Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Chlapci hodiny vypovídali o vraždě stařenky

Pro všechny strany to musela být nesmírná anabáze. Výslech šesti dětí podezřelých z vraždy důchodkyně v Olešnici na Rychnovsku zabral detektivům dlouhé hodiny. Dva chlapci strávili u výslechu dokonce celý den. Rodiče jednoho z nich policii viní, že výslech byl moc tvrdý.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zhnusenec

Trest smrti !
A všem !  Tato hnusná zvířata musí být bez ohledu na věk popravena !
0/0
6.9.2004 9:35

Rada8

***
chudinky malý......šest hodin vtahu bez jídla u výslechu.......ty dětičky musely ale trpět...
obdivuju ty policajty, že se udrželi a nezpřeráželi jim hnáty, parchantům.
 
0/0
4.9.2004 20:24

RumFighter

takový malý coming-out
ano, přiznávám. Jsem rasista. Byl jsem k tomu vychován otcem a definitivně mě přesvědčily zážitky s nimi spojené. Já věřím, že jsou slušní cikáni, ano. Ale já neznám ani jednoho... Přitom mi nevadí Rusové (znám spoustu super kluků, kteří tu tvrdě pracují), asijský prodavač potravin je jedním z mých nejoblíbenějších. Rád si popovídám i s černochem. Jen když vidím cikána preventivně schovám všechny cenné věci a zatnu klouby (pro jistotu). Já vidím jen dvě řešení. Opak řešení bohatých dcerek s myšlením, že kde je dobrá vůle, všechno se v dobré obrátí. NAPROSTOU izolaci. Ta by se roztřídila dle dejme tomu kritérií, že kdo chce žít mezi ostatními, musí mít odpracováno 90% doby za poslední tři roky s min. výdělkem přes 9.000 Kč. (důležité, pokud chceme co největší šanci na ozdravění populace. Nebo ignorovat kritiku z Bruselu a postupovat logicky. Pakliže je nějaká skupina problémová, nesmíme jí snižovat tresty, ale naopak zdvojnásobovat. To by platilo i pro neonacisty a podobné sorty lidí. Což by je snad v dohledu 5-10 let donutilo žít podle "našich" pravidel.
 
 
Jinak vzkaz komukoli kdo by chtěl mít moralistické kecy. Být rasista není nutný předpoklad nízké inteligence. V mnoha případech sice ano, ale pozitivní názor na romy v této zemi mohou mít pouze lidé, jenž jsou od nich dostatečně (finančně) separováni, Ať si kdokoli zkusí projít po půlnoci Karlínem a řekne, co si o nich myslí teď.  
0/0
4.9.2004 19:57

xomoloid

prasata
prasata. u nich se o nápravě nedá mluvit. Provaz!
0/0
3.9.2004 21:42

vafla

pro MfD
Nějak mi nesedí, když těm zrůdám říkáte chlapci.
0/0
3.9.2004 16:31

Michalll

Na hrubý pytel, přiměřená záplata...
Ony rodiče ovšem je vhodné též přizvat jako svědky a přiměřeně vytěžit, třeba se těch lumpáren najde více, i hlouposti vedou k cíli, k většímu bezpečí, možná půjdou sedět kolektivně, ...
potom ovšem už jen pohoda, jakmile je odpor útočníka zlomen, spíše podpora, pomoc, útěcha, ....
michal, libčeves, t. 603771186
0/0
3.9.2004 16:29

Muflona

Pánové
Vaše argumenty chápu. Ptali jste se po příčině? Proč se musí někdo odstěhovat z Teplic? (A jak to, že někdo s cikány bydlí v jednom domě a je to třeba Ostrava-Přívoz?) Ideální stav neexistuje, jistě.. Ale je to náš občanský problém, problém státu, který místo aby se s tím vypořádal, dotuje prozatímní "ticho" v podobě dávek, etc.. To, co se dělo a děje na Slovensku, se brzo může v jiné modifikaci přihodit i nám, pokud budeme jen tlachat a nadávat. Izolace Romů není řešení a nikdy nebylo...
 
0/0
3.9.2004 15:36

_Sandstorm_

Re:
Izolace určitě ne. O izolaci tu taky nepadla řeč.
0/0
3.9.2004 15:44

Muflona

Re:
Tak co s tím tedy?
0/0
3.9.2004 16:00

_Sandstorm_

Re:
Spravedlivý přístup, "každému stejně". Cikánský invalida dostane stejný důchod jako bílý a cikánský výtržník stejný trest jako bílý.
 
