Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kořistka zůstal v úplatkářské aféře sám

Poslanecký klub US-DEU zažil výjimečné zasedání. Každý poslanec musel říct, zda má podobnou zkušenost s uplácením jako Zdeněk Kořistka. Ten tvrdí, že mu ODS nabídla za potopení Grossovy vlády deset milionů. Nikdo z jeho kolegů ale podobnou zkušenost prý nemá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Leva

S lhářem se nekamarádí !
Nedivím se tomu , Kořistka lže a všechno si vymyslel na koaliční objednávku, proto grosstapo tak rychle začalo zatýkat. Jen slušný soudce z Ostravy se řídí rozumem a neschválil vazbu. Benešová , posazená na svou tlustou prdel socany a další koaliční verbeží se sere do ODS! Přísluší ji to vůbec? Už, aby se vláda změnila, ODS ať vyhraje volby a Benešová půjde za uklízečku na Hlavní nádraží Praha pucovat WC. Tam jí to bude slušet. Toť můj názor.
0/0
5.10.2004 14:53

jarda II

je to blázen
A co čekal blázen tvrzení proti tvrzení .
0/0
23.9.2004 15:34

ssass

Vůl volem zůstane
Kořistka se již při jeho předchozím mandátu znemožnil a po právu nebyl zvolen do sněmovny, i když byl na prvním místě kandidátky US-DEU. Jestliže se i tenkrát projevil jako vůl, nedivme se, že mu to zůstalo. Vůl prostě volem zůstane.
0/0
24.8.2004 9:22

Kachna2004

Kořistka se stal kořistí vlastní omezenosti
0/0
24.8.2004 9:09

U96

8.26
... no bodejť by se někdo přiznal,že se ho někdo pokusil uplatit nebo že byl uplacen.Vždyť by byl sám proti sobě!Není to tak dávno,co pacienti odhlasovali protikorupční  zákon,kde se píše že je trestné uplátky dávat,brát anebo neoznámit pokus o uplácení.Bože bože,kde jsem se to narodil!?
0/0
24.8.2004 8:26

náhodný kolemjdoucí

Kořistka žádnou imunitu nemá!!
protože ještě nesložil slib poslance, ten bude skládat dneska. tak ať moc nemachruje.
0/0
24.8.2004 7:45

Nedobik

A že to nenabídnou mě???
Já bych to teda za 10 pucmelounů shodil
0/0
24.8.2004 1:10

DrHorak

Obrázek pro veřejnost...
Politika je svinstvo a je vykonávána lidmi, kteří se tváří jak beránci. Nepřekvapuje mě, že tam dokáží lítat takový balíky za blbost, která se jeví jako normální jev. O jaký částky se muselo jednat, když se schvalovaly zákony, které udělaly z jednotlivých skupin koumáků miliardáře s téměř neomezeným vlivem. Já tomu věřím, ale vyznívá to jen jako výkřik do tmy. Kdyby pan Kořistka byl trochu inteligentnější (což by se vzhledem k poslaneckému mandátu dalo úměrně očekávat ), byl by schopen předložit konkrétní důkaz. Takhle ze sebe udělal totálního blba ze dvou úhlů pohledu. V tom prvním to měl vzít (pokud k tomu měl příležitost ) a v tom "koaličním čurbesu" by se to stejně ztratilo. Druhý úhel pohledu ukazuje, že je to blb, který se z té příležitosti "podělal" a radši to rychle zatroubil do světa. Ať už to bylo tak, onak či jinak, nakonec ze sebe udělal normálního "Lojzu" jako Miloš Zeman se svým údajným kufříkem.
0/0
24.8.2004 0:34

