Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ve škole zůstaly desítky mrtvých

Vojáci dobyli budovu severoosetské školy. Využili okamžiku, kdy z ní prchala skupina dětí a teroristé po nich stříleli. Více než 400 zadržených bylo osvobozeno. Počet obětí dosahuje podle posledních informací 150. Neznámý počet rukojmích včetně dětí však teroristé stále zadržují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michalll

možná zbytečně
Shledávám informace českých medií jednostranné .Bandité nebudou šetřit lidské životy, nechtějí je ani odpravit ihned. Potřebují profesionálně režírovanou show pro media, stupňování napětí, dramatický vrchol. Kvalifikovaný odpor na samém začátku by nejen uchránil zřejmě řadu životů, ale také zhatil scénář banditů a jeho důsledky na nás všechny proměněné jejich útokem. Zatímco vojáky lze do akce poslat rozkazem -  ty je potřeba ocenit -  akce odporu přítomných otců by mohla být účinnější, ač s osobním rizikem i právním.  Člověk nemusí být loutka, zemřít se dá se ctí, důstojněji než ovce na jatkách. Podobně jako při napadení úlu, obránce nemá velkou šanci na přežití. I bránící se včely mrou. Je to však smrt smyslupná, hodnotná. Zemřít později jako ovce na jatkách, přežít své bezbranné děti, je pro člověka život smutný. Jsou země, kde také  ženy mají potřebný výcvik a výzbroj, naštěstí, jednu nadějnější zprávu kopíruji:
/Pavel Michal, Libčeves, t. 603771186/
A suicide bombing attack was prevented at the Erez Crossing in northern Gaza early this morning. An alert female soldier - 20-year-old Michal Eliyahu of Jerusalem - suspected one particular Arab, among the thousands who pass through daily, because he "looked at me strangely.  I had never seen him before, and he looked at me with raised eyebrows, and then tried to avoid my gaze." Michal called him over for an extra check, but he tried to ignore her.  He finally came over, and when she saw that his entry pass had expired three years ago, she called over her commander.  Within seconds, he stood the terrorist against a wall, trained his weapon on him, and told him to remove his shirt.  The terrorist at that point admitted that he had "something" - an explosive device - in his pants.  The explosive was later safely detonated, and the would-be mass-murderer was taken into custody.&nb
0/0
6.9.2004 16:53

BedlamW

GENIUS
TY jsi GENIUS!! Vydychej se..
0/0
4.9.2004 22:51

pinkshadow

Ruský tisk: Operaci provázel chaos
Operaci vládních sil proti teroristům provázel chaos. Část dětí se dostala do křížové palby. Do zad jim stříleli ozbrojenci, do tváře příslušníci ruských sil, napsal list Izvěstija.
Zároveň cituje představitele Federální bezpečnostní služby, podle něhož příslušníci profesionálních oddílů zasáhli opožděně. Jako první prý útok zahájili otcové unesených dětí, kteří stáli s puškami u kordonů. Elitní oddíl Alfa tak nemohl využít svou hlavní přednost, kterou je okamžitý a nenadálý útok.
 
         
 
0/0
4.9.2004 18:11

geenius

Co na to říkáte US riťopcháči
Už Vám to konečně dochází US riťopcháči ? Tento hnus začíná postupně sklízet svět. Svět sklízí to, co USA zaseli podporou extrémismu a fundamentalismu všude po světě. Co bylo protisovětské, bylo dobré ! Kdo podporoval např. Polpotovce ? (málo se o tom mluví) USA !!! - výsledek -masová genocida ,  kdo podporoval Ládinovce ? USA  !!! - výsledek - TALIBÁN (totalita autrpení  v Afghanistánu a 11. září v USA. (Ládina po skončení studiií v Turecku a jeho souvěrce CIA patřičně vyškolila a hurá na Kábul). Jenže 11. září bylo dávno předem -  v Rusku (rok předem přesně na den  vyhodili do vzduchu čečenští fundamentalisté několik paneláků s se stovkami obětí !!!). Kdo však čečenský odboj neustále obhajoval ? USA !!! a češští přiblblíci u nás natřeli barvou ruské velvyslanectví na ČERVENO !  Až po 11. září v  USA  to Američanům konečně došlo a přiznali, že již dlouho vědí o spolupráci čečenských "odbojářů" s Al-kajdou. Co však bylo protiruské - bylo dobré !
0/0
4.9.2004 17:20