Problém ovšem není jen v trestné činnosti, ale v chování, které se v anglickém právu označuje jako "nuissance". Tedy chování, které okolí silně obtěžuje, ale není z pohledu trestního práva natolik závažné, aby bylo trestným činem, a správní právo neposkytuje účinné řešení. Takového jednání se dopouští cikáni, ale dlužno dodat, že i bezdomovci a opilci z řad bílých. Řev, hluk, močení, tělesný zápach atd.
 
Takoví "outlaw" jsou vlastně demokratickým systémem nepostižitelní, protože jakékoli demokratické prostředky jsou proti nim neúčinné. (Např. dávat bezdomovci pokutu :o)
 
Proto by policie měla tyto narušitele veřejného pořádku normálně zmlátit se slovy: "Ještě tě tu uvidím a bude hůř." A veřejnost by proti tomu neměla prostestovat, protože to je v zájmu všech.
0/0
3.9.2004 16:10

Muflona

Re:
Dík, dal jsi mi pár dalších podnětů na přemýšlení . Pěkný víkend. Mufla
0/0
3.9.2004 16:25

merrygold

Re:
To je sice hezké, ale víme, že policajti raději mlátí ty nevinné. Takových případů jsme tu už měli dost.
0/0
3.9.2004 16:41

_Sandstorm_

Re:
Ještě k těm cikánům. Bohužel jejich nepřizpůsobivost je nejspíš dána geneticky a bylo by nesprávné chtít po většinové společnosti, aby donedkonečna ustupovala a financovala projekty, které už předem nikam nevedou.
 
Řešení, které bych navrhoval já, je ve veřejné diskusi nesdělitelné.
0/0
3.9.2004 16:16

Csssss

Re:
Osobně bych je v báráku mít nechtěla, stačilo mi, jejich chování, když jsem chodila do práce v Karlině. Teď je to tam v celku propláchlí. Jak říkám nemám dobrou zkušenost.
0/0
3.9.2004 17:22

zahavec

Ahoj chlapečku...
...ty si nemáš s čím hrát? To nevadí. Já tady mám pro tebe nůžky na vystřihování. ÁÁÁle né ty nejsou na papír. Támhle, babičce na bříško...
0/0
3.9.2004 13:40

Něžný Arnold

Jsou to uličníci
a maminka by jim měla dát na holou
0/0
3.9.2004 12:46

Jurashek

!
Nehrajme si na nějaké lidumily, nalejme si čistého vína. I když statistické výkazy kriminality nedělí pachatele na "bílý", Rom, je evidentní, že kriminalita Romu je vysoká...
0/0
3.9.2004 12:08

Jurashek

!
Zdá se, že teď budou Romové ještě více nenávidění, i když k tomu není důvod. Všichni nejsou stejní. Když "bílý" zavraždí, rázem patří všichni "bílí" za katr?
0/0
3.9.2004 11:47

_Sandstorm_

Re:
Až budou mít cikáni podobné procento zločinců a asociálů, jako mají bílí Češi, bude po nenávisti.
0/0
3.9.2004 11:52

Muflona

a třeba maj!
Romové jsou menšina, jsou víc vidět jejich přečiny!
Ty máš k dispozici nějaké statistiky týkající se kriminality v ČR, dělení podle barvy pleti? Taky ráda nakouknu, díky
0/0
3.9.2004 11:58

iuos

hmm
kde žiješ? na marsu?
0/0
3.9.2004 12:00

Muflona

Re:
tam žiješ nejspíš ty /viz všechny tvé příspěvky k tomuto tématu/. ale asi žiješ i v ČR a mě to vůbec nevadí!
0/0
3.9.2004 12:02

iuos

hmm
bydlím v teplicích (dřív jsem bydlel v žatci)- to jsou severní čechy - a kde ty?
a propos - co jsem v TP, tak jsem neviděl, že by romáci, co jsou roztažení přes celej chodník udělali místo ostatním, nepamatuju si, kdy napsoled přestali řvát, zpívat... dřív než před devátou hodinou večer, nepamatuju se kdy naposled jsem viděl skupinu cikáňat, který neměli cigartu v puse, nepamatuju se, kdy naposled jsem slyšel od cikána větu bez jedinýho sprostýho slova,.... ale pamatuju se, kdy jsem tohle všechno zažil naposled - včera večer
0/0
3.9.2004 12:08

_Sandstorm_

Re:
S antirasisty se nemá cenu bavit. Sto cikánů a jeden bílej něco ukradnou a oni se tě zeptají: "A bílí nekradou?" Když budu chtít a najdu někoho, kdo se bude se mnou chtít hádat, můžu tvrdit, že je země placatá.
 
"A viděl jsi někdy zeměkouli? Z letadla přeci není celá vidět. Tys byl ve vesmíru?"
 
