Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nový kurz teroru?

Míra ničemnosti, která dovolí někomu, aby střílel do zad prchajícím nahým dětem, je mimo lidské představy. Teroristické zvěrstvo v Beslanu je morálně ještě zrůdnější než útoky na New York a Madrid.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

80E-seven

ono
se uz nepise KURS ale KURZ?
nebo tim mysli kurz ve smyslu dlouhe vlasy kratky rozum?
0/0
6.9.2004 17:21

wwwand

Re:
rozuměj kurz jako výuka, školení, už jsi do nějakýho chodil, nebo snad ne?
0/0
6.9.2004 18:48

80E-seven

Re:
tak to jo......... u komarka clovek halt nevi..................
0/0
6.9.2004 20:35

Templ

Podporují humanitární akce světový terorismus?
Myslím, že ano. Pokud se něco dá do těchto rizikových krajin, mělo by se dohlédnout kam se tato pomoc vůbec dostává. Nedostatkem kontroly se stává z humanitární pomoci kontraprodukt.
0/0
6.9.2004 17:13

Pravá Míra

nerozumím
A tak se ptám. Co teroristé chtěli? O příčinách toho strašného masakru už se začíná věcně diskutovat. Otázek je mnoho.Vedle těch, které klade Jefim Fištejn (viz dnešní článek) jedna se neodbytně vtírá. Kolik příslušníků ruské FSB bylo mezi teroristy?
0/0
6.9.2004 15:15

barbudo

Re:
... přiměřeně, přiměřeně ...
0/0
6.9.2004 15:19

Kentus

Úsměvné...
Občas je tento chat k smíchu, občas k pláči, někdy zajímavý, jindy zase ne. Dnes je však tragikomický. Zdá se mi, jako by se vše točilo kolem toho hloupého komentáře páně Komárka, který patrně poděsil mnohé respondenty slabších nervů a který vyhlíží brzký konec civilizace.
 
I ti labilnější by si však měli uvědomit, že Rusko nepadne přes noc a my ohroženi nejsme. A ještě hodně dlouho nebudeme. Nemyslím si totiž, že Beslan by byl nějakou anomálií a předělem, jak mnozí věští. Dnes a denně totiž umírá mnohem více dětí na místech, o kterých jsme nikdy neslyšeli a světový tisk se nestará. Občas se ozve nějaký zoufalec, spadne letadlo a schválí se rezoluce.  Nicméně všechno jde dál při starém. Tedy, Beslan byl jen logickým pokračováním v řadě - špička ledovce. Zítra to bude nějaká jiná škola a za rok si na to městečko kdesi v Rusku nikdo ani nevzpomene.
 
Konec této civilizace, jak o tom mluví pan Komárek, je v nedohlednu. Jestli se něco začne měnit, tak jen pozvolna - to až si hromadně a všichni uvědomíme ty miliony lidí, kteří někde živoří a umírají hlady. A upřímně: Nevím jak vy, ale třeba já se svého Audi jen tak vzdát nehodlám. Stejně tak neznám nikoho, kdo by s tím byl ochoten opravdu něco udělat. Takže klid a nohy do tepla.
 
 Kentus jde na hamburger
0/0
6.9.2004 14:50

barbudo

Re:
... někteří ale potřebují ještě Volvo pro manželku a Ferrari pro synka ... a tak je holt občas potřeba někomu nasadit psí hlavu ... pak se postřílí psi, feny a štěňata a hned je na světě lépe ...
0/0
6.9.2004 15:04

karoten

Re: jakej byl?
Kentusovo rouhání mě přivádí na myšlenku - jestli právě on není typickým představitelem Satana západu
Jeho bohorovnost s jakou odšuměl na hamburgra je možná víc strojená než pravá. Jeho bagatelizace hromadných vražd je pak zcela zřetelně prýskající fasáda vysmátého sobce.
Taky si nemyslím že Beslan něco zlomovýho znamená, nejspíš ne. Kloním se k názoru že šlo o oboustraně zpackanou akci která se vymkla kontrole na samým začátku. Islámskej teror momentálně jede na hřebeni vlny zájmu celýho světa, tak proč nezkusit něco ještě tvrdšího, když na větší není dost koordinace. tak asi uvažovalo druhořadý komando deprivantů Alláhových.
Mám strach aby neměl Komárek pravdu. Ta nejhorší možná alterntiva je vždycky ve hře, a je tím pravděpodobnější čím méně se s ní počítá. Jadernou zbraň jednoho krásnýho dne teroristi stejně získaj.....
0/0
6.9.2004 18:27

