Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šéf Úřadu vlády za totality rozháněl demonstrace

Před patnácti lety velel policistům, kteří násilím rozháněli pokojné protikomunistické demonstrace v centru Prahy. A teď se jedenačtyřicetiletý Pavel Přibyl stal jedním z nejvýše postavených státních úředníků - Grossův kabinet z něj udělal nového šéfa Úřadu vlády.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

yashi

Přibyl
Vážení, měl jsem možnost osobně pana Přibyla poznat po mém nástupu k Policii v roce 91, kdy působil jsko velitel roty ve škole MV v Hrdlořezích. Patřil mezi nejslušnější a nejférovější pracovníky tohoto zařízení. Samozřejmě, můžete argumentovat - jsi bývalý policajt, tak se ho zastáváš, ale je pravdou, že pan Přibyl je skutečně rovný a čestný člověk a články proti jeho osobě můj vlastní názor nemění.
0/0
16.8.2004 8:05

Zwerg

Re:
>>>> ....MV v Hrdlořezích.
 
Vskutku příznačný název pro působiště komunistického řezníka.
0/0
16.8.2004 10:58

joshua88

Gross potrebuje hlavne vsehoschopne
At jde Gross a vsichni jeho pomocnici a cela jejich strana pryc! Jenom teto zemi skodi! Ale muze za to tahle zeme plna latentnich komunistu a flakacu sama. Proboha! Kde sme uz mohli byt, kdyby V Klaus zustal po roce 97 ve vlade. Urcite bysme na tom byli mnohem mnohem lepe, nez ted! Kdy uz se tento narod probudi z komunistickeho premysleni.
0/0
9.8.2004 12:23

Zwerg

Re:
Zřejmě máš pravdu, že celý ten spolek shromážděný okolo Grosse potřebuje loajální a všeho schopné vykonavatele, které nikdy nebude pálit svědomí.... A tak se obklopují zrůdami, které se již v minulosti osvědčily ve službách komunistů a které mají navíc máslo na hlavě, takže se u nich dá očekávat značná vstřícnost za to, že je Gross opět vytáhl na výsluní moci....  Obávám se, že se v budoucnu ještě máme na co těšit....
0/0
16.8.2004 11:04

JayC

Gross je komunista!
Je fakt zajimavé, ze Standovi Grossů nevadí tak divná minulost jeho dobrého kámoše, ze kterého si udělal šéfa úřadu vlady...připomínám, že je rok 2004, tedy 15 let od té doby, co především v centru Prahy mlátili estébáci demonstranty. Já nedokážu pochopit, jak někdo, kdo ty estébáky řídil a vydával jim rozkazy aby zakročili proti protikomunistické demonstraci, může teď, 15 let po té být jedním z nejvlivnějších lidí v zemi!!!??? NEMĚL BY TAKOVÝ ČLOVĚK SPÍŠE SEDĚT POD ZÁMKEM BEZ JAKÝCHKOLI PRAVOMOCÍ?!?!? A Gross by měl jít pod zámek s ním, protože je to GAUNER NEJVĚTŠÍ! Lidičky, copak to takhle necháme?!?! Vždyť si z nás DĚLAJÍ SRANDU! Do televize se tváří jako zodpovědní rozumní lidé, ale jen co se kamery vypnou, mají z nás loutky na hraní!!! A Stadno, ty woe, ti to není ani trošku trapný?!?! 
0/0
8.8.2004 15:31

redback

to je v pořádku ...
ten policajt se ještě bude hodit. Jeho zkušenosti budou neocenitelné, až půjdou lidi demonstrovat proti vládě. K tomu to totiž nezadržitelně spěje. Gross toho sice moc neví, ale tohle už pochopil
0/0
8.8.2004 11:28

ZiggyCz

..proc se rozcilujes????
.......bohuzel uz jsme tam    (CR) ,odkud se spatne vraci....Korupce je horsi jako mor ve 14.-15.ctem stoleti....Svazak bude delat Sefa Parlamenru...panove...vypinam televizi,radio,odhlasuju internet......a uz vlastne nevim co delat ..ani na fotbal uz se neda jit...(taky korupce)...hniloba,hnus ,zradcovstvi,zaprodanost,sobeckost,k
0/0
8.8.2004 4:56

