Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tak, šéfe, kolik vlastně bereš?

Devět milionů korun. Zhruba tolik bere šéf firmy Zentiva ročně. Je prvním českým šéfem, který musel zveřejnit svůj plat. Od téhle chvíle to budou podle nového předpisu muset učinit všichni manažeři stojící v čele firem s akciemi na burze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Robo

Těším se...
Hlavně český človíček závistivec a nepřejec bude spokojený...
0/0
29.8.2004 3:37

siven

no teda
Se Svazem Spojených států Amerických na věčné časy a nikdy jinak
0/0
29.8.2004 0:30

siven

Re:
 a socky zase na hrad. ve vládě už jsou.... To mne připomíná jednu pěknou židovskou anekdotu. Stojí tak jednou Kohn s Roubíčkem uvažujíce o emigraci a roztáčejí globus a ne a ne se trefit kam by to mělo smysl odejít.... Po chvíli Kohn: "...Roubíček, nemaj tam ještě nějakej jinej glóbus?"
Tohle "opatření".... No za chvíli zrušíme presumpci neviny a  ... Bude Concerto Grosso
0/0
29.8.2004 0:41

saldo

V Česku
Jestli se v Česku obecně akceptuje výše platu Poborského a ostatních fotbalových či jiných sportovních prominentů, to nevím, ale mně to je velmi proti srsti. Nejsem rovnostář, ale je mi proti mysli pokračující rozvírání sociálních nůžek, zejména rozdíly mezi platy manažérů (často svěřený podnik spíš ožebračujících) a řadových - třeba i kvalifikovaných - pracovnáků. Proč si průměrně zdatný profesor na vysoké škole vydělá jen cca 350 tisíc korun ročně, zatímco průměrně schopný manažér a fotbalista si přijde na několik miliónů, o těch lepších nemluvě?
0/0
27.8.2004 12:44

Kleki Petra

Re:
U toho manažera to chápu. U fotbalistů a sportovců obecně nikoli. Absolutně odmítám myšlenku na vysoké platy státních úředníků. Ty bych žádal zveřejnit především.
0/0
27.8.2004 12:47

nejmenovany_duveryhodny_zdroj

Kde se bere milionový majetek u relativně nízkých platů ??
Spíše by mne zajímalo, jak řada lidí, kteří mají vliv na veřejné zakázky a veřejné peníze (ať už na komunální nebo centrální úrovni), při relativně nízkých platech maximálně v desítkách tisíc měsíčně, dosáhla majetků v desítkách milionů.
0/0
27.8.2004 12:09

chroustík

Zajímavější jsou
platy různých poradců, asistentů a jiných přicmrdovačů a ometáků, jak ve státních, tak soukromých službách. Většinou se totiž jedná o lidi, kteří těch rádobyčástečných úvazků mají několik a když se to nasčítá, tak byste se divili. Je to zrovna tak, jako když někdo učí na několika vysokých školách externě, protože je to významný odborník z praxe. Je rovněž zajímavé, že v průběhu týdne ho na žádné z těch škol nikdo neviděl.
0/0
27.8.2004 7:49

Templ

Příjmy manažerů nejsou tak zajímavé.
Za svůj plat musí odvést práci. Spíš je záhodno mít pod kontrolou zisky státních zaměstnanců s pravomocí rozhodovat.
0/0
27.8.2004 7:42

Najdete na iDNES.cz