Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Člun přejel plavce na jezeře

Motorový člun přejel v neděli odpoledne na jezeře Křenek na Mělnicku asi dvacetiletého plavce. Zdravotní záchranná služba přivolala na pomoc potápěče pražských hasičů, aby našli tělo. To se podařilo objevit až vpodvečer.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

peskriv

kdo je vinen 2
Kromě toho   plavba plavidel   určených pro plavbu v kluzu se umožňuje pouze od 15. června do 15. září.   Motorový člun, pokud by sloužil k vodnímu lyžování, tedy neměl v neděli, a ještě v letním období na vodě vůbec co dělat!!!   Proč si nikdo nevšiml, že se porušuje zákon? Jakými instrukcemi se řídí naše policie? Událost s motorovým člunem není nešťastná nehoda, ale kriminální důsledek arogantní nekompetence úředníků MDS, kteří jsou zodpovědní za uvolnění plavby rychlých motorových člunů, sloužících výhradně pro zábavu. Je alarmující, že provoz rychlých motorových člunů mezi koupajícími se rekreanty je za asistence Poříční policie tolerován i v tak exponované oblasti jako nádrže Slapy - Orlík. Kolik dalších tragedií bude muset přijít, aby se páni ministři konečně uráčili přiznat, že s vyhláškou cosi není v pořádku?
0/0
10.8.2004 0:15

don-carlos

Re: Porušení zákona?
Dříve než se budete ohánět porušením zákona, tak by bylo vhodné se s jeho zněním podrobněji seznámit.V příspěvku sice Peskriv cituje vyhlášku241/2002 Sb., ale již vůbec se nezmiňuje o samotném zákonu o vodách č. 254/2001 Sb., jež je zmíněnou prováděcí vyhláškou upravován, kde by se v §7 odst.7 dočetl že " O vyjímkách  ze zákazu a omezení podle odstavce 5 pro sportovní činnost rozhoduje v jednotlivých případech vodoprávní úřad po projednání se Státní plavební správou." Neznám tento konkrétní případ, tudíž nemohu vynášet soudy kdo a jak pochybil, ale z vlastní zkušenosti znám případy absolutního nerespektování zákazu koupání v prostorách vyhrazených pro vodní lyžování. 
0/0
10.8.2004 17:20

iuos

hmm
pouze od 15. června do 15. září  => neměl v neděli, a ještě v letním období na vodě vůbec co dělat!
0/0
10.8.2004 17:45

peskriv

kdo je vinen?
„Řidič člunu ucítil náraz a když se otočil, viděl na hladině krev. Přivolaní potapěči vylovili po několika hodinách z vody tělo s rozbitou hlavou a ramenem," řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. (Idnes 9.8.)
Tolik komentář k nedělní události na jezeře Křenek na Mělnicku   o letošní oběti,   dvacetiletém plavci, který byl   přejet motorovým   člunem (8. 8).   Pak se ještě čtenář dozví, že plavec je na vině! Skutečnými viníky jsou ale především   úředníci na ministerstvu dopravy a autoři vyhlášky o provozu motorových plavidel, kteří   se záměrně postarali o to, že vyhláška   nemá jednoznačný výklad.
Přitom   vyhláška MDS č. 2412002 stanoví, že vodní lyžování se na povrchových vodách nesmí provozovat   ve dnech pracovního klidu. Kromě toho   plavba plavidel   určených
0/0
10.8.2004 0:10

herulinka

To je
smutný  ale proč je chtějí čudlaři zlikvidovat, co je na tom špatnýho.
0/0
9.8.2004 14:08

Najdete na iDNES.cz