Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Aféra vrhla stín na hlasování o vládě

Bouři na české politické scéně vyvolal unionistický poslanec Zdeněk Kořistka svým tvrzením v páteční MF DNES, že dostal nabídku, aby za deset milionů korun shodil vládu - nepodpořil ji při hlasování o důvěře, které je zatím plánováno na úterý.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Johny_S

Re:
To fakt stojí za to .
0/0
21.8.2004 20:28

skyfinger

Je blbej nebo co?
Kořitka údajně dostal nabídku na 10 melounů, hmm a tvrdí, že je to stále nebo bylo aktuální a dále tvrdí, že s sebou neměl žádné nahrávací zařízení aby je mohl usvědčit.    Přesně to ho "usvědčuje" ze lži.
 
Pokud tvrdí, že je nemohl usvědčit kvůli nedostatku techniky  a zároveň tvrdí, že je nabídka byla aktuální tak je buď naprostý idot nebo lhář. Když tedy byla nabídka aktuální, nic mu nebránílo ty nabídku na oko přijmout a s důkazy jít na polici (samozřejmě s požehnáním úřadů)  A poté by měl v ruce důkaz.
Jak jednoduché, nehledě na to, že si to mohl nahrát sám na diktafon a polici by vůbec nemusel informovat. Jako důkaz by to možná u soudu neprošlo ale před veřejností určitě!!!!!!
 
Nevěřím, že je Kořistka takový tupec s IQ do 30, takže je to zcela jednoznačně lhář!!!!!!
 
0/0
21.8.2004 18:29

Kereme

Jste moc chytrý.
Jste všici moc chytrý, ale mnohem chytřejší byste byli, kdybyste si počkali na verdikt policejního vyšetřování a nežvanili kraviny.
0/0
21.8.2004 16:36

Johny_S

Re:
Neříkej, že těm vládním kecům věříš.  Ještě bych byl schopen věřit Kořistkovi, že za ním někdo přišel a cosi nabízel, ale po tom, co se na to nabalilo, už je to celé jenom fraška. Kořistka odmítá sdělit jméno, čehož důvod mi naprosto uniká (v případě, že by mluvil pravdu a všechno bylo tak, jak říká), někteří poslanci ČSSD by rovnou rádi odložili hlasování, unionističtí poslanci o uplácení nic nevědí, jenom Němec náhle překvapivě tvrdí, že mu o tom Kořistka říkal už v pondělí....
0/0
21.8.2004 16:50

1_130_202_135

Re:
S tím jménem je trošku problém, protože je na výpise ze "švýcarského konta". Výpis je momentálně v hnědém kufříku, který leží v jedné vile ve Švýcarsku. Ale ozval se z Bambergu pan Vízek, že by zajistil ověřený opis...
0/0
21.8.2004 16:55

reno17

Re:
Myslíš pro případ, že by se obvinění potvrdilo a důkazy, o nichž Zdeněk K. včera tvrdil, že neexistují, se přece jenom dodatečně našly ?  Nebo že by se temní korupčníci přes všechno riziko odhodlali k dalšímu pokusu ? 
No já jsem pro, možné je koneckonců všechno.. :)
0/0
21.8.2004 17:21

Johny_S

Re:
Myslím, že právě to je ten případ. Ještě dnes v noci dostane Kořistka překvapivý návrh, že pokud svá obvinění stáhne, obdrží desetiprocentní podíl v ČEZu. A temná ODS bude přistižena při činu.
0/0
21.8.2004 17:24

reno17

Re:
Nevím, podle povrchního odhadu se mi zdálo, že pro ně bude teď nejlepší nechat to vyhnít.. ale je celkem možný, že někdo od nich po důkladnější analýze dojde k názoru, že bude průchodné a dobré ještě přitlačit na pilu a vynést ještě jednu kartu.. no uvidíme..
0/0
21.8.2004 17:47

