíše vedli než vedou. nemyslím si, že by sebou kuchtová, štěpánek nebo bursík nechali nějak manipulovat. abychom si rozuměli nezastávám se ani beránka ani patočky ale zelených jako celku... vidíte dva lidi, kteří vám vadí a hned kvůli nim zatracujete celou stranu. nic proti vašemu názoru, jistě na něj máte právo. jen říkám že to není tak úplně košer.
0/0
14.9.2004 11:20

Johny_S

Re:
Kuchtová . Zrovna Jihočeské matky považuju za demagogy a přitom za hlupáky.
0/0
14.9.2004 20:58

Roman S.

Melouni? Podívejte se kolem sebe
To o melounech je omílané klišé... ale zkuste se podívat na to, jak se chovají Zelení doopravdy - třeba do zastupitelstev, v niž figurují. Jsem Olomoučák, a u nás Zelení představují malou, ale jedinou opozici proti Národní frontě, tedy klientilistické superkoalici ODS-ČSSD-KDU, která vládne městu. Rozumíte? Ať už u nás dal volič hlas ČSSD, ODS nebo lidovcům, volil nakonec jednu a tutéž koalici, která vyhazuje městské peníze za nesmysly typu podzemní parkoviště vedle komerčího centra patřícího bratru primátora. Zelení jsou tady jedinou alternativou, pokud nechci volit komunisty... Nakonec, podívejte se, jaké superfigury nás (Olomoucký kraj) zastupují ve sněmovně: Langer, Dostál, Dostálová, Kapoun... Mám pocit, že bych tam raději viděl Patočku nebo Andrše než tuto "elitu".
0/0
12.9.2004 14:27

Johny_S

Re:
Patočku?  To už fakt radši Grosse a ty ostatní.
0/0
12.9.2004 14:41

Zmuda

Zelení..
..jsou jako melouny. Na vrch zelení uvnitř rudí. Takže bych byl opatrnější v podpoře jejich politiky. A už vůbec bych netvrdil že naředí bolševiky,jak zde někdo uvedl. Není většího bolševika  u nás ( myšlením ), než je Jakub Patočka.
Kdo ho zná blíže ,ví jak se chová ,jak vystupuje, jaké má názory na své oponenty pochopí o čem se zde zmiňuji.
Prostě kdyby žil v době Stalina a Berii , určitě by je překonal.
0/0
12.9.2004 13:10

Nou_coment

Re: Není to Tvůj brácha?
"Teda paní Nováková prskáte až sem". Nežálíš?? Zkusil jsis na vlastní kůžu na veřejnosti oslovit svými názory ostatní lidi? Asi ne, je jednoduší zneužívat média, že...
0/0
12.9.2004 13:16

Zmuda

Re:
Jak to myslíte, pane ? To se jako domníváte ,že své názory skrývám v anonymitě netu ?
Hou,hou,hou...to se mýlíte. Nepatřím mezi zbabělce a mezi stádníky už vůbec né.
Za svými názory si stojím a říkám to komukoliv a kdekoliv.
0/0
12.9.2004 13:22

Nou_coment

Re:
Jen jsem chtěl říci, že pokud člověk obhajuje své názory veřejně, používá argumenty v danném místě a v danné době jednoduše ověřitelné. Uvádějte příklady a né libivou omáčku. Toť vše.
0/0
12.9.2004 13:35

Zmuda

Re:
Máte za to že  z veřejných vystoupení a chování pana Patočky ,zejména v jeho agresivních a demagogických postupech při volební kampani do EUroparlamentu ,které nesly i značný podíl drzosti , nelze najít dost argumentů ? Máte za to,že se jedná o líbivou omáčku ? To asi né !
Pravda,nyní si líže rány utržené při debaklu ale všeho do času,že ! Dnes jako zpráskaný pes, a zítra ? Jak se projeví pan Patočka po té,až se oklepe ? 
0/0
12.9.2004 14:22

