Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kardinál: Jan Pavel II. se loučil se životem

Papež Jan Pavel II. je možná na samém konci života. Připouštějí to i vysocí představitelé katolické církve, kteří se v neděli účastnili mše ve francouzských Lurdech. Čtyřiaosmdesátiletému papeži, který trpí Parkinsonovou nemocí, chvílemi selhával hlas a docházel dech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Milan44

!!
pro hloupý a zaostalý bezvěrce on vás islám naučí co je to věřit!!!
0/0
19.8.2004 20:37

Drongo

Beru! 72 panen je lepší než věčně zpívat žalmy !
Islám beru!
Co byste si vybrali - strávit věčnost se 72 pannami - nebo věčně sedět na obláčku a zpívat žalmy?
0/0
20.8.2004 8:21

Dismas

Re:
To myslíš jako že nás to naučí teroristickými útoky?
To bych byl radši, kdyby nás to naučil ten papež.
0/0
20.8.2004 11:25

Vik78

Víra?
Nic pro katolíkům, ale jejich organizace je snad jediná, kde je ještě víc pedofilů než ve skautu.
Nechápu co má instituce sledující povětšinou světské zájmy společného s vírou, o které tady dole tak "zasvěceně" diskutovali.
0/0
19.8.2004 17:01

Nedobik

Tak co, vy PAKA BEZVÉRCI!!!
Já se vám nedivím, že nevěříte, když vám umřel váš BŮH HLINKA. Holt si budete zase muset najít jinýho boha, vy hlavy dutý!     
0/0
19.8.2004 3:32

Drongo

Sportovci nechtějí nic zakazovat, na rozdíl od křestanů
Sport ani církev mě nezajímají a nejsem nijak zvlášť nadšený tím, že se oboje platí z mých daní, ale na rozdíl od křesťanů, sportovci mi nechtějí nic zakazovat.
Až bude v parlamentu  nějaká hokejsticko-demokratická strana, která bude prudit a snažit se zakazovat všechno možné, pak budou jako vy
0/0
20.8.2004 8:27

Dismas

Re:
Mohl byste mi říct, co vám vlastně církev zakazuje? Pokud nejste člen církve ani jiný věřící, nechápu, o čem mluvíte. To, že křesťanství považuje některé věci za morálně nepřípustné, je naprosto pochopitelné, ale vám osobně přece nikdo nic nezakazuje, záleží na Vašem vlastním svědomí. Nežijeme ve středověku, jezuiti už neřáděj!
0/0
20.8.2004 11:31

Drongo

Re:
Mluvím naprosto jasně o lidovcích, ti neznají nic jiného než zakazovat: potaty, manželství homosexuálů, marihuanu a vůbec všechno co se jim nelíbí.
Ti mě serou!
0/0
20.8.2004 13:44

Dismas

Re:
Že potrat je vražda, to si myslí i hodně ateistů. Že homosexuálové nemůžou být manželé, to uzná každý rozumný člověk, protože manželství je odjakživa svátost duchovního spojení muže a ženy. Registrované partnerství - dobře, ale ne manželství, to je rozdíl! Marihuana je sice tzv. lehká droga - ale taky droga.
Z čím ovšem taky nesouhlasím, je radikalismus v řešení těchto problémů. Například potrat, i když je to vražda, zakázat zatím dost dobře nelze, protože by to způsobilo asi daleko víc neštěstí.
Takže, ono to chce hlavně racionálně uvažovat. Ostatně, ačkoliv cítím křesťansky (jak už jsem tady vysvětloval), lidovce volit nebudu!
0/0
20.8.2004 14:10

Drongo

Zakázat mešní víno a kadidlo !
1/ potraty
Pár takových lidí určitě je, ale já jsem zatím nepotkal nikoho, kdo je proti potratům a nebyl katolík (nebo člen nějaké sekty)
Jinak, jak už jsem říkal myslím včera, pro vyznavače východních náboženství je vražda zabíjení všeho živého. Jak by se ti líbilo, kdyby tady byla osmiprocentní buddhistická strana, která by pořád navrhovala zákony podle kterých je zabíjení zvířat vražda, i když by věděla dobře že nemají nejmenší šanci na přijetí?
2/ manželství
Pokud je podle tebe manželství jenom "duchovní spojení" uzavřené v kostele, tak většina manželství v téhle zemi jsou na tom stejně jako homosexuálové
3/drogy
Marihuana je droga, stejně jako alkohol nebo kostelní kadidlo. Pokud zakázat drogy, tak všechny!
I víno a kadidlo které fetujete v kostelích !
 
