Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Miloševič se hájí: Za vše může Západ

Za mimořádných bezpečnostních opatření začala u mezinárodního tribunálu v Haagu dlouho očekávaná obhajoba jugoslávského exprezidenta Slobodana Miloševiče. Zodpovídá se z genocidy a zločinů proti lidskosti za války v Jugoslávii. Obhajuje se sám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zpravodajec007

Koukám,
že pánové Scipio a Meriss se nejprve hlasitě dožadovali odkazů na Reflex, a když jim byly poskytnuty, tak se najednou řídí zásadou "Naši virtuální realitu si nějakým Reflexem rozvracet nedáme!"
Ale aspoň v jednom má Meriss pravdu. Představitelé Západu skutečně říkali, že 100.000 Albánců se pohřešuje nebo mohlo být zavražděno, nikoli že byli zavražděni.
Že se pohřešovali byla pravda, na útěku před Srby jich byly statisíce.
0/0
3.9.2004 15:48

meriss

Re:
Ty tvoje odkazy v Reflexu nejsou nic objevného ani zvláštního. Takových věcí byla hlavní média plná a Reflex nebyl vyjímkou. Jde o to, jestli někdo tyto věci dokázal a a jestli se vůbec staly /20.000 znásilněných apod./ A nic takového nejenže, že nebylo v Haagu dokázáno a i kdyby se to stalo tak není už vůbec žádné spojení mezi Miloševičem a zločiny.
0/0
3.9.2004 16:08

meriss

Globe and Mail/článek část II/
Nejnovější osobou, která odhalila falešnost údajů o genocidě v Jugoslávii, je Brian Honeybourn, detektiv - odborník na vraždy z Vancouveru, nyní v důchodu. Svědčil tento týden v listě The Ottawa Citizen , že jeho devítičlenná skupina nalezla většinou jen hroby, v nichž byli pohřbeni jednotliví lidé, s dvěma výjimkami: v jednom hrobě bylo 20 mrtvol a v druhém 11. Honeybourn se diví, jak je možné, že soud v Haagu, obviňující Miloševiče z genocidy, může ještě stále pokračovat. "Zdá se, že Haag začíná panikařit." S forenzním týmem cestoval do Kosovat Garth Pritchard, kanadský filmař. "K tomuto masakru nikdy nedošlo." Pritchard se připojil k ostré kritice od šéfa forenzního týmu, Briana Strongmana, zaměřené proti kanadské právničce Louse Arbourové, mimořádné prokurátorce, která Miloševiče obžalovala. Arbourová, která nyní zastává funkci vysoké komisařky OSN pro lidskáý práva, byla zneužita jako pěšák válkychtivým Washingtonem a Londýnem, zdůraznili. "Stál jsem tam, když forenzní týmy sdělovali Louise Arbourové, že žádných 200 000 mrtvol neexistuje, ale ona to nechtěla slyšet," řekl Pritchard listu The Citizen . Hned poté byla Arbourová odměněna hvězdnou kariérou. Byla jmenována k Nejvyššímu soudu Kanady a pak do OSN.
0/0
3.9.2004 10:51

meriss

Globe and Mail /část článku I./
Během období pěti let podvedli vedoucí politikové své obyvatelstvo dvakrát a dvakrát je zatáhli do války
Kde jsou ty mrtvoly? Před útokem na Kosovo v roce 1999 tvrdil Západ, že tam při etnickém očišťování nechal srbský předák Slobodan Miloševič vyvraždil 100 000 - 200 000 osob - že se pohřešují, anebo byli pohřbeni v masových hrobech. Členové kanadského forenzního týmu, kteří zkoumali situaci v Kosovu, veřejně konstatovali, že je toto tvrzení nesmysl. Ani na albánské ani na srbské straně nejsou žádné hromadné hroby. Celkem zahynulo jen několik tisíc osob. Počty byly zkresleny, aby se ospravedlnila válka.
0/0
3.9.2004 10:50