Johny_S

Re:
 Zelení pod vedením Patočky a Beránka by měli být považováni za extrémistickou stranu a podle toho by s nimi mělo být nakládáno. V Evropském parlamentu, pokud by se tam byli dostali, by zasloužili zařazení do Evropské levice-severské zelené levice (či jak se ta frakce jmenuje), sdružující komunistické strany a radikální ekologisty ze Skandinávie, kde by si mohli vesele podat ruce s Miloslavem Ransdorfem.
0/0
12.9.2004 14:44

celtic

Green
Zelení do parlamentu! Mají koaliční potenciál na rozdíl od komunistů! Trošku by naředili bolševiky a nacionalisty!
0/0
12.9.2004 9:08

Futty

Re: Zelení se budou
stále potácet na okraji politického spektra. ODS má nejlépe propracovanou ekologickou představu.
0/0
12.9.2004 9:55

__XXXX___

Re: Nesouhlas!
Nejlépe propracovanou ekologickou otázku mají Zelení. Řeší problematiku automobilismu, energetiky, nezávadnost potravin,atd.. Co se týče ODS tak ta chtěla, aby se k nám do ČR vozil odpad z jiných zemí a tady se likvidoval ve spalovnách. Potom můžete porovnávat, co je ekologičtější!!
0/0
12.9.2004 10:26

Johny_S

Re:
"Ekologická otázka" je nesmysl. Ekologie s tím, čím se zabívají zelení a jim podobné spolky, nemá vůbec nic společného, protože je to celkem exaktní věda, zatímco Patočka je schopen předložit pouze snůšku ideologie. Tato ideologie si již vysloužila název ekologismus. Patočka není ekolog, ale ekologista. Nevím, jak řeší problematiku automobilismu, protože v této chvíli rozumné řešení neexistuje, každopádně jeho pojetí energetiky je zrůdné, protože žádné takové alternativní zdroje, jimiž se pořád ohání, neexistují. Nezávadnost potravin svými horami vyhlášek řeší už EU, často celkem zbytečně, proto nepotřebujeme nějakého Patočku, aby nám to říkal. A pochybuji, že má ODS v programu svoz odpadu z jiných zemí do Čech a zde jeho spalování. Stínový ministr životního prostředí prof. RNDr. Bedřich Moldan, CSc. je narozdíl od Patočky mezinárodně uznávaný odborník.
0/0
12.9.2004 14:57

Johny_S

0/0
12.9.2004 14:58

__XXXX___

Re:
Co se týče svozu odpadu do Čech, tak tato zmínka v jednom diskuzním pořadu opravdu padla z úst politika ODS. Už je to dýl a nevím o koho se jednalo.
0/0
12.9.2004 20:01

Nou_coment

Re:
Tak nevím, zda-li Cetlit myslel tím koaličním potenciálem schopnost současné koalice tj. při volbách slibovat a v praktické politice dělat úplně něco jiného. Nebo rozhodující kroky ovládající většinu obyvatel ČR přenechat straně, jenž by se do parlamentu bez koalice vživotě nedostala a egoisticky nám předvádí jak mravenec může ovládat slona?
0/0
12.9.2004 11:51

Futty

Re: Se zelenými do pekel!
Vždyť je to rozhádaný spolek ve stylu US. Jejich koaliční potenciál je stejný jako u komunistů " 0 "
0/0
12.9.2004 12:00

Nou_coment

Re: Nesouhlasím
Koalice - má být spojenectvím k dosažení konkrétního cíle. V případě stávající koalice = "0", ale u komunistů toto srovnání neplatí. Dokud jim nebude dána možnost, ale to je ta podstata čeho se všichni bojí, jsou "přání otcem myšlenky"a obdobná tvrzení lživým blábolem. KSČM dnes nezastupují ustrašení teoretici a z chyb těch patolízalů, kteří otočili kabát se již poučili. Dokud nedojde ostatním stranám, že jedině člověk, který se může seberealizovat v práci a je za to odměněn podle jeho potřeb a v dostatečném rozsahu k další seberealizaci, nepochopí cíle KSČM. Svojí stagnací pak podporují zneužívání většiny k cílům menšiny. Pokud lidé v zájmu své idei ubližují druhým pak systém je jen jejich odrazem.
0/0
12.9.2004 13:11