0/0
20.8.2004 14:58

Dismas

Re:
1/ To já jich potkal dost.
2/ "Duchovním spojením" jsem nemyslel jenom čistě náboženskou svátost. Ale smyslem svatebního obřadu (je jedno jestli v kostele nebo na radnici) odjakživa bylo jakési mravní posvěcení vztahu muže a ženy, jehož smyslem je od přírody výchova potomstva, pokračování rodu. Proto má zůstat manželství čistě pro svazky muže a ženy. Právní svazek homosexuálů si nazývejte registrované partnerství, ale manželství se to nikdy jmenovat nemůže. Manželství je oslava životodárné lásky mezi mužem a ženou, díky níž existuje rodina a výchova potomků. Nazývat manželstvím právní svazek homosexuálů by bylo v tomto smyslu něco jako svatokrádež.
3/ Do kostela nechodím a kadidlo není fet.
0/0
20.8.2004 15:56

barbudo

Milé děti ...
, ... víra je dar ... jekomu se ho dostane, někomu ne ... s tím nic nenaděláte, vykazuje můj pes ...
0/0
18.8.2004 22:23

Pucmeloun1

Re:
a jde verit, ze dostane nazrat
0/0
18.8.2004 22:24

barbudo

Re:
, ... jsou věci, na které se může spolehnout ...
0/0
18.8.2004 22:28

Borgh

Křesťanská víra
je výplň pro duté hlavy mdlého rozumu...v 21. století už poněkud zastaralá, zatuchlá a zesměšňující...
0/0
18.8.2004 9:29

Dismas

Re:
Už mě vážně nebaví číst tyhlety štěky dutých hlav jako je ten tvůj - dutých hlav, které vůbec nechápou, co je to křesťanská víra.
Čtu tady od vás všech pořád jenom - křesťanská víra je zastaralá, člověk bez víry je jako ryba bez motocyklu, kdo hájí víru je flanďák... To je pro vás stejně jasná rovnice jako 1 + 1 = 2. A přitom jste křesťanské víře ani za mák neporozuměli.
Ále, dyť ani nemá cenu se s Váma vůbec hádat. Domluvil jsem, HOWGH.
0/0
18.8.2004 11:08

Dan 1

Ještě, že jste už domluvil.
Díky bohům. Vy už opravdu nemáte co nabídnout, krom idiociíí a dogmat např. o parthenogenesi. Proto končíte. Smůla vaše i naše. Islám je ještě více zhoubný, než vaše víra. Salám, 'Lláhu akbar.
0/0
18.8.2004 11:17

Dismas

Re:
Tak dobře, na tohle si ještě dovolím zareagovat. Nevím, kde jste v mých příspěvcích přišel na partenogenezi, o té jsem nenapsal ani slovo a mám za to, že ani dogmatismus v nich není obsažen. Psal jsem tady přece, že nejsem katolík ani člen žádné jiné církve. Svou víru jsem nenašel tak, že bych se nechal oblbnout dogmaty, nejsem ortodoxní "pámbíčkář". Každý ať si věří podle vlastního svědomí a přesvědčení. Ale když někdo plive na víru, které prostě nerozumí, nemohu se neozvat. A moje víra je založená na humanismu, nechápu, jak jste z mých myšlenek odvodil, že je zhoubná. Islám také odsuzuji jako vy.
Nashledanou u nějaké jiné diskuze, doufám, že příště projevíte alespoň trochu snahy porozumět příspěvku, na který reagujete.
0/0
18.8.2004 11:50

Dan 1

Re:
Nerozumíme si, neodsuzuji islám, ale fanatický islamismus. Nikdy mi žádný muslim neublížil. Pravdu máte v tom, že jakákoli víra je navýsost intimní záležitost a nesmí se nikomu vnucovat.
0/0
18.8.2004 11:55

Dismas

Re:
...stejně jako se nesmí vnucovat myšlenka o její zhoubnosti. Zvlášť když není jasně řečeno, v co vlastně ten věřící věří (když napíšu, že cítím křesťansky, to je dost široký pojem).
S tím Islámem to bylo opravdu nedorozumění, já jsem ve skutečnosti měl taky na mysli muslimský fanatismus, prostě jsme to oba nepřesně formulovali. Odsuzuji prostě takovou náboženskou ideologii, která vyznává jako jednu z metod svého šíření hrubé násilí a vraždy. Jsem proti jakémukoliv násilí páchanému ve jménu víry, ať už muslimské nebo křesťanské, ale skutečnou původní křesťanskou filosofii - tj. lásku k bližnímu, odpor k násilí apod. - vyznávám.
Doufám, že je to dostatečné vysvětlení i pro ty reagující pode mnou. (Blbě jsem to zformuloval, muselo to fakt znít pokrytecky .)
0/0
18.8.2004 14:47