geenius

Re: Dodatek
Politika USA vede svět do pekel - a bude hůř, pokud přiblblíci, US riťopcháči, US připosranci  a jím podobní  budou tento stav podporovat !  Jen radikální změna v politice USA a celosvětová spolupráce bez měření dvojím metrem -  je šance pro svět.  Pokud USA budou pokračovat podobným stylem jako v minulosti a nyní třeba v Iráku - směřujeme DO PEKEL !!!
0/0
4.9.2004 17:26

nej_reditel

Re:
ty v o l e, to je rudo jak v Kremlu
ale v podstatě do pekel směřujeme
0/0
4.9.2004 23:45

radimeq

:o(
je mi z toho do breku
0/0
4.9.2004 14:05

pinkshadow

ruské vedení nese značnou část viny za masakr
…značný podíl viny na masakru v Beslanu i v dalších podobných případech v Rusku nese ruské vedení …ruským úřadům jde v první řadě o dopadení či zneškodnění únosců, zatímco životy rukojmích jsou až na druhém místě …dokud se ruská politika V. Putina vůči Čečensku nezmění, lze se dočkat další tragédie …konflikt se dá řešit jedině jednáním…
 
         
0/0
4.9.2004 11:06

pinkshadow

bude mrtvých přes 300?
Ve školní tělocvičně je stále ještě mnoho nastražených výbušnin. To brání záchranářům ve vynesení těl obětí, které podle ruských médií nebyly zahrnuty do oficiálního počtu mrtvých.
Dále jsou stovky zraněných lidí v nemocnicích v Beslanu a Vladikavkazu. Zranění řady těchto lidí jsou velmi vážná.
 
         
 
0/0
4.9.2004 11:06

toave

FAK JU ALLAH
MY Evropané a Američané tvoříme sice  pouze pětinu populace,ale vlastníme kvalitní chemické a jaderné hračky vhodné k rychlé deratizaci ajabů.Proto nevěřící všech zemí spojte se .
0/0
4.9.2004 6:53

Dedek NY

0/0
4.9.2004 5:27

Isabelle

***
Byl to smutny den, snad bude zitra lepe?
0/0
4.9.2004 1:44

ulukomorja

Re:
Nejsi ty prestrojena Isbjoerna? Pry pobiha po internetu v doktorskem a vola k utoku na Moskvu.
0/0
4.9.2004 5:05

Isabelle

Re:
Az se jindy ozves, tak ti odpovim.....
0/0
4.9.2004 23:16

tajemnik letajiciho ostrova

ja jdu pro zmenu chrapat... cus ;)
0/0
4.9.2004 0:45

ruleta

Jdu pracovat..zatim ahoj..:-)
0/0
4.9.2004 0:38

EspritFort

Naše společnost umírá!
Buďto se celá západní civilizace vzpamatuje a spojí, přestane si hrát šmelinářské kšeftíky s teroristy a mocenské hrátky skrze podporu teroristů (např. Afgánistán, ale i Jugoslávie!) nebo záhy skončí!
Jak přijmout Islám?
  Přijmout Islám je velmi lehké. Je třeba, aby vámi nahlas a veřejně pronesená slova vyznání víry - "šaháda" (v rodném nebo arabském jazyce) slyšeli alespoň dva muslimové.
اَشْهَدُ أَن لا إله إلا الله وَ اَشْهَدُ أَنَّ مَحَمَّداً رَسُولُ الله
výslovnost hlásek nejdete na první stránce rejtříku ke Koránu česky to znamená následující:
"Vyznávám, že není boha kromě Boha, vyznávám, že Muhammad je posel Boží."
  Slova vyznání víry m
0/0
4.9.2004 0:27

barbudo

Re:
, ... do západní civilizace patří i západní Semité?
0/0
4.9.2004 0:34

EspritFort

Dovětek
A co vím, tak jednou ze základních povinností muslima je "džihád", tj. permanentí boj a šíření islámu (i mečem!). Naštěstí to většina muslimů už nedodržuje, ale když na to přijde, jsou absolutně všichni kdykoliv hotovi této své povinnosti se ctí dostát ve stylu - "ať zrudnou meče krví nevěřících"
0/0
4.9.2004 0:40

barbudo

Re:
, ... něco si o tom nastudujte ... ve skutečnosti je to cosi jako kdysi populární "překonej sám sebe a vytrvej" a žádné šabličkování ...
0/0
4.9.2004 0:49