Johny_S

Re:
Poučili? Tak to asi nevíš, o čem mluvíš. Pročpak se tedy scházejí a nostalgicky vzpomínají na staré časy za zpěvu Internacionály? Pročpak komunistické zločince, které v 89. vvyloučli ze strany, prý aby se očistili, nyní tak vehementně brání (viz nejčerstvější případ vlastizrádce Hoffmana)? Program můžou mít jako druhá sociální demokracie, ale jsou to pořád komunisti. Pravda, zůstali jenom ideologové, kteří tomu skutečně věří, případně populisté, zatímco kariéristé jejich řady již opustili, ale to nesnižuje jejich společenskou nebezpečnost. Některé myšlenky nacistů byly také jistě velice zajímavé a možná nebylo nutné je zavrhovat. Bylo by však toto ospravedlněním pro zachování nacistické strany, která se zbavila těch největších zločinců? Dle mého názoru nikoli.
0/0
12.9.2004 14:50

Nou_coment

Re:
Stavím se na stranu práva člověka na důstojný život. To právo však nesmí zneužívat někoho jiného pro dosažení cíle. Co je podle Vás tou společenskou nebezpečností v politice KSČM. Cíl = rovnoprávná prosperující společnost? Skonfrontujte současné kroky všech rozhodujících politických subjektů s jejich sliby a skutečnými kroky. Kdo je tady populista a kdo na systému parazituje a kdo obhajuje názory většiny poctivě živících se občanů? Odpovězte si sám.
0/0
12.9.2004 15:29

Johny_S

Re:
Jestliže věříte programu KSČM, potom se nemáme o čem bavit. Dokud si nezmění své jméno a bude chválit svou extrémistickou minulost, zůstává extrémistickou stranou. Bolševismus není o nic méně nebezpečný než nacismus a představitelé této strany se k němu (ač někteří s výhradami), hlásí. Podobně humanistický program jako nyní měli komunisté i v roce 1946 a 1948. Kam to vedlo, to jsme všichni v následujících čtyřiceti letech viděli. Jeden příklad za všechny: "Podpora drobných živnostníků a rolníků." Nedomnívám se, že zmíněná podpora spočívá v ožebračování, zavírání do vězení a znemožnění studia jejich potomků. Jestliže tedy věříte slibům dnešní KSČM, pak jste mírně řečeno naivní .
0/0
12.9.2004 16:50

Nou_coment

Re: Je mi líto
0/0
12.9.2004 18:37

Johny_S

Re:
Můžu se zeptat, kolik vám je?
0/0
12.9.2004 18:40

Nou_coment

Re:
Není mi dvacet, ale ani šedesát. V Rusku jsem sice nabyl, ale jako občan tohoto státu nesu veškeré důsledky rozhodnutí politických špiček a to ve mě vyvolává prirozenou reakci.
0/0
12.9.2004 18:50

Johny_S

Re:
Přirozenou reakcí je volba extrémistů, kteří naši zemi uvrhli tam, kde je?
0/0
12.9.2004 19:08

Nou_coment

Re:
Naivitou netrpím , ale posledních více jak 10 let mi nikdo jiný na politické scéně nedokázal víc, než že umožňují stálou devestaci českého státu a národa. Otázka přejmenování, nikdy nic neřešila, zavdala by jen důvod k dalším nepodloženým spekulacím.
0/0
12.9.2004 18:45

