Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Váš případ prošetřím, slibuje ministr

Že jsou soudy pomalé, už ministr spravedlnosti Pavel Němec věděl. Jednapadesátiletý Václav Kříž však v telefonu ministra zaskočil informací, že svého třináctiletého syna vůbec nezná, i když se mají vídat pravidelně. Byl to těžký úkol.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zbynek._s

Jsou li soudy pomalé, jsou i nespravedlivé
Proces hledání práva má s ohledem na jeho užívatele také druhou stránku, kterou pan ministr zžřejmě nevidí:jsou li soudy pomalé, jsou i nespravedlivé. Právě u dětí, kteří dospívají skokově, jde o největší justiční zvěrstvo.Namítnete: Soudci a zákony nerozlišují mezi dítětem a sousedovým plotem. Ano s s tím souhlasím, jen se ptám, proč za likvidaci přirozeného rodičovství ještě pobírají měsíčně okolo 70 tisíc korun? Jak k tomu ty ubohé děti (a nejen ony) ještě přijdou, aby soudcům, za to, že je připraví o rodiče, ještě v dospělosti dopláceli na důchod? Ministr by si měl udělat pořádek , avšak jestli to nechce ani vidět, měl by jít od válůu raděj hned.
0/0
30.8.2004 18:56

SMUTNÝ

Re: drahý Zbyňku !!!
tvoje názory nejsou slučitelné se životem. Na tvém místě je jediné řešení: hoď si mašli ! Promiň, vždy jsem upřímný.Sbohem....
0/0
30.8.2004 21:21

bitch1

Oznamkujte Nemce na www.AmIBitch.com
Oznamkujte ministra Nemce na www.AmIBitch.com" target="_blank" rel="nofollow">www.AmIBitch.com
www.amibitch.com" rel="nofolow" target="_blank">www.amibitch.com" target="_blank" rel="nofollow"> www.amibitch.com" rel="nofolow" target="_blank">www.amibitch.com
0/0
30.8.2004 1:05

zbynek._s

Re: Známky nevypovídají, Němec neví, která bije
Známky vypovádají pouze o oblibě, nikoliv o vlivnosti osoby (tedy kolika lidmi je vybraná osoba volena) Mně je Nemec lhostejný, jeho odpovědi v diskusi s Václavem Křížem nepřinesly zhola nic nového, zdá se , že jako ministr je nakloňen krýt systémové darebáctví v resortu. Srovnání ztráty dítěte - syna- s s jakýmisi soudními průtahy v komerční  společnosti, jaké Němec užil, je nanejvýš urážející a trapé. Z toho vyvozuji, že nevbí která bije.Proto nebudu známkovat, natož abych mu dával hlas.
0/0
30.8.2004 14:48

reno17

___
Bylo už pozdě vešer, když K. dorazil na místo. Vesnice ležela pod hlubokým sněhem. Zámecké návrší nebylo vidět, obklopovala je mlha a tma, ani nepatrný záblesk světla nepřipomínal velký zámek. Dlouho stál K. na dřevěném mostě vedoucím od silnice ke vsi a díval se nahoru do zdánlivé prázdnoty..
Takhle nějak začíná příběh zeměměřiče K. .. slavné Kafkovo dílo tedy dnes plynule přechází do kažododenní reality vedoucího závodní jídelny K., v novodobém příběhu o nekonečném hledání a bloudění chodbami Zámku..
Dnes se tedy K. podařilo dostihnout samotného hraběte.. jeho dojem z tohoto setkání - po mnoha letech již skutečně nečekaného - je rozpačitý.. jakoby se zdráhal uvěřit, nenachází vhodná slova, všechna ta léta marného usilování by měla teď skončit.. snad proto tedy ten pocit míjení, slova a řeč jakoby pronášená do prázdna..
Ráno druhého dne tento dojem potvrzuje, K. v hostinci v podhradí vyhlíží z okna a na skále se tyčí tentýž Zámek, jakoby jen ještě přibyly nové hradby, nová cimbuří a věže, nová vlajka se zlatým kruhem na modrém poli..
 
