Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kvůli Kořistkovi se sejdou šéfové stran

Za unionistou Zdeňkem Kořistkou poslal šéf ODS Mirek Topolánek svého poradce Marka Dalíka. Měl jediný úkol: zjistit, zda by byl Kořistka ochotný shodit Grossovu vládu. Kvůli Kořistkově aféře se ještě před dnešním hlasováním o důvěře vládě sejdou šéfové parlamentních stran.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nevende

KOŘISTKOVY BOBKY JSOU O P R Á V N Ě N É ! ! !
PODLE MÝCH INFORMACÍ NEBYL TENTO SEDMILHÁŘ OD SVÉHO PAMÁTNÉHO ROZHOVORU S MLADOU FRONTOU DOMA. A HLAVNÍM DŮVODEM JE PANÍ KOŘISTKOVÁ!!!! TA SE NECHALA SLYŠET V MÍSTNÍ MLÍKÁRNĚ, ŽE AŽ SE JÍ TEN MOULA / JAKO KOŘISTKA/ DOSTANE DO PAZOUR ŽE BUDE TĚŽCE LITOVAT. BRALA SI HO SICE PRÝ, JAKO VELKÝHO ŇOUMU, ALE POLITICKÁ PERSPEKTIVA SLIBOVALA JEMU I JÍ OBSTOJNOU BUDOUCNOST, ALE TEĎ SI PŘED NÍ UPLIVÁVAJÍ I MÍSTNÍ BEZDOMOVCI. POKUD NEZASÁHNE ZAORÁLEK ASI TADY BUDE VELKÁ TRAGÉDIE!!!
0/0
24.8.2004 12:16

habit

Doufam, ze ten soud bude...
...ale Koristka ma velkou sanci na uspech, pokud mu bude predsedat soudkyne. Zeny jsou pristupnejsi citum a casto rozhoduji na jejich zaklade. A ten ufnukanej chudacek, kteryho jsem vcera videl v televizi rict dve vety, rozhodne soucit vzbuzuje...
0/0
24.8.2004 10:05

Venda Benda

Kořistichtivý kořistka asi neví o čem hovoří.
TOTO JSEM SI PŘEČETL PŘÍMO NA WEBU ČSSD (www.cssd.cz):
Kořistku by mohl jako úplatek poslat do Drážďan na konzulát pouze někdo s koalice, tedy triumvirát  Svoboda/Němec/Gross, neboť i velmi negramotný volič ČSSD by mohl vědět, že opozice takové posty zkrátka neobsazuje. Zástupce ODS mohl onoho kořistichtivého Kořistku poslat tak maximálnš DO P**ELE, což pravděpodobně udělal a novopečený pan poslanec se urazil a začal tvrdit, že byl uplácen.
 
0/0
24.8.2004 9:45

nemam03

Žertéř
Pardon, ale pokud jde někdo (Dalík) na schůzku přesvědčit poslance, aby shodil vládu při hlasování o důvěře a použije při tom v žertu (!) nabídku diplomatického postu a zeptá se opět v žertu (!) na znalost jazyků, musí to být mentálně narušený jedinec. Poučení (podle ODS): Chcete-li někoho přesvědčit v závažné věci, pošlete za ním člověka (Dalíka), jenž je rozeným žertéřem! Určitě se to povede! Pana Kořistku, jako člověka neznám, tudíž jsem měl k němu až do této chvíle rezervovaný přístup. Po výpovědi žertéře z kruhů ODS se však přikláním k jeho výpovědi.
0/0
24.8.2004 9:09

habit

Re:
...je fakt, ze pri rozhovoru s poslancem Koristkova formatu by se mel clovek vyvarovat byt jen naznaku ironie. Clovek, ktery se pres noc (po podivnem odstoupeni jineho poslance) vysvihne o nekolik pater vys, a ma inteligenci nosorozce, ma i jeho sebevedomi. Takze jakoukoli narazku vnima za dukaz vlastni dulezitosti...
0/0
24.8.2004 9:54

