Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V tělocvičně v Beslanu leží jen řada botiček

(Od zvláštního zpravodaje MF DNES v Beslanu) - Spěchá. Potácí se mezi čerstvě vyhloubenými hroby, v mrholení se propadá po kotníky do bahna, razí si cestu tisícihlavým davem a do dálky svítí dvě zelené lahve s minerálkou, které pevně svírá v třesoucích se rukách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

geenius2(klub s vyšším IQ)

geenius potřebuje poradit.
Děda mi říkal, že kdysi dávno žili na světě tři vousatí pánové a ti prý prohlásili a snad dokonce i napsali, že " náboženství je droga" a je prý třeba zrušit jeho moc, nebo ve světě způsobí katastrofu. Usuzovali tak na základě zkušeností s křesťanstvím, které má v historii lidstva na svědomí nejvíce trestů smrti a téměř dvě tisíciletí TOTALITY, utrpení a stagnace (za Krista se pole oralo volem a ještě před sto lety také). Rovněž prý upozornili na zhoubný vliv nacionalismu a nezkrocené moci peněz (kapitálu). Také prý aspoň jeden z nich varoval před levičáctvím (jeho jméno prý začíná na L).  Když tak pozoruji, jaké hrůzy se dnes dějí ve světě, nemohu nevidět, že všude, kde dnes  TEČE KREV, tak v tom největší roli hraje NÁBOŽENSTVÍ, NACIONALISMUS A PENÍZE. Má děda pravdu Resp. měli ti tři pánové pravdu  Jo, děda už si vzpomněl, jmenovali prý se MARX, ENGELS a LENIN.
0/0
8.9.2004 21:59

ixikojj

Génius je provokatér nebo blázen
Člověk, který si říká nevím proč génius, je fanatický bolševik  a  psychopat. Nazývat  teroristy a vrahy odbojářemi, to umí skutečně jen kovaný komunista. Já nejsem žádný fanatický  obdivovatel USA, ale jedno vím dobře, a moji přátelé rovněž. Za okupace  když Stalin podepsal oakt o přátelství s Hitlerem a v  koncentračních táborech umírali první židovské  matky s dětmi, celé rodiny, starci, ženy, celé ulice a čtvrti, tak  ˇustřední výbor KSČ vydal zákaz provádět jakoukoliv odbojovou činnost na území protektorátu. Američtí republikáni už v té době bili na poplach a nakonec se USA, po napadení Janskem zapojili do války. Nebýt USA, tak dnes není svobodná evropa a evropské státy, a především na území Čech by dnes už žádní Češi nebyli.
Dnešní Rusko už nemá se Stalinem co dělat, i když má do demokracie hodně daleko. V Beslanu nešlo o Čečensko. Je to jen součást  začínající války mezi náboženskými fanatiky a civilizovaným světem. Rusko dnes zažívá to, co Izrael už zná přes padesát let a podobných  Beslanů je na jeho území nesčetně.
Nejde o irák, nejde o samostatnopu Palestinu, ani o svobodné Čečensko. Jde o válku proti našemu způsobu života, proti kultuře, proti moderním demokratickým státům. Až  jednou (nedej Bože) nějaký český arafatomilec vyhodí jeho dítě s autobusem do vzduchu, tak možná potom bude ječet, že naše vláda USA  dostatečně nepodporovala. Ovšem to už bude poněkud pozdě, nemyslíte?  
0/0
8.9.2004 18:48

