Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Emmerová: Peníze jsou až to poslední

Milada Emmerová obsadila v Grossově vládě v současnosti asi nejproblematičtější ministerstvo. Úkol číslo jedna od premiéra zní: uklidnit vášně ve zdravotnictví. Číslo dvě: nějak vyřešit hrozící finanční krizi. Jenže nová ministryně nechce mluvit pořád jen o penězích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

edelweiss

Dona Quijota
Ale znovu opakuji, že chci rozjet heslo: Peníze až na posledním místě. Dokud do zdravotnictví nevstoupí morálka, neuzdraví se. Degradace zdravotnictvi zacala prave s ubytkem penez. Protoze je to stale statni sektor (diky systemu zdravotniho pojisteni -  dane odvadene pojistovnam), ma zde desetikoruna cenu pouze jedne koruny. Takze bud lecba prebytkem penez, aby se vsichni zucastneni prezrali a prestali byt notoricky lacni po penezich., nebo radikalni privatizace. V ceskem pripade by pomohla redukce zdravotnich pojistoven na dve a pod tezkou kontrolou vydaju,to by se usetrilo nakladu,  nebo slouceni zdravotniho pojisteni se Zpravou socialniho zabezpeceni a vybirani  jednotne socialne-nemocenske dane.Pri soucasne logice vsak nikdo nic nezlepsi a neprosadi.
0/0
6.8.2004 23:47

GhorX

.
Tak nevím. Když byle ze svého postu odvolána paní Součková, říkal jsem si, že to horší už být nemůže. Paní Emmerová je nepochybně chytřejší než paní Součková (což je na druhou stranu ovšem i požární hydrant), ale pokud své názory hodlá prosazovat, bude brzy klinickou stomatologii řešit opět vesnický kovář.
0/0
6.8.2004 15:59

Mitchell

Re:
0/0
7.8.2004 1:46

MMarjanka

Možná by to chtělo udělat nejdřív
ve zdravotnictví hloubkový průzku a dovolit lékařům ať mají pacientů kolik chtějí. Proč má pojišťovna podle záhadných vlastních klíčů určovat kolik kde bude lékařů a kolik smějí ošetřit pacientů? Nedávno jsem potřebovala ortopeda - u nás jsou dva - u jednoho je čakcí lhůta 3 měsíce, u druhého o týden kratší. Za dobu než jsem se vůbec dostala na ošetření a následně na operaci se samozřejmě problém podstatně zhoršil. Teď pro změnu potřebuji brýle - optik přes pojišťovnu jen jedno dopoledne v týdnu a ještě takový, že lidé nakonec jezdí do 20 - 30 km vzdálených měst aby získali kvalitní ošetření a měli jistotu, že když už si pořídí brýle, tak s nimi také uvidí... A tak by se dalo v lecčems pokračovat....
0/0
6.8.2004 15:43

xboss

slovenská reforma
Pani ministerka by sa asi mala trochu lepšie oboznámiť so slovenskou reformou predtým, než ju - citujúc anonymného lekára - označí za eutanáziu.
Platba za návštevu lekára je 20 korún, nie 50 (toľko stojí deň v nemocnici), sú od nej oslobodení chronicky chorí pacienti a ľudia v hmotnej núdzi navyše dostávajú špeciálnu dávku na kompenzáciu týchto platieb. Priemerný dopad na hlavu je okolo 40 korún mesačne.
Ak je to "eutanázia", tak prečo socdem vláda v Nemecku zaviedla od 1.1. poplatky 10 euro za návštevu ambulancie? Pritom 10 euro je pre nemecký priemerný plat alebo dôchodok omnoho viac než 20 korún pre priemerný slovenský plat alebo dôchodok.
0/0
6.8.2004 12:35

Helene

Re:
Slovensko má svých starostí hodně, ale pokud je to tak, jak jsi napsal, nevypadá to špatně. Je možné, že se tato země dostane z problémů dřív než my.
0/0
6.8.2004 15:43

Mitchell

Re:
Bohužel pro nás to není možné, ale jisté.
0/0
7.8.2004 1:40

TOM100

Re:
Jenže je to pak diskriminace, když platit mají jen tí co vydělávají a tí co jsou nezaměstnaní nic neplatí, protože nic nemají (krom životního minima). Chroničtí nemocní také neplatí, takže Slovensko zavedlo totální diskriminaci bohatých. Tí paltí 2x. jaká šílenost. A tomu říkáš reforma. Obyčejna zlodějina. 
0/0
7.8.2004 1:10

rado_old

Zdravotnictví není soukromá firma !!!
Zeptejte se komunistů,,jak to dělali!40let to šlo a najednou v kapitalismu to nejde! Změňme tedy systém a vraťme se k již osvědčenému a léty prověřenému socialismu !
0/0
6.8.2004 11:15

