Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šéf záchranky: Žádná šikana, jen nespokojenost

Stali jsme se oběťmi šikany ze strany vedení, tvrdí několik zaměstnanců pražské záchranné služby. Její ředitel Zdeněk Schwarz však podobné výroky rezolutně odmítá a tvrdí, že je to jen zákulisní hra těch, kteří nejsou spokojeni s jeho stylem vedení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zachranar001

pan ředitel a spol. s ručením neomezeným
Ředitel Schwarz, jeho náměstek Valášek, šéf operačního Franěk a šéf dopravy Petrus, to jsou kandidáti na "nejlepší pracovní tým roku". Buzerace, strach, šikana, odebírání odměn nepohodlným s vlastním názorem a přidávání tam, kde se práská. A nepohodlný novináři se budou opět "diskreditovat"?. Nejdřív Jeroným Janíček, teď tu je Andrea Máslová. Oba objevili to, co veřejnost neví (a vědět MÁ!!!) a proto jsou ti špatní? Co na ní Schwarz a spol? asi vytáhne? S čím se tým nedotknutelných vytasí? A soudružka z je všechny kryje. Nejpikantnější na tom je, že s nimi v partě nedokitnutelných jede i pěkná řada pisálků z iDnes a MFDnes, který tisknou jejich lži a nepouštějí pravdu ven. Schwarz má celorepublikovou inzerci zadarmo...ještě, že s ním Čt vyběhla a nenechala si to líbit! Díky, slečno Máslová a vy všichni, kteří jste se jako opravdoví novináři snažili odhalit tu špínu!!! i když Schwarz a spol. zůstane nepotrestán, hodně pro nás pondělní reportáž na Čt znamenala...   
0/0
1.9.2004 14:26

huhu007

Téměř 20% fluktuace zaměstnanců - lékařů
a tato fluktuace bude jistě dlouhodobá. Pokud je tato fluktuace ještě vyšší u méně odborných profesí, pak potěšpánbu.To vypovídá zcela jasně o 2 věcech:
1. "omlazování" kolektivu zaměstnanců - lékařů, které vede nutně ke snižování kvality péče. Starší a zkušení lékaři se totiž na trhu práce praktcky nevyskytují.
2. pan ředitel musí být pěkně vypasený prasečkář. A redaktůrci ídnesu mu v tom prasečkaření ještě sekundují.
Ale to už je v naší zemi vcelku běžný zjev: místo aby takového člověka velkým tryskem vykopli a ještě ho zavřeli a obecné ohrožení (plundrování lidských zdrojů nemůže mít jiný výsledek než faktické permanentní ohrožení života občanů), my si své prasečkáře rozmazlujeme a glorifikujeme. Až to jednou odnese moje dítě vím za kým (nebo spíše na koho) mám jít.
Fuj.
0/0
1.9.2004 13:39

kruko

Má toho moc
Ten ředitel fakt řediteluje v pátek do půl třetí a pak si udělá tři noční dvanáctky o víkendu a v pondělí ráno jde zase ředitelovat? To musí být dost utahaný. ..
0/0
31.8.2004 11:21

Rostratus

Re:
Co to je za ředitele kterej se  přiživuje prací svých podřízených?Buďto je to tálně neschopný si zorganizovat své zaměstnance a nebo nenažraný.A nebo obojí.Asi by to měl někdo pořádně proklepnout vč.té baby z magistrátu
0/0
31.8.2004 11:43

Templ

Re: Nezáviďte...
jedná se o mimořádně schopného člověka, který dokáže denně pracovat nepřetržitě po dobu 48 hodin. Nebo že by mu šly špatně hodinky? Lidé dělají co je jim dovoleno. Při pohledu na jeho kontrolní orgány jsem dospěl k názoru, že mu dovolí vše. Takže?
0/0
31.8.2004 18:40

Operson

Citace
...odchází hlavně řidiči, tzn. nekvalifikovaní zaměstnanci.... No tedy být řidič záchranky, tak mě serre už jenom touhle větou.
0/0
31.8.2004 10:48

Cert_Bertik

Re:
No brát řidiče pražské záchranky za nekvalifikovaného zaměstnance je síla. Jezdit pod houkačkou po Praze vyžaduje skutečné mistrovství. K tomu musí být přinejmenším záchranář,mnozí z nich mají kvalifikaci sestry či dipolomovaného zachranáře.  A jejich práce při ošetření a resuscitaci pacineta rozhodně není laická. Jak jsem se včera po pořadu domníval,že se jedná o pomluvu,touto větou mne přesvědčuje o opaku. A odchod za 1 rok 7 lékařů ze čytřiceti. To je dvacet procent. Takže jinak řečeno,u lékařů 20 % a u řidičů a záchranářů podstatně vyšší. Takže fluktuace jako hrom. A to je pro mnohé z nich práce posláním a drží je to u podniki,protože by u nějaké soukromé firmy dělali čisté převozy. Že mu chybí jednání pořádného vedoucího, prokázal už touto větou. Pokud vím,záchranka je týmová práce a lékař,který označí ostatní spolupracovníky na voze za nekvalifikované,neprokazuje nic moc.
0/0
31.8.2004 14:51