0/0
28.8.2004 22:58

zbynek._s

Re: Ještě máme podzámčí!
Ano, dá se to tak číst a vládat vlastně "synonyma " jako ÚV KSČ nebo vláda místo slova zámek.  Jenže, fatallismus není to pravé ořechové, nemá li tento stát na své vlády vyhynout, přesněji řečeno vychcípat. Protože bez dětí - to snad ani není život!  Sebevražednost je tu obrovská: Ročně si dobrovolně vezme život  tak 1800 občanů ČR. Naprostá většina sebevražd je tzv. bilančních. Je to "radost" tu žít.  Ale ještě tu máme podzámčí!
Jediné co by chtěli, aby jsme si nechali všechno od soudců líbit. Řečeno po Vančurovsky, vláda se ke svým občanům chová jako k ovcím, na kterých dorůstá vlna ke střiři. Je na nich, kam to nechají dojít...
0/0
29.8.2004 20:05

SMUTNÝ

Je dobrej !!!
vůbec pana ministra nešetřil. Někteří soudci - soudkyně jsou skutečně morální póvl, to chce jedině systémovou změnu. Jinak na ně ostatní občané nemají /10 000 000 minus 3 000/ !!! P.S. Chtěl bych vidět zdejší přispěvatele, jak by ten rozhovor s ministrem zvládli oni !
0/0
27.8.2004 21:58

zbynek._s

Re: Jistě.Oni vládnou dál.
Ano, jedině systémová změna může vnést čistý vzduch do takového  Augiášova chléva, ale sama ho ještě nevykydá. To je vážení otci na vás. Tak se vzpamatujte a zvedněte hlavy z toho hnoje, aspoň tak, jak učinil pan Václav Kříž, otec, jeden z tisíců postižený ch státním terorismem. Vzopmeňte si na to, že odebírání dětí, rozlučování rodin atd. začalo za nacistů, kteří tak činili židům už v tzv. "šlojskách", což byl předstupeň skutečných koncentračních táborů,  u nás zejména Terezína. Pak , po uchopení moci komunisty  v pokračovalo bezdůvodnou kriminalizací politických odpůrců a všech kdo nešli s KSČ, včetně jejich rodin. Násilné vystěhovávání z rodinného majetku a jeho zabírání odhalilo kdo jsou noví páni. Nikoliv nadarmo vzniknul celý dětský hřbitov v 'Dáblicích.  Udusili M.Horákovou a s ní celé národní ženské hnutí. Proti otcům začali štvát děti: Českým Pavkou Morozovem byl u nás Martin Frejka, jenž žádal pro svého otce smrt.  Dostal ji...Tito komunisté a jejich noshledi vládnou dál. Levná pracovní síla ženy, vyrvané od vlastní rodiny a dětí, narušená mezigenerační solidarita, to je co potřebujím, aby na nách mohli  na soudech a úřadech parazitovat. Braňte se jim, nedejte se, je to nejbližší vlastenecký úkol. Nevěřte novodobým socialistům jsou to jen převlečení komunisté.
0/0
29.8.2004 19:56

nejmenovany_duveryhodny_zdroj

Kdyby se chtělo, tak by to šlo !
Ono by řešení ani nebylo tak složité, kdyby se opravdu chtělo, ale tiché souručenství bratrstva a kooperace mezi jednotlivými druhy bratrstev nikdy nenaruší tiché fungující tkanivo, které všem kteří k těmto "elitám" patří  vyhovuje.
0/0
27.8.2004 12:19

zbynek._s

Re: Jistě, bližší košile...
Samozřejmě, že se nechce! Soudkyně, dle udání býv. předsedy soudcovské unie  je jich 80 procent, mají velmi nenáročnou obživu z pustého rozvracení rodin, Jejich svébytnost,  náš stát po komunisticku, stále ještě neuznává. Plyne to mj. i z rodinné legislativy. Už ta je mizerná, jsa tvořena "uznávanými odborníky"   s filosofií justičních vrahů. Proto se soudkyně a soudci bojí tisku a veřejnosti! Nečekejte žádnou spravedlnost z takových  soudně - vědátorských rukou, byli byste naivní.
Další věcí je, že soudci nemají zájem aby to šlo jak má. Přirozené právo, které iotce uznává, by je nikdy nemohlo tak dobře vyživit!  Budou žvanit o odlišnosti systémů a búhví co. ..Je krásné vytvářet si reservoár takových "opatrovnických záležitostí" za 70 tisíc měsíčně. Inu, bližší košile, než kanbát.
 