Marusja @ Dusja

Vendula
Musí to být docela rána pro všechny přisluhovače imperialismu a USA - člověk, který je před pár lety rozháněl je dnes ve vládě... Alespoň vidíte, jak daleko jste to v očích našeho lidu dotáhli, vy Bushovo ovce
0/0
7.8.2004 21:08

Eldrb

Re:
Co to tady meleš o našich lidech ?
0/0
7.8.2004 22:23

Marusja @ Dusja

Re: Vendula
A o jakých lidech bych zde měla mluvit, holoubku? On snad šéfa úřadu vlády v Argentině nebo v Kanadě?
0/0
7.8.2004 23:56

Nedobik

Re:
Bude popraven!
0/0
8.8.2004 0:07

Eldrb

Re:
No rozhodně o našich lidech teda děvenko ( ? ) nemluvíš ! Mluvíš o pocitech svého zdeformovaného charakteru. S tím naši lidi nemají nic společného. Je to čistě tvá pocitová zaležitost. Touha člověka ,volajícího po znovuzavedení starých pořádků.Člověka jenž měl projít důraznou deratizací myšlení. Ovšem co nebylo,může být !
0/0
8.8.2004 8:04

BossMachos

Re:
už to nehul!
0/0
8.8.2004 13:49

ccoopp

No a co ?
Jestli byl v 25 letech velitel roty, tak byl možná schopný ?! A pokud hájil dobře zájmy státu, tak to byl dobrý státní úředník. Mimochodem, špičky StB a KSČ mají dnes ekonomickou moc a možná ovlivňují naše životy víc než jsme ochotni si připustit.
0/0
7.8.2004 20:52

svobodny clovek

Re:
mozna je schopny, ale je urcite je to hajzl
0/0
8.8.2004 11:39

OldFaker

Jakýpak div.....
Nechodíte k volbám, blbci, tak máte StBáky tam, odkud jste je chtěli vyhnat!!! http://www.blisty.cz/2004/7/9/art18840.html Pak ještě nějaký dement napíše: Na místech různých náměstků, poradců, ve státní správě, na NKÚ je to po nástupu V. I. Špidly samý bývalý STBák, bolševik a soudruh a jeden se stal dokonce šéfem OSN, ten náš Kato je důkaz, že dobrý komouš se ve světě neztratí. Ty svině tam nechali liberálové ražení Klausova, Tlustého, Langrova a jiných Dybů ... Takže opatrně! Kdyby byly pořádně udělané zákony v letech 1993-1996, nic takového by tu nebylo! Ani orientální kapitalismus VUMLového typu!
0/0
7.8.2004 15:36

merrygold

paní ministryně
Co chcete, paní ministryně školství taky nikomu nevadí, i když je v seznamech STB.
0/0
7.8.2004 14:49

joseda

!
Je to přesně jak řikáte, stbácká špína kam se podíváš, protože šéf je pitomec. O so myslíte, že se asi budou starat, když do teď se vždycky starali o svou kariéru, koryto ať už řezali lidi, nebo seděli někde na schůzích, určitě to nebude blaho lidu. Pravověrnej komanč kromě toho že má v hlavě nasr.no, má dneska dilema jestli volit KSČ nebo ČSSD. Ale za to všechno si můžete sami, když si navolite takový bezpáteřní šmejdy, pak to vede nějakej Standa, kterej neudělá nic aniž by mu to někdo nakecal a schválil mediální poradce. Není ani divu, dyť jediný co vlastníma silama v životě dokázal byla střední železničářská, zbytek už v podstatě zařídila strana(ická) příslušnost a tím pádem i funkceblbce. Dopr.ele jak může náš stát řidit ohon, kterej v životě nepracoval a tudíž nic neumí?
0/0
7.8.2004 10:50