Siskova1

Re: UDĚLAL ?
On ze sebe blbce neudělal. ON BLBEC JE. A ještě k tomu .ULHANÝ
0/0
24.8.2004 8:10

jirka04

Tak jak to asi bylo
     Pokusme se zrekonstruovat politickou situaci na pokraji hlasování o důvěře nové Grossově vládě. Když se poslanec Beilesz rozhodl, že opustí mrtvolu US-DEU a uvažovalo se dokonce o jeho přechodu k opozici, znejistěl předseda vlády, protože uvažovaná křehká většina hlasu jednoho hlasu se nejen vytrácela, ale dokonce překlápěla na stranu opozice. Toho nemohl ctižádostivý mladík na čele ČSSD a  také jmenovaný premiér dopustit. Zřejmě se nikdy nedovíme co panu Beileszovi slíbil nebo dal za odstoupení poslaneckého mandátu. Svou roli zde sehrál také někdo z vedení unionistů a budeme-li se držet latinského "v čí prospěch" usuzoval bych na p. Künhla a jeho ministerstvo obrany. Na místo odstoupivšiho Beilesze nastoupil tedy náhradník Kořistka. Bývalý přední funkcionář ODS v Ostravě, nyní zásadní odpůrce své bývalé strany. To bohužel zásadně měnilo situaci. Na jedné straně zde sice byli nemocní poslanci ČSSD Vlček a Orgoníková, ale zkušenost se zraněným Svobodou říkala, že koalice do poslanecké sněmovny na hlasování přinese třeba mrtvoly. Tady ODS musila  hrát na jistotu. A začalo další přesvědčování, tentokráte druhé strany. Jedním z ovlivňovaných se stal i pan Kořistka. Ten možná z vděčnosti p. Grossovi za přidělený poslanecký mandát, možná že z vlastní hlouposti, nebo ze směsice obojího, přišel s nejasným, neprůkazným, přesto však hrozivým obviněním ODS z úplatkářství. Nejprve novinám (se žádostí aby mlčely, jinak se zřetelným: "roztrubte to co nejvíce") a teprve později policii. Vše zamotané, nezřetelné a neprokazatelné. Dokonce tak primitivní, že se od toho musil premiér a dokonce i klub a předsednictvo unionistů jemně, ale přeci distancovat. A Kořistka tak zůstal sám, s hrozící žalobou ODS. Do toho ještě Zaorálkův neuvážený pokus o odložení hlasování o důvěře.
     Co říci závěrem. Prokazatelného téměř nic. Pochyby a nedůvěru vyvolávajícího naopak mnoho. Nic však nového na naší politické scéně!
0/0
24.8.2004 0:06

mennhir

Re:
Plně souhlasím, jen pro doplnění: že by si ODS schválně naběhla a šla s úplatkem za Kořistkou, se kterým se ne v dobrém rozešla? To si mohla dát klidně přímo inzerát do novin: "Nabízíme 10 miliónů tomu poslanci koalice, který v úterý nepodpoří vládu. Bližší informace na sekretariátě ODS".
0/0
24.8.2004 7:24

hksen

kdo jiný než zákonodárce
Korupci v Čechách kritizuji mezinárodní orgány, o nutnosti jejího vymýcení se hovoří prakticky denně. Kdo jiná než zákonodárce by měl vědět, že setká-li se s korupcí, musí okamžitě jednat. Pan Kořistka opustil ODS, nechal si její mandát - a s tímto korýtkem vstoupil do US. To má na krku. Měl by odpovědět na jedinou otázku: proč jako zákonodárce ve snaze vymýtit tento hnus z našeho života se nespojil s policií a toho uplacejícího nepomohl přistihnout při činu. To by byl čin! Ale pan Kořistka jenom prokázal že je na tom duševně na úrovni blbce, měl by spakovat fidlátka, vrátit se na svojí rodnou Moravu a nedělat ostudu celé české politice.
0/0
23.8.2004 23:10

Amanita pantherina

Re:
Ať si mezinárodní orgány hrají se svýma orgánama a nám ať dají pokoj.
0/0
23.8.2004 23:19

Pan_Vojtisek

Re:
ten pripad setri policie, koristka asi nevedel pred navstevou topola a spol ze na neho vysypou 10 mil / velvyslance, aby mel nba koulich prilepenou stenici . Vic pro vyjasneni pripadu udelat nemoh.
0/0
23.8.2004 23:50

