Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hlavní trať zablokovaly betonové nosníky

Frekventovanou trať mezi Plzní a Prahou ochromila železniční nehoda. Ráno tu vykolejil nákladní vlak. Spadly z něj rozměrné betonové díly pro stavbu mostu a zatarasily i druhou z kolejí. Místo vlaků jezdí v úseku Hořovice - Zdice autobusy. Omezení potrvá minimálně do večera.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Korčagin

Co na to Standa?
Standa Strojvůdce by se měl vrátit na železnici a změnit ji v moderní evropskou dopravní firmu. Tím by této zemi prospěl daleko nejvíc.
0/0
31.8.2004 8:20

vlado99

Re:
Je zajímavé, že se všude tvrdí, že Standa je strojvůdce nebo koloťuk, ač to není pravda. Standa je absloventem dopravní průmyslovky obor elektrotechniky a měl dělat strojvedoucího. Protože ale neuspěl u psychotestů, byl zařazen po celou dobu zaměstnání u ČD jako provozní elektrikář v depu.  
0/0
31.8.2004 8:59

app

Re:
Von totiž jak má ty vostrý lokty, chtěl bejt všude první a pořád s tou lokomotývou předjížděl :-))
0/0
31.8.2004 9:36

DedecekHribecek

Re:
      To je opravdu zajímavé. Jestliže pan Gross nuspěl u psycho testů na pozici strojvedoucího tak by mne zajímalo jak by dopadl u testu na vládovedoucího. Vést zemi jestliže nejsem schopen psychicky vést lokomitivu to je k zamyšlení.
0/0
31.8.2004 9:42

FANDA KNEDLÍK

Re:
Bohužel se obávám, že na "vládovedoucího" se psychotesty nedělají, to přece nemůžou soudruzi potřebovat. Tušíte asi, jak by to dopadlo.... Myslím to uprímně.
0/0
31.8.2004 10:08

hbf

Re:
Přijde mi, že nároky kladené na strojvedoucího a nároky kladené na předsedu vlády jsou velmi odlišné. Ani u prvotřídního strojvedoucího by nebylo jisté, že povede dobře vládu, stejně tak u prvotřídního premiéra by nebylo zajištěno, že by prošel testy na strojvedoucího ....
Mimochodem, Vaše formulace "psychicky vést lokomotivu" mě docela pobavila :-)
A ještě jedna věc - pana S. Grosse jsme si sami zvolili a nad tím, zda projde testy na ministerstvovedoucího a vládovedoucího jsme se měli zamyslet v létě 2002.
0/0
31.8.2004 10:09

Marluc

Re:
, Vaše srovnánání malinko pokulhává, přestože u různých profesí jsou psychotesty odlišné, jde v nich snad o jedno. Je-li dotyčný uchazeč schopen nacházet logická řešení a zvládat neStandardní situace. Je jedno jestli se jedná o premiera, strojvůdce, pilota či policistu
0/0
31.8.2004 18:22

hbf

Re:
Nemyslím si to. Strojvedoucí, pilot i policista musí být schopni se rozhodovat velmi rychle a kvalitně za mnohdy extrémně stresujících podmínek. Premiér má na svá rozhodnutí hromadu času, hromadu poradců a na rozdíl o prve jmenovaných svým rozhodnutím bezprostředně neohrožuje životy a zdraví lidí. Chybné rozhodnutí pilota znamená bezprostřední ohrožení životů lidí na palubě a možná i na zemi, chybné rozhodnutí premiéra znamená v nejhorším ostudu v novinách a tlak na odstoupení.
0/0
1.9.2004 8:57

Blešice

Re:
Takže rozhodování strojvedoucího, pilota či policisty musí být zodpovědnější a vyžaduje podle Vás schopnější jedince než rozhodování vysokého politického stáního představitele
Premiér má podle Vás hromady času a poradce.
No, děkuji, a kdo to podle Vás platí - nejsme to tak náhodou zase jen my všichni v daních. Trochu svižnosti bych v takovém případě přivítala a zodpovědnost by tu měla být až v první řadě.
0/0
1.9.2004 18:22

Cert_Bertik

Re:
Nemáte zcela pravdu. Mo maturitě na SPŠD šel na vojnu a po vojně byl zařazen jako kandidát strojvedoucího. Než došlo k zákonitým (závěrečným) zkouškám,vrhnul se do politiky.
0/0
31.8.2004 18:26

Najdete na iDNES.cz