Irish Stout

Velitel roty
pohotovostního pluku... teď šéf úřadu vlády... No to je pěkné. To je stejné, jako kdyby tam seděl bývalý důstojník SS. Člověk, který pracoval u pohotovostního pluku -a dokonce ve funkci velitele- se tam neocitl nedopatřením. Musel to být silně kovaný komouš nebo úchyla s násilnickými sklony nebo obojí současně. Jestliže se premiér obklopuje takovýmito lidmi, je to věru politováníhodné. Jako občan si přeji, aby pan Přibyl z úřadu zmizel. Mohl by velet hlídačům ve vrátnici budovy KSČM.
0/0
7.8.2004 10:49

abdul007

Nech se vyšetřit
Důstojník StB musel být hlavně schopnej. Ta rudost by mu moc nepomohla, tam už o něco šlo.
0/0
7.8.2004 12:04

Eldrb

Re:
Jóó? A vo co šlo ?
0/0
7.8.2004 17:10

Irish Stout

Re: Musel být schopen všeho,
pravda. Státní úředník demokratického státu by měl mít ale jiné přednosti než silné paže a uvažování boxera . Pokud jde o onu "rudost", ta byla jedním z nutných předpokladů k výkonu služby pendrekáře. Normální člověk by to nevzal. Ostatně by stejně nebyl přijat. Naštěstí.
0/0
7.8.2004 17:37

Rada8

***
je pěkné, že staník dává přednost profesionálům -odborníkům, a nekouká na jejich minulost. celá vláda je prostoupena a obklopena komunisty, estébáky a podobnými "profesionálními odborníky". jen mi vrtá hlavou, proč to teda tak blbě šlape? copak nezbytným předpokladem pro to, aby člověk byl považován za zdatného odborníka ve svém oboru je bývalé členství v ksč? nebo že  by to bylo schválně, aby se to mírným obloukem vrátilo zpět?
0/0
7.8.2004 9:39

jklokan

DÁVÁ SI SÁM HŘEBÍK DO RAKVE
Gross je karierista,kterému je vše fuk,hlavně že má koryto.Vždyť byl pravou rukou Špidly a za vše ,co bylo v minulosti je zrovna tak zodpovědný.To ,že jmenuje s.Přibyla do funkce vedoucího úřadu vlády bývalého esenbáka z pohotovostního pluku,mluví samo za sebe. Půjde-li tak dál jasná prohra již soc.dem. letos na podzim je jasná.O volbách v r. 2006 ani nemluvě.Proto urvi co urvi!!!!!
0/0
7.8.2004 9:14

brukew

situaci v cesku
zmeni k lepsimu pouze jedna jedina vec-tisice novych Masinu,se zbrani v ruce cistici ceske bolsevicke hnojiste.
0/0
7.8.2004 9:12

Prubojny_kapitalista

Re:
 
0/0
7.8.2004 9:16

krutog

Re:
hohó... to je omylek, nad tím se pár borců zamyslí, zašpekuluje... ale za chvilku to nezajímá kromě pár hučínů nikoho. ono už vlastně teď to nezajímá skoro nikoho. kde jsou demonstrace, kdo tomu stanilovi aspoň napsal, hele stando, neblbneš už trochu?... atd
0/0
9.8.2004 0:43

Prubojny_kapitalista

Nebojte,
je to ještě horší.  Na místech různých náměstků, poradců, ve státní správě, na NKÚ je to po nástupu V. I. Špidly samý bývalý STBák, bolševik a soudruh a jeden se stal dokonce šéfem OSN, ten náš Kato je důkaz, že dobrý komouš se ve světě neztratí.  Národu to ale nevadí, protože 1/2 má stále v šuplíku schované červené průkazky. "Co kdyby se zase vrátili...." Holt jsme bolševická země, no. Co s tím? Napadá mě občanská válka, případně, kdyby k nám přišli hoši z júesej, byl by nám zase hej...
0/0
7.8.2004 8:26

Robo

Kdo tahá za provázky??
Gross je jen nastrčená loutka,to je jasné.Dostává přímé příkazy z jiných míst.Post premiéra přece nemůže zastávat železničář s mlíkem na bradě.Smrdí to a to pořádně!!!!!
0/0
7.8.2004 0:46

Johny_S

Re:
Je to Klaus! Ještě, že jsme to prohlédli. Zločinný spolek ODS, Klause a Grosse nesmí dostat šanci v příštích volbách.......
0/0
7.8.2004 0:57