0/0
29.8.2004 19:42

Depek

No třeba pan Kříž uspěje,
, přál bych mu to. Já si ale myslím, že neuspěje. Soudům bude jejich soudění ještě pár let trvat, a pak matku odsoudí k pokutě, matka se odvolá, zase pár let pryč atd. Nakonec se pan Kříž v nějakém konečném rozsudku dozví, že jeho syn je už dostatečně vyspělý a má dost rozumu, aby sám zvážil, chce-li se s otcem stýkat nebo ne. Výsledek je jasný předem. Co s tak ukázkově zpackanou kauzou chce ministr spravedlnosti dělat, to nevím.
0/0
27.8.2004 12:19

SMUTNÝ

Re: jedině takoví lidé !!!
jako on mohou donutit tento stát, aby spravedlnost fungovala pro všechny, opakuji pro všechny občany ČR, nejen pro otce bez dětí. Přejte si, aby ty pokuty ze Štrasburku byly co největší!
0/0
27.8.2004 21:52

zbynek._s

Re: Ano, ale pokuty nejsou jedinným řešením
Občané musí usilovat o to, aby politikové  hýbali kostrou a nebrali své funkce jako prebendy, z nichž nemusí lidem skládat účty. Je třeba zakládat rodičovská sdružení proti státnímu terorismu, justiční zvůli , ataké účiněji bránit  sadismu jednotlivých soudců. Je třeba předem odmítat pseudoznalecké posudky, o kterých je známé, že jsou psány soudcům , resp. soudkyním pod pera.Žádný opřirozený otec , který se o své děti staral, vůbec nemusí být  vyšetřován a jeho povinností je tuhle soudní deviaci odmítnout! Psychiatricky je naopak třeba vyšetřit všechny "opatrovnické" soudce, což otcovské organizace již před několika léty požadovaly. Podstata procesů s dětmi je veskrze politická a jejím účelem je vyživit co nejvíce soudních parazitů na společnosti. Máme na jednotku obyv. 3 x více soudců, než ve Francii a  Belgii. Jsou zbyteční!
0/0
29.8.2004 19:20

zbynek._s

Re: Slabá náplast nebo omyl?
Naopak, zdaleka nejde o jednotlivý případ, i když se tak pan ministr tváří. Jeho odbor statistiky a odhledu podává jasné čísla o tom, jak vypadá právní situace v České reopublice.Kromě toho stačí číst noviny, aby bylo o práci a korupci nadbytečných talárníků jasno. Všichni víme, že jde o systémovou záležitost, která vznikla politicky záměrně. Vyvolává vysokou rozvodovost . Jsme ve střední Evropě na 1. místě a ve vých. Evropě jsou před námi jen Rusko, Ukrajina a satelity býv. SSSR)
Je proti etice a zdravému rozumu vůbec, jak systémy , které dřív stály na bodácích teď tyjí z našich rodiny a jejích nejmenších - ubohých českých dětí!
Pokud tohle pan ministr nepochopil  nebo hodlá krýt a maskovat  bohulibými výroky, pak jeho jmenování do funkce je patrně  největším omylem od doby, kdy římský císař Caligula jmenoval senátorem svého koně!
0/0
29.8.2004 19:29

SnoopyDog

mozna ...
... by rychlost a kvalitu soudu ovlivnila nova pasaz v zakone, neco ve stylu "v pripade ze se soudni jednani neprijatelne protahne (ci jak oni tomu rikaj) a na cesky stat bude kvuli tomu vznesena zaloba a stat tento spor prohraje, budou vsichni soudci, ucastnici se "zalovaneho procesu" povinni rovnym dilem zaplatit zalovateli statu urcenou pokutu ze svych kapes" ... videli byste tu rychlost reseni, jeste nez by byla podana zaloba tak by tu byl rozsudek :-) ... ale ted vazne, to nemuze nikdy projit, protoze prvni kdo by zazaloval cesky stat by byli soudci nebo protoze by to ustavni soud rovnou zrusil aby kamosum neublizil
0/0
27.8.2004 11:13

huhu007

To jistě ...
věřil bych ledasčemu, ale v ingerenci Němce ve prospěch nějakýho nýmanda ....
Soudce, který nedokáže vynutit svoje vlastní rozsudky měl jít dávno od válu. matka, která 13 let nerespektuje nařízení soudu by měla jít sedět za maření výkonu úředního rozhodnutí. Problém je, že ten "soudce" není ve skutečnosti "soudce" nýbrž soudkyně. A kráva krávu vždycky podrží, je přece jasné, že za všechno může chlap.
Já naštěstí nemám tyto problémy, ale kdybych je měl, vůbec nepochybuji o tom, že jediné moje právo bude platit advokáty a soudní výlohy. V tomto státě vám zjedná spravedlnost jenom mašinkvér (bohužel jenom jednou)...
0/0
27.8.2004 9:51