Kanadan

Neklid
Z Hagu se hlasi,ze si s Milosevicem nevedi rady.Poradne dukazy proti nemu nemaji a jsou obavy,ze se z procesu stane fraska.Zadne hromadne hroby se nenasly a vychazi najevo, ze ta cela zalezitost byla inscenovana Nato a je to dost podobne akci v Iraku.Aby z toho nebyla ostuda.
0/0
2.9.2004 23:12

zpravodajec007

Tak Reflexu se vám zachtělo,
pánové Scipio a Merissi? Tedy jej zřejmě uznáváte za objektivní zdroj. No budiž, tady máte pár článečků s výňatky:
 ... Není pravdivý mýtus o tom, že bombardování NATO bylo příčinou exodu. Už půl roku před ním jsem na vlastní oči viděl stovky vysídlených kosovsko - albánských vesnic a tisíce uprchlíků zimujících v údolích na cestě do Černé Hory. Bombardování bylo zlo, ale menší zlo než vyhnání jednoho národa. ...
 
... Byl to zdravý chlapeček a Mirveta ho právě porodila. Pochovala ho na prsou, podívala se mu do očí, pohladila po tváři a zlomila mu vaz. Říkají, že to udělala docela čistě. Pak mrtvé dítě v slzách vrátila zpět zdravotním sestrám. Od té doby je v Prištině v psychiatrické léčebně a neustále tam pláče. "Kdo ví? Třeba pohlédla do očí toho dítěte a uviděla v nich oči Srba, který ji znásilnil," ...
 
... Jiří Dienstbier, přesto, že se dušuje, kolik času na Balkáně tráví, nemůže vyvrátit argument vznesený Kouchnerem, že letos (v roce 2000) byl v Kosovu jen dva dny v březnu. ...
... Jiří Dienstbier se drží svých názorů prakticky beze změn od samého počátku konfliktu. Člověku se vtírá představa, jako by si je v teoretické rovině utvořil už předem a konkrétní události pak do nich rouboval i za cenu, že musí v zájmu své teorie tu a tam skutečnost poopravit. ...
  Ten poslední článek doporučuji zejména Scipiovi, který se tady svým hospodinem Dienstbierem a jeho knihou o Kosovu zaklíná, kudy chodí. Hodně zajímavá je ta část o Jirkových srbských kořenech. Zkrátka vzor objektivity.  
0/0
2.9.2004 15:56

meriss

Re:
zpravodajec a Reflex-))))
0/0
3.9.2004 8:31

meriss

Re:
Koukám, že o co víc se Rfelex angažoval v rozšiřovaní zkazek a plaček Albánců, o to víc mlčel k k již roky probíhajícímu dění v Haagu, kde se většina těchto blábolů ukázala jako lži.
0/0
3.9.2004 8:34

VENDULA

Re:
Bohuzel byl a je dost sileny rozdil mezi medialnim obrazem a realitou. Nejlip to bylo videt v sousedni Makedonii masirovany Belehradskou TV a radiem (a asi i novinama). Zenska ve strednich letech ve Skopje tvrdila, ze zadny exodus neexistuje (podle denne opakovanych zprav v TV), ze preslo hranici jen par kosovskych Gastarbeiteru. Kdyz jsme ji rikali, ze par kilometru za mestem ma obrovsky uprchlicky tabor s desitkama tisic lidi, tvrdila, ze to je jasna a logicka propaganda NATO a ze nic takovyho samozrejme neni pravda. Tak jsme ji tam vzali na kouknuti. Zajimavy ji pozorovat, kdyz se ji zacala bortit ta vybudovana medialni realita - jeden pitomej tabor a par rozhovoru s uprchlikama a ta zenska byla zrala na blazinec. Neverte moc mediim, zvlast ruznym komentarum od zvanivych redaktoru, co v miste nikdy nebyly.
0/0
3.9.2004 10:02

meriss

Re:
Tvoje věta "nevěřte moc médiím a žvanivým redaktorům". No ale vždyť právě v případě YU nejvíce lží vypustila média v zemích NATO /viz. bláboly o 100.000 a více genocidně zlikvidovaných Albáncích Miloševičem, spalování stovek těl Albánců v dolech Trepča apod. / Tyto všechny lži naprosto ovládaly média
0/0
3.9.2004 10:18

