Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kühnl: Armáda na tom není tak špatně

Nový ministr obrany Karel Kühnl (US-DEU) si armádu nepochybně zamiluje. Jakkoliv se jí až dosud věnoval jen okrajově. Napovídají o tom i detaily. Pyšně například nosí kravatu Sdružení československých zahraničních letců s pilotními znaky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

cejkis

:))
třeba nám zase vymění gripeny za nějaký vrulníky v poměru 1:1
Mezi současnými politiky je několik lidí, kteří se o armádu zajímají a mají přehled. Jenže my máme ministra obrany deeebila, který ani nemá přehled o zbraních natož o jednotkách které máme. Ted bude jezdit od jednotce k jednotce a bude si nechat ukazovat jednotlivé zbraně a postupy a až tak za rok až bude mít přehled začně něco dělat...ale to už doufám bude v p.r.d.e.eli..
0/0
17.8.2004 0:50

nextspace

Každý
Naši univerzální politici opět dokázali, že jsou odborníci opravdu ve všem. Kdo ty brouky pytlíky volil?
0/0
16.8.2004 15:48

Nobody1

Zapomenutý generál? Část 3
Nevím, co je na tom pravdy, jisté ale je, že pan generál začal brzy poté jezdit v novém autě:
"Pamatuješ, Jiříku, jak jsme ti museli toho plechového miláčka v době povodní na Severní Moravě zachraňovat, namísto abychom zachraňovali tonoucí v Troubkách? Psali o tom i Horáckých listech." "A Jiříku, už ses naučil anglicky? V Indii se přece mluví anglicky, ne? Machroval jsi s francouzštinou, ale když přišlo na věc, tak jsi potřeboval tlumočníka, že? Nebo máš v Indii taky tlumočníka? Sedm dnů před výročím sametové revoluce slavíš narozeniny. Přemýšlel jsi někdy nad tím, díky čemu tě tenkrát ta velká sametová nesmetla stejně jako tvého bráchu – absolventa Vojenské politické akademie Klementa Gottwalda? Sešel jsi lidem z očí, ale z mysli ještě ne. My na tebe, Jiříku, nezapomeneme."
0/0
16.8.2004 12:41

cejkis

Re:
šedivý ? :)
0/0
17.8.2004 0:46

Nobody1

Zapomenutý generál? Část 2
Právně byl pan generál zaměstnavatelem. To, že si v personálních otázkách (např. dobu určitou a neurčitou) pletl pojmy s průjmy, ponechám bez komentáře. Pan generál se totiž vyznamenal v poněkud závažnější kauze: "Pamatuješ, Jiříku, jak se náčelních štábu ožral, zrušil služební auto, zabil svého zástupce a nadosmrti zmrzačil záklaďáka? A pak se ztratil protokol o krevní zkoušce a na světě se objevila žádost do civilu? Samozřejmě s datumem před havárií? A tato žádost byla dokonce kladně vyřízena ze dne na den a opět s datumem před havárií? Takže náčelník štábu pobíhal v uniformě, zpracovával finanční plány, jezdil na porady na generální štáb ale přitom už byl ´civil´? Všem to bylo jasné. Náčelník štábu byl odejit do civilu se všemi finančními poctami čítajícími několik set tisíc". Jen tak mimochodem, tento ožralec a vrah byl po půl roce přijat týmž zaměstnavatelem do pracovního poměru jako civilní zaměstnanec. Nebyly tyto ´služby´ jakousi formou držhubného? Co všechno onen náčelník musel na pana generála vědět?  Povídá se, že jistá úřednice jisté banky si pustila hubičku na špacír a práskla veřejnosti, že pan generál dostal od této banky super výhodný úvěr. Údajně za to, že získal pro tuto banku několik set klientů. Nutil totiž dost nechutným způsobem (pozdržováním povýšení, snižováním osobního hodnocení) své zaměstnance k zřízení sporožirového účtu pro ukládání výplat jen u této banky…
0/0
16.8.2004 12:39

Nobody1

Zapomenutý generál? Část 1
Říkám si – copak nového nám asi může předvést nový pan ministr obrany? Řekl bych, že velké kulové. Mám tisíc důvodů se domnívat, že naše pány ministry obrany a jejich generály jejich resort vůbec nezajímá anebo mu prd rozumí. Jde jim jen o získání potřebných pozic, kontaktů a informací pro "podnikání v civilu". Povím vám příběh generála, který je "pravým opakem" – v civilu by nic nenapodnikal, protože je mizerný velitel, organizátor a ještě mizernější odborník. O jeho morálních kvalitách ani nemluvím. A tak se pan generál musí držet svého kopyta. Jednoho krásného dne nastoupil jako nový velitel u jisté letecké základny na Jižní Moravě. Jeho příchod byl velice nenápadný. Nikomu se nepředstavil, chodil v civilu a – ehm, byl nenápadného malého vzrůstu. Druhý den si o něm ale už povídali všichni vojáci. Dal jich totiž několik potrestat, protože ho … nepozdravili, nedali mu hlášení a – drž se světe – na vrátnici po něm chtěli povolení ke vstupu. Vrátného (vojáka základní služby) za to nechal pan generál zavřít. Pan generál byl velitelem pilotů a tudíž o jeho pilotním umění se musím zmínit. Použiji k tomu první osobu:
"Pamatuješ, Jiříku, jak jsi zapomněl při přistání třikrát za sebou vysunout podvozek? Poprvé jsme se usmáli – stát se to může každému. Podruhé, když jsi to kamufloval tím, že jsi prověřoval bdělost pozorovatele, jsme nadzvedli obočí. Ale potřetí jsme už věděli, že jsi ještě mizernější pilot, než jsme si mysleli. Jak ses cítil, když tvé ctěné jméno bylo na metodickém kabinetě třikrát v kolonce ´předpoklad letecké katastrofy´?"
0/0
16.8.2004 12:37