Templ

Re: ..divné....
souhlasím, ale .... nad ním je jenom Bůh? Zároveň s jeho odvoláním by měli být odvoláni i jeho nadřízení....
0/0
31.8.2004 18:46

Cert_Bertik

Re:
Jeho povídání o nekvalifikovaných řidičích mne přesvědčuje,že Bůh je jeho mladší brácha. Ve zdravotnictví jsem se motal chvilku,ale vím,že urgentní medicína,ať záchranka nebo resuscitace nerozlišuje. A pokud pan ředitel bere řidiče za nekvalifikované pracovníky,omlouvám se všem,se kterými jsem se za něho dnes hádal. Ten člověk by už neměl zasednout na RLP v žádné funkci. Štve mi,že jsem se ho ve foru ČST zastával. Jinak,abych nebl anonymní,pokud mne bude chtít žalovat, prosím-můj mail tom.kraus@centrum.cz
0/0
31.8.2004 20:36

Templ

Re: Ale no tak....
Čert by neměl hovořit o Bohu....klid.....
0/0
1.9.2004 8:18

Stonemason

Re: re
Jezdit se sanitkou bezpečně je opravdu mistrovství a umění, ale s kvalifikací to nemá bohužel nic společného.Chcete snad stavět na roveň čtyř až pětileté studium sester a lékařů a jejich povinné celoživotní vzdělávání v oboru s dvouměsíčním kurzem řidičů.To snad nééé.
0/0
31.8.2004 21:47

zlý fořt Emil

Re:
V téhle práci nerozhoduje délka vzdělání, ale skutečně jenom praxe ... Na záchrance nastávají různé situace - méně zkušený doktor není schopen zaintubovat polytrauma a udělá to za něj "jenom" řidič se sesterskou nástavbou a s třicetiletou praxí u záchranky ... i když dle předpisů a zákona to udělat nesmí ... ale vysvětluj to potom pozůstalým ... Samozřejmě existují mezi řidiči výjimky - je tam spousta závozníků a vyslovených magorů, ale právě to by měl ředitel rozlišovat a neplkat v obecných a nic neříkajích termínech. Ale Schwarz byl vždycky tak trochu frajírek ...
0/0
31.8.2004 22:02

Cert_Bertik

Re:
Trochu vám uniká,že řidič,jezdící na záchrance (nikoliv na převozech) má další kvalifikaci,je přinejmenším záchranář ,často sestra (absolvent SZŠ) či diplomonovaný záchranář- Může mít i vysokoškolský titul (Bc). A bez této kvalifikace může jezdit maximálně na převozech. Takže,pokud ředitel ZZSHMP uvede řidiče jako nekvalifikované zamětnance,oznamuje, že nezná kvalifikaci svých lidí. A ve zdravotnictví jsou dvě pracoviště,kde vede týmová práce,nad titulem. Jedná se o resuscitaci a záchranku. Takže pokud ředitel,který  slouží i jako lékař záchranky toto nezná...................
0/0
31.8.2004 22:19

Stonemason

Re:
Správně uvádíte ....bez této kvalifikace může jezdit maximálně na převozech. Řidič jezdící na záchrance jak uvádíte (RZP) je opravdu jen řidič, byť ho budeme označovat za záchranáře. Teprve ten druhý člen posádky je ten SZŠ,DZZ nebo Bc se vzděláním a kvalifikací.Ten také rozhoduje a má zodpovědnost za pacienta i za svého řidiče.Zdravotnictví ve všech svých částech je týmová práce,ne jen ty dvě co uvádíte! Co třeba sály,centrální příjmy,... atd ?Pletete si týmovou práci s anarchii. Vždy rozhoduje ten nejvzdělanější, kdo dokáže vyhodnocit celou situaci z komplexního pohledu a to při resuscitaci řidič s 300 hodinovým kurzem byť mnohaletou praxí určitě není.
0/0
1.9.2004 7:30