Marusja @ Dusja

Vendula
Já to vidím z poněkud jiného úhlu - stranického. Po imparialistickém převratu to zde byl samý disident, samá západní "demokracie", USA a podobně. Kapitalistický experiment v naší zemi jaksi nevyšel a náš lid se vrací k socialistickému zřízení - pořádku, vzdělání, klidu, míru a svědomitosti. Samozřejmě, vytroubit do světa to nelze, kdo ví co by nám Bush a jemu podobní udělal. Nechá se to však dělat i nenápadně - náš lid dobře ví, kdo se před rokem 89 svedomitě stral o jeho zájmy a tito talentovaní lidé se pomalu vracejí tam kam patří - do čela našeho národa. Soudruh Přibyl rozhodně není první ani poslední z bojovníků za světlejší zítřky, kterému s po nesmyslném převratu roku 89 dostalo satisfakce. Ať žije KSČ  
0/0
6.8.2004 23:01

Eldrb

Re:
Hmmm..dobrý, no ! A co nám ještě povíš ?
0/0
6.8.2004 23:41

Johny_S

Re:
Je to slabý. Na Vaška Hanuše nebo jutona to nemá.
0/0
7.8.2004 0:08

jklokan

Re: to si snad děláš srandu
Četl jsem Tvůj příspěvek a buď si děláš z lidí srandu a nebo jsi měl být už dávno v Bohnicích.
0/0
7.8.2004 9:07

Pi1at

Re: zas
si tady kunnddo smradlavá?
0/0
7.8.2004 20:33

krutog

Re:
je to tak, standa je první tajemník. ale ještě chvíli to mělo zůstat tajný...
0/0
9.8.2004 0:45

old fashioned Vince

Lidi proboha,
neblbněte a vykopejte konečně  tu zrádnou a zrůdnou chátru
0/0
6.8.2004 22:59

old fashioned Vince

Svině Gross,
seš svazácký prase
0/0
6.8.2004 22:57

old fashioned Vince

Krajani, kristepane...
to je takový problém vyjít do ulic a ty estébacko-bolševický kurrvy vypískat a vyhnat  Kavan, Ibl Přibyl... HNUS HNUS HNUS... a kvůli takovejm zrůdám já zdrhnul a vy si je nacpete do čela národa?????????????
0/0
6.8.2004 22:53

oranzovej

Utan
Ještě Vás to baví? Proč ne. Doufám, že většina diskutujících pochopila, že pro Grosse je důležitá profesionalita. Kdo je profesionál, má dveře otevřené. :-/
0/0
6.8.2004 22:51

Júlinek šíšal

Re: ...jak říkala teta Kateřina,
co se v mládí naučíš, ve stáří jako kdzž najdeš ... že? ...rád bych odpověděl na permanentní dotaz .... ale kdosi mne tu nemiluje ... ba spíše naopak ... ale ono snad soudnému je to jasné .... a pro nesoudného zbytečné, ne? ....:-)))
0/0
7.8.2004 7:40

Katerina_Havlickova

Otevřený dopis premiérovi
Vážený pane premiére.
V jednom dnu Palachova týdne se moje tehdy devatenáctiletá dcera Patricie zastala dívky, kterou na Václavském náměstí mlátili obušky čtyři! "příslušníci". Ti přestali mlátit původní oběť a vrhli se na Patricii - drobnou 44 kg dívku. Po "zpracování" ji předali dalšímu, který ji s rukama zkroucenýma za zády vlekl do antona. Naštěstí se kolem nich srotil dav, policajt ji pustil a lidé vytvořili uličku, takže utekla. Spousta dalších to štěstí neměla.
Protože si naši chrabří ochránci tohle všechno natáčeli, viděla jsem část této scény později v dokumentu ČT. Jeden chlap jí držel zkroucené ruce, druhý napřahoval obušek - a v záběru něžná dívčí tvář se slzami v očích, nicméně vzdorovitým výrazem.
Člověk zodpovědný za tohle a mnoho dalších, horších zvěrstev, se stal díky vám šéfem úřadu vlády České republiky.
Vážený pane, skutečně s tím nemáte problém? Opravdu je to člověk na svém místě - odborník jak se patří? Vám je doopravdy jedno, kdo co v životě provedl, co je to za člověka, zajímá Vás opravdu jenom to, zda se Vám na něco hodí? Na co se Vám, prosím Vás, hodí pan Přibyl?
Fakt se ani trochu - vůbec nikdy - nestydíte?
Kateřina Havlíčková, Kyšice, Nad Pilou 49.
 