Pilat

Re:
cim dele te ctu, tim vice nabyvam dojmu, ze jsi korunovanej
Za okupace  když Stalin podepsal oakt o přátelství s Hitlerem a v  koncentračních táborech umírali první židovské  matky s dětmi, celé rodiny, starci, ženy, celé ulice a čtvrti, tak  ˇustřední výbor KSČ vydal zákaz provádět jakoukoliv odbojovou činnost na území protektorátu. Američtí republikáni už v té době bili na poplach a nakonec se USA, po napadení Janskem zapojili do války. Nebýt USA, tak dnes není svobodná evropa a evropské státy, a především na území Čech by dnes už žádní Češi nebyli.
pred zidama v komcentraku uz byli prave komunisti, odborari a sokoli......americti republikani v cele s Prestonem Bushem prodavali valecne potreby Nemecku a to jeste dlouho po tom co vstoupila Amerika do valky (mozna by jsis mel precist Hlavu 22)..........nebyt USA tak by v 1918 nevznikla CR  otazka zni k cemu byl rozpad Rakousko Uherska dobry? Samotny Masaryk nechtel samostatny stat, jenze se synek dal k zednarum a musel slapat jak ti chteli...... pokud jsi mel na mysli USA a WWII pak se uklidni Rusove po bitve u Kurska nedali Nemcum sanci a spojencum uz nic jineho nezbyvalo nez vstoupit do dejin. Jejich plan vykrvaceni Ruska se nesplnil........Israel ma svoji valku kterou si vykoledoval okupaci a kradezemi uzemi a dostava co si vykoledoval, mimochodem ani jeden utok na Israel nemel tak rozsahle ztraty na zivotech........mezinarodni ucast na teroristicke akci v Beslanu mi dava trochu jiny obraz nez se oficialne maluje na stenu.... Rusko sice podepsalo spolupraci se sraelem proti terorismu, ale distancovalo se od paralely tak jak si to pral presentovat Sharon......... jen tak na zmyslenou nema narust terorismu ve svete ukazat lidu, ze ochrana a policejni rezimy jsou na miste, ti
0/0
8.9.2004 23:36

Aiki75

Re:
škoda se rozčilovat, tohle je židovský fanatik a extrémista - je úplně stejný jako ti teroristi v Beslamu či teroristi v letadlech nebo z řad Hamásu
0/0
8.9.2004 23:42

Pilat

Re:
tim se dostavame k omezovani osobnich svobod a zvysene kontroly statnich aparatciku, coz je v plnem zajmu korporaci usilujicich o globalizaci...... ono takova globalizace potrebuje ordung jako za RakouskoUherska vime...pak se nam opravdu naskyta otazka nejsou li nabozesti fanatici obratne zneuzivani  k sireni strachu cim se nasledovne masy vzdaji freedomu zamenou za "bezpecnost" .....jak bych si pral byt najivni a blond
0/0
8.9.2004 23:43

geenius

Re: Otázka
Buď si Tě s někým pletu, ale mám dojem, že jsi ZASTÁVAL JINÉ NÁZORY.
0/0
8.9.2004 23:56

geenius

Pro US riťopcháče
 
Už Vám to konečně dochází US riťopcháči ? Tento hnus začíná postupně sklízet svět. Svět sklízí to, co USA zasely podporou extrémismu a fundamentalismu všude po světě. Co bylo protisovětské, bylo dobré ! Kdo podporoval např. Polpotovce ? (málo se o tom mluví) USA !!! - výsledek -masová genocida ,   kdo podporoval Ládinovce ? USA  !!! - výsledek - TALIBÁN (totalita autrpení  v Afghanistánu a 11. září v USA. (Ládina po skončení studiií v Turecku a jeho souvěrce CIA patřičně vyškolila a hurá na Kábul). Jenže 11. září bylo dávno předem -  v Rusku (rok předem přesně na den  vyhodili do vzduchu čečenští fundamentalisté několik paneláků s se stovkami obětí !!!). Kdo však čečenský odboj neustále obhajoval ? USA !!! a čeští přiblblíci u nás natřeli barvou ruské velvyslanectví na ČERVENO !   Až po 11. září v  USA  to Američanům konečně došlo a přiznali, že již dlouho vědí o spolupráci čečenských "odbojářů" s Al-kajdou. Co však bylo protiruské - bylo dobré !  Nyní budeme pomáhat - aspoň, že to !!! Já však tvrdím, že každému dobru nemusí předcházet  zlo. Neuznávám filozofiii, že dobro nemůže existovat bez zla !!!
0/0
8.9.2004 17:26