karoten

Re: Víme kulový
Ale potřebujem si udělat názor. Já věřím spíš Kořistkovu furiantství, že využil relativně bezpečný příležitosti povýšit vlastní sebevědomí - využít tý nabídky by byl lístek na popraviště. Nechat si věc pro sebe by bylo taky hodně nepříjemný do budoucna...tož to moje vidění.
0/0
24.8.2004 10:01

habit

Re:
...nevim nevim - spis mozna mel jakous takous nadeji na nejakou politickou budoucnost. Ale vybral si politicke pohrbeni zaziva. A jeste naposledy dopral svemu egu bublinkovou koupel.
0/0
24.8.2004 10:08

karoten

Re: Právě naopak
On svou budoucnost nezabil, vtom je zásadní rozdíl pohledu nevoliče ODS vs. voliče.
0/0
24.8.2004 10:21

Ahasver

Re:
Nezabil ji jen v očích zapřísáhlých voličů kohokoli jiného než ODS. Ti jediní slyší na jakýkoli nesmysl, který by snad ODS mohl poškodit.
0/0
24.8.2004 11:16

Zmuda

Re:
Pravdu máte v tom , že by se už ODS měla konečně zamyslet ( členská základna ) kdo jí reprezentuje a o kdo jejím jménem vystupuje. Jestliže předseda Topolánek disponuje takovýmto asistentem,tak není chlap s gulama jak o sobě říká , ale spíše má v pytlíku vítr.
0/0
24.8.2004 9:56

Pribinacek

Pěkně se do toho zamotali
Oni se kdesi na anonymním místě sešli jenom proto aby pokecali u kafe o fotbale. Vždyť je to jasné. A ještě se jeden z účastníků "tlachárny o ničem" telefonem omluví, že nestíhá, ale aby na něj určitě počkali, protože má k tomu fotbalu a dovolené taky co říct, že?  
0/0
24.8.2004 9:08

bc23

podívejte se na rozhovor s lobistou
a možná se Vaše představy o tom jak to bylo taky změní. Jestli to měla být od pana lobisty snaha se očistit, tak se to moc nepovedlo... jo setkali jsme se... nic jsem mu nenabízel.... jen jsem se ptal, jestli podpoří (to my takto děláme se všema sty posl....:-).... no možná tam padlo místo v Drážďanech, ale to byl jen vtip... To snad ani není k smíchu, ale k pláči. Jestli jsem předtím pochyboval, teď už ne. Jsou to všichni stejní gauneři, napravo, ve středu i nalevo. A mimochodem - pokud někdo nabízí 10mil. tak to nejsou vybrané peníze do stranické pokladny, ale spíš někdo, komu by se hodilo, aby se vyměnily partaje ve vládě a zase si mohl "líznout" on. Ale to se dá pochopit ne? Už hodně dlouho lížou smetanu příznivci dnešní koalice (krom měst a obcí) a bylo by třeba se trochu proházet...
0/0
24.8.2004 8:49

Ahasver

Re:
Jo tak takhle vypadá paranoia :-)
0/0
24.8.2004 9:00

siskol

Re: Hmmm, ale opačně to funguje taky!!
A že si nezmínil poslance Bielesze, ten prý dostal 20mega od Standy Grosse, aby zmizel z parlamentu!!Myslíš, že opustil lukrativní místo(cca 1,5milionu ročně se všemi prebendami) jen tak, nebo snad věříš, že obětoval teplý flek, aby ČSSD neprosazovala zákony s KSČM? Dle tvého myšlení ČSSD a její lobby může vše...
0/0
24.8.2004 9:01

vakokos

Magor
Pan Kořistka je magor, měl to vzít a držet hubu jako ostatní. Ale možná se ozval, protože mu nabídli málo. To je důvod k zamyšlení pro ODS: "Nebuďte takoví skrblíci!" 
0/0
24.8.2004 8:47

siskol

Dejme kaľdý korunu a ...
...tím vybereme 10mega a tato ąpatná vláda bude pryč!!!
Kdyby ODS chtěla někoho uplatit, tak půjde za Kottem. Ten uľ je  v politice diskreditovaný = vyřazený a v příątích volbách mu uľ hrozí jen to, ľe bude vykonávat maximálně svou lékařskou praxi
0/0
24.8.2004 8:41

