Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za tragický výbuch plynu může zkrat

Zatím to vypadá na velkou souhru náhod. Náhodou vznikl elektrický zkrat. Náhodou to bylo na kabelu u plynového potrubí. Náhodou cosi zajiskřilo a nahromaděný plyn vybuchl. Zda bude někdo za červnový výbuch plynu v Tržní ulici v Brně, který zabil čtyři lidi, pykat, není jasné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

qoknu

Nikdo za nic nemůže,
tyto výsledky byly už známy v den výbuchu. Nakonec tady na diskuzním foru se to objevilo ten den několikrát. Prostě všichni známe jak to u nás chodí.
0/0
4.8.2004 8:42

Tomáš Jemarný

Náhodou vznikl elektrický zkrat....
... náhodou nikdo za nic nemůže. Náhodou je v představenstvu Jihomoravské plynárenské nějaký posranec, ministr, či jejich věrný souložník.
0/0
3.8.2004 22:20

siskol

Premier Gross má snahu vše řádně vyšetřit!!
ČSSD podporuje jeho snahu vyšetřit havarii plynu v Brně. Vypadá to na vinu modroptáků z brněnské ODS, kteří zanedbali řádnou správu plynových přípojek v nájemních bytech občanů!!!
0/0
3.8.2004 22:11

Mitchell

Re:
Ty ses zase vycajchnoval, rudochu.
0/0
4.8.2004 0:31

Demeter

Experti
Doufám, že experti taky vysvětlí, jak roztavit potrubí el. obloukem a pak nechat unikající plyn iniciovat něčím jiným .
0/0
3.8.2004 19:28

Mitchell

Re:
Nic složitého, i když tam bude od el. oblouku teplota 1000 stupňů Celsia, plyn ani nevybuchne, ani nezačne hořet. I malé dítě totiž ví, že k hoření je potřeba ještě kyslík. No a ten se pod zemí kolem plynového přívodu a kabelů zřejmě nenacházel. Ergo plyn si našel cestu z podzemí ven (bohužel dovnitř domu), a až vytvořil se vzduchem výbušnou směs, stačilo k jeho iniciaci už prakticky cokoliv - například i v článku zmíněný zvonek.
0/0
3.8.2004 19:43

Demeter

Re:
Vida to mě nedošlo - s tím kyslíkem. Ovšem pak je tu otázka jak dlouho může hořet oblouk od zkratu, aniž by si toho něco nebo někdo na některém z konců káblu všiml.
0/0
3.8.2004 21:53

Mitchell

Re:
Tahle otáka už míří k věci. Taky mě to napadlo. I když je fakt, že ten el. oblouk to potrubí z plastu dokáže propálit za pár vteřin, mohli to zjistit, vypnout, odkrýt a přitom by přišli na únik plynu. No a nemusela spadnout chalupa a pohřbít lidi. A to mi na tom vadí nejvíc...
0/0
4.8.2004 0:29

Najdete na iDNES.cz