Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ženy mohou nyní utajit porod

Ženy, které se rozhodnou porodit bez vědomí svých příbuzných či známých, mají nárok na utajený pobyt v porodnici i lékařský zákrok. Ode dneška platí nový zákon, který takzvaný utajený porod ženám umožňuje. Lékařům se však nezamlouvá. Má spoustu nedostatků, říkají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kenkaku

paráda...
...zase další zákon horko jehlou... ach jo.
0/0
2.9.2004 7:22

hovnival-

@@
na pekac s nima!
0/0
1.9.2004 23:00

grej

Rozvedené
matky většinou děti neodkládají do kontajneru. Na to mají buďto babičky nebo rozvedené otce. Ten zákon chce sice řešit nemorální odkládání nemluvňat ihned po porodu, ale diskriminace žen cizinek či vdaných je víc než hloupá. Jde o ty bezbranné tvorečky, tak snad je úplně jedno byla-li matka třeba, vím já, z Italie. Kdo to pozná. To snad to dítě pláče italsky?Nebo německy, abych se někoho nedotkla.Prostě jde o život nikoliv o politické či jiné aspekty. Sakra, vojenské mise nás stojí mnohem víc peněz než porod několika dětí! Cožpak jde o stovky případů?
0/0
1.9.2004 22:38

Sheepy

cizinky
jsem obecne pro pravo zeny na utajeny porod, i kdyz nevim jak utaji tehotenstvi... ale co cizinky, ktere u nas trvale ziji, ty na to taky nemaji narok? neni to nahodou jista diskriminace, EU by se to nemuselo libit, protoze s obcany EU musi byt stejne nakladano a maji dostat stejnou peci jako Cesi, to znamena pokud tady bude nejaka napr Nemka zit, pracovat a platit zdravotni pojisteni, tak by mela mit take narok na utajeny porod, stejne jako Ceska. A
0/0
1.9.2004 15:58

mike-š

Re: přesné
proč by cizinky nemohly jezdit kamkoli ať už na utajený porod nebo dokonce na interupci. Neměli bychom diskriminovat lidi, kteří se "provinili" jen tím, že se narodili v katolických intolerantních a dogmatických zemích. Můžem se bavit o platbách za výkony, ale ne odmítnutí výkonu. U cizinek, kteřé u náš žijí a platí daně, tak tam je to úplný vrchol. To je diskriminace jak vyšitá - just as U say. :-)
0/0
1.9.2004 16:52

xx

Re:
Hlavně že všechno bereš přes prachy....
0/0
1.9.2004 19:10

svobodny clovek

Re:
Jde o to, aby k nam nejezdily zeny z ciziny rodit zadarmo.
0/0
1.9.2004 21:01

Olgo

výzva
dobrá zpráva, tak ženy, je na vás, aby jste rodili tak, aby se stát nedověděl o nových bojovnících proti termitům z parlamentu a senátu. když budou mimo kontrolu, budou moci efektivně odstraňovat politiky a jejich rodiny (podle zákona o kolektivní vině, který uplatňuje nejdemokratičtější stát na světě IZRAEL) a tak máme šanci, že se těch budižkničemů a hlupáků zbavíme a zbyde více peněz
0/0
1.9.2004 12:05

russsalkableda

nechci hovorit o slusnych otcich
ale je spousta otcu,  kteri na svoje deti dokonale kaslou.. a neplni ani zakladni povinnost vyzivneho... bohuzel rozvodem spousta takovychto otcu zapomene a chce zapomenout na to, ze tam je taky nejake dite... obeti je tady ovsem a predevsim to dite ...
0/0
1.9.2004 11:58