Englishman

Re:
To je samozřejmě nesmysl. Pokud někdo kdy usvědčil úplatkáře, tak samozřejmě AŽ POTOM, co mu byl úplatek nabídnut nebo byl od něj vyžadován. Potom kontaktoal policii, potom dostal štěnici, potom případně dostal peníze atd. Kořistka je idiot ať se to vezme z kterékoli strany. Pokud mu byl nabízen úplatek, pak měl buď tiše odmítnout (horší varianta) nebo přikývnout a zavolat policii. A pokud mu nabízen nebyl (jako že na 99% procent narozdíl od jeho předskokana Bielesze nebyl), pak dělá jen idiotské divadlo, ze kterého budou profitovat jiní.
0/0
24.8.2004 0:04

Horník Kdojevíc

Uhniji Svobody se něco přihodilo.
Co vy na to, zastánci pravdy a lásky?
 
0/0
23.8.2004 23:05

Amanita pantherina

IMO
A co kdo čekal, že když si jeden magor z naprosto mrtvé strany vymyslí poudačku, že najednou ožije? Měli by ho zavřít na pár let jako exemplární případ, aby ostatní trouby tyto praktiky přešly. Nejsem příznivec ODS, ale co je moc to je moc.
0/0
23.8.2004 22:52

bjerndi

Kořistka...
...je grázl, ostatně stejně jako jeho údajně pravicová strana s podporou asi 1%.Není nic jednodušího zveřejnit takovou mediálně zajímavou zprávu, za účelem zviditelnění a vyvolání obrazu jediného čestného Robina Hooda.Pane Kořistka to bez důkazů umí každej!!!Docela by se mě líbilo kdyby Kořistka musel zaplatit třeba těch 10 melounů za urážku na cti.-)
0/0
23.8.2004 22:43

Amanita pantherina

Re:
On je tak možná Holin Úd.
0/0
23.8.2004 23:01

Kereme

Jste primitivové
Hrozně se mi líbí, jak všichni víte, jak to všechno bylo. Jako byste tam snad na té schůzce osobně byli. Víte ..... nevíte nic stejně jako já, a proto bude lepší, budeme-li všichni držet klapačku a čekat na verdikt vyšetřovatele. A ještě něco můžeme dělat. Diskutovat o úplatkářství v politice v obecné rovině. Ale plky o Kořistkovi, jak to bylo či ne, jsou zbytečnější než házení hrachu na zeď.
0/0
23.8.2004 22:29

bosnia

Re:
Když tohle někdo napíše, tak se mu tady odepisuje: Jseš tu novej? My tady všechno víme!
0/0
23.8.2004 22:32

hugoventil

Re:
Jest-li je tu někdo zbytečnej tak jedině trapák Kořistka a jeho parta z Uhelnejch Skladů
0/0
23.8.2004 22:33

DedecekHribecek

Re:
      Nikdo tady netvrdil, že na té schůzce byl. Je tu ale hodně indicií které ukazují na Kořistku jako na osobu nedůvěryhodnou.
      Jsem zastánce ODS a možná proto nenacházím žádnou indicii která by podporovala to, že pan Kořistka je čestný a neúplatný. Mohl by jste mi o nějaké takové indicii říci?
      To že se o tom hovoří je zcela ve stylu páně Kořistky který také nelenil a okamžite to vykecal do světa. proč Vám to tedy vadí?
0/0
24.8.2004 6:53

antoninovic

Re: Pro Kerema
Kereme,Kereme kam se na tebe sereme!!
No spíš na tebe sereme!!
0/0
24.8.2004 7:38

gurmet

sám jak kůl v plotě
Pane Kořistka, někdo zblbne z chlastu a někdo zase doplatí na přehřátí krevního oběhu.
0/0
23.8.2004 22:27