SMUTNÝ

Re: chlapče !!!
jediný nýmand jseš tady jenom ty !
0/0
27.8.2004 21:42

huhu007

Re:
všichni jsme chlapče nýmandi, aspoň pro ty nahoře...
0/0
28.8.2004 12:02

SMUTNÝ

Re: tvůj problém !!!
jestli se cítíš jako nýmand !!! Howgh !
0/0
28.8.2004 22:07

qoknu

Pan Kříž
je velice naivní pokud ministrovi věří. Včera už se nechal slyšet, že chce prachy pro soudce jinak nebudou moci pořádně pracovat/ to někdy dělali?/. Ten článek je o ničem. Jen prázdné tlachání.
0/0
27.8.2004 9:20

SMUTNÝ

Re: ty určitě nejsi naivní !!!
tak mu poraď ty chytráku. Kdyby byli všichni "naivní " jako on, možná by situace byla lepší!
0/0
27.8.2004 21:45

dzejar

Zase jen peníze
Ze závěru toho telefonátu je jasně vidět, že každému politikovi jde hlavně jen o prachy. Cokoli použiju pouze a jen pro to, abych pro svůj resort potažmo pro sebe vymohl více peněz.
Lidská zoufalost a bezvýchodnost je dobrým důvodem k hrabání pro ministra spravedlnosti, vražda je dobrým důvodem k hrabání pro ministra vnitra a třeba krachující zemědělci zase pomůžou hrabat penízky ministru zemědělství.
A pak už stačí jen nakupovat nové počítače, notebooky, vzácný nábytek, luxusní auta, nabrat další úředníky a problém je vyřešen.
Nebo jsem někde něco přehlédl
0/0
27.8.2004 9:02

los_ik

Re:
jo, kdo pomůže hrabat mně, copak se celý život budu muset živit prací ???
0/0
27.8.2004 9:08

Bastable

a co můj případ!!!
0/0
27.8.2004 8:14

zlý fořt Emil

Re:
Ty jsi případ zcela beznadějný ... ;-)
0/0
27.8.2004 8:15

vafla

je čas na změnu
Absolutní nezávislost soudů je nesmysl. I soudy musí nést zodpovědnost za své, mnohokrát nesmyslné rozsudky, nebo za protahování soudního řízení. Tady by prospěla změna zákona, a myslím, že by se v tomto případě dokázali domluvit i poslanci a senátoři.
0/0
27.8.2004 8:11

martyl

Re:
Pokud chtěj být soudci nezávislí, tak se všim všudy.....pokud Evropský soud rozhodne o pokutě pro Českou republiku, ať to soudce, který případ rozhodoval, zaplatí ze svojí kapsy. Za co mají platy, když nenesou absolutně žádnou zodpovědnost???A přece nebude stát někoho zaměstnávat a on si bude dělat co chce. Mám také šílenou zkušenost s našimi soudy...uplně jednoduchou záležitost a oni kolem toho napřed napíšou hromadu papírů až se v tom nikdo nevyzná. Pokud soudce neumí spočítat nájem a penále, měl by okamžitě vrátit diplom a nepustil bych ho dělat ani k pásu.
0/0
27.8.2004 17:31

zbynek._s

Re: Slabá náplast
Postih soudců, zejména finanční, je pouze slabá náplast na jejich  justiční zvůli. Souhlasím s ním jen jako s první fází reformy justice a zejména rodinného práva.To se stalo za totality nehájeným  rejdištěm deviantní komunistické ideologie, v podstatě shodné s nacistickou. Zákony jí obsahují a soudci se s ní identifikují. Až na pár mladých byli všichni do jednoho členy komunistické strany a kádrové reservy. Nezměnili se, a také proč by měli?Zatímco po II. světové války došlo v Německu a Italii k denacifikaci,  bývalý  " tábor socialismu" žádné změny neprovedl. Tyto reformy  musí být systémové a je nemyslitelné, že by komunisté-soudci  sami sebe negovali.Justice potřebuje jako celek systém, v němž jen jistá část soudců  bude jmenována, jiná část  volena, a také ve vztahu k  regionům musí být dosaženo vazeb na jejich potřeby. Pro český národ je  sebevražedné zpevnit stávající soudcovský klientelismus, příbuzenské vazby soudců a ideologickou, finanční i nefinanční  korupci
0/0
29.8.2004 19:10

