Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hoffmann nastoupil do věznice

Do pankrácké věznice nastoupil nejstarší český vězeň. K výkonu trestu se dostavil osmdesátiletý Karel Hoffmann. Bývalý funkcionář KSČ dostal čtyři roky za sabotáž, které se dopustil v srpnu 1968. Hoffmanna do vězení za zpěvu Internacionály doprovodilo asi třicet příznivců KSČM.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Irish Stout

Jak už jsem byl napsal...
Měl bručet už před deseti lety a s ním všichni ti, kteří nás vehnali do náruče Rusáků. Tenhle rozsudek je velmi pozdní a budí spíše nepatřičný soucit  se starcem, kterému klepe na rameno zubatá. Určitě byl celou dobu po 89'  ve vatě, a tak jeho jedinou dnešní starostí je, aby měl pěkněj rudej penál s pěticípou hvězdou a hráli mu v kremáči internacionálu nebo aspoň ruskou hymnu. Lépe by bylo nasrat na hrob a žádný kytky. Ni za što, tovaryšč Gofman...
0/0
13.8.2004 0:00

jeden ctenar

meli
byste se seznamit take s tim ZA CO byl udsouzen. Byl odsouzen za sabotaz CSSR coz je podivne kdyz fasisty Masiny za totez navrhl senat na vyznameni. Jenze vasim mozeckum to asi jen tak nedojde
0/0
12.8.2004 19:37

Irish Stout

Re:
Fašisty? To určitě ne. Co se Vám to, jeden ctenari, v mozecku vylíhlo?
0/0
13.8.2004 0:03

eKaca

zastancum
kdo se H. zastava, tomu bych pral, aby si mohl dobu po ruske okupaci znovu prozit, samozrejme ze vsemi dusledky. Vyhazov z prace, skoly, dohled domovnich duverniku, prohlidky v bytech a korespondenci, odposlouchavani telefonu, stenice ve stropech apd.
0/0
11.8.2004 13:12

barbudo

Re:
... za to ho odsoudili?
0/0
11.8.2004 13:13

Irish Stout

Re:
Nikoli, avšak úzce to spolu souvisí.
0/0
13.8.2004 0:04

barbudo

Re:
... obávám se, že v tomto případě nejde o mdlé právní vědomi, ale o právní bezvědomí ... nejste zákonodárcem?
0/0
13.8.2004 9:30

Sammy Slunicko

Nechte ho zit a zemrit
Nechte ho zit a zemrit, on to tak vazne nemyslel (jak zpivaj Kabati). Nemyslim si, ze v tomhle veku ma smysl zavrit ho do vezeni. Soud ho mel odsoudit, ale zaroven mu dat odklad trestu - existuje i jinej soud nez pravni.
0/0
10.8.2004 15:48

vladino

Re:
Jakej jinej soud? Ten měl dostat přinejmenším oprátku nebo kulku!!!
0/0
10.8.2004 16:24

vladino

Re:
Jakej soud? Ten měl dostat přinejmenší oprátku nebo kulku!!!
0/0
10.8.2004 16:28

Michalll

Likvidace komunikací mohla
zavinit otevřený konflikt zoufalství a tedy krveprolití nikoliv pro desítky, ale desetitisíce. I ruské životy jsou cenné. dezinformace jsou smrtelné.
Ovšemže i nacisté mají řadu příznivců i na nejvyšších místech, odjakživa unikají a občas si i lebedí. pokud by šel p. H. do vyhnansntví, měl tu možnost, ale na svobodě ohrožuje svobodu všech. i dnes je krev tekutá, i dnes lze vyvolat chaos zejména nečinností  a jeho i jeho přátel štvaním.
Naopak řád a spravedlnost, třeba jako sedí babičky v krajkovaných laclech v Pardubicích, klidný život podporuje a zajišťuje. Ať to i hodně stojí, ať třeba se válí jen v posteli jako Babinský...
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
10.8.2004 15:04

Konstrukter

Milost bude...
...nějak se pan prezident přece komančům musí odvděčit za své zvolení...
0/0
10.8.2004 14:44