Kohimir

Re:
jezismarja, jaky rouhani?! Zcela pragmaticky obsah veci a nezbyva nez naprosto souhlasit.
O tom co se deje se dozvidame jen z medii, o tech stotisicich, co umiraji na hlad nebo diky nejake revoluci v dzungli nebo kvuli necemu uplne jinymu, se ani nedozvime a nikdo se nad tim nepozastavi... ale severoatlaticka moralka hlasa, ze se stalo neco desnyho na detech temer u dveri evropy, tak se najednou objevuji spekulace o konci civilizace... techle pripadu budou jeste mraky a jeste horsi a jeste bliz, ale rozhodne ne konec civilizace ...  heleluja, sbohem a Buh s vami
0/0
7.9.2004 0:34

karoten

Re: S Vámi pak ale 2x, člověče
Obávám se že Vy jste ten na koho si Kentus jen hraje.
Lidě kteří umírají "na hlad", jak roztomile uvádíte, neohrožují přímo civilizační výspu západní společnosti, ačkoli jsou její velkou skvrnou.
Evropu čeká boj, pokud ho nepodstoupí - zemře v ponížení stejně.
0/0
7.9.2004 8:53

wwwand

qui bono
To co se stalo v Beslanu je při bližším zkoumání, (pokud se oprostíme od prvotních pocitů a zaměříme se na logiku), dost kontraverzní. Kdo může mít z něčeho takového prospěch? Islamisté? Tak ti zrovna z téhle akce asi moc radost nemají. Podle provedení přípravy bych (ačkoliv tím je to ještě hrůznější) celou akci typoval na profesionály (alespoň co se přípravy týče, samotnou akci už mohl provést někdo jiný). Kdo všechno je schopen povraždit spousty lidí pro nějaký cíl? Jsou to jen islamisté
0/0
6.9.2004 12:27

wwwand

Re: oprava poslední věty:
Jsou to jen islamisté? //zapomněl jsem tam dát otazník//
0/0
6.9.2004 12:30

Beranal

Re:
Jasně v tom budou mít prsty určitě Bush a jeho CIA, židé a Mosad, popř. by to mohl být Putin a KGB. Já bych ale spíš řekl, že Vám čouhá z kalhot fanatiský antiamerikanismus nebo antisemitismus.
0/0
6.9.2004 12:59

wwwand

Re:
Když se podívám do slovníku, tak fanatismus je víra bez rozumu. Já rozum používám rád, určitě se často mýlím, ale baví mě věci a jevi okolo sebe zkoumat. To nejde jinak než pomocí pochybností - nespokojit se s tím co je zjevné ale pokládat si otázky. Nakonec se třeba potvrdí váš názo, že jde pouze o náboženské fanatiky. Určitě je to možné. Jen proto, že pochybuji, resp. že si dovolím pochybovat ale nemusím být fanatickým antiamerikanistou nebo antisemitou. Rád hraji šachy. V průběhu partie není nejlepší být zaměřen na soupeře, nimrat se v tom jestli je takoví či makoví. Pokud chcete sehrát dobrou partii, tak se komcentrujete na dění na šachovnici. Bez emocí. Zvažujete a pochybujete o všech variantách. Jen tak máte šanci.
0/0
6.9.2004 13:50

Dan 1

Re:
Což mi připomíná, jak, když upižlali Johnsona, snášeli sem příznivci konspirativních teorií "důkazy",  že to musí být nutně práce Mossadu a CIA, protože právě jim se to hodí.
0/0
6.9.2004 13:56

barbudo

Re:
... což mi připomíná, kucí z kakajdy už nedělaj pro síja?
0/0
6.9.2004 14:03

Dan 1

Re:
Rozebírali jsme to odhadem desetkrát a je mi už trapné se k tomu vracet. Vám ne?
0/0
6.9.2004 14:06

Sudajev_PPS_43

Re:
Ale syrečku, už zase pižláš hlavy?
0/0
6.9.2004 14:08

barbudo

Re:
... sifurtnejsemjistej ... proč voni si tak hrozně škoděj ... a vždycky v pravou chvíli ...
0/0
6.9.2004 14:47