ScipioAfricanus

Hele, tajemniku, jen tak pro informaci
mas deti?
0/0
8.9.2004 14:39

pinkshadow

Rusko se učí od Američanů
Rusko je připraveno provést preventivní útok na základny teroristů kdekoli na světě. Prohlásil to armádní generál Jurij Balujevskij. "K likvidaci teroristů použijeme všechny prostředky," dodal.
 
         
 
0/0
8.9.2004 11:39

pinkshadow

Beslan ukázel sílu izraelské zdi
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí v Jeruzalémě překvapil: "Bezpochyby s Izraelem posílíme protiteroristické spojenectví." Proč až teď? Chtělo by se zeptat. A proč až tak nesmírná tragédie jako masakr v osetském Beslanu přiměl i Moskvu, aby se poučila o tom, jaké jsou možnosti v boji proti teroru. Neboť žádná země na světě nemá s teroristy (bohužel) větší zkušenosti než právě Izrael. Do jiného světla se tak dostává i mnohými tolik proklínaná zeď, kterou vláda Ariela Šarona buduje na linii, jež vyčleňuje palestinská území. Trpělivé izraelské předkládání důkazů, že bariéra mnohonásobně snižuje počet sebevražedných teroristických útoků, nenašla ve světě příznivou odezvu. Naopak.
0/0
8.9.2004 9:51

pinkshadow

Re:
Rezoluce OSN za neblahého přispění hlasu České republiky stavbu protiteroristického plotu odsoudila (například USA či Austrálie s rezolucí nesouhlasily). Mezinárodní soudní dvůr dokonce přijal verdikt, jenž nařizuje její zboření. Možná, že až teď se nevraživý pohled na zeď trochu zmírní. Bylo však k tomu zapotřebí Beslanu a stovek mrtvých dětí? Přitom židovský stát má s vražděním nevinných dětí vlastní neblahé zkušenosti. Izraelský Beslan se odehrál již v polovině května 1974. Tehdy ve městě Ma'alot tři palestinští teroristé obsadili školu, a přestože úřady zcela výjimečně a proti svým letitým zásadám hodlaly vyjednávat (zdůvodňováno to bylo snahou zachránit mladé životy), únosci to nakonec odmítli. Speciální komando pak zasáhlo a tragickým výsledkem bylo 21 mrtvých dětí a téměř 70 osob bylo zraněno. Když se v posledních letech teroristé zaměřili v Izraeli na autobusy, restaurace, hotely či trhy, kde umírali hlavně civilisté (včetně mnoha dětí), začala se nakonec stavět známá zeď. Stavba každé bariéry, která národy rozděluje, je velmi problematická. Navíc tato zeď je na mnoha místech vedena územím, které má připadnout Palestincům. I když žádné mezinárodně vytyčené a uznávané hranice ve skutečnosti v tomto případě neexistují.
0/0
8.9.2004 9:51

pinkshadow

Re:
Ze strany většiny světa však bylo a je velmi neprozíravé zjednodušené odmítání zdi, která má chránit životy občanů před nekončícími sebevražednými atentáty. Odpověď, jaké jsou účinnější prostředky, nikdo přitom nedává. Samozřejmě, že jedna odpověď existuje, a tu dokonce zná každý: mírové usmíření mezi Izraelci, Palestinci a Araby všeobecně. Zdálo by se, že neexistuje nic jednoduššího pod sluncem, ale realita hovoří o tom, že něco podobného se nepodaří domluvit nijak rychle. Nesmí se přitom zapomínat na to, že Izrael má výsostné právo chránit své občany na svém území. Dokonce je povinen pro to učinit cokoli. Pokud je tím cokoli právě vybudování problematické zdi, mělo by to být respektováno. Na druhou stranu nelze nijak odpírat (naopak se to má podporovat) právo Palestinců na vlastní stát a na to, aby si své území v budoucnosti spravovali zcela sami. Jenže jak je zřejmé, teroristickými útoky radikálové palestinské věci nepomáhají. Pravý opak je pravdou. V případě Izraelců a Palestinců jsou vzájemné vztahy nesmírně komplikované a krvavé. Pokud však zeď přispívá k tomu, aby byly krvavé méně, a brání pronikání teroristů, ať stojí.
 