PINARD

Soudruh Hoffmann......
Popremyslel jsem vcera nad tim, jak muze byt cloveku, ktery ztravil tricet let na vysluni a poslednich ctrnact let po nem nestekl ani pes......
A ke konci, ja vul, dosel k tomu, ze se asi celkem dobre bavi........ Opet se o nem mluvi, na Mikulase bude urcite zase venku (bohuzel), a nakonec jeste napise pameti, ktere budou knizni trhak......
Joooooo, melo se pred lety veset..... ale nejsme jako oni, je mi na bliti.
0/0
10.8.2004 14:14

vernerj

Jen at sedí ..........
Včera jsem se díval na to jak šel do chládku. Nejdřív jsem si říkal , že je to starý pán a měl by radši jít do parku krmit holuby. Ale když začali soukmenovci pět internacionálu a on k tomu pripojil pár keců, pak vystoupil poslanec za KSČ a řekl , že je to zpolitizovaný proces, pak jse si řekl , že mu to patří. A hlavně nejen jemu. Co tady provedli s naší republikou za 41 let svojí nadvády.
0/0
10.8.2004 14:10

zuza

Aspoň někdo bude bručet, délka trestu je směšně malá!
Poslala bych ho do dolů. Tam, kam bolševici posílali své vězně, aby se tam upracovali k smrti. Mozna za to nemohl, ale patril ke strane, ktera pachala zlo na lidech. Doufam, ze ve vezeni uz dozije.
0/0
10.8.2004 13:22

weaktor

venco, neblázni... :-(
pokud tenhle gauner dostane milost, tak je to urážka všech obětí bývalého režimu
 
nechápu, jak člověk, který stál roky v nejvyšším vedení strany, která bezdůvodně VRAŽDILA a MUČILA tisíce lidí se teď může ohánět kritikou našich soudů... soudruhu HOFMANE, kdybyste v sobě alespoň našel kousek cti a BYL ZTICHA...          
0/0
10.8.2004 13:13

Lopata22

Milost jinak
Podle mého názoru by mu neměla být udělena milost. Nenechal bych ho sice zavřít, ale zavedl bych alternativní trest a tím by bylo, že se mimo své obydlí nesmí procházet bez tabulky pověšené kolem krku na které by stále velkými písmeny:"Jsem zločinec" a pod tím malými písmeny:" Byl jsem pravomocně odsouzen pro činy, které jsem spáchal proti České republice. Tedy pro sabotáž a vlastizradu."
0/0
10.8.2004 13:05

vladino

0/0
10.8.2004 12:05

eBacil

Doprovod komunistů
Doprovod komunistů je důkazem, že i když se KSČM navenek nehlásí k zločinům minulosti, je s nimi spjata natolik, že evidentního zločince a sabotéra (když už ne vlastizrádce - i když v myslích mnohých je i tím) její představitelé doprovázejí do věznice a dělají z něj mučedníka. Tím se KSČM fakticky hlásí k porušování lidských práv a jako taková by měla být zakázána. Nebo si snad někdo dovede představit, že by v Německu představitelé parlamentní strany doprovázeli do vězení nacistického zločince, dojatě se s ním loučili a zpívali přitom "Deutschland, Deutschland über alles?"?
0/0
10.8.2004 11:23

Depek

Re:
, S takovými soudruhy, kteří nevědí, že svoboda je poznání nutnosti a že KSČM je moderní levicová strana demokratického typu, zatočíme po našem. Rychle se uč Marxismu-leninismu, než poslední bitva znovu vzplane.
0/0
10.8.2004 12:19

Larrax

Re:
Nechci nijak hájit KSČM, ale přišlo jen 30 lidí z toho velká část byla jistě jeho rodina a známí, za KSČM přišel pouze Exner, který je však známý tím, že by nejraději vrátil předlistopadové poměry a kvůli tomu se v KSČM vedou spory mezi ním, Ransdorfem a Grebeníčkem. Ale v zásadě bych proti zákazu KSČM vůbec nic neměl, i když si myslím, že každý má právo na svůj názor.
0/0
10.8.2004 16:44

Premek Podlaha

Ne že ho pustí....
Jestli Klaus zařídí puštění Hoffmanna, vlastnoručně Klause sejmu.
0/0
10.8.2004 11:06