EspritFort

Podle koránu nesmí muslim zabít muslima, nikoli člověka!
Islám se opírá o tzv. pilíře víry. Tvoří je: vyznání víry (šaháda), pět modliteb denně podle předepsaného obřadu (salát), náboženská daň (zakát), půst v měsíci ramadánu (sijám) a pouť do Mekky (hadždž) a šestým pilířem víry "džihád". Džihád znamená úsilí o šíření islámu, kterou jako povinnost ukládá korán. Džihád má dvě složky: Džihád duší (spirituální) a džihád tělesný (neboli svatá válka!). Džihád se ale používal i v začátcích šíření islámu silou zejména k potírání nevěřících, kdy takzvaní lidé knihy (tedy mimo jiné židé a křesťané) bývali tolerováni za předpokladu, že se podřídili autoritě muslimských vládců.
0/0
4.9.2004 1:33

Pan_Vojtisek

Re:
"Buďto se celá západní civilizace vzpamatuje a spojí, přestane si hrát šmelinářské kšeftíky s teroristy a mocenské hrátky skrze podporu teroristů (např. Afgánistán, ale i Jugoslávie!) nebo záhy skončí!"
souhlasim, nicmene zatim je svetovy  "boj proti terorismu" ucelovy , ideje zastiraji mocenske duvody. Vysledny dvoji metr pak celou tuhle myslenku  relativizuje .  (  Pakistan, Saudska Arabie x Afganistan, Kosovo, Egypt , Cina , Irak 1987 x Irak 2003 ......  )
 
0/0
4.9.2004 0:56

Drongo

jaké se platí členské příspěvky ?
dobrý, to je jednodušší než vstoupit do KSČ - a jaké jsou členské příspěvky?
 
0/0
4.9.2004 1:05

fleret

.
Kolem situace v severoosetském eslanu zůstává stále řada otazníků. Stále se upřesňuje počet obětí a není ani jasné, kdo jsou útočníci.
Podle Galiny Jemelijanové, odbornice na Rusko a islám z univerzity v irminghamu, byly zprávy o požadavcích únosců od počátku velmi protichůdné a jasněji není ani teď.
Nejdříve se zdálo, že po ruské vládě žádají propuštění čečenských bojovníků, potom přišla zpráva o požadavku plné nezávislosti Čečenska, ale v jednu chvíli se dokonce hovořilo o tom, že únosci všechny požadavky stáhli.
"Mě se tedy nejeví jako lidé, kteří by neodbytně trvali na čečenské nezávislosti.
"V první den krize se zdálo, že jde o lidi reprezentující Šamila asajeva, jednoho z nejvlivnějších válečných vůdců v Čečensku, a že za únosem stojí asajevova organizace.
"Pak ale přišly náznaky, že by mohli být spojeni s mezinárodními islamistickými organizacemi."
0/0
3.9.2004 23:23

Raswan

Re:
To je to co říkám celou dobu,nešlo o boj za čečenskou nezávislost,šlo jen o další útok zfanatizovaných muslimů.
0/0
3.9.2004 23:25

deVries

Re:
ty jsi komik
0/0
3.9.2004 23:27

Raswan

Re:
Myslíš že tam ti arabové byli kempovat ?:-)
0/0
3.9.2004 23:29

ruleta

Re:
No dodneska terminologii CS kempovali ale CTcka je rushli...:-)
0/0
3.9.2004 23:33