Johny_S

Re:
Naivita to rozhodně je. Komunisté naši zemi devastovali čtyřicet let, a v deseti letech je tudíž obtížné dát ji zase do pořádku. A mně nejde o přejmenování, nýbrž o odsouzení minulosti. Pokud se k ní budou i nadále hrdě hlásit a smutně tesknit po starých časech, pak je to pořád extrémistická strana, ať nese jakýkoli název. Staré časy už jsme tady měli. Naší zemi nepomohly a než další, to děkuji, nechci. Říkám to veřejně, třebaže pokud by nastaly, patrně by mně hrozila práce v kotelně, případně vězení......
0/0
12.9.2004 19:06

Nou_coment

Re:
Bude asi chvíli trvat a to nejen Vám, než pochopíte, že něco jiného je oficiální a skutečně realizovaná politika KSČM v zájmu prosperity českého občana a někdy až nostaldicky vyznívající setkání přestárlých příznivců. Nemyslím si, že občan jakéhokoliv státu, by měl za své názory trávit zbytek života v kotelně ...To jsou opět pouze Vaše vlastí úletné představy. Tak jako ve státech na východě (před rozčleněním SSSR) najdete velké skupiny lidí i dnes ctící Stalina, tak i v ČR najdete obdobně smýšlející. To však nemá nic společného s prosazovanými a obhajovanými zájmy KSČM a žádné opakované omluvy tu skutečnost nezmění. Hledejme společný způsob jek odstraňovat z našeho života nepravosti a přestaňme se už konečně vymlouvat ne pseuodůvody . Kostlivec ve skříni ať už straší někoho jiného.
0/0
12.9.2004 19:43

Johny_S

Re:
Přestárlí příznivci ovšem tvoří voličskou i členskou základnu. Nemyslíte si, že budou tedy vyžadovat, pokud by se komunisté dostali do vlády, to, co jim strana naslibovala? To nejsou mé vlastní úchylné představy. Za komunistů se běžně do kotelen za odpor vůči režimu posílalo, to byla zkrátka realita, a v 50. letech dokonce popravovalo.  A taky to původně nevypadalo. Měli vcelku humanistický program, chtěli podporu malých živnostníků, dělníků, rolníků, apod., díky čemuž je volilo asi 37% lidí, a to, co se z toho nakonec vyklubalo, byla zrůdná diktatura. Současní komunisté léta své vlády hájí i v médiích, nikoli před přestárlými příznivci. Pokud by někdo v televizi prohlásil, že to Hitler vlastně myslel dobře, asi by se strhl obrovský skandál. Pokud ovšem někdo prohlásí, že to myslel dobře Lenin, voličská základna KSČM mu zatleská. To je to, co vnímám, a proto si myslím, že komunisté musejí zůstat na okraji politického spektra. Dokud se nezřeknou své minulosti, jsou to extrémisté stejného ražení jako neonáckové, ovšem oproti nim nebezpečnější, protože mají daleko větší podporu - o čemž svědčíte i vy.
0/0
12.9.2004 19:55

Johny_S

Re:
P.S.: Výňatek z programu: Za základní příčinu stupňujících se problémů světa i naší společnosti považuje KSČM kapitalismus. [...] Základním programovým cílem politiky KSČM je socialismus. [...] Toto dokazuje, že se komunisté nezměnili. O tomtéž mě přesvědčuje i jejich přátelství se zeměmi, kde se ještě u moci udrželi - Čína, Kuba, Severní Korea - a podpora tamějších režimů. Rovněž tak je každému, kdo má oči, jasné, jak to myslí, když odmítají odškodnit oběti své vlády, a hlasují v parlamentu proti tomu.  
0/0
12.9.2004 20:08

