Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rusko: Na teroristy udeříme kdekoli

Rusko je připraveno provést preventivní útok na základny teroristů kdekoli na světě. Prohlásil to náčelník ruského generálního štábu generál Jurij Balujevskij. "K likvidaci teroristů použijeme všechny prostředky," dodal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

martin_xxx

aha
No ještě Rusi do toho, tak to nás potěš Pán Bůh.
Nevím co ta banda zkorumpovaných  opilců v čele s agentem KGB chce řešit. Bacha aby se Číňani nenasrali.....
0/0
24.9.2004 20:36

Simpy21

Komplexy, komplexy ...
Rusko se nechce (a nehodlá) smířit s tím, že už ho svět nebere tak vážně jako v dobách studené války,kdy stálo jako součást SSSR v čele tzv. "tábora míru" a jeho síla a zbraňový potenciál vyvolávaly ve světě obavy. Od počátku devadesátých let, kdy se celý svět mohl na vlastní oči přesvědčit, jak na tom Rusko opravdu je,ať už ekonomicky,či vojensky, se snaží dobýt ztracené pozice. Události v Beslanu jsou vynikající příležitostí vystoupit s navlas stejnou vojenskou doktrínou jako USA a vzbudit ve světě dojem z Ruska jako ze státu na roveň postavenému USA. Je to však jen Putinovo zbožné přání, ještě mnoho let uplyne, než se Rusko alespoň přiblíží standardu západních demokracií, natož aby se jim vyrovnalo. Systém výkonu moci a organizace silových resortů, jejich koordinace a součinnost prakticky neexistuje ( viz právě Beslan, kdy Moskva a místní velitelé zásahu vůbec nekomunikovali, nikdo nevěděl nic). V takové situaaci si jen velice těžko dokážu představit nějakou větší ruskou vojenskou akci mimo jejich svrchované území. 
0/0
10.9.2004 12:37

toave

Náboženství
je největší zlo světa!!!A to každé!!!
0/0
9.9.2004 22:45

ulukomorja

Senator Garri
Гроссмейстер Гарри Каспаров и другие – либеральные политики, журналисты и интеллектуалы – хотят сформировать оппозиционное по отношению к президенту Владимиру Путину движение.В состав учредителей комитета входят политик Борис Немцов, писатель Владимир Буковский и бывший пресс-секретарь Центробанка Ирина Ясина. Его членами я
0/0
9.9.2004 19:17

ulukomorja

Re:
Rustina je tady "porcovana", proto dokoncim cesky. Tato zprava je z Frankfurter Rundschau od 21.01.2004. Jinak, Kasparov je azerbajdzanec (chcete li, pers), zhruba 15 let ma ambice vice politicke a komercne. Bukovskij je "disidentem" od roku 1963, od roku 1976 zije v GB a je poradcem radia "Svoboda", dobre se zna se Zakajevym a Berezovskim. Kdo ma aspon o par zavitu vice, nez pinkshadow, asi pochopi, co to znamena.
0/0
9.9.2004 19:24

pinkshadow

Rusko: Už 1 200 obětí terorismu
V Moskvě se ve čtvrtek konaly akce solidarity s oběťmi beslanského krveprolití, k nimž vyzvali nezávislí novináři a obránci lidských práv. Přesně v 9.00 místního času (7.00 SELČ) se chodci zastavovali a auta troubila. V noci se uskutečnil pochod k uctění památky stovky obětí jiného útoku. Přesně před 5 lety byl vyhozen do vzduchu obytný dům v Moskvě. Od té doby zabili teroristé přes 1200 lidí. Výbor 2008: Svobodná volba vedený šachistou G.Kasparovem míní, že "původní příčinou posledních teroristických útoků v Rusku je politika Vladimira Putina na severním Kavkazu,hlavně v Čečensku".
 