delarge

Re:
THX 4 GREAT ROFL! =D
0/0
4.9.2004 0:35

Raswan

Re:
Bohužel to asi nejvíc odserou čečenci.Zajímalo by mě jak dlouho světu bude trvat než si uvědomí že nejde o čečence,iráčany,iránce,saudské araby,súdánce,to všechno jsou lidé a ti mohou být dobří nebo špatní-ale jde o to jedno jediné,co je společné těmto útokům,o zločineckou doktrínu zvanou islám.
0/0
3.9.2004 23:28

deVries

Re:
 cim dal tim lepsi    ... jeste tu o karkulce prosim ...
0/0
3.9.2004 23:30

Raswan

Re:
Ne díky,já na pohádky moc nejsem :-)Budete si muset říct někomu jinému aby vám přečetl pohádky na dobrou,když bez nich neusnete a propásl jste  večerníček  :-)
0/0
3.9.2004 23:33

deVries

Re:
pane vrchni! .. raswan bude platit ....
0/0
3.9.2004 23:34

Raswan

Re:
Copak,už jdete spinkat,když nebude žádná pohádka? :-))
0/0
3.9.2004 23:36

barbudo

Re:
, ... této doktríně je oddáno cca 1.2 miliardy lidí ... zločinu se z nich věnuje jen velmi malá část ovšem značná část té malé části přišla do styku s CIA ... možná to není Islámem ...
0/0
3.9.2004 23:35

Raswan

Re:
Byli všichni lidé v komunistické straně zločinci,zvláště ti řadoví?Nebyli.Byl komunismus zločinecká ideologie?Byl :-)A tak to je i v tomto případě...Jasně ta vaše CIA že?A Mohamed byl agent CIA když vyvtářel náboženství jehož náplní je expanze a likvidace nevěřících :-)A přepodkládám že popravy politických odpůrců v iránu,veřejné popravy,veřejná bití,kamenování to taky vymyslela CIA...Chomejní byl taky agent CIA že? :-)A nakonec těch 12 nepálců podřezali američani a Beslan obsadila jednotka US Marine :-))...Zajímalo by mě kolik bude ještě muset zemřít lidí při teroristických útocích než vám dojde realita...
 
0/0
3.9.2004 23:43

ruleta

Re:
No ten cernoch sedi...nejspis fakt marines...
0/0
3.9.2004 23:45

Raswan

Re:
A sakra že bych se mýlil ? :-)))
0/0
3.9.2004 23:47

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
ale ratliku, krestane take plenili, mucili a upalovali... kazde nabozenstvi je samo o sobe neskodne do te doby, nez ho zacne clovek vyuzivat ke svym cilum...
0/0
3.9.2004 23:47

Raswan

Re:
Možná by jste si měl trochu prostudovat počátky islámu :-)A pak mě řekněte kdy byl islám neškodný,samotného by mě to zajímalo....A pak zauvažujte nad tím co hlásá křesťanství a co hlásá islám.Není to tak těžké se dobrat podstatného rozdílu mezi oběma náboženstvími a když nic nepomůže porovnejte skutky Mohameda se skutky Kristovými...Pak můžete začít meditovat o využívání náboženství ke svým cílům,jednoduše totiž zjistíte,že islám nikdo nevyužívá ani nezneužívá na rozdíl od křes´tanství,islám už takový je od svého počátku
0/0
3.9.2004 23:51

barbudo

Re:
, ... srovnejte skutky Mohamedovy se skutky Červené Karkulky ...
0/0
3.9.2004 23:58

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
islam je neskodny u te miliardy vericich... pokud by se meli ridit tim co tady rikas o islamu, pak jsme uz vsichni davno vyhlazeny... islam napriklad zakazuje sebevrazdy, presto je sebevrazedny atentat jednim z nejcastejsich utoku... a proc? Protoze jak islam tak i jine nabozenstvi slouzi pouze k ospravedlneni lidskych zlocinu a prekroutit se da stejne dobre jako lez na pravdu a pravda na lez... islam je tu prilis dlouho a prilis rozsireny na to, aby to co rikas byla pravda... talmud si napriklad s texty v koranu v nicem nezada...
0/0
4.9.2004 0:07

