Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Skončilo to tragédií. Kdo za to může?

Útok na školu, kterou obsadili teroristé, skončil šílenou tragédií. Stejně jako v moskevském divadle, ani v Beslanu nedokázaly ruské speciální jednotky zachránit životy desítek, možná stovek rukojmích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jarda1

Pane Putine, držte se!
Ptáme se: "Kdo za to může?" Celý čečenský národ za to může. Fandím Putinovi. S teroristy se nevyjednává. nejdříve srovnat Čečence, pak všechny ožralé pseudohumanisty, kteří se jich zastávají.
0/0
6.9.2004 12:43

Nofnak

Re:
Tvůj příspěvek je ukázkou omezeného ducha a minimální informovanosti. Já tvrdím, že za to mohou blbci.
Stejní, jakých je na tomto serveru mnoho.
0/0
7.9.2004 17:10

pawn

legitimita
Pokud člověk slyší, jakým způsoběm bojují Rusové v Čečensku proti terorismu, nemůže se divit, když někteří zoufalí lidé provedou na jeho území teroristický útok - do této kategorie spadají např. tzv atentáty černých vdov, které již ztratili příliš mnoho, než aby jim záleželo na životě.
Tenhle útok ale spadá do nové kategorie teroristických útoků. Teroristé se učí jeden od druhého, a o ti arabští jsou teď dost "vepředu". Myslel jsem si ale, že těmto teroristům nezáleží na vlastním životě, což taky pořád vykřikují, ale po tom, co se vyřádili na malých dětech, nejsou ochotni "konečně" zemřít ve jménu Alláha, a zachraňují si své životy jako největší srábotky. Alláha mají jen plnou hubu, ale provedením takovéto akce a následným bojem o svůj žïvot (místo dobrovolné smrti) se zachovali jako masoví vrazi a k tomu ještě bezvěrci.
0/0
6.9.2004 9:56

Al Ladin

Je to správná otázka?
Ptáme se: "Kdo za to může?", ale je to správná otázka? A můžeme vůbec najít pravého viníka? Každý si v podstatě může toho svého označit. Tím se ale nic nevyřeší. Je třeba najít řešení. Určitě jich existuje celá řada. Jedním extrémem je dát Čečně svobodu, druhým srovnat Čečnu se zemí. Ani jedno není reálné, co dál? Napadlo někoho, kde se pořád berou zbraně a munice? Jak za ně teroristé platí? Kdo na těchto operacích skutečně vydělává? Chudáci, co nemají co ztratit, že i smrt je pro ně vysvobozením, to jsou v podstatě také jenom oběti.
0/0
6.9.2004 9:11

Nofnak

Re:
Samozřejmě. Nejhorší je, že kupříkladu teroristé v Izraeli jsou děti. Děti, které byly indoktrinovány takovým způsobem, že nevidí jinou cestu, ačkoli existuje.
0/0
6.9.2004 9:19

karoten

Re: Každý má co ztratit
I chudák bez domova může ztratit holou svobodu jednání.
Pokud nás všechny spojuje jakási definice lidství, je nepřípustné hromadné vraždění pro ukájení vlastního úchylného vidění světa. Ani lidožrouti nezabíjeli pro hallo efekt. Pro ně to byla součást kultury, něco jako slavnostní zabíjačka.
Když je dost peněz, jsou i zbraně - to je důsledek liberalismu bez víry, abych nepohoršil některé přítomné - tedy bez lidské slušnosti, zábran plynoucích z výchovy.
0/0
6.9.2004 9:22

karoten

V souladu s Písmem?
A co na to vlastně říká Alláh ústy svých zástupců na Zemi?  Mám dojem že není slyšet nějaké stanovisko určené neislámskému světu. Pokud se dělo v souladu s Koránem, a představitelé církve mlčí, jde o zlověstnou indicii.
Islám si Svatou válku nakonec přivolá.
0/0
6.9.2004 8:58

huhu007

Válku s terosrismem lze vyhrát
stačí jenom použít stejné taktiky jako teroristé. Pár raket Pershing s jadernou náplní by jistě s morálkou islamistů udělalo své. Stačí málo, nemít svědomí.
0/0
6.9.2004 8:15

kruci_sakra

hmm
Už jetom tato otázka je neskutečně úchylná a prasácká!
O primární vině,motivaci zainteresovaných a možnostech se toho napsalo dost,takže to nebudu opakovat.
Ostaně ač neuvěřitelně neschopně a o zbytečnou oklikou, toto nakonec autor napsal.
0/0
5.9.2004 13:18

Nofnak

Pánové zkuste to bez pejorativ
IMHO to pan Komárek podal docela kulantně. Nesouhlasím s žádným terorismem tedy ani s tím čečenským. Nicméně otázka zní: Nebylo to v té škole stejné jako v divadle v Moskvě, nebo v té nemocnici, kdy "osvoboditelé" zabili více lidí než teroristé?
Další věcí je, že Rusko takové útoky doslova vyvolává svým nelidským jednáním v Čečně.
0/0
5.9.2004 12:37

80E-seven

Re:
fuj
takze podle tebe si za vsechno muzou rusi? mozna taky ty vsechny deti, zejo? treba byly moc zlobivy a nemely rady cecence
0/0
5.9.2004 13:12

Nofnak

Re:
Ehm. Zkus si přečíst můj příspěvek ještě jednou. Neschvaluji ani ruský teror v Čečensku, stejně tak jako neschvaluji terorismus.
 
0/0
6.9.2004 9:17

Krusovicky Lezak

no
Komarku, jsi jeste vetsi blbec, nez jsem si myslel.
0/0
4.9.2004 21:33

drobek.47

Komárku
ty seš vůl,  jak má vypadat. Kdyby ti teroristé přepadli vojenská kasárna a postříleli 1 000 vojáků, tak  neřeknu vůbec nic. Ale zajmout  tisíc žen a dětí, tři dny jim nedat najíst ani napít, nechat je nahé, zraněné a žíznivé v jedné místnosti, a když se jim podaří vyběhnout ven, tak je jako zajíce střílet do zad ? Jak se můžeš ptát kdo za to může ? Jestli rusáci nebo teroristé ?
0/0
4.9.2004 10:30

Sudajev_PPS_43

IMO
Komárku ty seš fakt osel všech oslů.
0/0
4.9.2004 8:23

osvetitel

<><><>
Teda co je tohle za blbou otazku jestli ti "teroriste" co jdou vetsinou na jistou smrt na kterou jsou nalezite pripraveni "blafuji? To jako v pripade neuspechu by rekli "sorry" tady je mate zpatky zive a nemuzete nam vycitat ten pokus? Zatimco ta zenska kdyz nemohla do te podzemky tak se odpalila jinde!
0/0
4.9.2004 7:41

80E-seven

pomalu to
přestává být legrace.
páně komárek už zase pocítil jakousi potřebu komentovat události.
na to co napsal,se snad uz ani nedá nějak slušně reagovat
tímto děkuji redakci idnes, že nás poslední tři neděle trapných komárkových žvástů ušetřila
0/0
4.9.2004 7:35

Najdete na iDNES.cz