DedecekHribecek

Re: Nechci hovořit o slušných matkách
       Ano existuje spousta otců kteří na děti kašlou. Totéž se dá říci i o některých matkách. Rád bych se ale zastavil u těch kašlajících otců. Znám takové dva. Jeden který se přesně ve Vašich intencích nestará a naplatí výživné a i když má možnost tak se s nimi nestýká. ke své vlastní škodě.
       Rád bych Vás ale upozornil na toho druhého. Vzal si jednu dívku o které jsem si myslel, že je to slušná dívka. On odešel na vojnu a ona zůstala s dítětem doma u rodičů. Pak si ona dáma nabrnkal jiného a z něho se za pomocí rodičů snažili udělat z vojáka alkoholika a nakonec ho vyšvali pryč z domu. Platí alimenty a dodnes svoji dceru neviděl. Typický případ pro evropský soud.
        Podle psychologů není možné aby dítě mělo strach z rodičů. Přesto se stáva dosti často, že se děti bojí svého otce a to v rozvedených rodinách kde na dítě otec nemá žádný vliv. Jak se nejlépe pomstit tomu gaunerovi co nás opustil? Poštvu na něho dítě. Dídě mu nepůjčím. Vymažu ho ze svého života. K tomu musí být opravdu silná nátura takto svoje dítě duševně mrzačit.
      To co mi tady předvídíte je dokonale jednostranný pohled na věc. Připadám si jako by to psalo dítě z rozvedené rodiny. Je jenom otázkou o jaký typ otce se jednalo.
PS: Já měl to ětěstí, že oba moji rodiče byli perfektní. Nejdřívejsem si myslel , že mi toho matka dala více. Po smrti otce jsem si uvědomil, že i otec mi toho dal hodně jenom jsem si to nebyl schopen uvědomit. Každý z rodičů mi dal hodně a každý mi dal něco jiného. Jestliže patříte do kategoie dětí bez otců tak Vám hodně chybí jen o tom nevíte. Možná si jenom myslíte, že máte otce který na Vás jenom kašle.
0/0
1.9.2004 12:29

russsalkableda

Re:
ne nechci mit jednostranny nazor ... a bohuzel se tohle deje = opet ku skode ditete, ale tech opacnych pripadu je bohuzel stale jaksi vice ... nezastavam se ani neslusnych matek ani neslusnych otcu = vidim obet, a to je prave jejich dite.. manzelstvi mych rodicu bylo skvele ...
0/0
1.9.2004 12:49

DedecekHribecek

Re:
      Ano máte pravdu, že jich asi bude více. Bohužel nejsou nikde žádné statistiky které budou brát problém z tohoto úhlu pohledu. Navíc otázka pošlapávání práv otců byla vždy jaksi zatlačována do pozadí a byl jim přisuzován obraz kašlajících otců nikoliv obraz lidí kteří nechtějí vlastní dítě stresovat pouhou svojí přítomností v jeho okolí.
       Nechcete mít jednostranný názor ale prezetovala jste tady jenom jeden pohled na celý problém a k tomu bohužel pohled vlastního pohlaví. Přístup některých matek tak jak jsem jej popsal také poškozuje dítě (a to jsme nezabrousili k dětem pohozeným v kontejnerech). Ten nejednostranný názor je jenom slovní proklamace kterou jste nedokázakla ani slovy.
        Když vidíte jenom tu obět tak by bylo vhodné vidět ne jen jednu stranu která ubližuje - ve Vašem popisu muže, která to dítě týrá minmálně svým nezájmem. Je potřeb vidět i tu stranu která dítěti vštěpuje nenávist či strach k otci. To je stejně ubohé jako nezájem o dítě ze strany otce. Pro dítě je i tak stresující samotný rozvod partnerů i když se po rozvodu o dítě dělí. Proč to dítěti ještě více komplikovat?
0/0
1.9.2004 13:15

cristyana

...
pokud vim spousta pripadu odhozenych ci odlozenych deti je stejne diky matkam , ktere maji nejakej problemy nebo pritel dite odmita a sami by ho tezko zaopatrili.Navic pokud je takovy holce 16 let, a vetsinou na takovy se kluci vykaslou, jsem jasne pro takovy zakon
0/0
1.9.2004 11:04