ScipioAfricanus

Moc rad bych si precetl
ze tyto vypovedi pod prisahou zopakovaly pred haagskym tribunalem. Co se tyka Dienstbiera, jeho predpovedi dalsiho vyvoje se casem ukazaly mnohem blizsi skutecnosti nez ty fantasmagoricke blaboly Kouchera a ostatnich.
0/0
3.9.2004 9:34

meriss

Re:
Přesně tak, takovéhle zkazky typu "20.000 znásilněných žen" během bombardování, jak můžeme  číst ¨v tom odkazu z Reflexu, byly jednoznačně lživou propagandou, stejně jako neuvěřitelné zmínky o tom, že matky tyto děti samy nenávistně zabíjeli. To už je opravdu neuvěřitelné. Samozřejmě, že nic z toho se v Haagu neprojednávalo.
0/0
3.9.2004 10:23

meriss

zbytek na www
zbytak na http://sweb.cz/messin
0/0
2.9.2004 15:11

meriss

ICTY poslechl Impérium a porušil své vlastní stanovy
  "Proces" v Haagu se čím dál víc odhaluje jako inkviziční. Právě dnes soudci CTY rozhodli, že bude Miloševičovi přidělen obhájce proti jeho vůli. Podle soudců totiž zdrav o tní stav Miloševiče neumožňuje, aby se hájil sám . Kdo se ujme funkce a kdy, zatím soudci neoznámili. Miloševič přirozeně obhájce odmítl a zdůraznil, že tím bylo porušeno jeho základní právo hájit se sám (hájí se sám od začátku procesu) . Předseda senátu ho přerušil slovy, že "nebudou poslouchat argumenty tohoto typu". Ve statutu CTY je přitom v čl.21 bod 4d každému garantováno právo, že bude souzen ve své přítomnosti, a že se osobně obhajuje. Toto právo soudci CTY úmyslně a zlovolně porušili. Jejích záměrem je zabránit Miloševičovi, aby sám vyslýchal svědky a kladl jim chytré a pro oficiální verzi nevhodné otázky. Tímto se naplno odhalila tvář tribunálu, který od samého počátku hájí zájmy NATO. Do očí bijící je shoda, kdy bývalá ministryně zahraničí M. Albrightová začátkem července navštívila CTY v Haagu, a ještě ten samý den schválili soudc i možnost nuceného obhájce. Ten den pro
0/0
2.9.2004 15:09

Dan 1

Kde je soudruh Montenjović?
Dlouho jsem nečetl, že ve Srebrenici se vůbec nic nestalo a velkosrbská idea nikdy, ale opravdu nikdy neexistovala.
0/0
2.9.2004 11:16

meriss

Re:
Má asi dovolenou, nicméně nikdo nikdy netvrdil, že se ve Srebrenici nic nestalo. Nejdřív došlo k etnickému vyčištění cca 9000 Srbů z města a potom se tam uhnízdila bosenská divize, která dělala pod vedením Oriče výpady a vraždila v okolních vesnicích. Potom se Srbové nasrali a vzali město útokem. Došlo k bojům a tisíce  ozbrojenců (včetně menší skupiny civilů) prchali směrem na Tuzlu. Zpochybňuji pouze oficiální verzi, podle které bylo popraveno cca 7.000-8.000 nezbrojených mužů.
0/0
2.9.2004 11:24

Dan 1

Re:
Především se jednalo o neomluvitelné selhání nizozemských jednotek a vzhledem k hrůze, která se tam stala, došlo v NL armádě k personálním změnám. Tady se občas odsuzují muslimové, ale pravoslavní Srbové se např. výborně bavili tím, že muslimskému devatináctiletému muži beze zbraně vyřázli jazyk, pak uši a aby si to lépe užil, i penis. Karadžić i Milošević jsou prostě prasata a zrůdy a jediná Plavšićka našla trochu sebereflexe.
0/0
2.9.2004 11:29

meriss

Re:
Tohle ale dělaj muslimové, tuhle řezničinu. Něco podobného prováděl Naser Orič. Dodej prosím zdroj tohohle emotivního popisu vraždy, kterej má velkej propagandistickej význam.
0/0
2.9.2004 11:32