            
 
0/0
9.9.2004 18:27

Tutatis

A proč ne...???
  Jestliže si osobují právo udeřit preventivně proti terorismu kdekoli na světě USA, proč by nemohlo i Rusko. A nejen Rusko, ale kterákoli jiná země, která se k tomu cítí dost silná.
   Vždyť výsledky boje USA proti terorizmu jsou směšné. O Afganistánu se radši moc nehovoří a Irák měl s terorizmem málo společného. A ani tam nejsou zatím výsledky války jasné.
0/0
9.9.2004 15:58

igipop

Je problém jen v islámu?
Co říkáte na události ve Rwandě, kdo zatím konfliktem stojí? Samotný Papež přiznal,že vinu natomto krveprolití nese římskokatolická církev.Válka v bývalé Jugoslávii. Strany konfliktu : Pravoslavná církev, římskokatolická církev a muslimové. Ježíš říkal: " Každý špatný strom nese špatné ovoce a každý dobrý strom nese dobré ovoce,podle toho poznají že jste moji učedníci budeteli mít mezi sebou lásku".  Ježíš Petrovi také řekl: "Každý kdo bere do ruky meč mečem zahyne." Mohou tedy taková náboženství na zemi zastupovat Boha?
Gruzie dneška,pravoslavná církev nabádá k násilí vůči Svědkům Jehovovým, děje se tak za účasti policie,ikdyž je tato náboženská organizace oficiální náboženstvím této země se všemi právy a svobodami. Členové této organizace jsou napadáni při svých shromážděních, jsou biti a linčováni.
A tak by se dalo pokračovat.
0/0
9.9.2004 14:29

Horník Kdojevíc

Děda mi říkal, že kdysi dávno
žil na světě jeden syfilitik a ten prohlásil a snad dokonce i napsal, že " náboženství je droga" a je prý třeba zrušit jeho moc, nebo ve světě způsobí katastrofu. Když tak pozoruji, jaké hrůzy se dnes dějí ve světě, nemohu nevidět, že všude, kde dnes  TEČE KREV, tak v tom největší roli hraje KOMUNISMUS, MARXISMUS A OBLBOVÁNÍ TUPÉHO A LÍNÉHO STÁDA. Má děda pravdu Resp. měl TEN SYFILITIK pravdu  Jo, děda už si vzpomněl, jmenoval prý se LENIN.
0/0
9.9.2004 14:10

petrmate

Re:
Seš 15let vedle ne? Momentálně světovou politiku táhne kapitalismus....
0/0
10.9.2004 12:24

barbudo

Re:
... a ten hen oný kapitalismus se pozná jak ? ... a jinak je co?
0/0
10.9.2004 12:35

igipop

Proč k tomu dochází?
Položte si otázku,jestli situace ve které se lidstvo dnes nachází nesouvisí s tím co prorokovali někteří lidé v prvním století našeho letopočtu. " Věz však že v posledních dnech tu budou kritické časy snimiž se budé těžké vyrovnat,lidé totiž budou milovat samy sebe, budou milovat peníze, budou sebejistí, domýšliví, rouhači, neposlušní rodičů, nevděční, nevěrní, bez přirozené náklonosti, nepřístupní jakékoli dohodě, pomlouvači, bez sebeovládání,suroví, bez lásky k dobru,zrádci, svéhlaví,nadutí [pýchou],[budou] spíše milovat rozkoše než milovat Boha, ti kteří mají způsob zbožné oddanosti,ale vůči její síle se prokazují jako falešní, a od těch se odvracej.....ničemové a podvodníci budou postupovat od špatného k horšímu a budou svádět a budou z cesty sváděni"  "...zatímco lidé budou odlévat strachem a očekáváním věcí přicházejících na obydlenou zemi, nebeské moci(rozuměj vlády) totiž budou otřeseny."    Má to však dobrý konec!!!!! "A ještě chvilku, a ničemný už nebude a jistě budeš věnovat pozornost jeho místu  a on nebude." Těch  proroctí je samozřejmě více i je tam jasně ukázáno jakým způsobem bude celý problém vyřešen. ( Pokud se chcete dovědět více můžete mne kontaktovat na izemanek@tiscali.cz)
0/0
9.9.2004 14:04