GhorX

Re:
Pokud Vás potom chytí, zařídím Vám skutečně kvalitmí obhajobu, zadarmo.
0/0
10.8.2004 11:10

vladino

Milost NE!!!
Jen doufám, že nedostane prezidentskou milost!!! To by byl výsměch nám všem. Navíc, dle mého názoru je sabotáž, jak byl jeho čin klasifikován, v kontextu vlastizrady hrdelním zločinem!
0/0
10.8.2004 11:01

Velký Bratr

VLASTENECTVÍ ČÁST II.
... Státní suverenita, za kterou mnoho našich předků položilo život (a nikdo z nich si nekladl relativistickou otázku " Je to vůbec k něčemu?") je jedním z našich největších národních bohatství a marná snaha, svoboda nevybojovaná je pramálo vážená...jak dokazují vysoké preference KSČM a různé hanebné výroky o nezpochybnitelných faktech týkajících se naší historie vč. naprostého nezájmu široké veřejnosti o věci veřejné. Jestli si totiž někdo myslel, že nasazením vlastního krku pár stovkami demonstrujících studentů v roce 88-89 se očistí celá naše národní minulost - komunisty a kolaborujícím obyvatelstvem (i nečinnost jest činem) pošpiněná - byl velmi VELMI velkým optimistou!
0/0
10.8.2004 10:59

Velký Bratr

VLASTENECTVÍ
Pokud by v českém národě a především v jeho elitách v srpnu 68 převažovaly vlastnosti jako je vlastenectví anebo statečnost, mohlo prohlášení ÚV KSČ, jehož odvysílání po půlnoci Hofman vědomě zabránil, obsahovat   Sověty tolik obávanou výzvu k všelidové obraně vlasti - v případě jejího úspěchu, by lidé jako Hofman byli po zásluze postaveni před popravčí četu, protože jejich činy nelze klasifikovat jinak než jako sabotáž a vlastizradu. Pokud Hofman tvrdí, že příkaz k zastavení vysílání dostal přímo od tehdejšího (v Moskvě vychovaného) prezidenta gen. Svobody, měla by tato jeho výpověď   být přezkoumána a pokud by se ukázala jako pravdivá, měl by být prohlášen za vlastizrádce "in memoriam". Hofmanovo odsouzení má dozajista pouze symbolický význam, ale v době kdy se nejen naše národní historie velmi relativizuje a na činy, za které mnozí hrdinové zaplatili svými životy, se nahlíží perspektivou dnešní doby, je určitě adekvátním upozorněním všem spravedlnosti uniknuvším vykonavatelům sovětské vůle a jiným komunistickým vrahům, že na jejich činy se rozhodně nezapomnělo - toto upozornění je obzvláště potřebné pro sražení dnes již opět hrdě vztyčených hlav jejich potomků a to nejen biologických ale i ideových!!! Ačkoliv jsem se narodil až dekádu po tomto černém datu v dějinách naší země, při poslechu výzvy ÚV KSČ občanům "že mají zachovat klid a neklást postupujícím vojskům odpor", kterou odvysílal tehdejší Československý rozhlas těsně po invazi, si ještě dnes trochu zapláču...
0/0
10.8.2004 10:58

barbudo

Re:
... já Vám Bratře nerozumím ... tak bylo to dobře, že jim Hoffmann ty mikrofony vypnul nebo ne? Soudruzi z ÚV chtěli původně vysílat jiné prohlášení? Mělo mobilizovat víc než "Jsme s vámi - buďte s námi" ?
0/0
10.8.2004 11:11

Velký Bratr

Re:
..to už se asi nedozvíme (pravděpodobně by k vyzvání k obraně vlasti nikdo z tehdejších elit nenašel odvahu), jádro mého příspěvku spočívá ve faktické podstatě Hofmanova skutku - zbůdarma po něm vypnutí rozhlasu asi nechtěli, že...vypnutí rozhlasu je v takové situaci sabotáží rovnající se vlastizradě a basta!
0/0
10.8.2004 11:27

barbudo

Re:
... asi máte pravdu .... a dnes nemuseli mít Ukrajinci v české kotlině problémy se sháněním bytů, že?
0/0
10.8.2004 11:31