Dan 1

Časopis Reflex.
0/0
2.9.2004 11:34

ScipioAfricanus

Pridej cislo, rocnik, stranu
0/0
2.9.2004 13:59

Dan 1

Re:
Devadesátá léta, mám sice sloní paměť, ale chtít na mě tohle, to už je moc.
0/0
2.9.2004 14:56

ScipioAfricanus

To je teda fakt dost vagni udaj
s timhle tu snad nechces argumentovat jako se serioznim argumentem, resp. duveryhodnym svedectvim. Muzet o byt pravda, ale spist to dky te neurcitosti vypada jako lidova slovesnost. Nicmene to odpovida celkove urovni obzaloby proti Milosevicovi, skoda, ze jsi si tam tohle povedeny polinko taky neprihodil.
0/0
2.9.2004 15:05

Dan 1

Re:
Já prostě nejsem schopen na každý údaj, který uvádím, dát link. Byla tam prostě reportáž o nepředstavitelných srbských zvěrstvech. Pamatuji si, že jsem s tou Chorvatkou ze Zagrebu seděl v Brně a většinu času jsme mlčeli. Co taky říci na to svinstvo. Kdo nadává na Albrightovou, ať si uvědomí, že panovaly obavy, že konflikt se rozšíří do Makedonie, Monte Negro, možná do Bulharska. Srbové měli minimální počet obětí v té válce. Kdosi řekl, že posledním stadiem komunismu je nacionalismus. V případě balkánského řezníka to platí bezezbytku.
0/0
2.9.2004 15:11

meriss

Re:
Hm tys seděl s tou Zagrebkou v Brně a většinu času jste mlčeli? To se ani nedivím, že ti nereferovala o tom seznamu, co jsem ti viz Chorvati uvedl výše..-)))
0/0
2.9.2004 15:14

Dan 1

Re:
Ona ovšem ta holka nikomu nic neudělala, jen registrovala, co se děje kolem ní a měla tolik chorvatské nacionalistické ustašovské drzosti, že pracovala v Končaru.
0/0
2.9.2004 15:18

meriss

Re:
Ti Srbové měli tak minimální oběti ve válce až se tam u nich v táborech tísní dodnes na 500.000 uprchlíků...I sdružení ADRA tam posílá kamiony. Člověk v tísni do Srbska radši ne.-))))
0/0
2.9.2004 15:16

ScipioAfricanus

No ja nezpochybnuji
ze nekde nejaka Chorvaka vykladala osrbskych zverstech. Dokonce si sam matne vzpominam, ze jsem snad na zacatku 9. let cetl neco o pitve kluka, snad Chorvata udane zabiteho Srby, v jehoz zaludku byly nalezeny zbyky mozku a penisu jeho mrteho kamarada. Nemuzu vyloucit, ze se neco takoveho stalo, ale clanek v Reflexu mne tezko presvedci, pokud za tim nebude stat a autorita cloveka ci instituce uznavanych pro jejich duveryhodnost. Ostatne kdysi tak medialne popularni tzv. masakr v Racaku je skvelou ukazkou toho, ze clovek by si mel zatracene rozmyslet cemu uveri, pokud nehodla vypadat jako idiot. Jinak by mne moc zajimalo odkud mas ten udaj o minimalni poctu Sbskych obeti. A snaz se byt, prosim te, konkretnejsi.
0/0
2.9.2004 15:22

Dan 1

Re:
Jestliže někdo obhajuje komunistického diktátora, nedostávají se mi slova, která by se dala publikovat. The End.
0/0
2.9.2004 15:26

