Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kupec parlamentní, nebo lhář poslancem

Poslanec Kořistka tvrdí, že mu nejmenovaný člověk blízký ODS nabídl milióny za to, když nepodpoří vládu. To je vážné obvinění. Jsou jen dvě možnosti: buď se ve sněmovně jménem opoziční strany korumpuje, nebo přinejmenším jeden poslanec bezpříkladně lže, aby očernil konkurenci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

absolu

Svatý Kořistka
Jedna věc je jasná a nesporná. Pan Kořistka pokud mluví pravdu a je tak čestný, že peníze nevzal (bože jaký je to člověk!!!), se měl rozhodně začít podílet hned zkraje na pozdějším dokazování svého tvrzení a ne jen naslepo vykřikovat "podobně postižení ozvěte se". Je to ubohé, šmejd si vymyslí lež a ačkoliv má i mimo jiné oznamovací povinnost, nechá svého "úplatkáře" proklouznout a ještě na sebe ušije žalobu. Pro mě je to typický příklad jednání US, od prvopočátku. Poslední křeče je přivádějí na myšlenku zachránit se způsobem, jakým se vykopli nahoru. Za další, politická budoucnost Kořistky a jeho podobných je nulová a pokud by někdo nabízel 10 milionu, stačilo by to na koupení celého poslaneckého unionistického klubu.
0/0
22.8.2004 19:45

Slunečník

Pěkně černobílé
Pan Komárek nějak přehlédl možnost, že by Kořistka nelhal, ale že by se pokus o úplatek  nepodařilo dokázat.
Buď je pan Komárek tak hloupý, že ho taková možnost nenapadla, nebo tuto možnost záměrně zamlčel, protože pak je ten článek pěkně černobílej a hezky se čte. Pro zvýšení atraktivity článku neváhal zamlžit a pokroutit celou kauzu.
Pan Komárek není novinář. Je to marketingový pracovník. Alespoň že jsou jeho články viditelně odděleny od ostatních.
0/0
21.8.2004 11:19

huhu007

Ty nodrostraky už to ale přeháněj...
Srdce mi říká, že ho určitě uplatit chtěli, rozum vybízí k opatrnosti. I Topolánek svého času vypouštěl dým pochybností, kdo že to koupil Bielesze, yní se karta obrátila. Že by Topolánek věrný odkazu Lájose Bácse a Rádžíva Singhy a poslušný svých chlebodárců českých velkoprasečkářů svoje pouhé doměnky přeměnil ve skutečné činy? Otázka zní, komu tato situace prospívá: situace záleží na tom, zda se podaří obvinění z korupce prokázat: s 99% pravděpodobností ne. V tom případě není možné si myslet, že by aféra ODS viditelně ublížila. ODS se pomocí svého typického postoje "zapírat, zapírat, zapírat" dokázala vyhrabat už z daleko horší šlamastiky a myslet si, že by to nějak ýrazně ublížilo olitickým preferencím. Ostatně výrazivo skalních ODS na tomto serveru o tom svědčí více než výmluvně - pro řadu skalních modrostrak bude takový případný pokus o korupci hrdinským činem hodným následování. Jak mohou z takové aférky těžit přílušníci US? Nijak. Jejich politický kalkul nevyšel a jejich preference nemůže zvýšit ani zázrak boží, který tak vydatně pomáhá lidovcům, kteří mají jinak do skutečného božího počínání velmi daleko. Případné halasné zapírání a kalení vody stejně jako v případě Bácse nebo v případě oposmlouvy politickým příznivcům ODS bohatě stačí. Ale přece: může být nějaký posranec takový blb, aby si podobné nařčení vymyslel? Může. Nic se mu totiž nestane, má imunitu.
0/0
21.8.2004 2:30

karha

Re: Komu měl věři?
Pokud soudy a vyšetřovatelé jsou odchovanci totality, kde se v tomto bezprávním státě obrátit? Stačí kauza Grebeníček nebo kpt Hučín  V prvém liknavost ve druhém asi moc do všeho viděl tak odstranit  Získali jsme soudkyni i P. Wonky, jenž asi nese vinu za jeho smrt ve vězení a možná slouží dále. Byla vyšetřována za tento čin  Sicilská mafie, to jsou beránci proti tomu kdo vládne v tomto státě. Vždyť lidé nemají důvěru ve vedení státu a proto neuplatňují ani svoje volební právo. Moc je stále v rukách nejlepších z nejlepších jenž tyto kandidátky staví. Proto asi byl dotyční sticha neb komu věřit.
0/0
25.8.2004 19:10

Najdete na iDNES.cz