geenius

Otázka.
Ve škole nás učili, že po pádu komunismu ve světě lidstvo čekají pouze skvělé zítřky, že všechny země  budou bohaté, nikde na světě nebude bída a hlad, ustanou války a nenávist mezi lidmi. Také nám říkali, že i proto se církvi musí vrátit všechen majetek, protože právě  věřící lidé  se budou navzájem milovat a náboženství všude na světě je garancí vzájemné tolerance  a Láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí.  Děda mi říkal, že to řekl jeden velice moudrý pán (dokonce ho prý navrhli na Nobelovu cenu míru, za to, že propagoval bombardování Jugoslávie - poslední komunistické bašty v Evropě). Děda si zase nemůže vzpomenout na jméno, ale lidé ho prý přezdívají Venca Rezavý. Bude to skutečně tak ? Nebudu se muset bát jít do školy a jet vlakem nebo metrem, aby tam nebyla bomba? Sousedovic Jiřka  říkala, že   prý bude brzy válka ? Přestávám tomu už rozumět. Když se zeptám mámy, tak mě odbude, že nemá čas na kraviny - má co dělat s podnikáním. A dědovi moc nevěřím - on už všechno jen poplete - jako s tím Marxem, Engelsem a Leninem - viz níže.
0/0
9.9.2004 12:48

Horník Kdojevíc

Re:
Ve škole nás učili, že po vítězství komunismu ve světě lidstvo čekají pouze skvělé zítřky, že všechny země  budou bohaté, nikde na světě nebude bída a hlad, ustanou války a nenávist mezi lidmi.  Děda mi říkal, že to řekl jeden velice moudrý pán. Děda si zase nemůže vzpomenout na jméno, ale lidé ho prý přezdívají Milouš Jakeš Poslední. Bude to skutečně tak? Přestávám tomu už rozumět. Když se zeptám mámy, tak mě odbude, že nemá čas na kraviny - má co dělat s přípravou kandidátky KSČM na podzimní senátní volby.
0/0
9.9.2004 14:00

geenius

Potřebuji poradit.
Děda mi říkal, že kdysi dávno žili na světě tři vousatí pánové a ti prý prohlásili a snad dokonce i napsali, že " náboženství je droga" a je prý třeba zrušit jeho moc, nebo ve světě způsobí katastrofu. Usuzovali tak na základě zkušeností s křesťanstvím, které má v historii lidstva na svědomí nejvíce trestů smrti a téměř dvě tisíciletí TOTALITY, utrpení a stagnace (za Krista se pole oralo volem a ještě před sto lety také). Rovněž prý upozornili na zhoubný vliv nacionalismu a nezkrocené moci peněz (kapitálu). Také prý aspoň jeden z nich varoval před levičáctvím (jeho jméno prý začíná na L).  Když tak pozoruji, jaké hrůzy se dnes dějí ve světě, nemohu nevidět, že všude, kde dnes  TEČE KREV, tak v tom největší roli hraje NÁBOŽENSTVÍ, NACIONALISMUS A PENÍZE. Má děda pravdu Resp. měli ti tři pánové pravdu  Jo, děda už si vzpomněl, jmenovali prý se MARX, ENGELS a LENIN.
0/0
9.9.2004 12:45

pinkshadow

databáze nicků Sudajeva
...Vrabčik, Vrabčiak, Kutozov, Sudajev,  Sudajev 1, Sudajev_PPS_43, Sudík, Stalinista, Tukarev, Berija, KeoghHarry, Amanita, geenius, Petrmate a další...
 
