Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Na 'Svobodově' dálnici zemřeli dva lidé

Při dopravní nehodě Volkswagenu Polo na 229,5 kilometru dálnice D1 u Vyškova zahynuli ráno dva muži, řidič a spolujezdec. Těžce zraněná je i žena, která seděla na zadním sedadle spolu s 12letou a 14letou dívkou. Zraněné transportoval vrtulník s těžkým zraněním do nemocnice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

emicka

Dotaz
Nevim jak to tam vypada - jsou tam treba takove ty betonove zatarasy? Kdyz se tam uz nekdo vysekal, tak to urcite az tak skvele znacene neni....
0/0
17.8.2004 10:16

Templ

Svobodův úsek....
a co Kavanova třída? Je smutné, když místo havarie je jedinou stopou po politikovi.
0/0
17.8.2004 9:20

Leva

Já se moc nedivím
Poláci jezdí na našich silnicích jako prasata a tak se nedivím, že si nabili čuně! Žiji na Karvinsku a tak vím o čem píšu. Nejhorší však je, že ohrožují naše české řidiče jak bezohledně si počínají. Na dálnici Praha-Brno bych je vůbec nepouštěl. Pánové, sledujte je někdy, není to nic složitého, protože jak uvidíte na cestě mamlasa, tak je to na 100% Polák!
0/0
16.8.2004 23:46

IK78

Divíte se?
Bohužel se není čemu divit. Dálnice jsou plné, slušně řečeno, bláznů, kteří riskují život.
V sobotu, nedaleko od místa této nehody směrem na Brno jeli "cyklisté" s koly upevněnými na zahrádce auta. S připevněním kol si však asi nedělali těžkou hlavu, a tak jim jedno kolo z auta spadlo a zůstalo po několika přemetech ležet v levém pruhu.
Při vyhýbání se kolu jsem si v rychlosti cca 135 km/h všiml, že je z kola hromádka šrotu. Majitélé ovšem zastavili v odstavném pruhu a šli kolo "zachránit".
Bohužel, nebo bohudík nevím, zda se jim to podařilo.
 
0/0
16.8.2004 19:58

Jantarek

Re:
Jestliže si měl na tachťáku 135 a to asi po nějaké chvilce brždění, tak si nech ty plky o bláznech, protože si sám nejel povolenejch 130 !
0/0
16.8.2004 20:21

IK78

Re: 135 km/h
Po našich dálnicích jezdím max. do 145 km/h a to se zdaleka vejdu do zákonné formulace "přestupek". Přestupkový zákon říká (volně cituji), že přestupku se dopustí ten, kdo překročí max. povolenou rychlost v obci o více než 30 km/h a mimo obec o více než 50 km/h.... 
 
0/0
16.8.2004 21:34

Karllos

Re:
Zřejmě si dostal jeden z těch mejlů co teď kolují s tím, že prý je možné jezdit více než zákonnou rychlostí. Pokud jsi tomu sedl na lep tak je to hloupost, čti dále (je to reakce na jeden mejl co jsem obdržel):
Takže:
 
§ 22 přestupkového zákona (200/1990 Sb. v platném znění):
 
(1)  Přestupku se dopustí ten, kdo  a) jako řidič motorového vozidla překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním zákonem nebo dopravní značkou o více než 30 km/h v obci nebo o 50 km/h mimo obec,  b) jako řidič motorového vozidla poruší nesprávným způsobem jízdy zvláštní zákon tím, že   1. nezastaví vozidlo na příkaz světelného signálu s červeným světlem „Stůj“ světelného signalizačního zařízení nebo pokynu policisty „Stůj“ při řízení provozu na pozemních komunikacích,   2. předjíždí vozidlo na přechodu pro chodce nebo bezprostředně před ním nebo předjíždí vozidlo způsobem, který ohrozí protijedoucí řidiče nebo jiné účastníky silničního provozu, nebo předjíždí, jestliže se nemůže bezpečně zařadit před vozidlo nebo vozidla, která hodlá předjet, nebo předjíždí, aniž má před sebou rozhled na vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí,   3. nedá při jízdě z vedlejší pozemní komunikace označené dopravní značkou „Dej přednost v jízdě“ nebo „Stůj, dej přednost v jízdě“ na křižovatku přednost v jízdě vozidlům přejíždějícím po hlavní pozemní komunikaci nebo vozidlům přijíždějícím zprava, nevyplývá-li přednost v jízdě z dopravní značky,   4. vjíždí na železniční přejezd v případech, kdy je to zvláštním zákonem zakázáno,  c) porušením zvláštního zákona způsobí dopravní nehodu, kterou je povinen podle zvláštního zákona neprodleně ohlásit policistovi, &n
0/0
16.8.2004 22:13