Nobody1

Zapomenutý generál? Část 1
Říkám si – copak nového nám asi může předvést nový pan ministr obrany? Řekl bych, že velké kulové. Mám tisíc důvodů se domnívat, že naše pány ministry obrany a jejich generály jejich resort vůbec nezajímá anebo mu prd rozumí. Jde jim jen o získání potřebných pozic, kontaktů a informací pro "podnikání v civilu".
Povím vám příběh generála, který je "pravým opakem" – v civilu by nic nenapodnikal, protože je mizerný velitel, organizátor a ještě mizernější odborník. O jeho morálních kvalitách ani nemluvím. A tak se pan generál musí držet svého kopyta. Jednoho krásného dne nastoupil jako nový velitel u jisté letecké základny na Jižní Moravě. Jeho příchod byl velice nenápadný. Nikomu se nepředstavil, chodil v civilu a – ehm, byl nenápadného malého vzrůstu. Druhý den si o něm ale už povídali všichni vojáci. Dal jich totiž několik potrestat, protože ho … nepozdravili, nedali mu hlášení a – drž se světe – na vrátnici po něm chtěli povolení ke vstupu. Vrátného (vojáka základní služby) za to nechal pan generál zavřít. Pan generál byl velitelem pilotů a tudíž o jeho pilotním umění se musím zmínit. Použiji k tomu první osobu: "Pamatuješ, Jiříku, jak jsi zapomněl při přistání třikrát za sebou vysunout podvozek? Poprvé jsme se usmáli – stát se to může každému. Podruhé, když jsi to kamufloval tím, že jsi prověřoval bdělost pozorovatele, jsme nadzvedli obočí. Ale potřetí jsme už věděli, že jsi ještě mizernější pilot, než jsme si mysleli. Jak ses cítil, když tvé ctěné jméno bylo na metodickém kabinetě třikrát v kolonce ´předpoklad letecké katastrofy´?"
0/0
16.8.2004 12:35

Pucmeloun1

No jeje ze armada na tom neni spatne
pokud se na to diva ocima uredniku co si nahrabali na zakazkach pro armadu. Ale stale jeste umi vojaci pochodovat, udelat rozborku - sborku, pozdravit a obcas si i muzou vystrelit
0/0
16.8.2004 9:32

redback

počítá se ...
do naší armády taky Armáda spásy? Pokud ano, tak má to ministerstvo smysl. V opačném případě by se Ministerstvo obrany mohlo sloučit s Ministerstvem srandy.
0/0
16.8.2004 8:44

russsalkableda

Re:
0/0
16.8.2004 9:06

habit

Re:
za armadu spasy se poklada soucasna vlada. Myslim, ze by bylo na case, aby Gross rozdal ministrum trumpety a bubny a vyslal je do ulic uvadet zbloudile na spravnou cestu.
0/0
16.8.2004 9:43

Futty

Třeba zjistí...
Třeba nový ministr zjistí kam se poděl všechen vojenský matriál po roce 1989 a co jsme za něj obdrželi?
0/0
16.8.2004 6:52

0100

Nevím zda pan Kuhnl je tím pravím na post ministra obrany...
Pokud bude asistovat při podobných nevýhodných smlouvách pro ČR jako se to stalo v případě Aera, tak armádní rozpočet bude stačit tak na kafe jeho a generálů. Za Kalouska tam vládla korupce jsem zvědav jak to bude za Kuhnla a který z jeho příbuzných STB se stane armádním placeným poradcem. Nechápu, jak ministr obrany může být bez prověrky.
0/0
16.8.2004 6:35

Mitchell

Jsem zvědavý.
Armádu se snažíme reformovat už skoro 15 let a zatím je úspěšnost podobná asi jako ve zdravotnictí. Takže pokud nový ministr neschválí obdobné nákupy jako někteří jeho předchůdci (padáky, rotorové listy pro Mi 24 apod.), nebude se snažit něco lámat přes koleno a nechá si poradit od odborníků, tak za ty dva roky toho snad moc nepokazí. Hlavně že tam tomu nešéfují lidovci, další katastrofu si armáda už dovolit nemůže. Asi ten Gross nebude úplně houpej.
0/0
16.8.2004 1:36

Najdete na iDNES.cz