Zmuda

Re:
A Vy si pane myslíte,že policie v tomto případě něco vyšetří , a i kdyby vyšetřila,tak že zveřejní nějaké výsledky ? Pokud si to opravdu myslíte ,jste neskutečný naiva.
Tento "případ" byl stvořen právě pro tvorbu různých spekulací , zkrátka je to špinavá hra zahnívající Unie Svoboby. To je naprosto evidentní a všechny indície k tomu směřují.
A zřejmě nebudu daleko od pravdy , když zde napíši,že toto vše je v režii Grossova " štábu ".
Zkrátka : "..normální je nelhat.." a " ..pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí ..." v syrovém českém reálu !
0/0
21.8.2004 19:49

kritikjn

Analýsa jednoduchá ale brilantní
Stoprocentně souhlasím s "Polárním puntou". Nemusíme hledat složité konstrukce, vždyť myšlení našich politiků je tak přímočaré až jednoduché! Je to provokace pana Kořístky se snahou odvrátit pozornost. Přece kdyby chtěl. tam by kontaktoval policii a sehnal by ve spolupráci s ní takové důkazy, že by to ODS zlomilo vaz. Ale nic takového asi není možné. A pokud lže, tak by měl být žalován pro pomluvu a pokud je slušný ( což si nemyslím), tak by měl rezignovat z pracně získaného postu. Apropos jak se vlastně podařilo ČSSD donuti toho Bielesze, či jak se tento bezvýznamný človíček jmenoval, k složení mandátu? Kolik toto stálo? A proč by upláceli zrovna Kořístku a ne některého ze "Zemanovců", ktěří by jistě rádi zařízli strojvůdce Standu. A kde vznikla ta chiméra o skvělých zákulisních praktikách mladíčka Grose? Vždyť se chová jako slon v porcelánu! Nechápu myšlení ČSSD, která se neustále obklopuje takovýmito pohrobky komunismu. Nebo jsou to sami kryptokomunisté?
0/0
21.8.2004 15:01

Polarni punta

Re:
No ono by se dalo najít těch konstrukcí více. Třeba snaha vynutit si poslušnost vlastních poslanců (kdo s námi nehlasuje něco musel od někoho dostat) až po vytvoření jednotné hráze v očích veřejnosti proti faulující ODS. Jedno je ale jisté. Pokud není Kořistka blázen (tím bych si ale u politiků neby tak jistý) pak účel je jasný. Vyvolat bouři ve sklenici vody a vytvořit umělý a zástupný problém (ještě vláda nedostala důvěru a už je premiér usvědčen z toho že vědomně, spíše by se dalo říct cílevědomně spolupracuje s představiteli bývalého komunistického režimu) . Jen je potřeba najít ve svých řadách (nebo spíše v řadách toho kdo nemůže nic ztratit), někoho komu něco nabídneme a ten na sebe vezme tíhu odpovědnosti za nesmyslný ba dokonce bláznovský čin. Pokud se neprokáže že ODS opravdu chtěla ulácet , pak zbývá jediná možnost. Někdo musel Kořistkovi něco nabídnout nebo dát. Předpokládám že žádný rozumně uvažující člověk by se do takovéhoto obvinění nepouštěl. A je zajímavé že v této aféře nejvíce kýhá ČSSD. Copak asi US (potažmo Kořistkovi) slíbila nebo dala za takovýto sebevražedný útok.
0/0
21.8.2004 15:55

Johny_S

Včera
na jedné zdejší diskuzi mě zaujal jeden příspěvek, který si zaslouží přilepení i sem (protože tamtu už zřejmě nikdo nečetl - od té doby žádné reakce nepřibyly). Snad mi tedy Kokeš promine, že jej kopíruji. Nuže, zrekapitulujme si chronologii této "aféry": a) Redaktor MfD přichází za Topolánkem a ptá se, zda ODS vyjednávala s poslanci koalice o možné nepodpoře vlády. b) Topolánek to potvrdí a uvede jména unionistických poslanců, se kterými bylo jednáno. Mezi nimi i Kořistku (o tom se vědělo, že by nemusel vládu podpořit, kdyby Mlynář přišel o ministerstvo informatiky). c) Redaktor MfD poté osloví poslance US-DEU, ti mu schůzky potvrdí, ale řeči o úplatcích odmítnou. Jedinej Kořistka se tváří překvapeně, že redaktor o schůzce ví, ale po chvíli ze sebe začne soukat těžko uvěřitelný příběh. Tak těžko uvěřitelný, že se ho redaktor pro jistotu ptá opakovaně. Současně ale Kořistka žadoní, aby se to nedostalo ven (to chce od novináře, kterému to právě vykecal!!!), že prý má strach o svůj život. Nikomu jinému to ale neřekl. d) Redaktoři opět kontaktují oslovené poslance US-DEUa ptají se konkrétně na nabídku úplatku od ODS. Všichni to prohlásí za nesmysl a jeden dokonce zalituje, že taková nabídka nepřišla. e) MfD Kořistkovo obvinění otiskne, Kořistka čumí jako puk, odmítá se k čemukoliv vyjadřovat, odmítá uvést jméno "úplatkáře". f) S pomocí přispěchá náhle předseda US-DEU Němec a tvrdí, že to ví od pondělí. Přitom nikdo z nich nepodal tr. oznámení. g) Z Ostravy přispěchá předseda PSP Zaorálek a požaduje odložení klíčového hlasování o důvěře vládě (koalice nemá t.č. ve sněmovně totiž většinu). Závěr nechť si soudný čtenář udělá sám...  Ještě bych dodal - pročpak asi Kořistka nechce uvést to jméno? Že by žádné nebylo, a kdyby někoho jmenoval, ten by to hned popřel a ještě by Kořistku žaloval? Navíc když nikoho neuvede, i kdyby se později ukázalo, že to byl kec, stín ulpí na celé ODS. Pane Kořistko, odstupte!
0/0
21.8.2004 14:56