          
 
0/0
9.9.2004 10:49

brukew

Islam-smrtelne nebezpeci pro rozvinuty svet
Jakakoli diskuse je ztratou casu-valka civilazaci uz davno zacala.Rusove v Cecne (a na kavkaze,predmostim evropy obecne),Izraelci ve vlastni zemi a US vsude kde je treba(zaplat buh za to) delaji spinavou praci za zabytek sveta,zatimco ten samy zbytek sveta,v ubohe nevedomosti a zbabelosti dilem rovnym spinu nestydate vrha na tyto mlcenlive a trpelive bojovniky krestanskeho sveta,jez vlastnimi zivoty plati krvavou dan za zbabelost a kolaboraci,naivitu a tupost stvacu z tehoz krestanskeho zapadniho sveta.Prival muslimskych vrahu je treba rozprasit a zastavit,jakymikoli prostredky-i za cenu obeti z vlastnich rad.ISLAM JE VRED SVETA,JE CAS NA RADIKALNI REZ
0/0
9.9.2004 10:07

Velkoknize Slovanski

Rusko a USA proti teroristům společně ?
Tak to by byla dobrá zpráva.  
Už je nejvyšší čas přejít do útoku a začít je hromadně likvidovat.
Na tomto světě pro  není místo       
0/0
9.9.2004 8:53

brukew

Re: souhlas
0/0
9.9.2004 10:08

pinkshadow

Spojené státy v Iráku podle Bushe postupují vpřed a zvítězí
Spojené státy dosahují v Iráku pokroku a zvítězí. Prohlásil to včera prezident George Bush při uctění památky zabitých amerických vojáků v Iráku, jejichž počet v těchto dnech přesáhl tisíc. Vojáci v této arabské zemi podle něj chrání americké území.
"V této zemi čelíme stále útokům... Pronásledujeme zabijáky v zahraničí, abychom jim nemuseli čelit u nás. Postupujeme přitom vpřed," ujistil Bush v krátkém prohlášení k novinářům. USA podle něj v Iráku zvítězí, protože nově zavedená svoboda v Iráku mění lidi a posiluje mír.
Prezident zdůraznil, že vojáci v Iráku slouží velké věci. "A proto oceňujeme oběť těchto mužů a žen v uniformě... Oplakáváme každý ztracený život. Budeme uctívat jejich památku za to, že splnili své poslání," řekl Bush na briefingu v Bílém domě.
 
           
 
0/0
9.9.2004 6:33

Sudajev_PPS_43

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nejtrapnější figurka, která zde štěká vystupuje pod nicky: Pinkshadow, U96, Fouklej systém,Strouhanka,  Jindřiška Hojerová, EAMON, Jotak, Horník kdojevíc, NeowMan, Protiúder, Průbojný kapitalista, Belino, Blackshield, Kamil Sudájev, Proameričan atd. Databázi jeho nicků průbežně doplňuji.
0/0
9.9.2004 6:12

pinkshadow

Sudajev = geenius
...Sudajev zase převlékl kabát a vystupuje pod nickem geenius...
 
         
 
0/0
9.9.2004 5:58

geenius

Potřebuji poradit.
 
Děda mi říkal, že kdysi dávno žili na světě tři vousatí pánové a ti prý prohlásili a snad dokonce i napsali, že " náboženství je droga" a je prý třeba zrušit jeho moc, nebo ve světě způsobí katastrofu. Usuzovali tak na základě zkušeností s křesťanstvím, které má v historii lidstva na svědomí nejvíce trestů smrti a téměř dvě tisíciletí TOTALITY, utrpení a stagnace (za Krista se pole oralo volem a ještě před sto lety také). Rovněž prý upozornili na zhoubný vliv nacionalismu a nezkrocené moci peněz (kapitálu). Také prý aspoň jeden z nich varoval před levičáctvím (jeho jméno prý začíná na L).  Když tak pozoruji, jaké hrůzy se dnes dějí ve světě, nemohu nevidět, že všude, kde dnes  TEČE KREV, tak v tom největší roli hraje NÁBOŽENSTVÍ, NACIONALISMUS A PENÍZE. Má děda pravdu Resp. měli ti tři pánové pravdu  Jo, děda už si vzpomněl, jmenovali prý se MARX, ENGELS a LENIN.
0/0
9.9.2004 0:10