ro16ck

Povidali,ze mu hrali ....
Moc tomu povidani ministra neverim. Rad bych, ale neverim. Nejak se mi nezda, ze by se soudci trasli. Mam podobnou zkusenost - necinna soudkyna, ktera se boji a navic je mozna i podjata ....  Taky se obratim na ministerstvo. Treba padne nejaka pokuta soudci, kdyz nepadaji pokuty "matkam"  
0/0
27.8.2004 6:25

zbynek._s

Re: Co je to věřit ministrovi?
Otázka zní, co znamená věřit ministrovi, který ještě nic nedokázal.Není nejmenší důvod. Ještě podstatnější tu vyvystal fakt, že on považuje - jak jinak než mylně - stávající stát za právní. Denní skutečnosti v tzv. "opatrovnických" causách nás takřka denně poučují o opaku. Jde o státní terorismus a justiční sadismus, v  němž děti nehrají vůbec žádnou roli.Jak před mnoha lety jeden otec poznamenal: "Laboratorní  krysa je u nás chráněna víc, než dítě!" Kromě toho z odpovědí pana ministra vysvítá, že on sám si nevěří.Reformy se bojí jak čert kříže, už to slovo mu nevoní. Při tom na nás v ČR parazituje množství zbytečných soudců, jejichž počet by bylo možné omezit zákonem.Tedy, co je to věřit takovému  ministrovi?
0/0
29.8.2004 18:55

jojoj897

ministr bere telefony?
         dneska neni 1. dubna
0/0
27.8.2004 6:05

zbynek._s

Re: Nikoli, jde o záslužnou akci
Ministr  (sjednaně) telefon vzal. Jde o záslužnou akci MFD. Ze strany ministra byla pojata "dobročině" , nikoli však účelně. Systémové změny našeho v podstatě totalitárního práva jsou nezbytné. Proč? Je založeno na komunistické filosofii s naprostou převahou všemocného státu, který na občanech parazituje.Pokud k  systémovým změnám, směrem k příklonu k přirozenému právu nedojde, bude zle.Bude zle...Ministr Němec  kašíruje právní stát, ale i člověk bez právního vzdělání chápe, že jde o terorismus proti otcům a jejim dětem.
0/0
29.8.2004 18:46

_Ufon_

No jo porad!
My vime, politici vsechno vyresej, zase clanek v hovne!
0/0
27.8.2004 3:07

zbynek._s

Re: Pohrdání občany je část skutečnosti
Ano, svým způsobem máte pravdu.Dosavadní zkušenosti jsou v této věci takové, že ministerstvo spravedlnosti, zejména pak soudci občany pohrdají.Jde o část naší skutečnosti, trudné skutečnosti.
0/0
29.8.2004 18:38

JRB

OBCANSTVI-OBCANSTVI-OBCANSTVI
OBCANSTVI-OBCANSTVI-OBCANSTVI-OBCANSTVI-OBCANSTVI-OBCANSTVI-OBCANSTVI-OBCANSTVI_OBCANSTVI
Dotaz ministra: "A vy je nemate?"
Odpoved: "PANE MINISTRE, CTYRICET, TRICET,
DVACET, DESET, NEKY I PET LET CI KRATSI
DOBY JSME SVE RODNE CESKE NEVIDELI,
BA ANI O NE CIPECKEM nEZAVADILI....
 
NEMOHL BYSTE SE U TY NOVY VLADY
TAKY PRIMLUVIT?
 
Rodili Cesi v zahranici, zlocinne dodnes BEZ OBCANSTVI CESKEHO! Tisickrat doufali, kdyz minisri se zmeni, ze nastava uz v Cesku kuropeni.... Lide se meni, od patku na patek.. A ROVNOST? ....DALE ....CEKA>>>>>>>>>> U  VRATEK.......
0/0
27.8.2004 2:46

Nozdrolomo

Re:
ty už to nehul !
0/0
27.8.2004 9:31

Najdete na iDNES.cz