Mitchell

Re:
Ty jsi ještě blbější než Součková a to už je co říct.
0/0
7.8.2004 1:43

hjana75

Kozel hazardníkem
Po přečtení je jasné, že tahle zdravotnictví nevyléčí - jenom stavzakozervuje a prohloubí krizi. Hazard s našimi občany, ale to je v podstatě celá vláda premiérem počínaje.
0/0
6.8.2004 11:05

starver

Docela rozumná ženská
...nevím jaký je váš pocit, komentáře jsem nečetl, ale mně se to líbilo.
0/0
6.8.2004 10:39

edelweiss

Re: Jasne ze jsi v pohode
protoze androidi potrebuji jen obcasny technicky servis
0/0
6.8.2004 23:53

TakyPavel

No, já se hlavně těším na to,
jak se třeba jednou některý pracovník záchranné služby rozhodne již neposkytnout první pomoc vážně zraněnému řidiči při dopravní nehodě, neboť podle závěrů paní ministryně rovněž dospěje ke zdůvodnění, že tuto nehodu nutno brát jako přirozený konec životní pouti - k dopravě nehodovost přece přirozeně patří... A trochu hrubiánsky předpokládám, že pokud se tatínek paní ministryně octne ve věku 93 let před možností operace endoprotézy, ona už mu to jako přirozený konec sama vysvětlí. Ještě by to chtělo založit komisi pro posuzování přirozených konců životní pouti.
0/0
6.8.2004 10:35

ROSES LIVE

Tak mne zajima
kdopak bude z toho naseho divadla nejlepsi herec - Kühnl, Emmerova, Nemec, Gross, Skromach ?? Ku*va to je ale sebranka. Tady ta Argentina bude coby dup. Sami patolizalove, nicky, prospechari, klientelisti, .... Kühnl to je odbornik na obranu. Ten by delal ministra i cehokoliv. SI vzpominam jak pred dvema lety rikal na schuzce Spidlovi, ze by teda delal i ministra skolstvi. :-)) parchant jeden.
0/0
6.8.2004 10:32

Massa Bob

Dva problemy
Rozhovor s novou paní ministryní ukazuje na dva problémy. A ty spolu docela dost souvisí. Jednak ministrem zdravotnictví by neměl být asi nikdo ze socdem - nemají prostě na to vhodnou osobnost  a jednak obecně by ministrem zdravotnictví neměl být lékař, ale nejlépe ekonom a ještě k tomu dobrý a zkušený manažer. Malý příklad třeba z obrany, ministrem není také voják - naštěstí protože vojáků je cca 80 tisíc a obyvatel Česka 10 miliónů. Nezlobte se na mne, páni doktoři, ale je vás 40 tisíc a oproti Vám stojí 10 milionů pacientů neboli Vašich zákazníků.
Protože paní Emmerová chce léčit morálku a přitom naše zdravotnictví potřebuje řešit stále větší finanční krizi, nespokojenost pacientů i lékařů.
Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží...
0/0
6.8.2004 10:30

Ondřej Bouda

Re:
On ale "nedostatek" peněz s nedostatkem morálky souvisí. Kde není morálka/zodpovědnost, tam se plýtvá, a kde se plýtvá, tam je peněz JAKÉKOLI množství peněz málo..
0/0
6.8.2004 10:43

TakyPavel

Re: Máte můj plný souhlas
s tím ekonomem v čele ministrestva zdravotnictví. Na takovém místě musí být člověk schopný plánovat, řídit, organizovat a počítat. Mohu pomoci příkladem z jiné sféry, možná legračním, ale v principu stejným - třeba takový ředitel ZOO Praha ( ...) pan Petr Fejk není ani botanik, ani zoolog. Na to má odborníky kolem sebe. On sám se pak stará o systémové věci, rozhoduje o koncepčních věcech a pracuje na tom, aby se o jím řízené firmě (znovu říkám, abstrahujme teď od toho, že je to ZOO) vědělo, aby nabízela zajímavé programy a služby, je to člověk, který se umí vyjadřovat, umí propagovat, nabízet, efektivně řídit a tím přinášet peníze. Tyto peníze jsou pak motivací pro lidi, kteří danému oboru rozumějí - ti totiž vědí, že jejich znalosti a oborové schopnosti budou odpovídajícím způsobem ohodnoceny. Takže takový podnik se pak může rozvíjet obecně jako firma i specificky, po odborné stránce.
0/0
6.8.2004 10:53

theodorus

předčasné volby
zdravotniíctví je v krizi finanční, ne odborné, finance se mnsí řešit na prvním místě, pokud nebude spoluúčast pacienta, bude se i nadále plýtvat. To ale socani nikdy nedovolí. Pryč s nimi
0/0
6.8.2004 10:11

rewell

a co ten její
synáček v Zentivě?   Jakpak se asi dostal k lizu? určitě to nebylo normální cestou, ale cestou přes maminku poslankyni.
Ať mi nikdo nepovídá, že to není o střetu zájmů - bílá mafie - lékárnická lobby - výrobci léčiv  =  o čem to je?
To je stejné, jako když na národní bance v dohledu je zaměstnán človíček a jeho partner dělá generálního ředitele banky. O čem to je ?
 