MILK_cz

lol
Oba tyto činy jsou odporné a zpochybňují politickou scénu... tim se snad nekdo snazi tvrdit, ze politicka scena neni pochybna???
0/0
21.8.2004 14:01

[eT]

Až ta vláda
neprojde, to bude teprve divadlo a obviňování ...
0/0
21.8.2004 13:41

Polarni punta

Jedna bomba za druhou
Já bych řekl že je to jen taková hra. Máme průser s Přibylem vytvoříme tedy ještě bombastičtější aféru aby novináři i veřejnost zapomněli na tu předchozí. To je praktika našich politiků. Vyšumí to stejnak do prázdna. Jenom nám trochu poodkryli jaké praktiky a myšlení jsou v parlamentu asi běžné. Jestli-že je to pravda, pak se ptám kolikpak se dává v parlamentu za jeden hlas. Nepředpokládám, že by takovéto jednání potom nebylo běžným standardem rozhodování v parlamentu. A kolikpak asi tak berou za loby. Pokud to pravda není odstoupí Kořistka nebo bude dál v parlamentu ? Proč to neoznámil prvně na polici ? Trestně stíhán asi kvůli imunitě nebude. Tak o co vlastně jde ? Co tím vlastně sledují ? Asi je jim jasné že prokázat to bez důkazů nebude možné. Je to celé posunuto do roviny jedna paní povídala. Co kdyby ale po tomto zjištění zavedli majetková přiznání pro politiky a státní správu. To je snad jediný rozumný závěr který by měl po této kauze následovat. Toho se ovšem asi nedočkáme. Radši nám budou předvádět jak by zavedli přiznání pro obyčejné smrtelníky, ale bohužel to nejde protože pro to není podpora v parlamentu.
0/0
21.8.2004 13:39

reno17

Re:
Co tím sledují ?   To není nikterak složité. Tady existují, když to řeknu slušne, velmi silné pochybnosti o tom, za jakých podmínek bylo možné sestavit tuto vládu, o odstoupení Bielesze a přestupu Kotta, pochybnosti o samotné legalitě současné vlády. Tyto pochybnosti je tedy třeba neutralizovat, kompenzovat a pokud možno přejít do ofenzivy, získat výhodu. Toto je vcelku snadno proveditelné v systému, kde demokratická nadstavba (volby, parlament) není položena na pevném základě právního státu. Je tedy zvoleno řešení, se kterým jste byli v pátek seznámeni - bombastické a konkrétní obvinění protistrany z téhož, ničím nepodložené, na titulní straně nejčtenějších novin.
Ovšem jak píšete, vyšumí to samozřejmě do prázdna, efektu je ale dosaženo, pochybnosti jsou nyní na obou stranách, možná dokonce spíše na straně opozice.
Takže vcelku triviální záležitost..
0/0
21.8.2004 15:15