PavelKoran

gauner
Kořistka je buďto úplně vylízané pako, nebo je to totální gauner. Řekl bych, že jde nejspíš o kombinaci obojího.
0/0
24.8.2004 8:22

Rommik

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jsi borec Nemesisi!Opravdu ctění presumpce neviny je tvá "silná" stránka.Přesně takové Standa a jeho špinavá banda potřebuje.A víš kdo ho to učí a je na to dokonce školený?No přece ti různí Přikrylové...............
0/0
24.8.2004 7:56

russsalkableda

..
milion sem, milion tam... kdo to asi zaplati?
0/0
24.8.2004 7:56

Nemesis1

Tak je to asi pravda...
Tak je to pravda, ODS se svého korupčního chování nezbavila.
Otázka je , odkud berou peníze na úplatky.Že by ještě z privatizace? Anebo každý korumpovaný lokální politik ( např. Burgemeister z Prahy 1) odevzdává úlitbu na tajné konto ?
Proč by mě to mělo překvapovat. Většina voličů ODS z mého okolí má velmi flexibilní přístup k morálce.
Protistrana (ČSSD) na tom nebude líp. Technokrati moci vnášejí do politiky špínu na celém světě.
Je to dobře , že se taková kauza provalila, snad se budou příště více bát. Jenom aby měl Kořístka nějaké důkazy. Nezávidím mu , čím si bude muset projít. O to víc úcty si zaslouží, za svojí odvahu.
 
 
0/0
24.8.2004 6:37

DedecekHribecek

Re:
       A mohl by jste mi říci z čeho tak usuzujete, že to je pravda?
      Ohledně flexibility morálky: Ono Vaše pošlapání principu presumpce neviny je také takovým flexibilním přístupem k morálce.
0/0
24.8.2004 7:16

Zmuda

Re:
Nebudu zde dělat advokáta ODS , to v žádném případě.Správně jste uvedl že moc korumpuje na celém světě a proto se politika stala špinavostí.
Ale pan Kořistka zvolil ten nejnemožnější způsob upozornění na tento nešvar , že to skutečně zavání konstrukcí ze strany US a snad i vládní koaly. A to už zase tolik úcty nezasluhuje.
Policie nic nevyšetří ( z logiky věci ani nemůže i kdyby chtěla ), a zůstane jen smrad. A o ten zřejmě asi šlo především.
Nakonec 10 miliónů je pro občany přijatelná cena za odinstalování této povedené vlády.
Byl bych i pro sbírku , určitě by nás to všechny vyšlo levněji ,než působení koalice do roku 2006.
0/0
24.8.2004 7:36

PS_PS

Re: Souhlas
Sbírku vyhlaš, ať se to jmenuje třeba prasátko pro podporu politických přeběhlíků (5xP). Při 100kč/hlavu by to znamenalo zhruba 1mld Kč a to by stačilo možná i na rozpuštění celé současné koalice. 
Zase na druhou stranu by bylo zbytečné jim cpát tolik peněz protože stačí jen zkorumpovat tak 2 poslance koalice.   
0/0
24.8.2004 8:17

PavelKoran

Nemesis: blbeček
Člověče, ty musíš být fakt duševní mrzáček. Takhle naivní a tupé kecy tu nešíří ani sisko.
0/0
24.8.2004 8:23

karoten

Re: Asi jo....
Ona to snad někdy zamýšlela, zbavit se korupčního chování? Je to výkvět socialistický morálky. jenom z "malá domu" se holt stala v novejch poměrech Velká.
0/0
24.8.2004 9:03

alesnovak1

dnešní schůze sněmovny
je momořádná, s jedním bodem: hlasování o důvěře vládě. To zaprvé. Kořistka je sice teoreticky poslancem, nesložil však slib. To zadruhé. Vzhledem k tomu, že dnešní schůze má jen jediný bod, není pravděpodobné, že by jako další bod bylo složení slibu nového poslance. Otázka pro zvídavé:  může pro důvěru vládě hlasovat všech 101 koaličních poslanců?
0/0
24.8.2004 6:37

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.