"No to máš pravdu, že lodě mizí za horizontem, to taky padají přes okraj."
 
"To, že když vyjdeš  a půjdeš pořád stejným směrem, dojdeš na místo, odkud ses vrátil, je důsledkem toho, že zabloudíš. Nemůžeš si uchovat stejný směr, vždy´t i cestovatelé s kompasem často bloudí v kruhu."
 
A tak dále.
0/0
3.9.2004 12:14

i-zajic

Re: Milé Muflonidlo,
opravdu nevím, kde žiješ, ale asi to nebude v Teplicích, kde - jak jsem postřehl - žije i iuos, s nímž, podotýkám, se (asi) neznám. Město je opravdu už plné všivých cigánů, smradlavých arabů, zlodějských albánců a podobné verbeže. Bydlím tady už přes 40 let, vím, o čem mluvím. Před cca dvěmi lety jsme se museli odstěhovat z ulice, kde jsem žil léta, protože se nastěhovala nejprve jedna, pak druhá, čtvrtá, třicátápátá... cigánská rodinka. Ukradené boty a vykradený sklep jsme ještě snesli, ale když nám jedno auto švihli a v druhém po vypáčení dveří někdo přespal, když jsme kolem popelnic před naším domem měli večerní až noční cigánské večírky...... O dovolené jsem projel se stanem kus Česka, řeknu vám - balzám.... Pradubice třeba, Olomouc, okolo Zlína - pak se vrátím do Tepli, a všude kolem samá černá tlama. --- Tento přispěvěk není rasistický, jen popisuje skutečnost.---
0/0
3.9.2004 12:12

_Sandstorm_

Re:
Tak to tě lituju, proti tomu je i Praha prd. Všechno je ale o lidech. Ne o jednotlivcích, protože ten nic nezmůže, ale o komunální politice, práce policie atd. V tvém případě pomůže akorát úplná změna, tedy přestěhování do jiného města. A to není žádná legrace.
0/0
3.9.2004 12:17

iuos

hmm
hmm, krajan  asi se nejspíš neznáme.podle věku (24)bych mohl být i-zajíček
0/0
3.9.2004 12:18

i-zajic

Re:
no, čau. Ale ňák nám mufloni zmlkli..... (pod tíhou argumentů ?)
0/0
3.9.2004 12:23

i-zajic

Re:
.........nebo je obědě.......nebo jí cigáni ukradli počítač......
0/0
3.9.2004 12:25

iuos

hmm
 spíš si myslím, že to byl jeden z těch týpků, co se zabejvaj "humanitní činností" a přitom si za romákama zajedou jednou dvakrát do roka na pár dní - a je to pro ně náramná exotika a příležitost jak si nahonit tričko před kámošema z vinárny (samozřejmě alternativní - nikoli komerční) a pak se v klidu vrátit domů na tu "správnou adresu" jako každý správný bojjovník proti utlačování romů
0/0
3.9.2004 12:35

_Sandstorm_

Re:
Naprosto přesně. Jako třeba lidé z těch mezinárodních organizací. Vystoupí z klimatizované Audiny a s ochrankou a zacpaným nosem rychle proběhne cikánskou čtvrtí. Doma v kanceláře poté, co to rozdejchá, začne psát zprávu o tom, jak tu cikány utlačujeme a v jakých žijí podmínkách.
 
Jemu totiž při svém postavení ani nepřijde na mysl, že je někdo takový prase, aby mohl žít takhle sám od sebe.
0/0
3.9.2004 12:58

Csssss

Re:
Sami tvrdí, jak se k nim hrozně chováme a když se k ním chtěj přestěhovat (Anglie...), tak se brání zuby nehty.  To opravdu nechápu  
0/0
3.9.2004 13:02

_Sandstorm_

Re:
Tu první větu snad nemůžeš myslet vážně.
0/0
3.9.2004 12:06

Csssss

Re:
Nějaký takový průzkum probýhal (nevím jak to byl věrohodný zdroj) a romská menšina má opravdu velké procento zločinnosti. Ostatně se stačí projít po Karlíně nebo navštívit Ústí  aj.
Já osobně jsem takové chování u "bílých", "žlutých", "červených", "černoušků" neviděla
Ale musím uznat , že třeba v Českém Krumlově to jde.  Ale špindíry to jsou.
Stačí se podívat kolem sebe, kolik romů třeba s tebou pracuje? Nebo s tvýma kamarádama. Osobně si myslím, že to rasizmem neni.
0/0
3.9.2004 12:22