ScipioAfricanus

Na zaklade tveho zaverecneho vyjadreni
musim bohuzel konsntatovat, ze jsi vylizany pako. Nejde o to, ze je to mizernej komous, jde o to, zda si nechas nas*at masmedii do hlavy kraviny, nebo zda se to pokusis nejak racionalne roztridit a analyzovat, zvazit co je duveryhodne a co neni. To ze mas jinak celkem prekvapive osvicene nazory na problematiku Blizkeho vychodu je asi stejne paradoxni nahoda, jako kdyz Franta Siska v Milionari omylem "uhodne" co je to ukulele.
0/0
2.9.2004 15:36

meriss

Re:
To je k smíchu, protože Reflex píše o Jušce párkrát za rok /někdy ani to ne) já sleduju zdroje co o tom píšou každej den. (zahraniční)Jinak v 90.letech se napsalo hodně balastu a nepravd, které měli ryze propagandistický význam. Právě tyhle konstrukce se pod tíhou nových a předtím zamlčovaných informací každému kdo pátrá po faktech hroutí jako domek z karet.
0/0
2.9.2004 15:07

Dan 1

Re:
Ty jsi schopen se snad zastat i psychiatra dr. Karadžiće, když máš záchvat srbofilie. Možná ti pomůže, když ho slušně poprosíš. Doporučuji elektrokovulsivní terapii. Dostav se s africkým chcípiem.
0/0
2.9.2004 15:16

meriss

Re:
O Karadžičovi víš kulový. ty sis snad o něm myslíš, že řezal muslimům penisy a jedl je. Jinak si ten tvůj výlev o něm nedovedu vysvětlil-)))
0/0
2.9.2004 15:18

Dan 1

Re:
Beznadějná diskuse. Vy si se chcípiem vybíráte jen to, co se vám hodí, já naopak uznávám, že bezpráví se dělo na obou stranách. Konflikt ale iniciovala jednoznačně nacionalistická centralistická politika komunisty Miloševiće.
0/0
2.9.2004 15:22

meriss

Re:
Když uznáváš bezpráví na obou stranách, tak proč za VŠECHNO podle tebe může Miloševič?
0/0
2.9.2004 15:25

Dan 1

Re:
Podle toho, co mi říkali občané bývalé SFRJ, byla za J. B. Tita autonomie jednotlivých republik poměrně veliká a Milošević ji začal omezovat. Pořád se nadává na muslimy, ale zapomíná se na to, že válka nezačala Kosovem. Ta začala ve Slovinsku. Nedivím se, že neměli moc chutí živit ostatní národy.
0/0
2.9.2004 15:31

ScipioAfricanus

Je na tebe smutnej pohled, chlapce
ale kdyz jsi schopnej udelat si jasny pohled na celou problematiku po jednom "rozhovoru s mlcici Chorvatkou" (to ze mlceni povazujes za verohodnou vypoved o tvem zpusobu zpracovani informaci lecos napovida), tak si zkus pro zmenu popovidat s nejakou Srbkou.
0/0
2.9.2004 15:27

Dan 1

Re:
Ta mi řekne o pár rozbořených domech, několika neúmyslně zabitých civilů, kteří při útocích NATO přišli o život, o čínské ambasádě a co dál? Nechme toho.
0/0
2.9.2004 15:34

ScipioAfricanus

No Srbky z Bosy, Vojvodiny nebo Kosova
by ti napovidaly spoustu jinych zajimavych veci. Pochybj, ze by se ti to libilo. Mylim se kdyz prepokladam, ze podle tebe i za jejich znicene zivoty muze Milosevic? 
0/0
2.9.2004 15:40

Dan 1

Re:
Samozřejmě, že ano. Než se dostal na trůn, byl klid a asi nikoho na světě by nenapadlo, že se v Evropě vůbec může sthnout konflikt takovýchto rozměrů.
0/0
2.9.2004 15:46

ScipioAfricanus

No musim rict
ze jsou prijemnejsi zpusoby jak stravit odpolede, nez diskutovat s clovekem, ktereho skrabalci neznajici fakta, nechapajici souvislosti a nerozlisujici pricinu a nasledek vyrvalym opisovanim blbosti jeden od druheho dostali na vlastni uroven. Takze adieu, zavrete oci, ja odchazim.....
0/0
2.9.2004 15:55

