Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Milost pro Novotného a Hanykovicse!

Pan prezident zvažuje, že dá milost příliš starému Karlu Hoffmannovi. Bývalý promoskevský satrapa je však beze vší pochyby zrádce, který se, seč mu síly stačily, podílel na vládě, která statisíce lidí perzekuovala a miliony vedla do ponížení a bídy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Misaf

no to snad ne
mám pocit, že se pan komárek docela zbláznil. dát milost dvěma pašerákům heroinu ? lidem, kteří se podílejí na ničení lidí? to, co provedl hoffmann je tomuto činu rovno. milost by dostat neměl a ti dva také ne, už jen  proto, že je to součástí domluvy s thajskem, ačkoliv zastávám názor, že měli shnít tam. nic jiného si ani nezaslouží? ještě na ně budeme doplácet....špatný vtip.
0/0
11.8.2004 16:57

kamo

Re:
no to snad jo!!!   naprosto s Komárkem souhlasím. Kdybych byl prezidentem já, tak bych jim milost dal už proto, že mnohem horší zločinci zavřeni u nás sedí na mnohem kratší dobu. Z tohoto hlediska je trest, který si odpykali oba více neý dostatečný. To co chtějí pro ně víc jsou prostí sadisti. Člověk a spravedlnost by měla být nad státní dohodou. V USA to tak platí.
0/0
12.8.2004 13:00

barbudo

Re:
... když jim dá milost, všichni příští v Thajsku shnijí ...
0/0
12.8.2004 13:05

kamo

Re:
To nemůžeš nikdy říct dopředu a neví to ani thajský král. Kdyby se chtělo, tak by se diplomaticky milost dokázala vysvětlit, aby se koza nažrala a vlk zůstal celý. Jenže ono se nechce, protože my pan prezident jsme populistický.
0/0
12.8.2004 13:12

dooren

pozde,ale prece?
Nejsem si jista, jestli v tomto pripade bude toto heslo fungovat. Nastup Karla Hoffmana do vezeni je vysmech nasemu soudnictvi - vsechny velke ciny, zvacim dopisem do Moskvy pocinaje a zaverecnym tunelovanim konce, zustaly nepotrestany. Byvali funkcionari v cele s uspesnym a protrelym advokatem se z toho da se rici vysekali, dokonce i neblaze prosluly pan Jakes, jehoz nenavidela pulka naroda, a ta druha z neho mela srandu. Pouze Karel Hoffman to odnese za vsechny, a to v dobe, kdy jiz zacina byt senilni, tim padem trest ztraci na efektivite. Nedivte se proto nikdo, ze se vstupem do EU zacina dalsi vlna emigrace. Tentokrat jsou to mladi lide, kteri uz se odmitaji ucastnit dalsiho zesmesnovani prava a moralky, stejne jako zdraveho rozumu. Ceska republika se stala Kocourkovem. Vsem posilame vrely pozdrav ze Skotska, naseho noveho domova. Nejsme dezerteri, pouze zastanci zdraveho rozumu. Veskera chut k vlastenectvi se vytratila, jeste nez jsme se narodili. Chteli bychom mit radi vlast, ale radsi ji nahradime.
0/0
11.8.2004 11:25

Misaf

Re:
nejste jediná tohoto názoru, mí rodiče by byli nejradši, abych šla pryč. asi jim to přání brzy splním. zdravím!
0/0
11.8.2004 17:05

saldo

Ale
Čin nemocného dědy byl už dávno morálně odsouzen. Teď má sedět jako jediný z bývalých komunistických prominentů. Po 14 létech od  "sametu".  Podivné to soudnictví. Ovšem ti, kteří invazi zavinili de fakto, ti zůstali bez trestu. A nebyli to jen signatáři tzv. zvacího dopisu. Pokud se týká dvou pašeráků, milost není ospravedlnitelná. Morální aspekt jejich činu je drtivý a absence exemplárních trestů jen povzbudí následovníky. A co tvrdé drogy dovedou se všeobecně ví, i když v době současného postmodernismu a liberalizace čehokoliv se tomu nedostává jaksi sluchu.
0/0
11.8.2004 7:17

kamo

Re:
Opakuji jen co jsem napsal výš, kdo chce pro někoho exemplární trest je obyčejný sadista anebo skin, který nenávidí lidi jako takové už z principu. U těchto hlasů chybí jakákoliv soudnost či náznak spravedlnosti.
0/0
12.8.2004 13:03

