Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

FBI zaměstnaly otrávené dětské jogurty

Kalifornská policie a FBI vyšetřují alarmující případ otrávené dětské jogurtové přesnídávky. Do dětské výživy totiž někdo úmyslně přidal prudce jedovatý ricin. K balení ovšem přiložil varování. Úřady tvrdí, že dávka jedu by dítěti nemohla ublížit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sunka007

pravomoce
Nerozumim tomu proc do toho strka noc FBI, nejednalo se o federalni zlocin a oba pripady byly z Kalifornie. Asi si chteji vylepsit medialni obraz u verejnosti .
0/0
30.7.2004 10:36

Albedo

Ricin
by mohl amikum pomoci trochu zhubnout
0/0
29.7.2004 15:35

tasemnice letajiciho ostrova

Re:
...neotravuj.
0/0
29.7.2004 16:23

pinkshadow

Saúdská Arábie navrhla rozmístění muslimských jednotek do Iráku
Saúdská Arábie navrhla Spojeným státům, že by mohla zorganizovat nasazení vojáků z arabských nebo muslimských zemí do Iráku, aby tam spolu s americkými udržovali pořádek. Návrh předložil americkému ministru zahraničí Colinu Powellovi, který se zastavil v Džiddě, saúdskoarabský ministr zahraničí Saúd Fajsal ibn Abdal Azíz.
"Ano, vedli jsme o tom předběžné rozhovory a později o tom budeme diskutovat dále," potvrdil novinářům Fajsal po setkání s Powellem.
Agentura Reuters označila saúdskoarabský návrh za poněkud překvapivý s ohledem na dosavadní postoje Rijádu a dalších muslimských zemí ke spojeneckému zásahu v Iráku. Dodala však, že případná realizace návrhu by povzbudila spojenecké síly a ulehčila postavení amerických vojáků, kteří v Iráku čelí zuřivým akcím povstalců.
Jak se proslechlo z kruhů americké i saúdskoarabské delegace, podle představ Rijádu by se do akce mohli zapojit vojáci kterékoli muslimské země s výjimkou sousedů Iráku, aby v tom Iráčané nemohli vidět území agresi. To znamená, že Saúdská Arábie sama by vojáky nevyslala, právě tak jako třeba Kuvajt nebo Írán či Sýrie.
Rijád však požaduje, aby akce muslimských zemí dostala mandát OSN, a to buď na základě dosavadních rezolucí Rady bezpečnosti, nebo na základě zcela nové. Saúdskoarabská diplomacii již jednala se zeměmi, které by mohly vyslat jednotky, s iráckou prozatímní vládou a s generálním tajemníkem OSN Kofim Annanem.
USA návrh formálně uvítaly, před jednoznačnějším vyjádřením by však chtěly znát větší podrobnosti. Návrh je údajně ještě "v plenkách" a američtí i saúdští diplomaté proto nechtěli jmenovat země, které by se mohly na programu podílet, podle Reuters však okruh "kandidátů" zahrnuje Pákistán, Bangladéš, Alžírsko, Maroko a Indonésii.   
0/0
29.7.2004 9:03

pinguinone

Re:
... brzy budu jedinym ,kdo Ti na ty tapety reaguje... jo 68 k nam taky naklusaly spratelene armady...
0/0
29.7.2004 9:09

M.I.Kutuzov

Re:
schizoidní osobnost vystupuje navenek citově chladná, vnitřně je bohatá a rozpolcená, jakoby lhostejná, samotářská, zdánlivě nesexuální, může mít sklony k sebevraždě. Postupem nemoci se vyvíjí otupělost a halucinace v důslednosti neschopnosti mozku koordinovat analýzu vjemů. "Schizofrenie patří mezi tzv. endogenní psychózy. Je to progredující rozpad celé osobnosti, který postihuje zejména emocionální složku; projevuje se poruchou citů, myšlení, jednání a tendencí odvracet se od reality. Při tomto onemocnění jde o rozštěpení uvedených částí psychiky (resp. neschopnost jejich koordinace), které mohou během celého života jednotlivce nezávisle působit proti jednotícímu celku osobnosti." (Vademekum)
V USA registrují každý rok 3000 nových onemocnění schizofrenií.
0/0
29.7.2004 16:17

tasemnice letajiciho ostrova

Re:
...koho zajímá tvuj chorobopis, ty blbe z povolání? 
0/0
29.7.2004 16:24

Najdete na iDNES.cz