Al Ladin

Je dobré pomáhat, ale co právní důsledky?
Jak k tomu přijdou muži? Existuje přece zákon, který stanoví povinnost OBOU biologických rodičů postarat se o své dítě. Když se pak třeba po letech muž dozví, že je otcem, má pak povinnosti, a nelze se z nich vykroutit. Je mnoho žen, které si pořídily manžela pro prašulky a dítě od jiného bouráka. A když se to ženě hodí, tak toho bouráka za čas vyždíme. A teď si představte, že se třeba nějakou náhodou dítě porozené tajně neznámou matkou dozví, že jste jeho otec. Co bude pak?
0/0
1.9.2004 10:39

pesimista-domaci

Konečně je tu rovnoprávnost
Když může muž utajit mimomanželský sex, může i žena utajit jeho následek (občasný).
0/0
1.9.2004 6:42

russsalkableda

Re:
0/0
1.9.2004 7:34

DedecekHribecek

Re:
      Co to tady hlásíte za blbosti? Muž může stejně jako žena utajit mimomanželský sex.
     Tady hovoříte o narozeném dítěti. Narozené dítě také nemůže muž jen tak snadno zapřít. V tomto případě je muž v nevýhodě když není manželem. Jestliže je dítě na světě tak nemanžel nemá právo na takovéto dítě ba ani nemá právo o takovém dítěti vědět. To je diskriminace nemanželů-rodičů mužského pohlaví protože žena o něm vždy ví a může ho doslova prodat.
     Nijak nevystupuji proti tomuto zákonu. Je pozitivní, že konečně mohou ženy anonymně porodit. Je potřeba ho ale ještě dopilovat.
0/0
1.9.2004 8:32

mike-š

Re:
přesné. samotné právo ženy je dobrá věc. zákon je ale - jak to tak vypadá - paskvil a chtělo by to nedostatky prostě odstranit. Diskriminační ustanovení o vdaných ženách je sporné, ale sám si nejsem jist na kterou stranu bych se přiklonil. Oba pohledy bych uměl vyargumentovat.
0/0
1.9.2004 9:24

DedecekHribecek

Re:
      Buďme rádi, že ženy nebudou mít důvod házet děti do popelnic. To vyvažuje všechny ostatní nedostatky. Nicméně na nedostatcích je potřeba zapracovat.
0/0
1.9.2004 9:27

karoten

Re: Napro100 souhlasím
Kde je Vaše averze k navrhující jidášské KDU? Hlavně že jsme lidi....to je moc dobře.
0/0
1.9.2004 13:33

DedecekHribecek

Re:
      Karoténe je vidět, že mne málo znáte. Možná že v tom bude i ten rozdíl námi dvěma.
       Nemám rád většinu názorů KDU ne proto, že to jsou názory KDU ale protože odporují mojí životní filozofii. Když to pomůže tak s tím budu souhlasit i když to bude mít nálepku KDU. Stejně tak nemám rád i některé názory ODS protože odporují mé životní filozofii. Když to bude podle mého názoru škodit tak budu proti i když to je z dílny ODS.
0/0
1.9.2004 13:49

karoten

Re: Tak to se dokonale shodnem.
Ještě bych dodal: je důležité sledovat nejen co kdo říká, ale také co skutečně dělá
0/0
1.9.2004 16:21