         
 
0/0
8.9.2004 9:51

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
nechapu jak nekdo muze byt tak tupej a natvrdlej a stale nechapat skutecnost, ze problem neni samotna zed, ale trasa zdi...
0/0
8.9.2004 9:57

belino

Re:
Tebe nikdo nikdy nepochopí protože se chováš jako vysoce výkonná víceúčelová pracovní nádoba.    
0/0
8.9.2004 10:04

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
hale smradkovo mimino vylezlo...
0/0
8.9.2004 10:08

barbudo

Věčný koloběh ...
A stovky žen bez duše se budou potácet ulicemi města smrti. Stovky mužů nedokážou otevřít zaťaté pěsti ... až přijde on a davy půjdou za tklivým tónem jeho píšťaly ... ženy se obléknou celé do černého a obličeje zahalí šátky. Muži ozdobí se kulometnými pásy ... a v troskách města dalekého začnou bez duše bloudit další stovky žen, kterým došly slzy a další stovky mužů zatnou pěsti ... a on odloží kosu a vezme píšťalu ... pak píšťalu odloží a kosou sklidí pár stovek duší ... a vezme píšťalu ...
0/0
8.9.2004 9:38

Flat Vamp Original

Re:
...a bací tě s ní do hlavy, aby byl pokoj.
0/0
8.9.2004 9:44

barbudo

Re:
... pokoj nebude ani pak ... hmm ... věčný koloběh ...
0/0
8.9.2004 9:46

Flat Vamp Original

Re:
"Nehřeš usty ani sluchem, blahoslaveni jsou chudí duchem."
0/0
8.9.2004 10:47

fleret

to je zajimave
jak se debata okamzite ztocila k emocionalite ladenemu clanecku.Kdyz byl odvysilan na CT II. dokument o priprave mulimskych gauneru typu Atta a spol.,naskakovala me koprivka,kdyz se v zaveru rozbrecel nad Attou pan profesor,protoze to byl pry slusny,prijemny a hodny chlapec.Bytna fnukala rovnez a div ze nam neukazala nocnicek,kam se ti hodni hosi chodili vychcat,vsichni dalsi kolem dojati,jaci to byli  mili a hodni chlapci - jedna velka sympatie,i milostana zapletka s citacemi z milostnych dopisu se tam vesla...a ten konec,brecici profesor,a domovnice pry uz nemuze rict o Attovi ze je hodny,jak rikavala drive...z TV me tekla pomada proudem...
0/0
8.9.2004 9:24

fleret

Re:
z/s
0/0
8.9.2004 9:25

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
ten porad jsem videl a jeho cil byl trosku jiny nez cil tyhle masaze... nicmene chapu ze ti nezapada do tve teorie islamskych hrdlorezu...
0/0
8.9.2004 9:27

fleret

Re:
no jiste,schazel me tam jeste dedecek Mrazicek...
0/0
8.9.2004 9:29

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
no vidis... mam radost ze i ty sam zacinas pocitovat ze tva teorie je zcela licha... vim ze to boli a nechces si pripustit ze by ses snad mohl plest... ale male seminko pochyb bylo zaseto  
0/0
8.9.2004 9:31

fleret

Re:
haha,kterou teorii mas na mysli...aby to nebylo jako s tema tvyma koncepcema svaty valky,co vymejslej vousati rucnikari...
0/0
8.9.2004 9:34