Nou_coment

Re: Jen demagog vytrhává věci ze souvislostí.
Základním programovým cílem politiky KSČM je socialismus, demokratická společnost svobodných, rovnoprávných občanů, společnost politicky a hospodářsky pluralitní. Je postavena na maximální občanské samosprávě, je prosperující a sociálně spravedlivá. Pečuje o zachování a zlepšování životního prostředí, zabezpečuje lidem důstojnou životní úroveň a prosazuje bezpečnost a mír. V její ekonomice se prosazují přednosti a klíčová úloha společenského vlastnictví, které zaručí efektivní, celospolečensky provázané a usměrňované hospodaření kolektivu zaměstnanců podniků, družstev, obcí, regionů i dalších sdružení občanů. Jde o strategický cíl, který vychází z dlouholetých tradic marxistického myšlení. Jeho naplnění chceme dosáhnout demokratickou cestou. KSČM odmítala a odmítá takovou praxi, která připouští nebo ospravedlňuje omezování demokracie, diskriminaci nebo represi za názory a vytváří podmínky pro kult osobnosti. (politika KSČM pro období do VII. sjezdu) Toto je doslovná citace. Pokud jde o odškodnění , to jako myslíte pány Mašíny? To nepřísluší rozhodovat laikům ani politikům, ale soudům.
0/0
12.9.2004 23:48

Johny_S

Re:
 Tomuhle vážně věříte? Komunisté už stačili dokázat, co se skrývá za jejich krásnými formulacemi. Co se týče odškodnění, mínil jsem tím např. odškodnění obětí ruské okupace. I proti tomu komunisté hlasovali. Jejich program je jenom laciná vějička voličům, jejich činy hovoří za vše. Zamlčujete jejich radostnou podporů bolševických režimů v Číně, Kubě a Severní Koreji, dokazující, že se nezměnili.
0/0
13.9.2004 1:23

Johny_S

Re:
P.S.: Předseda strany je bývalý okresní funkcionář KSČ, okresní funkcionáři nebyli dobří lidé. Navíc jeho otec byl bachař, který mučil politické vězně. Místopředseda strany (Vojtěch Filip) je bývalý estébák, který donášel dokonce za peníze. Opravdu nepříliš důvěryhodné vedení. Sám Grebeníček se zastával souzeného Hoffmana, že je to prý politický proces, čímž dokázal, na jaké straně stojí. Hoffman je vlastizrádce a stejně jako ostatní (Jakeš, Biľak a spol.) si zaslouží aspoň symbolické odsouzení. Grebeníček se ohání nehumánností procesu, ale jeho straničtí kolegové ještě v 80. letech nechávali politické vězně hnít ve vězení bez ohledu na jejich zdravotní stav a nakonec i zahynout. Hoffman byl naopak propuštěn. Stejně tak je směšná komunistická kontrola úplně všech voleb, prý aby nebyly zmanipulované. Dnešní volby nebývají zmanipulované, a pokud si to komunisté myslí, znamená to, že podle sebe soudí ostatní. Oni volby manipulovali. Z čehož pro mě vyplývá, že komunisté zůstali extrémistickou stranou.
0/0
13.9.2004 1:45

Nou_coment

Re:
Je pravdou, že namalá členskí základna KSČM jsou občané důchodového věk. Ty které znám si nepřáli a nepřejí nic jiného, než důstojné stáří, bez existenčních šoků. A za desítky let poctivé práce si to jistě zaslouží. Ale nejsou tu jen oni, že... a to je to co Vás pálí. Myšlenky mnoha velikánů byly posléze zneužity, to je historický fakt, ale základní myšlenku nepřekroutíte, protože ať se Vám to líbí, nebo ne, přináší pokrok pro společnost i člověka samotného.
0/0
13.9.2004 0:26