russsalkableda

,,
paneboze! to jsou ale zjevove v ty nasi vlade!!
0/0
21.8.2004 12:15

jirka04

Ja to je doopravdy
se dovíme po padesáti letech po otevření archivů. Ale protože jsme v Česku (fůj, to je slovo!) tak také možná už zítra, diky indiskréci některého z účastníků. Vyloučit nejde ani jednu možnost. Kořistka, který nastoupil na místo možná Grossem koupeného Bielesze by se jistě rád odvděčil koalici za poslanecký mandát. Na druhé straně nelze vyloučit hru ODS na jistotu. Co kdyby nejen uzdravující se bývalý zelený Vlček, ale i nemocná bývalá (národní) socialistka Orgoníková byli přineseni do parlamentu pro hlasování o důvěře na nosítkách? Pak by se ten hlas skutečně hodil. Kdo tedy lže se s jistotou nedovíme. Naopak je naprosto jasné, že celá tato šlamastika je zapřičiněna volebním systémem! Parlamentní "většina" jednoho hlasu, bude vždy lákat vládu i opozici k podobným kouskům!
     Je proto nutné souhlasit s prezidentem Klausem o nutnosti změny voleního systému  z poměrného na většinový. Podobné bolesti pak automaticky zmizí a výherce voleb bude moci klidně a bez výmluv na koaliční partnery, realizovat svůj volební program. A my voliči, po uplynulém volebním období, budeme moci vládnoucí straně pěkně spočítat výsledky jejího vládnutí. A dle tohoto hodnocení ji nechat u vesla na další období, nebo naopak poslat k ledu, do opozice. Tak jako je to běžné v nejlépe zavedených demokraciích.
0/0
21.8.2004 11:20

Futty

Re: A co...
A co se stane jestliže vyhrají komunisté?
0/0
21.8.2004 12:07

jirka04

Re: Poslouchej!
     Říká se, že každý národ má takovou vládu jakou si zaslouží. A já pořád věřím, že Češi nejsou tak hloupí, aby po druhé opakovali stejnou pitomost! Ale pokud se pletu, tak si ty komunisty opravdu zaslouží!
0/0
21.8.2004 12:46

PepaVonDepo

Hmm
Pořád mi nejde do hlavy, proč by ODS uplácela deseti milony jednoho poslance, když sama koalice určitě nedá ve čtvrtek většinu??? Spíše mi to připadá jako Grossovina snažící se o odložení hlasování, až budou jejich vlastní poslanci sschopni přiletět vrtulníkem do parlamentu v rámci přesunu mezi nemocnicemi, že.
0/0
21.8.2004 10:04

Amanita pantherina

Re:
No na tom by něco mohlo být.
0/0
21.8.2004 10:07

HolmesS

Re:
Už zase nové jméno, Smrdutý Skunku, alias Sudájeve, alias... alias... ...............................................?.
0/0
21.8.2004 10:57

Johny_S

Re:
Špatně mluvíš, Šerloku. Toť skunka smrdutého není, leč muchomůrky tygrované. Cenzura záludná přezdívky jeho den za dnem ruší.
0/0
21.8.2004 15:42

rebelus

Proč ne?
Proč by nemohla ods dát těch pár korun někomu z koalice. Prachy mají, jistě je někde zase nějaký mrtvý lájoš nebo zoltán. Anebo topolánek prodal gule, ten tak strašně touží po ministerským křesle, že je schopný všeho. A soudruh tlustý má z ruska dobrý školení a tak jedou jak se dá.
0/0
21.8.2004 9:36

Dan 1

Re:
To už je holt taková doba, že politici z různých baží po vládních postech. To za našeho mládí nebývalo, soudruhu... Z Klausovy švýcarské vily vás zdravím soudružským pozdravem Světu mír a nikdy jinak.
0/0
21.8.2004 9:40

Dan 1

Re:
Politici z různých stran. Dříve stačila strana jedna a jak bylo dobře. Buduj vlast, posílíš mír.
0/0
21.8.2004 9:42

Amanita pantherina

Re:
Ale měl si to dobře našlápnutý, " politici z různých bažin baží"
0/0
21.8.2004 9:44

Dan 1

Re:
Nejlepší je ta tvoje bažina, komanči.
0/0
21.8.2004 9:46

Amanita pantherina

Re:
Já si to taky myslím, ale až se dostaneme k moci musíme být důslednější v likvidaci třídních nepřátel, žádné ozdravné tábory typu Jáchymov.
0/0
21.8.2004 9:52

Dan 1

Re:
Tak to se máš na co těšit. Tobě strejda Slánský neřekl, že revoluce požírá vlastní děti?
0/0
21.8.2004 9:54

Amanita pantherina

Re:
No o tom já vím, ale ještě než mě požere požeru já tebe.
0/0
21.8.2004 9:55

Dan 1

Re:
Už jsi nudný. Kolikrát ti mám opakovat, že na sadomaso nejsem?
0/0
21.8.2004 9:57

Johny_S

Re:
A co takhle sádlo - maso? Takové knedlo-vepřo-zélo?
0/0
21.8.2004 14:58

Amanita pantherina

IMO
Jednoznačně by se měli vyloučit jakékoliv koalice při volbách a ve vládách, je to jen na škodu, protože se jen dohadují strany mezi sebou a na pořádnou práci jim nezbývá čas. Nota bene se v tom zmatku ztratí všechny křivárny napáchané jednotlivými politiky.
0/0
21.8.2004 9:30