Velký Bratr

Re:
...lepší 5 milionů hrdých Čechů, Moravanů a Slezanů než 10 milionů morálně podlomených relativistů a kolaborantů, kteří již rezignovali i na svoji reprodukci...proti Ukrajincům ani slovo - ty ve své historii skutečně dokázali, co je to boj proti Velkému Bratrovi a také za to několikráte krutě zaplatili
0/0
10.8.2004 11:39

barbudo

Re:
... a nebylo by bývalo účinnější použít ku obraně země armádu? Armáda v kasárnách nebyla vlastizrada?
0/0
10.8.2004 11:58

Velký Bratr

Re:
...měli jsme půlmilionovou armádu a téměř 2 miliony v záloze...samozřejmě ztráty na civilistech by byly také vysoké...ale díky takovým Hoffmannům a jiným zrádcům či zbabělcům ta armáda rozkaz ani nedostala...pocházím z Náchoda a tam místní občané okamžitě po odvysílání zatarasily vojákům PLR (bohužel až druhého sledu) cesty přistavenými autobusy a nákladními vozidly!...tohle kdyby udělali všichni, tak by k invazi možná ani nedošlo - největším vojenským úspěchem Varšvaského paktu byl moment překvapení (umocněný selháním/ podvedením rozvědky a umlčením informačních kanálů, na kterém se mj. Hoffmann podílel).
0/0
10.8.2004 13:05

barbudo

Re:
.. po odvysílání čeho v Náchodě taralili tarasy? Jak dlouho to na polské vojáčky fungovalo?
0/0
10.8.2004 13:20

Bajkal

Ach jo
Určitě děd i táta vVelkého bratra tarasili také autobusy...kdyby zkusili tarasit tarasnicí, která tenkrát byla ve výzbroji ČSLA, byly by u Náchoda dva hezké pomníčky. A nebylo by Welkého bratra....
0/0
10.8.2004 13:59

Velký Bratr

Re:
kdyby takových joudů a flynků bylo před 2.sv. válkou na světě víc, hitlerovské Německo by mělo celkem snadnou práci..vždyť protektorát byl ekonomicky vysoce funkční (plná zaměstnanost...především ve zbrojním a protavinářském průmyslu), tak proč vůbec bojovat, že ...vůbec jsem ve svých příspěvcích nepolemizoval o schopnosti ČSSR ubránit se čtvrtmilionové invazní armádě Varšavského paktu (nicméně mnohem slabší ale houževnatější armáda Finska se Rudé armádě také ubránila, protože měla motivaci - obranu vlastní země...tu vojáci Varšavského paktu rozhodně neměli, protože ani pořádně nevěděli co v malebném Československu vůbec pohledávají). Jen jsem poukázal na fakt, že Hoffmannův čin byl sabotáží rovnající se vlastizradě, protože vědomě znemožnil potenciální odvysílání rozkazu k obraně vlasti...tento pojem je ovšem většině zde chatujících tupounů naprosto neznámý, protože správný Čech se neumí ubránit ani své vlastní manželce, proto se před příchodem domů vždy raději pořádně vylije palici (jsem toho každý den svědkem v prostředcích MHD...ale hlavně že teče, Na zdarovlje!
0/0
10.8.2004 14:32

barbudo

Re:
... milý Velký kolego, já v té době žil a mezi těmi tanky běhal ... i mně soudruzi policisté vysvětlovali, že vlajka s trnovou korunou a nápisem "Pravda zvítězí" je hanobením státního symbolu ... já jenom furt nevím, co nám ti soudruzi z ÚV vlastně chtěli ...
0/0
10.8.2004 14:57

Velký Bratr

Re:
jinak zatarasit znamená zablokovat...je to sice archaický výraz ale většina ne-tupounů, kteří si občas přečtou i něco jiného než obrázkový časopis, by tomu měla rozumět ...s tarasnicí to nemá nic moc společného - asi se moc posloucháte Docenta Chocholouška, pánové...takže dost chatování a běžte si pro svoji denní dávku léků
0/0
10.8.2004 14:36