Maroon

Re:
To mne teda dost.
Bud rad,zes zadnyho nepotkal,jsou to neskutecny tvorove.
Proto podporuju USA, vzali zodpovednost do svych rukou,a to vazne...
0/0
18.8.2004 19:05

marvvyn

Re:
...když někdo plive na víru, které prostě nerozumí, nemohu se neozvat... ...Islám také odsuzuji... Doporučuji to příliš neodkládat a navštívit psychiatra co nejdříve, schizofrenie se nechá v mírné formě léčit, časem by však mohlo být pozdě.
0/0
18.8.2004 12:43

Sarka-3

Re:
Odsuzuješ islám ? Není to tím, že mu nerozumíš ? Tak takhle církev učí své ovce toleranci k ostatním ! Je mi je ze všech těch, kteří prohlédli a znají pravou pravdu, skutečně  zle.
0/0
18.8.2004 13:25

Ivor

Re: Islam je cire zlo.
Je nepratelsky nasi kulture, nasemu zpusobyu zivota, nasii svobode!!!!
Vsechny muslimy je potreba vyhladit ohnem a mecem s povrchu zeme. Jejich kosti rozdrtit na prasek, vsechno po nich nahazet do more.
A na cernej kamen se*e prase.
0/0
18.8.2004 14:07

Modráček

Nikdo...
...není nesmrtelný. Možná se to bude zdát neuvěřitelné, ale i papežové umírají. Dalším papežem prý bude nějaký Ital, svého času se spekulovalo o možnosti vybrat papeže z řad černých biskupů, ale Taliáni si postavili hlavu a (Ya) basta.
0/0
17.8.2004 17:39

ondravan

papežova modlitba
A na závěr modlitby Svatého růžence Jan Pavel . pronesl toto rozjímání: Buď pozdravena Maria, Ženo chudá a pokorná, Bohem požehnaná! Panno naděje, proroctví nových časů, přidáváme se k tvému zpěvu chvály, abychom slavili milosrdenství Pána, a ohlašovali příchod Království a plné osvobození člověka. Buď pozdravena, pokorná služebnice Pána, slavná Matko Krista! Věrná Panno, svatý stánku Slova, nauč nás vytrvat v naslouchání Slova, poslušní hlasu Ducha, pozorní jeho výzvám v našem svědomí, a jeho projevům v událostech dějin. Buď pozdravena, Ženo bolesti, Matko živých! Panno, Nevěsto pod Křížem, Nová Evo, buď naší vůdkyní na cestách světa, nauč nás žít a šířit lásku Krista, nauč nás být s tebou pod nesčetnými Kříži, na kterých je tvůj Syn ještě ukřižován. Buď pozdravena, Ženo víry, první mezi apoštoly! Panno, Matko církve, pomoz nám, aby zvítězila naděje, která je v nás, abychom důvěřovali v dobrotu člověka a v lásku Otce. Nauč nás budovat svět zevnitř: v hlubině mlčení a adorace, v radosti bratrské lásky, v nezastupitelné plodnosti Kříže. Svatá Maria, Matko věřících, Naše Paní Lurdská, oroduj za nás.
0/0
17.8.2004 16:53

Maroon

Re:
To je moc pekny, to papez vymyslel sam?
0/0
17.8.2004 17:10

MacLover

Mariánský kult...
...je jedním z největších nesmyslů a pobloudilostí katolické církve :-)
0/0
19.8.2004 3:23

Dr. Fe1

Euthanasie?
0/0
17.8.2004 16:49

rapesco

Re:
To myslíte vážně? On není na přístrojích..!
0/0
17.8.2004 16:57

telifon

uz je na case
az konecne umre :) a jestli je to rouhani a jestli buh existuje tak na me musi byt pekne nastvany :)))) hehe ale ja se nebojim , ja se nebojiiiim dokud tu neni vlk.
0/0
17.8.2004 14:29

rapesco

Re:
Tak se bát začni. Rouhání to je.
0/0
17.8.2004 16:57

Maroon

Re:
Tak jo no...tak je no...Bruce Almighty...
0/0
17.8.2004 17:13

Maroon

Re:
Treba Kardinal Vlk...
0/0
17.8.2004 17:13

Kleki Petra

Já jsem toho názoru,
že člověk k životu potřebuje víru. A mělo by být jen na něm, komu nebo čemu bude věřit. Bez víry v nějaké vyšší principy by snad byl život k nepřežití. Naopak jsem přesvědčen, že jakákoli institucionalizace víry je zcestná. Proto se nebudu zprudka usazovat na zadek před kterýmkoli představitelem kterékoli věrozvěstské organizace, ať už se jmenuje jakkoli. Jana Pavla II Karola Wojtylu nevyjímaje.
0/0
17.8.2004 13:47