EspritFort

Znovu ti opakuji ...
... odpověď je jednoduchá, tvůj děda byl senilní!
0/0
9.9.2004 0:14

EspritFort

Dovětek
Tyhle svoje zvratky tu nemusíš blít na každou stránku 3x.
0/0
9.9.2004 0:18

Templ

to: EspritFort
Dobrou noc, měj se.
0/0
8.9.2004 23:17

EspritFort

Re:
Čau
0/0
8.9.2004 23:19

EspritFort

Křesťanký fanatismus!
Flerete, to vůbec není off topic, ve školách nemusí jít jen o muslimské šátky!
 
Jestliže Srbsko chce ze školních osnov stáhnout Darwinovu teorii, není to náhodou pro změnu křesťanký fundamentalismus? A co pak udělají s učitelem, který se takový zákon poruší???
 
Křižácké výpravy přece také byly vlastně jen teroristické akce!!!
 
0/0
8.9.2004 22:47

EspritFort

Pardon, pardón ... překlééép :-(
 .... A co pak udělají s učitelem, který takový zákon poruší???
0/0
8.9.2004 22:51

fleret

Re:
no,vzdyt nic nenamitam...ale je v tom urcita symterie...pokud se to samozrejme nevymkne z rukou a nesklouzne to do tmarstvi a pod...
0/0
8.9.2004 23:26

fleret

0/0
8.9.2004 23:32

Templ

Re: Tak to jsi přehnal...
Křížové výpravy bylo nevinným šířením naší kultury... něco jako poselství míru...
0/0
8.9.2004 22:56

EspritFort

Prosím, prosím ....
... ještě tu pohádku dobrotivém Usámovi a jeho džihádu, prósííím .
A pak ještě tu o Smolíčkovi, jó?!
 
0/0
8.9.2004 23:01

Templ

Re: Ty starej pse nevěřící....
by řekl muslim, nevěřící Tomáši.... Šířili jsme naši ctnou víru a hladili je.... asi málo.. ... jsou na nás zlí...
0/0
8.9.2004 23:10

igipop

Re: V USA
se darvinova teorie od roku 1975 nesmí vyučovat na základních a středních školách protože je nevědecká.
0/0
9.9.2004 14:57

geenius2(klub s vyšším IQ)

Dnes...
.... jsou US riťopcháči nějací krotcí, něco jim vrtá hlavou.
0/0
8.9.2004 22:33

Templ

Re: Samomluva bývá
příznakem demence...
0/0
8.9.2004 22:50

ruleta

;-)
Nejméně devět mrtvých zbylo na Grenadě po hurikánu Ivan. Živel se přes tento ostrov v Karibském moři přehnal s plnou silou a měnil domy v hromádky trosek.
 
Ty woe....Ze by Rusko uz realizovalo svouj slib ,Na teroristy uderime kdekoli'...
0/0
8.9.2004 22:30

fleret

Re:
tady je ale na miste otazka,jestli k tomu mel Ivan schvaleni Rady bezpecnosti pri OSN,s kterou tak Rusove radi operovali v pripade USA...
0/0
8.9.2004 22:43

123freak

Re:
Jasně. Za chvíli se tam bude učit, že země je placatá a ještě ke všemu okolo ní obíhá Slunce. Jak je vidět, tak náboženství a "moderní" doba k sobě moc nejdou - ostatně nejeden středověký učenec si zanotoval církevní oblíbenou : "Pojď stoupat jak dým, až tam, kam jen ptáci mohou."
0/0
8.9.2004 22:26

igipop

Re: Konečně
dostává někdo rozum i v Evropě. Je dobré si přečíst celý článek.
0/0
9.9.2004 15:02

EspritFort

Potřebuji poradit. (geenius, 08.09.2004 18:36)
Neotravuj už!
0/0
8.9.2004 20:41

geenius2(klub s vyšším IQ)

geenius potřebuje poradit.
 