Johny_S

Re:
To mě tedy rozhodně nepálí. Podpora komunistů mezi mladšími generacemi je mizivá, takže existuje reálná šance, že brzy vymřou a zůstanou extrémistickou skupinou na okraji, tak jako jsou skíni, anarchisti, ekoteroristi, sládkovci, apod. Marxova myšlenka jako taková nepřináší vůbec nic, protože je zvrácená - a taky u mnohokrát vyvrácená, zejména ekonomy, na něhož si Marx hrál. Osmdesátiletá vláda bolševiků již stačila ukázat, že socialismus vede jenom k zaostávání a stagnaci. Z jedné z nejvyspělejších zemí, jíž Československo bylo, učinila vůči západním zemím chudého souseda. Socialismus totiž nemůže fungovat, předpokládá vlastnosti člověka, které nejsou. Jak to vypadá, když kolektiv všech zaměstnanců řídí podnik, je snadné učinit si obrázek: stačí pohled na poslaneckou sněmovnu a řízení státu. I když to není ospravedlnitelné, neustále si poslanci zvyšují platy a udržují své neslýchané výhody. Takto by si počínali i zaměstnanci - nejprve by hleděli na vlastní prospěch a pak až na prospěch své společnosti. Kapitalismus je jediný spravedlivý systém, který může fungovat, socialismus tak, jak ho předkládají komunisté, je utopie.
0/0
13.9.2004 1:35

Modráček

Dejme tomu...
...že Beránek je lepší.
0/0
12.9.2004 5:45

Johny_S

Re:
Ano, lepší demagog s diktátorskými sklony. Neříkej, že bys ho volil.
0/0
12.9.2004 19:07

Qvark

zápasí dvě frakce
Když tam zápasí 2 frakce, doufám že se pořádně pomlátí, neřku-li přímo pobijí. Aspoň by si mohli z těch makovic vymlátit zelenou ideologii co hlásá návrat do polí, luk, a jeskyň. Viz. Patočkovi teorie ..
0/0
12.9.2004 0:27

renek

Zelení=mladí Komunisti...
...viz. názory pana Patočky, který si žije v Literárních novinách za peníze daňových poplatníků a dělá si v nich svoji PR, hraje si na levicového intelektuála a volnomyšlenkáře, přitom podvodně a bezdiskuse s oponenty  ovládl SZ a v pozadí ho řídí...
0/0
11.9.2004 22:33

Johny_S

Re:
Přesně. Jestliže takto hodlá řídit celý stát, vybuduje celkem solidní diktaturu. Navíc ukazuje, jak pohrdá zákony (viz jeho nezákonné vylepování plakátu před volbami do EP). A ukazuje, o co šlo v době televizní krize ve skutečnosti - nikoli o ovládnutí ČT politky, nýbrž o boj dvou politických bloků. Vyhrála "Strana pravdy a lásky", což dokazuje i fakt, že Patočka ještě na jaře měl na ČT vlastní pořad, třebaže kandidoval do EP. Jestliže by na ČT měl vlastní pořad například Zahradil, to by bylo keců o ohrožení nezávislosti... Nikoli nezávislosti, ale vlivu uskupení, která mají k nezávislosti hodně daleko. Proto, jak už jsem napsal, než Patočku, a věru se mi to nepíše lehce, to už opravdu radši Grosse.
0/0
11.9.2004 23:13

fr-mottl

z pohrebniho ustavu v Nemecku..
tak dneska mame 2 krat pohreb zehem, 3 x hrob a 2 kompostace.
Kompostace??
jo,jo i zeleni uz prichzeji do let....
0/0
11.9.2004 17:25

zlý fořt Emil

Jo jo ...
Frakce rostlinkářů a frakce zvířatkářů ... a zanedlouho se objeví frakce korytnáčů a korytnaček - a tím nemyslím specialisty na čeleď želvovitých ...
0/0
11.9.2004 16:11

Karelur

komunisti v moderním balení
Zelení , to jsou v podstatě takový komunisti v moderním balení. Ti naši jsou navíc řízeni z Německa. Dohromady je to taková velmi zajímavá kombinace...
0/0
11.9.2004 16:07

Krusovicky Lezak

Re:
Proste melouni - navrch zeleni, uvnitr rudi.
0/0
11.9.2004 17:33

Najdete na iDNES.cz