Bajkal

Ogare
Pravdu díš, možná čteš hodně, ale někdy je dobře číst méně a víc pochopit. A navíc, já o té době nečetl, já ji žil. A ten dodatek s prášky...to už je tady vyčpělé...asi je to tím, že opravdu hodně čteš, pak ti to v makovici uvízne a podstatné uteče.
0/0
10.8.2004 14:48

Velký Bratr

Re:
..opravdu nevidím v činnosti soudruha Hoffmanna nic, co by jeho současníky mělo tehdá natolik potěšit...možná mi to můžeš objasnit...jinak ty prášky byla jen nadsázka...zarazilo mě, že jste se tak vehementně chytili jednoho jediného nepodstatného slůvka (které navíc zpopularizoval psychiatr:-)--to většinou dělají lidé, kteří nedokáží chápat složitější procesy v globále a stanovitci co z nich je důležitější a co je pouze detail. Opravdu mi vysvětli, co je na mém příspěvku, který se zabývá jednou konkrétní činností soudruha Hoffmanna natolik špatného, že jsem si vysloužil vaši kritiku.
0/0
10.8.2004 15:26

Bajkal

Tož naposledy
Činnost soudruha Hofmana pro mě a ty ostatní kolem mě tenkrát neznamenala nic. Rozhlas po drátě hrál celou noc a donekonečna opakoval výzvu ÚV KSČ o obsazení republiky a zachování klidu, jejímuž zveřejnění právě soudruh Hoffman měl zabránit. Ale znali jsme jména skutečných výtečníků, které nikdo nikdy neodsoudil. Proto mě nikdo neopije rohlíkem, že se nyní spravedlivě odsuzují strůjci těchto a následujících událostí. Hoffman, to je malá rybka, ale jeho "mučednictví" je pořádným trumfem jiných hráčů, to velmi dobře vnímám. Ale tím jsi mě tak ani nepodnítil k mým reakcím, důvod je hlavně to, jak předhazuješ klidně milióny lidí jisté smrti, to mě děsí...
0/0
10.8.2004 16:13

Velký Bratr

Re:
takže tedy naposledy, říkáte...ok...již na úplném počátku jsem uvedl, že kdyby v Češích jako jste Vy a hlavně v našich elitách byla tehdá (i dnes) alespoň špetka odvahy, mohl Hoffmannův čin způsobit národní tragédii - za to byl konečně po zásluze potrestán. Ačkoliv jakékoliv institucionální uspořádání lidské společnosti podléhá určité míře hierarchizace, neznamená to, že by jednotlivec neměl býti za své činny odpověden sám sobě a společnosti - za hrůzy nacismu nemůže pouze Hitler (který snad dokonce nikdy nikoho vlastnoručně nezabil) a za hrůzy komunismu nemohou POUZE komunističtí pohlaváři I.řádu, ale i II.řádu - což je případ Hoffmannův - a vůbec všichni PŘEŽÍVAČI, kteří se neváhali vždy shrbit před jakoukoliv formou nátlaku (ať již domělou nebo skutečnou). Tímto způsobem se u nás dařilo komunismu dlouhá léta a dařilo by se i nacismu, kdyby ho Spojenci nevykořenili v jeho základech. Jak jsem již v předchozí odpovědi předeslal, býti více takových jako jste VY a Vám podobní, nedočkal by se svět Hitlerova pádu...mj. i protože byste za protektorátu s žádnou "upravenou" vlajkou ani nevystrčil nos, protože byste věděl, že by Vás za to GeStaPo ihned pověsilo - a to by se Vám určitě "nelíbilo" že ano...ani by to za tu srandu nestálo, že?!  
0/0
10.8.2004 21:48