MeowMan

Re:
Člověk bez víry je jako ryba bez byciklu
0/0
17.8.2004 15:32

Dr. Fe1

Re:
Nebo bicykl bez zralejch švestek. To je naprostá pravda!
0/0
17.8.2004 16:49

Dismas

Re:
Vy dva imbecilové, víte vy vůbec, co je to víra
Ten příspěvek jste absolutně nepochopili.
0/0
17.8.2004 16:58

Maroon

DISMASI !!! MESIASI JEDEN !!!
Jo,vira je krasna vec. To se musi nechat. Treba vira v Boha nebo sebe sama. Jo jo Dismasi, ver si...
Papez me absolutne nezajima, ale tyhlecti Flandersovi, to je neco...
0/0
17.8.2004 17:07

Dismas

Re:
Možná jsem tě blbě pochopil, ale to jako z toho, že hájim víru, usuzuješ, že se považuju za mesiáše?
To by mě ve snu nenapadlo. Já mam na mysli víru v tom smyslu, jak o ní tady napsal Kleki Petra. A ne pověrčivý fantazírování o nadpřirozený bytosti.
0/0
18.8.2004 8:32

Dismas

Re:
Jo a ještě něco... Když tě papež absolutně nezajímá, tak nevím proč sem vůbec píšeš příspěvky.
0/0
18.8.2004 9:15

Borgh

Re:
0/0
18.8.2004 9:23

Dismas

Re:
Já taky nejsem (ačkoliv cítím křesťansky) tak zcela příznivcem křesťanské "instituce", nicméně myslím, že i ty by sis měl Papeže vážit, zvlášť když mluvíš o víře: na světě je dneska dost málo víry - a Papež je v tomhle směru přece jenom významná osobnost. Díky Bohu, že ještě má svět Papeže, protože kdyby neměl, byla by to známka toho, že víra už jde asi fakt do háje a každej  věří už akorát v prachy a tělesný požitky. Já si ho vážím, i když nejsem katolík (ani člen žádné jiné církve) a vážil bych si ho, i kdybych byl protestant.
P.S. Na to prase nad tebou snad ani nemá cenu reagovat.
0/0
17.8.2004 16:55

Maroon

Re:
Papez je jen uboha prestarla polska loutka. S tim nic nenadelas... Jeho zasluhy si uvedomuji, ale ted uz je to fakt smesny... asistenti ho museli podepirat...hahaha, videls obraz Papez zasazeny meteoritem? To je prdel...
0/0
17.8.2004 17:09

Maroon

Re:
Jo a jeste neco...
Nejaky problem s telesnymi prozitky?
0/0
17.8.2004 17:11

Dismas

Re:
Já přece netvrdím, že je zavrhuju, to sis opět moje názory blbě vyložil. Jenom tvrdím, že je hrozný, když někdo věří jenom v ně (a v prachy).
0/0
18.8.2004 8:38

Maroon

Re:
Jasne,to je blbost,omlouvam se za spatne vylozeni Tvych nazoru....
Mesias byl provokace, neber si to tak,prosim...
Jinak preju hezky den... a beru zpet sve vyroky,ok,Dismas?
0/0
18.8.2004 19:02

Dismas

Re:
Amen, amen pravím ti, vystoupíš se mnou do Království Nebeského.
0/0
20.8.2004 11:36

icik

Re:
Kromě toho, že papež se píše s malým „p“ tak jako pekař nebo poslanec, si těžko mohu vážit představitele jedné uz nejoblbujícnějších institucí, která se kdy na zeměkouli objevila. Na světě je dneska málo víry hlavně proto, že tahle čelná ideologická instituce nebyla schopna sama sebe za posledních 600 let zreformovat a pro většinu populace je pouze křivým obrazem, který odrazuje od následování. A nezreformovala se proto, že to je příliš dobrej byznys a famózní kejkl to táhnout dál.
0/0
17.8.2004 17:12

Dismas

Re:
Ačkoliv myslím, že to přeháníš, taky mám ke katolické církvi výhrady a taky nejsem tak zcela přítelem institucionalizace víry, jak už jsem psal výše. Přesto prostě nemůžu nepovažovat papeže za pozitivní osobnost. Ale tady si těžko porozumíme, protože z tvého příspěvku mám pocit, že křesťanská filosofie ti ani za mák nic neříká.
0/0
18.8.2004 9:01

Najdete na iDNES.cz