zbynek._s

Re:
Úplně s vámi souhlasím,  utajená narození a odkládání dětí byla, byť málo užívaná, varianta pro dítě i ve středověku.Tehdy se jej ujímali mniši nebo jeptišky.
Samozřejmě, argumentace, že se matky tajně narozené děti nebudou házet do polelnic je nesmysl, pocházející od býv.komunistické prokurátorky, nenávistné pronásledovatelky mužů (zejména otců) a velkopodnikatelky v oboru tzv. týraných dětí JUDr.Marie Vodičkové. Asociální matky budou házet děti do odpadových nádob nadále, možná jen o něco méně, protože se jich méně narodí. Ostatně, je doložitelné, že některé matky v odhazování dětí kamkoliv mají takovou "zálibu", že je nevyléčil ani kriminál...
Zákon jsem nečetl, tak se nevyjadřuji k jeho dopilování, pokud by však měl mít stejně komunistickou filosofii jako zákon o rodině, bude samozřejmě sloužit dalšímu poškozovování otcovství, tak běžnému v totalitárních režimech. Z diskuse mezi ministrem spravedlnosti a otce Václavem Křížem na servru Idnes vyplývá, že k vlastnímu dítěti kvůli deviantnímu stranickému myšlení soudců nedostane ani otec, který  jej má spoluvychovávat i podle zákona a další protesty u ES ve Štrasburku "blahodárné" působení českých soudů  jen potvrzují: Jde o státní teror, páchaný na rodině.
 
0/0
1.9.2004 10:20

DedecekHribecek

Re:
      Mne na tom návrhu irituje diskriminace otců. Otec manžel je ve většině případů společností trestán a jsou mu upírána jeho rodičovská práva a svalují se na něj jenom povinnosti. Tady otec ne-manžel je na tom ještě hůře. Pasují ho jenom do role jakési veřejné spermabanky kam si může kterákoliv žena se zájmen o oplodnění odskočit. Pak mohou nastopit nějaké povinnosti pro otce nikoliv však práva. Obludnost tohoto přístupu je v tom, že to jaksi automatikcy předpokládá nezájem otce a jeho diskvalifikaci. Jestliže existuje matka která je ochotná dítě hodit do kontejneru případně se dítěte vzdát tak proč by neměl nastoupit biologický otec dítěte jako další osoba spoluzodpovědná za jeho početí?
       Tady mi připadá jako by zasáhla loby našich výchovných ústavů které se snaží aby měli dostatek svěřenců a mohli vychovávat další nešťastné děti nebo dokonce asociály kteří vraždí staré lidi. Nechi tvrdit, že všechny takto vychované děti jsou asociálové ale poukazuji, že je lepší mít rodinu i když je nekompletní než socální ústav.
0/0
1.9.2004 11:22

dasha22

Re:
Hm az do poslednich redku bych s tebou souhlasila,ale je videt ,ze nevis o cem mluvis"Nechi tvrdit, že všechny takto vychované děti jsou asociálové ale poukazuji, že je lepší mít rodinu i když je nekompletní než socální ústav." je veta se kterou proste nemuzu souhlasit...kdyby si vedel z jakych rodin nektere ty deti pochazi ,nikdy by si nemohl rict,ze je jakakoliv rodina lepsi nez ustav,kolikrat je to pro ty decka vysvobozeni...a treba i cesta k lepsimu zacatku a  k osobnosti ktera se alespon trochu formovala k obrazu ansi spolecnosti ... Chapes???
0/0
1.9.2004 11:50

DedecekHribecek

Re:
       Ale chápu. Máte pravdu, že jsem to nenapsal zcela obratně.  Pro mne je rodina něco kde to dobře funguje. Jestliže se v rodině nachází nějaký tyran tak to není rodina ani domov ale vězení či žalář.
       Pro mne jsou sociální ústavy ne konečnou stanicí ale pouze přestupnou stanicí pro dítě. V oné přestupné stanici bohužel uvízá hodně dětí na hodně dlouhou dobu. To je pro mne jeden z faktorů které brání dětem nalézt náhradní rodinu (v tom dobrém slova smyslu).
0/0
1.9.2004 12:11

bitch1

Oznamkujte Janecka na www.AmIBitch.com
Oznamkujte poslance Janecka a dalsich 35.000 politku na www.AmIBitch.com
0/0
1.9.2004 4:14

VITA11

tlusté
jo tlusté ženy mohli utajit porod vždy
0/0
1.9.2004 1:06

jorda

Re:
mohly
0/0
1.9.2004 2:12

Najdete na iDNES.cz