Dan 1

Re:
My už se nezdravíme "čest práci", soudruhu? No nic, no...
0/0
2.9.2004 15:57

ScipioAfricanus

Takhle se muzes zdravit
akorat s picuskama tveho zvlastniho razeni
0/0
3.9.2004 9:31

adarek

držme hubu a krok!
Všimli ste si že chýbajú fakty z jeho obhajoby, že by cenzúra v EU: )))) Tak držme hubu a krok!
0/0
2.9.2004 10:52

jarda1

Miloševič má pravdu
Miloševič má pravdu. Hájil svoji zemi. Albánci se chovali jako u nás henleinovci a bohužel i tady se našel takový Chamberlain v podání Madeleine Albrightové, která nechala bombardovat Jugoslávii. Měla nechat Miloševiče a ta albánská pakáž v Kosovu by dostala, co si zasloužila. Takhle si s nimi stěží poradí i CIA - pašují drogy i do USA. Obžalovanou by měla být Madeleine Albrightová a její přisluhovači, jako např. Václav Havel. Provaz by pro ně byl snad ještě málo.
0/0
1.9.2004 12:44

Flat Vamp Original

Re:
...provaz si uvaž ty, magore howadnej. Bylo by to to nejlepší, co bys moh pro sebe i pro druhý udělat.
0/0
1.9.2004 13:46

-h-

Re:
Ty jsi ale jarda cislo 1!
0/0
1.9.2004 17:10

VENDULA

Re:
achjo, bombardovani cilu v srbsku a kosovu bylo az potom, co bylo se statusem "uprchlik" 600-800tisic kosovskych albancu - lidi v taborech za hranicemi nebo na pochodu po vyhnani z domu. V zemi s 1.4milionu (jestli si dobre pamatuju) je to celkem velke cislo znamenajici i pro mene chapave, ze to bylo aktivni masove vyhaneni, nikoliv pokojna emigrace. V kosovu bylo do roku 90 (tusim, mozna 91) autonomie zrusena Milosevicem. Kosovskych albancu bylo v Kosovu podle nekterych cisel 98% podle jinych 92%. Po zruseni autonomie byli postupne vyhazovani Kosov.Albanci z vedoucich mist a statnich uradu - ze Srbska se do mest "dostehovavali" urednici. O mista prisli napriklad v nemocnicich doktori jako primari, posleze i jako doktori, na vysokych skolach byly postupne vyhazovani profesori. Byla jsem tam 14 dni po naletech, byla jsem se podivat v nemocnici a bavila se s personalem a doktory, potkala jsem univerzitniho profesora matematiky, ktery skoncil jako pestitel paprik a rajcat - no a pred nalety ho srbove jeste vyhnali z domu, dum vyrabovali, zapalili, psa zabili a hodili do studny. To co provadeli srbove byla genocida odpovidajici popisu toho slova. Srbove musi ve svych hlavach prozit to, cemu se u nemcu zazil termin "denacifikace", jinak to bude porad spatny, stejne jako Vas demagogicky nekonkretni komentar.
0/0
2.9.2004 10:25

meriss

Re:
Hlavní masa lidí začala prchat až po začátku bombardování, jak potvrdil i býv. zpravodaj OSN pro býv. YU Jiří Dienstbier. Historek od Albánců jsme už slyšeli hodně např. Údajná spalování stovek těl Albánců v dolech Trepča - pak to vyvrátilo vyšetřování byl to naprostý propagandistický a zlovolný blábol. "Masakr v Račaku - další podvod. Mimochodem dost podivné, že museli vymýšlet tento podvod, když Srbové údajně tak masakrovali..stačilo přece vzít jiný "masakr". Vůbec nezmiňuješ UCK, která sama uvádí vraždy řady Albánců...
0/0
2.9.2004 10:51

Dan 1

Re:
občas přemýšlím, jestli jsi skutečně RSDr. Nebojsa Merrisović, či Rajko Doleček nebo Milouš Jakeš...
0/0
2.9.2004 10:54

meriss

Re:
nebudu tě napínat, jsem Milouš Jakeš-)))
0/0
2.9.2004 10:57

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.