Karllos

pokračování 1.
 d) se dopustí jednání uvedeného pod písmenem c) jako řidič vozidla hromadné dopravy osob,  e) neoprávněně zastaví nebo stojí s vozidlem na parkovišti vyhrazeném pro vozidlo označené znakem O 1,  f) jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až e), poruší zvláštní zákon.
(2)  Za přestupek podle odstavce 1 písm. f) lze uložit pokutu do 2 000 Kč, za přestupek podle odstavce 1 písm. a) a b) pokutu do 3 000 Kč, za přestupek podle odstavce 1 písm. e) pokutu do 5 000 Kč, za přestupek podle odstavce 1 písm. c) pokutu do 7 000 Kč a za přestupek podle odstavce 1 písm. d) pokutu do 10 000 Kč.
(3)  Zákaz činnosti do šesti měsíců lze uložit tomu, kdo se v období dvanácti po sobě následujících kalendářních měsíců dopustí přestupku podle odstavce 1 písm. a) a b) více než dvakrát.
(4)  Zákaz činnosti do jednoho roku lze uložit tomu, kdo se dopustí přestupku podle odstavce 1 písm. c).
(5)  Zákaz činnosti do dvou let lze uložit tomu, kdo se dopustí přestupků podle odstavce 1 písm. d).
(6)  V blokovém řízení lze uložit za přestupek podle odstavce 1 písm. f) pokutu do 1 000 Kč, za přestupek podle odstavce 1 písm. a) a b) pokutu do 2 000 Kč a za přestupek podle odstavce 1 písm. c), d) a e) pokutu do 5 000 Kč.
 
Laik může skutečně při mechanickém přečtění tohoto ustanovení dojít k závěru, že poku překročí rychlost o méně než 30 km/h v obci a méně než 50 km/h mimo obec, ujde trestu, neboť takové jednání zákon nepostihuje .... Kdyby však četl pozorně, došel by k ust. odst. 1 písm. f) které v podstatě říká, že přestupku se dopustí i ten, kdo jiným jednáním, než je uvedeno pod písmeny a) až e) poruší zvláštní zákon, kterým je zákon č. 361/2000 Sb., p provozu na pozemních komunikacích. Tedy, říká nám-li zákon, že máme jet 50, a jedeme 60 dopouštíme se přetupku dle odst. 1 písmeno f), pokud jedeme 85, je to
0/0
16.8.2004 22:15

Karllos

Pokračování 2:
jedeme 85, je to již dle písmene a). Jaký to má význam ? Stačí si přečíst ustanovení o sankcích: podle f) lze blokově pokutu jen max. 1.000,- Kč a v řízení 2.000,- Kč, podle a) blokově do 2.000,- Kč, v řízení až do 3.000,- Kč a ktomu zákaz řízení za podmínek odstavce 3. Takže v příloze tohoto mejlu je jen blábol někoho, kdo měl přestupkový zákon poprvé v ruce. Pokud mu to odkýval nějaký právník, tak toho Bůh ochraňuj.
 
Ostatně i laik by si mohl za použití analogie dovodit, že ne každé jednání které je v rozporu s dopravními předpisy, musí být výslovně citováno v zákoně, a přesto je přetupkem. Není nikde psáno, že přestupkem je jízda bez připoutání, jízda bez lékárničky, dokonce není ani výslovně psáno, že přestupkem je jízda cyklisty na "červenou", když v zákoně se v odst. 1 písm. b) bod 1. uvádí, že toliko "řidič motorového vozidla... " Přesto je jasné, že všechby tato uvedená jednání jsou přestupkem, jsou postihována, a to podle "všeobjímajícího" odst. 1 písmene f) § 22 zákona o přestupcích.
 
Jezděte si jak chcete, s v příloze naznačenou směšnou argumentací ale asi neuspějete. O úrovni pisatele svědčí i to, že mluví o "zelených klucích..." Dotyčný zůstal, asi nejen myšlenkově
0/0
16.8.2004 22:16

Roumen

Re:
Jojo...znamy to hoax: http://www.hoax.cz/index.php3?action=detail&id=271
0/0
21.8.2004 15:34

Najdete na iDNES.cz