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
asi po ctvrty ti pisu, ze koncepce si vymyslel ty... nikoliv rucnikari... a na mysli mam tvoji teorii o islamu a koranu obecne...
0/0
8.9.2004 9:40

fleret

Re:
a ja ti po stopadesaty pisu,ze dokud se rucnikari neseberou ( ca 1 mld.) a sami nezatoci s pomatencema ze svych rad,pokud neprestanou se svejma hlaskama o mirumilovnych kridlech jejich Allaha ( Akbar),ktera musi laskyplnne rozprostrit nad celym sirym svetem,tak maji pro me cenu hajzlpapiru,pripadne koranu...=> pokud maji Mohamedovo zcestne a z 80 % opajcnute versicky vytisknuty na jemnem papiru,jsou k pouziti...jde jeste o to,jak maji silnou kanalizaci,aby to nebylo jako v Rusku,kde i v hotelu Rosija byly napisy :po pouziti odhazujte do kose...
0/0
8.9.2004 9:49

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
dyt uz toci... v ramci moznosti ( pro priklad jmenujme SA, Pakistan, Uzbekistan, Egypt, Afganistan, Irak atd... )
0/0
8.9.2004 9:54

fleret

Re:
0/0
8.9.2004 9:54

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
nono... treba takovy saudove jejiz vladni slozky byli udajne zapleteny i do 11. zari ( a Bushova administrativa to pred vydanim zpravy komise zcenzurovala ) jich pozatykali nescislitelnekrat vic nez amici ve svy valce proti terorismu
0/0
8.9.2004 10:00

fleret

Re:
a Nastenka
0/0
8.9.2004 9:30

R-e-a-l

Xenofobie, rasismus, nacismus...
...to jsou pouhá slova.
Realismus je nahrnutí té arabské expanzivní pakáže do moře. Konečné řešení.
0/0
8.9.2004 9:12

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
wow kde sem to jenom uz slysel?
0/0
8.9.2004 9:13

Čechov A.P.

Když čtou ....
...ti vaše průjmy tak vidím co vy ve většině jak národ který ne má ni duše ni soucit a ne trochu úctu k lidem které ztratili všechno co mněli. Jasné   co to je pro vás 50 tis. město které ztratilo víc než půlku dětského obyvatelstva . Tady nejde o to proč to stálo, tady dáváme otázku   jak to stalo.Děti které ne mohli se bránit   a ne jich učitelky ne mohli jim pomoc, nikdo ne mohl jim pomoc. Ten váš morbidní sarkasmus ukazuje na váš   mentální uroněn. Komu náhodou má čeština děla problémy tak do předu omluvám se.
0/0
8.9.2004 9:04

cudla

Re: Víš co, míň chlastej a té své široké a prázdné mužické duši nech trochu
vydechnout. Svět není jen vodka a trvale zaslzený pohled.
0/0
8.9.2004 9:09

Čechov A.P.

Re:
Víš cudla ( tvůj nik říká za všechno). Dost často jezdím   do Čech a můžu tě říct co vy češe chlastáte ne míń    něž u nás v Rusku, někdy mne připadá co i víc. Stáčí podívat do nějaký vesnické hospody…..    A jak co ty kreténe myslíš co já mam prázdnou duši tak ty k+o+k+o+t+e+ vedle. Chlastáš    spíš ty a máš   z tím asi obrovský problém. Jediné co vy Švejkové můžete schovat se za nik a nadávat ostatním.Do řeči Čechov je moje přimeni.
Ne budou divit jak co pročtou tady průjem někoho chytráka co to byla práce FSB nebo samotného Putina.
0/0
8.9.2004 9:30

Sudajev_PPS_43

Re:
Tak až budeš na Moravě tě zvu do hospůdky a pokecáme.
0/0
8.9.2004 9:34

cudla

Re: V zemi, kde zítra znamená včera
se najde dost hlupáků jako jsi a to tak blbých, že dokáží zničit život sobě, i národům v jejich blízkosti (1945.1968). Očekával jsem, že mě vyzveš minimálně na souboj, ale ty jsi opravdu jen omezený páchnoucí mužik.
0/0
8.9.2004 10:26

Čechov A.P.