Kolokol

Re:
Jo, lidově se takovým lidem říká "rozumbrada"
0/0
6.9.2004 14:08

Beranal

Re:
Jsou věci o kterých člověk nemůže pochybovat pokud tady není něco co by opravňovalo takové pochybnosti, to bych potom nemohl věřit ani tomu, že prezidentem republiky je Václav Klaus, co když to je nějaká neuvěřitelná mediální kamufláž a spiknutí. Nemohu např. pochybovat o tom, že byly plynové komory, že Američané byly na měsíci atd.. Pokud někdo pochybuje dnes o těch plynových komorách nebo měsíci tak to je většinou fanatický fašista, fanatický antiamerikanista nebo slaboduchý člověk. Ono je zde pro č l ověka s myšlením šachisty jedna zásadní logická otázka, kde by ty tajné služby asi tak sehnaly za peníze daňových poplatníků 30 magorů ochotných zemřít pro zájmy CIA nebo MOSAD a jakým způsobem by se to potom dlouhodobě ututlalo, to je logicky naprosto nereálné. Takové zhovadilosti se nám snažili nakukat mimo jiné i islamisté po útocích 11. září. Jinak jedna technická připomínka: i šachista s logickým myšlením, pokud má zatemněný rozum nějakou ideologií nebo vírou nevyprodukuje nic smysluplného.
0/0
6.9.2004 15:49

wwwand

Re:
Ale jistě. Pro ty, co jsou plný optimismu a chtějí věřit všemu, co kdo vytiskne v novinách je tu ideál: Standa, co to snámi myslí tak upřímě...
0/0
6.9.2004 16:46

medved_cz

Zprava od teroristu...
Nezerte veprove, vybijte psy, modelte se k Allahovi a my vam za to _mozna_ nezabijeme deti.
0/0
6.9.2004 9:29

krawinec

jediná pravda...
O tom, že se bude postupně roztáčet spirála násílí, válek a teroru není důvod pochybovat - to bylo jasné již po útoku na "dvojčata" a následném vyhlášení války "zlu = teroru  na celém světě" z úst amerického prezidenta... Jestli to bude znamenat konec civilizace? - Tak silná káva to zase asi nebude...
Pokud bude však západní společnost na všechny dosavadní a nepochybně i budoucí ataky odpovídat pouze jen a jen vojenskou silou, bez nutné a nezbytné sebereflexe - o "zábavu" je myslím postaráno :o(
0/0
6.9.2004 8:42

Beranal

Re:
Svatá pravda, kdyby v 30 letech minulého století při nástupu fašismu měla Evropa dost sebereflexe a dostatečně zkoumala a odstraňovala příčiny fašismu, tak snad ani nemuselo dojít k druhé světové válce. Pokud jsme se učili v   dějepise , tak zde i ty pokusy o dstranit tu agresivitu byly, viz např. Mnichov. Ona ta tzv. seberefle xe, kterou nám zde Ti nepoučitelní hlupáci podstrkávají jen prosté ustupování zlu. Kupodivu nás k tomu vyzývá v dnešní MF Dnes i náš pravicově – levicový president p. Klaus.
0/0
6.9.2004 10:53

krawinec

Re:
tak tomu říkám - naprosté porozumění historickým událostem a následná aplikace jejich smyslu do dnešní doby. . . :o((
0/0
6.9.2004 11:17

Beranal

Re:
Logicky vzato jste nic moc nevypotil , že bych neporozuměl historii to jen tvrzení které nemáte čím doložit, tedy pouhá demagogie.
0/0
6.9.2004 13:03

krawinec

Re:
Ten příklad Mnichova je úlet z tohoto důvodu: Byla to jen drobná epizodka v začátcích 2. světové války, kdy se nás snažily evropské mocnosti předhodit Hitlerovi s naivní představou že to bude Ádovi stačiti ... Nebyla to žádná příčina války, neboť ta již byla v té době (rok 1938) tak jako tak NEODVRATNÁ, neboť nacistická mašinérie už byla nezvratně rozjetá...
Pokud by k Mnichovu nedošlo, měla by 2.světová válka pouze jiný průběh... !!!
Tolik snad k té historii - myslel jsem, že to ví každý, trochu pozornější žák základní školy... :o)
0/0
6.9.2004 20:07

Mao221

Re:
Vážený pane, vy jste na základní škole opravdu moc pozor nedával....možná jste si někde něco přečetl ale to je tak vše. Možná Vám uniklo, že politika Francie a Velké Británie vůči Německu po první světové válce byla sérií ústupků a kompromisů....jak jinak by se tehdejší Německo mohlo dokonale vyzbrojit a připravit na válku navzdory Versaillské smlouvě??? Přečtěte si ještě jednou pozorně dějepis a pak si promyslete své humanitní teorie......tady to není o sebereflexi, jednáních a kompromisech. Je to střet dvou kultur a válka o hodnoty...kterou Evropa ( jako ostatně vždy ) prohrává na celé čáře.
0/0
7.9.2004 13:29

Najdete na iDNES.cz