Děda mi říkal, že kdysi dávno žili na světě tři vousatí pánové a ti prý prohlásili a snad dokonce i napsali, že "náboženství je droga" a je prý třeba zrušit jeho moc, nebo ve světě způsobí katastrofu. Usuzovali tak na základě zkušeností s křesťanstvím, které má v historii lidstva na svědomí nejvíce trestů smrti a téměř dvě tisíciletí TOTALITY utrpení a stagnace (za krista se pole oralo volem a ještě před sto lety také). Rovněž prý upozornili na zhoubný vliv nacionalismu a nezkrocené moci peněz (kapitálu). Také prý aspoň jeden z nich varoval před levičáctvím (jeho jméno prý začíná na L).  Když tak pozoruji, jaké hrůzy se dnes dějí ve světě, nemohu nevidět, že všude, kde dnes  TEČE KREV, tak v tom největší roli hraje NÁBOŽENSTVÍ, NACIONALISMUS A PENÍZE. MÁ děda pravdu Resp. měli ti tři pánové pravdu  Jo, děda už si vzpomněl, jmenovali prý se MARX, ENGELS a LENIN.
0/0
8.9.2004 20:35

EspritFort

Už mě to nebaví ...
Samozřejmě že komunismus má svoje exaktní příčiny, ale fašismus nebo islámský terorismus také!
 
0/0
8.9.2004 20:37

fleret

Re:
hele geenius,uz je to fakt upoceny...bud tak laskav,rid se alespon zakladnimi pravidly diskuse a s timhle bez vazne  do prdele...ju ?
0/0
8.9.2004 20:49

geenius2(klub s vyšším IQ)

pro US riťopcháče
 
Už Vám to konečně dochází US riťopcháči ? Tento hnus začíná postupně sklízet svět. Svět sklízí to, co USA zasely podporou extrémismu a fundamentalismu všude po světě. Co bylo protisovětské, bylo dobré ! Kdo podporoval např. Polpotovce ? (málo se o tom mluví) USA !!! - výsledek -masová genocida ,   kdo podporoval Ládinovce ? USA  !!! - výsledek - TALIBÁN - totalita autrpení  v Afghanistánu a 11. září v USA. (Ládina po skončení studiií v Turecku a jeho souvěrce CIA patřičně vyškolila a hurá na Kábul). Jenže 11. září bylo dávno předem -  v Rusku (rok předem přesně na den  vyhodili do vzduchu čečenští fundamentalisté několik paneláků s se stovkami obětí !!!). Kdo však čečenský odboj neustále obhajoval ? USA !!! a čeští přiblblíci u nás natřeli barvou ruské velvyslanectví na ČERVENO !   Až po 11. září v  USA  to Američanům konečně došlo a přiznali, že již dlouho vědí o spolupráci čečenských "odbojářů" s Al-kajdou. Co však bylo protiruské - bylo dobré !  Nyní budeme pomáhat - aspoň, že to !!! Já však tvrdím, že každému dobru nemusí předcházet  zlo. Neuznávám filozofiii, že dobro nemůže existovat bez zla !!!
0/0
8.9.2004 20:04

EspritFort

Chcípni, kriple!
Ty jsi horší než SPAM. Ty nevíš, že SPAM je již trestný???
 
0/0
8.9.2004 20:10

Dan 1

Re:
To tady musí být ve všech diskusích každý den? Jestli tě řiť tak magicky přitahuje, svěř se se svou obsesí svý starý, třeba s tím půjde něco udělat...
0/0
8.9.2004 20:25

mtis

Už si zase uprd?
... prase ...
0/0
8.9.2004 22:18

Najdete na iDNES.cz