_Eva_

Novináři
"Novináře dělím do dvou skupin. Tou první skupinou jsou normalizační komunistická práčata. Tento typ pokládám za novinářské prostitutky a hluboce jimi pohrdám. A pak je druhý typ novinářů. A to nejsou jen hlupáci, to jsou sebevědomí hlupáci, kteří píší o všem a nerozumějí ničemu. A tito hlupáci spolu s novinářskými ku*vičkami vytvářejí mediální prostředí v této zemi."
0/0
10.8.2004 13:12

kamo

Re:
Evo, to musíš furt toho zemana všude strkat, tobě fakt jeho nevymácháná huba imponuje???
0/0
12.8.2004 13:09

huhu007

Naprosto výjimečně souhlasím s panem Komárkem
...ale jen v části, která tvrdí, že trest pro Hoffmanna je mírný. Novotný a Hanykovics dobře věděli, co je čeká, když je chytnou. Zvolili si. Až dá tomu dědovi Klaus milost, posune se snad ve vnímání jeho osobnosti většinou normálních lidí do skutečného reálu.
0/0
10.8.2004 13:10

Zachvat

Komárku,
nebuďte vtipný za každou cenu! Mladíci N. a H. se dostali do Čech na základě dohody, která prominutí trestu nepovoluje. Klaus je sice pustit může, ale pokud případně budeme Thajsko žádat o dalšího zatknutého pašeráka, vykašlou se na nás... Pane Komárku, nevyjadřujte se ke všemu, má to myšlenkovou úroveň základní školy.
0/0
10.8.2004 10:28

bc23

Mimo mísu!
Dle mého názoru si zaslouží trest všichni 3. Jeden zavinil možná utrponí desítek tisíc a zmenšenou svoboru pro miliony, ale další dva možná smrt desítek i stovek a jim podobní tedy musejí pykat podobně jako Ti co zabili... Nevidím důvod, proč takovým lidem ulevovat. Až bude mít stařík problémy zdravotní takové, že bude neúnosné, aby ve vězení setrval, tak klidně, ale dokud své soukmenovce ujišťuje před ochodem do věznice, že nebude spát, ale pracovat a že se cítí dobře, tak ať sedí - vždyť kde je psáno, že se nedožije sta?
0/0
10.8.2004 9:59

Baud

Plně sdílím Váš názor
vždyť bolševická závislost je mnohem horší zlo než feťácká. Vždyť daňové poplatníky stojí více Bendův   Úřad vyšetřování ..., než léčba smažek. A tak musí být vidět výsledky, (vlastně výsledek).
0/0
10.8.2004 8:39

Kleki Petra

Milý pane Komárku!
Vy jste skutečně opravdový blbec. Skutek těch dvou lemplů, kteří se u vidiny mohutného bezpracného zisku rozhodli pomoci zničit životy tisíců převážně mladých lidí (převážně nenávratně), a to nejen závislostí na droze, ale i zahájením různých kriminálních aktivit, přenosem hepatitity B a viru HIV,  případně spoluzpůsobit jejich smrt, vám připadá směšný?
 
To chce hodně studený obklad na hlavu. Nebo spíš koleno.
0/0
10.8.2004 8:15

svobodny clovek

Komarek ma pravdu, ale
mezinarodni smlouvy se plnit musi. I kdyz jsem pro propusteni ted dvou paseraku, tak to proste provest nelze .
0/0
9.8.2004 23:35

sarumánek

Oploťme Jižní město!
Pokud by měli být zavřeni všichni, kdo se podíleli na bývalém prosovětském režimu, zkusme oplotit celé Jižní město a udělat z něj věznici - a stejně by se tam všichni nevešli. Podobné cenzurní zásahy, kdy někdo někomu nedovolil něco vysílat, nafilmovat, napsat, říci, zazpívat, zahrát, namalovat atd. nebo ho za to udal byly běžnou každodenní součástí socialistické reality, na které se podílely svým strachem a poslušným vykonáváním statisíce z nás. Nehledě na to, že zavřít za něco podobného JEDINÉHO starce nad hrobem s podlomeným zdravím je přinejmenším na pováženou...
0/0
9.8.2004 18:07