 
0/0
6.8.2004 22:17

svobodny clovek

Re:
Vazena pani Katerino Havlickova,
torchu jste to prehnala s oslovenim "Vazeny pane". Nemate pocit, ze by tam vic sedelo "Zasrany soudruhu svazaku" ? Ja ano.
0/0
6.8.2004 22:27

Eldrb

Re:
..já bych napsal : Nevážený premiére.
Neboť za tento počin nemůže být vážený a už vůbec ne pan. Pan je titul pro občana a Gross není občan.Za toto ne !
0/0
6.8.2004 22:36

Johny_S

Re:
Hmm, tak nevím, jestli vám vůbec odpoví. "Vážený pane, skutečně s tím nemáte problém?" Já myslím, že nemá.... Ale zkusil bych hrát na jeho socialistické cítění.  "Soudruhu premiére, skutečně s tím nemáš problém?" Ale i to je chyba. Co by na to měl odpovědět? Takže jinak: "Soudruhu premiére, tvé kroky sledujeme dobře, a to si piš, že ti je brzo spočítáme. Měl by ses stydět, ale protože se toho od tebe nedočkáme, tedy soudruhu, odbíjejí ti poslední minuty."
0/0
6.8.2004 22:48

Mitchell

Re: Klobouk dolů
Smekám před Vámi. Velmi by mě zajímalo, zda na tohle nový premiér zareaguje. Dříve mi občas byl i sympatický a to nejsem voličem ČSSD. I když ty sympatie už asi získat nikdy nedokáže, ztratit může mnohem víc. Být Vámi, napíšu tenhle otevřený dopis do všech celostátních deníků.
0/0
7.8.2004 1:22

Eldrb

Pravděpodobně..
..bude nutno diskusi ukončit !
Chybí totiž fundované rozklady pánů Keremeho , jutona ,Schimanského ,Vény Hanusů atd.
Bez těchto znalců politiky socialistů se vpřed nepohneme !
Sešli se zde diskutující ,kteří sledují jen jednu stranu mince,ale teď nevím jestli tu rubovou nebo lícovou !
 
0/0
6.8.2004 22:16

Johny_S

Re:
Je to škoda. Třeba by mi odhalili šokující pravdu, že to všechno zavinil Klaus a nynější ODS. Takhle musím jenom tápat v temnotách. Kdo mi poradí? Kdo? KDO?
0/0
6.8.2004 22:51

jirka04

A co čekáme!
     Pan ministerký předseda, člověk bez skorpulí, který s lehkostí sobě vlastní se zbavil svého šéfa a nastoupil na jeho místo. Pan Gross jako druhý muž padlé neúspěšné vlády se chopil vedení vlády vlády nové, prý zcela jistě úspěšné. Úřadující předseda sociální demokracie, člověk bez špetky životní praxe a zkušeností, zato úspěšný aparátčík. Standa, možná ještě chlapec, který formu upřednostňuje před obsahem. Mladý muž, jemuž slovo vize je neznámým cizím slovem.
     A my se pak divíme, že se obklopuje lidmi s bohatými životními zkušenostmi. A lidé z Pohotovostního pluku SNB takovými jistě jsou. Tvrdí, neústupní, poslušní svých šéfů a naopak přísnost sama směrem dolů. Přesně to pan premiér potřebuje! A ti, že nemají představy jak s námi zatočit? Ale pánové a dámy, to je muž na svém místě  
0/0
6.8.2004 21:54

svobodny clovek

takove bolseviky je treba strilet
Kdyby ten Pavel Pribyl zalezl nejam, kde na nej neni videt a kazdy den rano zvracel pri pohledu na svuj ksicht v zrcadle, tak bych ho nechal zit.
Ale ten hovad ma tu drzost lest do uradu vlady !!!!
Rikam: tyto bolseviky je treba strilet, tak jako hrdinni bratri Masinove.
 
0/0
6.8.2004 21:13

Najdete na iDNES.cz