Muflona

Re:
Bydlím v Karlíně
0/0
3.9.2004 15:00

Honza999

Re:
Nejsem také žádný svatoušek... Byl jsem jednou zavřený, takže nepotřebuji nahlížet do statistik. Romové tvoří (prý) 3% obyvatel ČR. Obyvatel nápravně výchovného ústavu (věznice), kde jsem byl já, tvořili minimálně 40%. To je má statistika dělení kriminality v ČR podle barvy pleti. Honza.
0/0
3.9.2004 13:59

Muflona

zase jeden pytel?
do kterého hažete všechny Romy? Vaše škoda... I Rom je taky český občan, tudíž Čech!
a naše problémy s Romy jsou nic proti arabům a černochům. Stačí se kouknout za hranice - Německo, Francie. Buďme rádi na čem "zatím" jsme.
To ale neomlouvá vůbec ty mladistvé delikventy... Odsoudit dle zákona. Je zrůdností, co provedli.
0/0
3.9.2004 11:42

_Sandstorm_

Re:
Arab nebo negr může být taky českým občanem. Ano, máš pravdu, cikáni jsou na našem území, většinou se jedná o české občany, a tak si tenhle problém musíme vyřešit sami a žádná samozvaná organizace do toho nemá co kecat.
 
Až bude slušných cikánů aspoň 5%, začnu o tom "jednom pytli" uvažovat.
0/0
3.9.2004 11:49

Muflona

Re:
Zajímalo by mne, jak se měří slušnost . A kolik je pak % slušných Čechů bílých a Čechů "tmavých"
0/0
3.9.2004 11:54

_Sandstorm_

Re:
Slušnost se neměří. Na druhou otázku: Sázíš na to, že běloch, který se vrátil z dovolené, a cikán po dvaceti letech v base, mohou vypadat podobně. A jak to poznáš? Jednoduše. Žádné výhody, žádná tolerance. Všem stejným metrem. A pak se stačí jen podívat.
 
Na druhou stranu je pravda, že tenhle blbej systém nám nevnutili cikáni, ale white trash politici.
 
A preventivně proti chytání za slovo: To "žádné výhody" by se pochopitelně nevztahovalo na postižené, nemocné nebo nezaměstnané, kteřé opravdu chtějí pracovat.
0/0
3.9.2004 12:04

modem

organizátor byl Rom
Ve městě se rozmnožili holubi a všechno bylo zaneřáděné. Starosta vypsal konkurs, že město zaplatí milion, když ho někdo holubů zbaví.. Přihlásil se jeden a povídá:. "Zbavím vás holubů zadarmo, ale nesmíte mi dát žádnou otázku.. Pokud mi nějakou otázku po l ožíte, tak mi pak musíte ten milion vyplatit!". Vytáhl z tašky žlutého holuba, vypustil ho a všichni holubi z města letěli za žlutým holubem neznámo kam.. Starosta chvíli přemýšlel a pak řekl:. "Vím, bude nás to stát milion, ale stejně se Vás musím zeptat . ... Nemáte náhodou ještě žlutého cikána?!?
0/0
3.9.2004 11:28

Muflona

pěkné povídání, ale...
zní to, jako bys nevěděl co si s Romy počít, protože TY je nemusíš. Je lepší na všechno DELETE, aby "můj" problém zmizel, že jo 
0/0
3.9.2004 11:49

Muflona

a ještě malá otázka!
Jaký by byl příběh, kdyby v tom městě byli manželé Stodolovi?
0/0
3.9.2004 11:52

modem

Re:
Mám ještě jeden příběh. To byl jeden, který bydlel v domě, kde byly 4 rodiny romů. Za poslední 3 roky měl 3x vykradený sklep, 2x vykradené auto, 2x nabourané auto. To všechno romy ze sídliště. Tak se odstěhoval.Ne pro jejich snědou pleť, ale pro jejich asociální chování. Ten někdo jsem já.
0/0
3.9.2004 12:55

iuos

hmm
a nevíc teď budou trpět romáci, co se chovaj slušně, nekradou, chodí do práce, platí řádně nájem,......  je jich sice málo, ale pár jich znám
0/0
3.9.2004 11:23

Sudajev_PPS_43

Re:
Dva?
0/0
3.9.2004 11:25

iuos

hmm
tak nějak  je ale pravda, že je na nich poznat hned, že se tě nechystaj šacovat
0/0
3.9.2004 11:26

miromax

jo,
a někdy zjistíš,že tě ošacovali,až doma.
0/0
3.9.2004 11:30

_Sandstorm_

Re:
0/0
3.9.2004 11:38

Sudajev_PPS_43

Re:
Stejně bych být tebou při setkání s nimi preventivně sevřel boxera v dlani.
0/0
3.9.2004 11:31

Najdete na iDNES.cz