Zwerg

Re:
Je naprosto správné, že ta komunistická zrůda dostala trest odnění svobody, i když velmi krátký - v podstatě pouze symbolický! Osobně doufám, že pojde dříve, než mu Klaus zařídí milost..... Trest pro Hofmana je naprosto na místě! Je tím totiž dáno najevo, že komunistická éra byla érou lůzy a zločinců.... Je jen škoda, že je za komunistické zločiny odsouzen pouze jediný komouš. Např. je škoda, že kreatůra starý Grebeníček zaklepal bačkorama dříve, než ho mohl stihnout podobný osud. Soud se mu dařilo protahovat tak dlouho, až si ho odnesl ďábel.  Doufám, že se smaží někde v pekle.
0/0
9.8.2004 19:10

jarda_carda

Pan Komárek je vskutku myslitel
Co by asi následovalo, kdyby ČR porušila v této záležitosti mezinárodní dohodu? Prvních 5 namátkou odchycených českých turistů by se už v životě nepodívalo domů. Kdo chce najít najde, a to vždycky.
Naštěstí o milosti pro pašeráky drog už nemůže rozhodovat Véna Pravdaláska neblahé paměti.
0/0
9.8.2004 18:04

kiliannedory

Re:
To srovnání mezi činnem mladých kluků, který udělali víceméně z blbosti s tou komunistickou sv*ni je naprosto v pořádku. I když smlouva je holt smlouva a tu musíme dodržet.
0/0
9.8.2004 19:43

Dan 1

4 roky jsou v osmdesáti
téměř jistě doživotím. Díky tomu, že musel nastoupit trest, stal se slavnější, než Dajdou se Sámirem dohromady, mučedníkem pro komanče všeho věku a ražení. Na Hradě se sešlo rekordní množství žádostí o Hoffmannovo propuštění, a to i z ciziny. Vynikající PR pro komunisty, nic lepšího si přát nemohli, než moci tvrdit, že mají svého "politického" vězně. Nikdo tak starý v  českých věznicích není a pokud se nejedná o vraha, není to běžné ani jinde ve světě. Věřím, že ho Klaus hodně rychle pustí, aby se takovému humbuku, který nahrává komunistům, udělala přítrž.
Ti dva "Thajci" byli evidentně použiti jako volavky, a maskovali nevědomky dodávku většího množství. Drogy (hlavně opium) k tamní kultuře prostě patří a hranice s Laosem je pro drogy dokonale propustná, tudíž společenská nebezpečnost pro Thajské obyvatele není nijak vysoká, nebudou mít fet od Hanykovicse, dodá jim ho někdo jiný.
0/0
9.8.2004 18:02

A.V.SUVOROV

Re:
Že ty taky šňupeš, nebo si aplikuješ do žil?
0/0
9.8.2004 18:11

Dan 1

Re:
Ne, ale zato mám pocit, že ty máš hodně kvalitní materiál s nadprůměrně vysokým obsahem THC.
0/0
9.8.2004 18:15

A.V.SUVOROV

Re:
Nezamlouvej to, co si šleháš?
0/0
9.8.2004 18:28

Dan 1

Re:
Budeš se divit, ale mařenu jsem měl jen dvakrát v životě, nic tvrdšího mě ani nenapadlo zkoušet.
0/0
9.8.2004 18:30

Depek

...
, Prosím administrátora Idnes, aby Komárkovy příspěvky byly rušeny redakcí.
0/0
9.8.2004 17:43

Ahasver

Žádné milosti!
Pašování heroinu po kilech je čin natolik zavrženíhodný, že by si v mnoha případech zasloužil ocenit trestem smrti. Bez ohledu na motivy, které pány Novotného a Hanykovicse k jejich činu vedly, naopak s ohledem na spoušť, kterou jejich "zboží" způsobí kdekoliv kam se dostane. Ani soudruh Hofmann si milost nezaslouží - naopak. Věk není omluva a vypnutí vysílání v době celostátní krize je spíše velezrada, opět bez ohledu na motivy. Vzpomeňte si, jak důležité byly informace z médií při "pouhých" předloňských povodních! A to bylo mnohem více možných prostředků komunikace.
0/0
9.8.2004 17:25

A.V.SUVOROV

IMO
Komárku jedinej satrapa seš ty. Uvědom si proč a za jakých podmínek bylo těm pašerákům drog umožněno vykonat trest v našich věznicích. Kdyby dostali milost už by ostatní odsouzení v cizině neměli šanci si odkroutit basu doma. Tak přestaň blábolit.
0/0
9.8.2004 17:13

Najdete na iDNES.cz