Re:
Stačí Pepíku ohánět tady 68 rokem. Mne bylo jenom 2 roky a já za to ne můžu- Ne chápu co ty zrůdo máš proti 45 roku já vím jedno co nikde u Prahy   v 1945 u mého děda zemřel bratr. Myslím ty Cudlo jak co chceš souboj tak klidně dej mne svůj mobil já tě klidně najdu ale myslím co ty posraný Pepík to ne uděláš,   budeš nadávat   a psát své průjmy schovaný za nikem.
0/0
8.9.2004 13:03

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
no nechci zpochybnovat tve pocty, ale jestli zilo v padesatitisicovem meste jen neco pres 260 deti, tak je to docela sila... krom toho stejne dulezita otazka jako "jak se to stalo" je hlavne i "proc se to stalo" a pokud bude nekdo tuhle otazku ignorovat, bude se to stavat stale casteji...
0/0
8.9.2004 9:09

pk2004

Re: špatný místo
nehledej na interentu soucit; ti co ho mají sem nepíšou. Ani já nevim co bych měl napsat lidem, které potkala taková hrůza. Člověk jen sleduje zprávy a pořád si říká že to snad nedopadne špatně a pak zas že to nemůže být možný. Když nad tím pak uvažuje, tak mu dojde že to nemůže dopadnout jinak, že tam budou mrtví ikdyby tam zasahovala ta nejlepší speciální jednotka na světě. Proti takové nenávisti není obrany. Ani neexistuje žádná výmluva, která by ji ospravedlňovala. Hluboce cítím s obyvateli Beslanu. Nic víc k tomu nedokážu říct.
0/0
9.9.2004 11:08

cudla

Tak hloupý článek
ční i z obvyklých sraček idnes. Včera jsem navrhoval pověsit Putina, dnes navrhuji pověsit Rybáře za koule do průvanu.
0/0
8.9.2004 9:00

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
0/0
8.9.2004 9:01

Flat Vamp Original

Re:
...MNO je to teda sice dost patetický, ale nejspíš to dobře ukazuje situaci, která taky nebude prosta patosu, když se tam zrovna koná 300 funusů najednou. Čili by měli spíš pověsit za koule do průvanu tebe - kdybys teda nějaký měl.
0/0
8.9.2004 9:08

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
no flate nevim jak ty, ale ja podobny " clanky" absolutne nesnasim... at uz se jedna o zpravy v televizi nebo v mediich...
0/0
8.9.2004 9:12

Flat Vamp Original

Re:
...MNO to je jasný - protože ukazujou smrt a bolest s tím spojenou.
0/0
8.9.2004 9:18

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
... a to zcela zamerne a cilene... a to je na tom to hnusny... nevim koho muze zajimat jak moc koho boli ztrata svych blizkych a jak hodne narikal ten ci tam ten...
0/0
8.9.2004 9:29

Flat Vamp Original

Re:
...něco na tom samozřejmě je, ale tohle mi zrovna nepřijde jako ukázkovej případ..
0/0
8.9.2004 9:44

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
no ukazkovej priklad ne, ale rozhodne ma k tomu blizko... staci se podivat na styl kterym to je napsany... hollywood hadr...
0/0
8.9.2004 10:02

ScipioAfricanus

Jenze tohle neni hollywood, tajemniku
tohle kdyby nekdo natocil jako film tak mu na to nikdo do kina neprijde, leda snad takovej uchyl jako co co by to povazoval za dobrou komedii (odhaduji podle toho mnozstvi smejicich se smajliku, kterymi v poslednich dnech primo hyris)
0/0
8.9.2004 14:43





Najdete na iDNES.cz