Michal001

Kořistka
, Je mamlas. Míto mozku má z H+O+V+N+A kostku. Pamatujete si ještě na ty jeho fantasmagorie ohledně psů? Tohle bude něco podobnýho. Takovýdle tajtrdlík má zametat chodníky (nebo pod vedením Grosse ťukat do kol) a né smrdět v parlamentu.
0/0
23.8.2004 22:22

bosnia

-
Nevyplatí se cokoliv říkat. Lepší držet hubu, i kdyby dávali, i kdyby nedávali. Stejně se tady všechno popře a zamlží tak, že to nakonec zapadne a nikdy se nic nevyšetří. Já pořád nevím, co si mám myslet. O Kořistkovi jsem nikdy neslyšel a o u US-DEU si myslím své, ale nic lepšího si nemyslím ani o ODS. Je divný, že to vytáhl zrovna teď, ale je taky podezřelý, jaký způsobem jedná Topolánek. Ten člověk je bude pěkný křivák. Podnikatel ze severní Moravy - tam se všichni znají a všichni kamarádíčkové si pomáhají. Prostě takové mafiánské praktiky. Samozřejmě nemám iluze, že v Praze je to lepší, ale na tý Moravě, kde je vysoká nezaměstanost je to fakt hnus. Jinak ty dva lidi, co jednali s Kořistkou budou asi taky velmi "hodní" chlapíci. Těm bych nepodal ani ručku  
0/0
23.8.2004 22:19

siskol

10miliónů říká???...
...Vždyť celou Uhniji - ty filcky kabátnické - by si mohli koupit za 100tisíc!!!
0/0
23.8.2004 22:03

wo_co_go

hlupák
pokud má pravdu a nemá svědky, bylo lepší držet hubu.... pokud nemá ani pravdu, měli by se naši politici naučit, že za klamání nesou zodpovědnost, a tak nedivím ODS, že ho bude žalovat za poškozování dobrého jména a doufám, že hlupák Kořistka to prohraje....
0/0
23.8.2004 21:52

menesis

Re:
Dobre jmeno si zkazili sami tak nechpu co chteji vysoudit - omluvu
0/0
23.8.2004 21:57

siskol

Re: A co takhle...
...zpravodajská hra a lá Gross+ČSSD!! Komu jinému by to mohlo pomoci a Kořistka dostane od Standy jistotu dobrého bydla pro příští léta...
0/0
23.8.2004 21:58

menesis

je to vul
 ma si to vzit jako vsichni ostatni a drzet hubu , je to vul
0/0
23.8.2004 21:52

Dan 1

Křivák
Ódéesku by vyšlo mnohem levněji ukrást Kottovi z kapsy antabus a dát mu čuchnout ke špuntu.
0/0
23.8.2004 21:45

remark

a není to
zase další krásný pokus té mrtvé strany poškdit svou matku ODS. :-)
0/0
23.8.2004 21:43

fhf

Je hloupej
Občanská Destrukční Strana všechno zapře.Co jiného očekávat od extrémistické strany
0/0
23.8.2004 21:39

Natvrdlá Boženka

Hmmm,
co čekal naivka. Pěkně to na něj navlékli.
0/0
23.8.2004 21:32

DedecekHribecek

Re: Zcela mimo
      Pan Kořistka si vše způsobil sám. Nikdo na něj nic nenavlékl. Celá situace je produktem slabé mysli páně Kořistky.
Byl to on kdo
  1. Vše nejdříve vyklopil novinářům
  2. Schůzku si nenahrál
  3. Nepřipravil si past na úplatkáře
0/0
24.8.2004 7:01

noneno

Nedivim se, take jsem mimo
Nechtěli byste toho nějak moc? A co říkáte na to, že ten Topolánek přiznal, že Dalíka pověřil, aby Kořistkovi nabídli nějaké místo, když nebude hlasovat ve prospěch grosovi vlády? A co ty přihlouplé výrazy Topolánka o Grosstapu a tak? Něco tam určitě bylo. Jinak by to topolánek odmítl mávnutím ruky a Diblík s Večerkou by klidně předstoupili před detektor lži.
 
0/0
2.10.2004 22:56

Najdete na iDNES.cz