Cert_Bertik

Re:
Musím oponovat,jistě ten nejvzdělanější,tedy lékař nebo paramedik je vedoucí týmu,ale řidič je jeho součastí,nejen při převozu,ale i při ošetření pacienta. A prohlásit ho za nekvalifikovaného,je rozhodně neslušné a také to není pravda. Ve zdravotnictví znám bez kvalifikace jen uklízečky a nadvorní četu. Jinak mohu dělit na vyšší a nižší kvalifikaci. Ale bez kvalifikace......
0/0
1.9.2004 9:28

statid

RE
Také si myslím, že včerejší Fakta na ČT byla docela objektivní. Jinak co se týká nošení firemních věcí domů, byl to i případ právníků? Že by dostali výpověď kvůli tomu? Jinak pokud vím, pokud máte uzavřenou pracovní smlouvu na hl. prac.poměr, nesmíte dále pracovat na dohodu, vedlejšák atd. Sociálka, úřad práce atd. by měli naběhnout a dát na stůl panu řediteli pěknou pokutu plus žádat nápravu.
0/0
31.8.2004 10:24

GhorX

Re:
VPP pouze nesmí kolidovat se zájmy zaměstnavatele, jinak do toho nemá co mluvit.
0/0
31.8.2004 10:28

xpc

Re:
Pokud ti je statide vice nez 35, pak to chapu ale jinak, kde zijes? Socialismus uz skoncil...
to je kvuli :" Jinak pokud vím, pokud máte uzavřenou pracovní smlouvu na hl. prac.poměr, nesmíte dále pracovat na dohodu..."
0/0
31.8.2004 10:30

GhorX

Re:
Myslíte si, že lidé nad 35 jsou všichni komunisti ? Blbci ? Flákači ?
0/0
31.8.2004 10:42

xpc

Re:
Všechno dohromady jistě ne. A nejspíš ani zvlášť, nicméně to, co psal statid,  mohl napsat jen ten, který to znal z dob právě oněch minimálně pětatřicátníků, možná nějakej mladej historik ;) Ale jinak flákačů, blbců je dnes hoooodně i těch mladších. No a komunista bývá zpravidla označení pro ně..., mno.
0/0
31.8.2004 15:07

Cert_Bertik

Re:
Ne,to už neplatí. Za starého ZP musel být souhlas zaměstnavatele,dnes musí požádat o souhlas,jen pokud může dojít o středt zájmů. A vzhledem k tomu, že HPP a VPČ je ve stejné organizaci,není to třeba.
0/0
31.8.2004 14:55

Loner

Nejhustsi lharka
byla ona pani z magistratu.
 
Co se tyce reditele, za tim se brzo zavre voda. Ale je to jen jedna mala ryba v zaprasenym ceskym rybnice, takovych hajzlu a parazitu je tu bohuzel prilis mnoho.
0/0
31.8.2004 10:06

blue lemon

FAKTA
Ja si myslim, ze vcerejsi porad FAKTA nam vse objasnil.
0/0
31.8.2004 9:37

gazette

nadúvazky
Vedlejšáky má hlavně sám pan šéf. A to zatraceně dobře a velmi podivně placené. Ta soudružka z magistrátu byla jasná - malá domů. A takových státních zaměstnanců je většina. Takže živnostníci - více pracujme, ať si z našich daní můžou zase o něco přilepšit!
0/0
31.8.2004 9:30

Memerik

Re: trubko
...já jsem státní zaměstnanec,nedělám nic takového jak ta "soudružka" a platu mám letos míň jak loni.Na druhou stranu znám spoustu "živnostníků" pěkných vyčuránků,kteří se státním zam.jenom vysmívají.Neházej všechny do jednoho pytle
0/0
31.8.2004 10:45

Alesek2004

Re: Nezáviďte OSVČ,
nikdo Vás nenutí abyste seděl na prdeli za jistý plat z našich daní, 1000 Kč na živnosťák snad ještě máte a ukažte nám jak se podniká!
0/0
31.8.2004 12:44

Memerik

Re: Osobo samostatně výdělečně činná..
nezádím neboj,jenom se mi nelíbí vyčuránci vydělávající na úkor druhých.A bohužel nežiju v Praze abych mohl na živňostňák "vydělávat".A prosím tě nic neříkej o stěhování atd....
0/0
31.8.2004 13:16

xaeris

radní obluda
Objektivita, subjektivita, toť otázka. Ale síla včerejšího pořadu bylo vystoupění té radní z magistrátu.Fráze, nekonkrétní výmluvy, nadutost na druhou.Jestli na magistrátě jsou samé takovéhle týpky, tak to je snad horší naž za bolševika.I když, nesedí tam pořád ti samí????????????? 
0/0
31.8.2004 9:08

kestrik

pokud byla vcerejsi Fakta FAKTY, je pan reditel hajzlik a peknej vychcanek...
Pokud ne, mela by byt CT CELKEM USPESNE !!! zalovana. To je vyzva, co ? Pane rediteli,doktore,koronere.....
0/0
31.8.2004 8:36

russsalkableda

...
toaletni papir ... zkratka mala domu...
0/0
31.8.2004 8:31

Najdete na iDNES.cz