Velký Bratr

Re:
...mch. miliony lidí jisté smrti nepředhazuji, ale pokud by se opravdu měla dodržovat ústava a všechny slavnostní sliby, které museli i za socíku složit nejen prezidenti ale i obyčejní vojíni, byla jejich POVINNOST tehdy bránit vlast ..ale koneckonců o tom žádný můj příspěvek nepojednává a z historického hlediska je potenciální obrana ČSSR v r.68 (i v r.38) pouhou "akademickou debatou". Co je neoddiskutovatelné je fucked, že Hoffmann porušil své pravomoci a svojí spoluprací se Sověty zradil vlastní národ...jestli odsouzení jemu podobných bude přibývat nebo nebude je podružné, důležité je, že spravedlnosti bylo učiněno zadost a to i navzdory takových jako jste Vy a Vaši vrtstevníci...kdysi jsem prohlásil, že socialistické blbé náladěm jak ji správně nazval prezident Havel, nebude konce, dokud všechny komunismem/socialismem nakažení jedinci nebudou pod kytkama - komunismus je mor, který i zdánlivé demokraty a volnomyšlenkáře (jako jste určitě Vy) mění v "nepřátele společnosti" (viz stejnojmenná kniha Paula Johnsona)...bohužel...toť vše k případu sabotéra Hoffmanna..Díky za pozornost ..PRAVDA VÍTĚZÍ
0/0
10.8.2004 21:58

Bajkal

Jen dodatek
Jsi velmi dobrý jezdec, slalomář, v životě se neztratíš a přežiješ mnohý režim.Takže hodně štěstí v kličkování. Umíš křičet kdy se to smí a dobře víš, kdy máš šeptat a co.
0/0
11.8.2004 5:42

Velký Bratr

Re:
Nerad šeptám, pokud jde o věci veřejné, ale Ty bys měl umět si za svými názory stát...Tvoje argumentace je bohužel úplně nulová - v momentě, kdy nevíš co říct, začneš hodnotit osobu oponenta...škoda, chěl jsem se dozvědět něco poučného od pamětníka (ne že bych o tom s nikým před touto diskuzí nemluvil - mému otci bylo tenkrát 22 let a dělal podobné věci jako Ty)...důležité je se z událostí, které jsme prožili poučit a ne chyby k nim vedoucí neustále opakovat a celý život omlouvat své jednání v určitých situacích...jestli to takhle půjde dál, bude tady opět komunistická diktatura (zatím tady je pouze postkomunistická anarchie) a je třeba se připravit na obranu hodnot, bez kterých si např. já už budoucí můj život představit nedokážu
0/0
11.8.2004 9:30

Bajkal

Od nuly
Přeji ti šťastnou budoucnost, víc slov k tomu netřeba.
0/0
11.8.2004 9:58

Bajkal

Ať je to úplné
A vůbec ti nepřeji abys v tom boji při obraně hodnot musel padnout. Tvůj táta ani já jsme to  "štěstí" neměli. Proto tu také ale jsi.
0/0
11.8.2004 10:16

Futty

A má to!
Dědek jeden! My, kteří jsme v revoluci 1989 nastavovali na barikádách hruď kulkám na to máme koukat! On se dožil neuvěřitelných 80 ti let a my? Máme ta ten věk šanci z 86%. Do basy s ním! My politici, soudci, bojovníci proti komunismu to chápeme jako velkou nespravedlnost. Teď jsme mu to dali! A nedovolíme mu aby své score zvýšil. Nó třeba na 91%. Ale mezi námi. Jeho největším zločinem bylo, že tu moc nechal nynějším mocným.
0/0
10.8.2004 10:10

Horník Kdojevíc

Re:
Střídmě z bohatého stolu. Více, lépe, levněji. Komunismus - mládí celého světa. Mladý je každý komunista, mladý je soudruh Stáálin.
 
0/0
10.8.2004 10:15

barbudo

Pryč s tyrany a zrádci všemi, nechť zhyne starý, podlý svět ...
Ten odporný zrádce a sabotér vypnul soudruhům z ÚV KSČ mikrofony! Soudruzi se chystali vyhlásit válku soudruhům nebo sdělit lidu text zdravice osvoboditelům nebo poreferovat o náladě v ÚV a ten zrádce jim v tom zabránil! Neodpustitelný a nepromlčitelný zločin! Psům psí smrt!
0/0
10.8.2004 10:01

Horník Kdojevíc

Re:
Úkoly XVII. sjezdu naší rodné vedoucí Strany splníme. Vzhůru na hledačku amerického brouka. Hurá. Komunismus v naší zemi vybudujeme. Ještě tato generace bude žít v komunismu. Maso bude.
 
0/0
10.8.2004 10:04

Najdete na iDNES.cz