Amanita pantherina

Re:
Nejlepším příkladem je Kalousek a jeho působení na ministerstvu obrany.
0/0
21.8.2004 9:31

krabi

stínohra
těch afér v podání US-DEU už je moc a stávají se fraškou, standa a zaorálek se u toho chovají jak kašpaři, kalousek je pokrytec, ale asi pochopil, co si o aféře myslí většina voličů - a nad parlamentem se vznáší stín - novovládní poslanec, rozhodující hlas pro vládu - KOTT
0/0
21.8.2004 8:46

juliojulio

Gross věří
a potom přestane, stejně jako to bylo u Přibyla chi chi.
Ještě že není u železnice, to by bylo asi nehod.Julio
0/0
21.8.2004 8:41

Dan 1

Situaci přesně vystihl Topolánek,
když řekl, že na toto se nedá reagovat jinak, než trestním oznámením. Rozhodně by vyšlo levněji, kdyby si agenti ODS počíhali na MUDr. Kotta a ukradli mu z kapsy lahvičku s antabusem. PhDr. Lubomíra Zaanálka netřeba brát vážně, stačí se podívat, jakým způsobem řídí schůze sněmovny. Budiž mu ke cti, že když ho za to napadl tehdy řadový poslanec Klaus, Zaanálek se omluvil.
0/0
21.8.2004 8:35

gecon

Re:
Kur*a dneska je to tu samej chytrak :) Ja bych az tolik tomu Topolankovi neveril,ten je zhavej po moci jako Stanik...Nalonec Klaus ho myslim taky nema moc v lasce.
0/0
21.8.2004 9:05

Dan 1

Re:
To už tak u politiků a politických stran bývá, že jim jde o moc. Od toho tu jsou. Jaký vztah má Klaus s Topolánkem, nevím, ale předpokládám, že dost odtažitý, prtože Klausova inteligence je o řády někde úplně jinde, než Topolánkova.
0/0
21.8.2004 9:11

spartaman

Re:
Vždyť je to modrej pták, co bys od něj čekal? Já když vidím Zahradila, Nečase a negramota Tlustýho, tak se mi obrací kudla v zádech. Tímto ale nechci tvrdit, že jsem volič ČSSD, to v žádném případě. Ale volit chodím.
0/0
21.8.2004 9:14

Dan 1

Re:
Tlustý byl natolik charakterní, že nekandidoval na místopředsedu a řekl, že by to vzhledem k minulosti stranu kompromitovalo. Nečas uznal, že není zralý na řízení Ministerstva obrany, zachoval se jako chlap a neztrapnil se, jako např. T. Hradílek. Zahradil je jedním z nejinteligentnějších politiků na scéně, s uceleným, kompaktním systémem hodnot. Takové politiky já chci. Naopak nechci přiblblého asistenta strojvůdce, který si vzal bufeťačku, chraplavého redaktora RFE s 0-1%ní podporou voličů a pobožné blázny, kteří 40 let hlasovali s KSČ, protože si slovo Bůh zredukovali na Prachy.
0/0
21.8.2004 9:22

Amanita pantherina

Re:
Doufám že i ty jsi natolik charakterní že uznáš že i mravenec má větší IQ než ty, srnečku.
0/0
21.8.2004 9:26

Dan 1

Re:
Pak věřím, že i ty jsi natolik charakterní, že uznáš, že tento názor zastáváš pouze ty a možná dva tři další lidé. Eržika, Aranka i Lájos naopak mé kvíkvé vysoce oceňují, jezevčíku.
0/0
21.8.2004 9:29

Amanita pantherina

Re:
Se nedivím, když se jako oni nemeješ
0/0
21.8.2004 9:33

Dan 1

Re:
A k čemu je mytí dobré? My místo toho v naší osadě raději rozjímáme o filosofii a politice a konečném řešení (Endlosung) brněnské otázky.
0/0
21.8.2004 9:36

Amanita pantherina

Re:
Hmm tak možná o fazoli a pologramatice a konečníkovém říhání
0/0
21.8.2004 9:41

Dan 1

Re:
Jak myslíš, Sude, na tvé gramatické hrubky tě od této chvíle začnu s chutí upozorňovat. Mimochodem, nepotřebuje Řitinka na procházku? Běž jí vyvenčit a vracet se nemusíte.
0/0
21.8.2004 9:45

Najdete na iDNES.cz