Dan 1

Poznámka:
Fanatici nepovažují atentát za sebevraždu, ale smrt v boji. Korán říká, co cokoli v boji obětují, bude jim vráceno. Moderní proudy islámu se jeho fundamentů nikdy nevzdaly a k tomu patří i šíření náboženství. Je jistě pravda, že to není věc obyčejných lidí, ale teologických špiček, ulamá atd., kteří za terorem stojí.
0/0
4.9.2004 0:13

Raswan

Re:
Přesně tak,ostatně čím to že v evropských mešitách se šíří wahábismus,nejradikálnější větev islámu...
0/0
4.9.2004 0:17

Raswan

Re:
Znova...Byli všichni komunisté zločinci?Nebyli.Byl komunismus zločinecká ideologie?Byla.Je v islámu hlásáno zabíjení nevěřících a neustálý boj islámu za náboženskou dominanci?Je.Je hlásána nesmiřitelnost,agrese?Je.Zná islám smír,nebo koexistenci s jiným náboženstvím?Ne.Byl islám šířen od počátku mečem?Byl.Co chcete víc?Verše z Koránu,které tohle všechno hlásají?Co na nich chcete překrucovat když je to tam řečeno černé na bílém,tak jak v novém zákoně kristus hlásal lásku k bližnímu,tak v islámu je kázáno zabíjení nevěřících.To že se tak každý muslim nechová je dáno tím že ne všichni lidé se touto zločineckou ideologií dají strhnout,byť v ní věří.
0/0
4.9.2004 0:16

ruleta

Re:
A jak si treba vysvetlujes vyjadreni Sisstaniho k utokum na iracke krestany?
0/0
4.9.2004 0:20

Raswan

Re:
Nesledoval jsem ho.Nicméně to že je ajjatoláh taky automaticky neznamená že bude hlásat otevřeně svár a náboženskou nesnášenlivost,jak to kážou jiní náboženští činitelé celkem bez obalu v mešitách,ať již evropských nebo na středním východě,možná to byl politický tah na uklidnění situace,možná to myslel opravdově,nevím jaké má plány a nechci ho soudit,na to bych ho musel trochu bedlivěji sledovat.Mimoto pokud žijí křesťané v submisivní pozici vůči islámu,pak je muslimové nechávají napokoji,pokud dělají to co chtějí.Znovu říkám je to o lidech,nakolik se tímto zločineckým systémem dají strhnout.Nedémonizuji každémo muslima,jsou to lidé jako my,jde o ideologii která je mimořádně nebezpečná,pokud najde odhodlané vykonavatele.
0/0
4.9.2004 0:30

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
pak ale nechapu cim se nechali strhnout krestane ve svem upalovani a muceni... zrejme v miru a lasce ktere hlasa Jezis Kristus...
0/0
4.9.2004 0:39

Raswan

Re:
Jsou to lidé :-)Jako muslimové :-)Rozdíl je v tom že oni jednali v rozporu s tím co hlásal kristus když upalovali a mučili a muslimové naopak při popravách a mučení jednají v souladu s koránem,korán jasně mluví o sekání rukou a nohou a stínáné nepřátel islámu.
0/0
4.9.2004 0:51

tajemnik letajiciho ostrova

Re:
pak je zvlastni ze to skutecne poslani islamu praktikuje pouze hrstka ( v pomeru ke vsem muslimu ) radikalu, kteri navic porusuji nejen zakaz prenaseni boje z bojiste ( 11. zari ) ale udajne i porusili zakaz piti alkaholu atd... ( viz. vysetrovani 11. zari ) sve ciny musi obhajovat prekrucovanim toho co islam hlasa ( vedle agresivnich casti vztahujici se predevsim k islamskym valkam obsahuje i radu velmi umirnenych casti ktere teroristi ignoruji - a k tem sebevrazdam, islam zakazuje jakoukoliv sebevrazdu, to ze nekteri ucenci prekrucuji a oblbuji atentatniky a o sebevrazde rikaji ze neni sebevrazdou je presne to o cem mluvim) ) zkratka to co zde tvrdis ma takove mezery, ze je tva teorie neudrzitelna...
0/0
4.9.2004 0:29

Najdete na iDNES.cz