Upozorňuju možné kritiky: to není o závisti
0/0
6.8.2004 10:10

smich

Re:
Střet zájmů nedokážu posoudit, ale k Vaším prvním tupým větám, svědčícím pouze o závisti z neznalosti podotýkám, že " její synáček v Zentivě" pracuje ve farmaceutickém průmyslu už cca 10 let, začínal jako řadový obchodní zástupce v dobách, kdy dr. Emmerová možná ještě nebyla poslankyní, a vypracoval se svými schopnostni, které nepochybně dalece převyšují Vaše (soudě dle úrovně příspěvku).
0/0
6.8.2004 10:39

Jasicek

No, jak myslite, pani ministryne...
Skvely zacatek kariery ministryne... V dobe, kdy penize stoji uplne za vsim, prohlasit, ze "Penize az na poslednim miste", to je tedy opravdu nazor hodny vizionare. Vzdyt vlastne rezort v soucasne podobe tomuto nazoru zcela  odpovida: na penezich nezalezi, vsak se to z neceho zaplati... Nejde o penize pani ministryne...
Jen tak dal ! Cerna dira spolkne cokoliv, na penezich prece nezalezi !!!
0/0
6.8.2004 10:05

SocPredator

tupouni ministři
Je to vážně banda komiků. Už se ani nedá říct, kdo z nich je ten nej.... každý z nich je unikátem do ústavu
Škromach - nicnedělá, jen kecá
Emmerová - vycpávka, nějaktodoklepattydvaroky
Němec - kecálek, neználek, tlačenka
Paroubek - megaLOL
0/0
6.8.2004 9:08

ZdenekZa

Špatný nadpis článku!
Ne "Peníze jsou až to poslední", ale Peníze pro pacienty jsou až to poslední, a mělo by tam ještě být, že Hlavní jsou peníze pro naši firmu!!!!!!!!!!!!!!
FUJ, UŽ TOHO BYLO DOST, SOCANI TÁHNĚTE!!!!
0/0
6.8.2004 8:57

bluetake

Marie Terezie
Tedy to je sila. Srovnavat se s Marii Terezii, ze pry bude jeji pokracovatelkou......to uz je i na me trochu moc. Tahle ubozacka nema ani tuseni o tom, kdo to byla Marie Terezie, ze to byla vysoce vzdelana a inteligentni dama , ktera sama ve sve dobe dokazala stokrat vice, nez tahle banda loupezniku v cele s namyslenym spratkem Grossem...Pokud si dovoli se prirovnavat k takove osobnosti, jako Marie Terezie byla, pak to samo o sobe vypovida o jeji moralni urovni . Dalo by se to nazvat i hlubokou urazkou Marie Terezie ale ta by to jiste presla s utrpnym usmevem a nadhledem, ktery si zaslouzi jen hlupaci a dusevne nemocni lide..........
0/0
6.8.2004 8:55

Axlboy

???
kecy, kecy, kecy, populismus, populismus, populismus, platit budeme všichni, reforma nebude
0/0
6.8.2004 8:48

ZdenekZa

Stačí jen kopírovat !!!!
K tomu co jste napsali už není třeba nic dalšího dodávat. Jenom je třeba to všem neustále opakovat, co to tam máme za lůzu a darebáky!!!!!!
0/0
6.8.2004 8:44

Eldrb

Ne nebudete..
..mít přezdívku Marie - Terezie. To byla moudrá žena a pokroková panovnice. U Vás to zřejmě hrozit nebude.
0/0
6.8.2004 8:42

A.V.SUVOROV

IMO
Kecá bába jedna, ta se na ty love třese jako sulc, a co teprve synáček. ČSSD je banda zlodějů ve velkém.
0/0
6.8.2004 8:29

bluetake

co dodat.....
Snad jen to, ze nova pani ministrne hned na pocatku prokazala to, co je vseobecne znamo uz dlouha leta - jaci "odbornici" jsou v CSSD a jaka luza nam vladne. Od namysleneho spratka , ktery ani toho zeleznicare nikdy poradne nedelal a svuj doktorat ziskal velmi pochybnym zpusobem nelze ocekavat nic jineho. No, snad lidi dostanou konecne rozum a pri pristich volbach tuhle partu amateru poslou tam, kam patri - do (autocenzura)........
0/0
6.8.2004 8:20

Qvark

peníze, peníze
Peníze ve zdravotnictví jsou až to poslední ? A proto máme u nás zdravotnictví zadarmo. A také proto ty peníze ve zdravotnictví nejsou, jelikož jsou až to poslední. Už jen očekávám, že lékaři budeme nosit pytlík vajíček a on nás za to bude léčit dobrým slovem. Peníze už nebudou potřeba, bude to zadarmo. Jako v komunismu ...
0/0
6.8.2004 8:10

Depek

Paní ministyně
, jste naivní. peníze jsou to první a nejdůležitější i ve zdravotnictví.
0/0
6.8.2004 7:45

Najdete na iDNES.cz