Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Strany píší pojistku proti zradě

Rozpočet, daňové zákony, majetková přiznání či třeba zákon o deregulaci nájemného nebude moci sociální demokracie v parlamentu prohlasovat společně s komunisty, jinak tím poruší novou koaliční smlouvu s lidovci a unionisty. Vyplývá to z návrhu části této smlouvy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Futurolog

Je to zdokumentované!
Alespoň se v budoucnu bude konkrétně vědět kdo za ten svrab co příjde může. Kdo jej zapřičinil. Hlavní viník je ovšwm Kalousek!
0/0
17.7.2004 22:43

elvan

Podpis
Já bych si přál , aby smlouvu podepsal sám Ko Kot !!
0/0
17.7.2004 17:40

leonel

Re:
Nemyslel si Pol poT? 
0/0
17.7.2004 17:41

pepik52

at žije gross...
nejdříve 101 poslancum zalepit hubu  pak svázat ruce no a potom se už muže vládnout....ty 2 roky to u toho koryta pánové už přece nějak vydržíme...ne?ale bude to honička aby se některému y těch 101 otroku neodlepila  zalepená pusa  nebo nerozvazaly ruce
0/0
17.7.2004 12:55

Johny_S

Re:
Ty to nechápeš. Za to všechno přece může ODS se svou "dravčí touhou po moci odhalenou v celé své nahotě". Kdyby se dohodla na nové opoziční smlouvě, tak by bylo všechno v pořádku, ale protože nechce, je to zcela zavrženíhodná a nekonstruktivní strana.
0/0
17.7.2004 13:08

Mirdalek

Ceskz politik = vychytraly primitiv
Co takhle začít přemýšlet nad tím , jak zajistit, aby tahle zemička fungovala trochu líp páni poslanci. ???!!! Jenže toho se asi od vás nedočkáme, když vaším hlavním zájmem je udržet se u moci. Dopr.... vždyť už ste si museli nahrabat dost, tak kur... začněte dělat něco užitečnýho (ale ne jen pro vás.) Jediný co vám de, je že umíte rozkrádat daně, které od nás občanů vyberete - ono to jde docela snadno, když žádná efektivní kontrola neexistuje (možná média a novináři - ale tich je tady na to množství zlodějů dost málo - asi i díky vám....) - Když tady vytváříte systém ve kterém může každý druhý krást, (a největší nebo přinejmenším hodně podstatný  balík se rozkrade, neefektivne proinvestuje.... právě ve státní sféře)tak se nelze divit, že jsme na tom, tak jak jsme....
0/0
17.7.2004 12:17

Eldrb

Doporučil bych...
..zhlédnou a pročísti tuto stránku : http://www.neviditelnypes.cz/clanky/2004/07/38285_0_0_0.html
...poznatky člověka který byl u  "zrodu" dnešní situace. Rok 1997 bude jednou památný. Ale teď nevím v jakém smyslu. Jestli v dobrém či špatném. Ale rozhodně se tam dá nalézt spousta odpovědí na učinkování " čistých a neposkvrněných " lidí naší politické scény.
Jak se to má v našem státě s označením slušný člověk ? Mám zato ,že není u nás v zemi zprofanovanějšího výrazu.
Všichni dnešní aktéři vládního divadla se rekrutují z řad těchto slušných lidí roku 97.
0/0
17.7.2004 11:39

Johny_S

Re:
Já nevím. Mně ten článek připadá dost paranoidní. A vlastně jsem z něj ani nepochopil, proti komu je zaměřen. Proti Havlovi? ODS? Klausovi? Zemanovi? Kdo je vůbec tím hybatelem, který postupně upevňuje postkomunismus? To tam tak nějak není řečeno. Jenom jsem pochopil, že pan bývalý poslanec Hofhanzl patří k těm čestným, kteří hned na začátku pochopili, kam ta prohnilá česká politika směřuje. A to se mi moc nezdá, když někdo o sobě tvrdí, že on je ten správný, který to věděl dávno.
0/0
17.7.2004 12:18

Eldrb

Re:
Já jsem v tomto článku nehledal nějaký útok proti někomu či nečemu. Beru to jako jeden z pohledů člověka který se zůčastnil a to přímo komplotů té doby . Výsledky či plody těchto podrazů dnes sklízíme. Jsou zde pojmenovány i persóny ,kteří se zůčastnili těchto her. A o ty mi jde především.O jejich morálnímkredit ,kterým se rádi zašťiťují.
Je zde také zdůrazněna role Havla a Luxe ,potažmo celé strany lidové. A o to mi jde především. ODS by opravdu měla zvážit ,zda-li se rozhodne utvořit s těmito proradnými exoty koalici. Již jednou na to doplatila.
I ČSSD již zřejmě dochází funkce a činy oné " klidné síly " , " jazýčku na vahách " a " hráze proti vlivu komunistů " .Je to pouze zástěrka. Prakticky tato strana nikdy nezíská více jak 9 - 10 % ,při tom zásluhou poměrného zastoupení a jejich  " flexibilitě " si nárokují a bohužel i získávají daleko větší vliv než jim v podstatě přísluší. A oni to vědí ! Také se podle toho chovají.Takže si myslím že dříve nebo pozdějí si socani také řeknou : "....a už dost ! "
Lidovci silně destabilizují jakoukoliv vládu ,jejíž jsou součástí. Alespoň v nové historii České republiky tomu tak je. Je třeba urychleně změnit volební systém. Vliv malých stran se ukazuje jako zhoubný.Obzvláště strany lidové.
0/0
17.7.2004 14:14

Johny_S

Re:
Pokud nebudeme mít většinový systém, tak to bez lidovců nepůjde. S kým jiným by ODS měla vládnout? ČSSD má ještě komunisty, k nimž se může kdykoli uchýlit a ještě to svést na ODS, že s ní odmítla jednat, ale ODS nemá k ČSSD žádnou alternativu. Ten článek, jak se tak nad tím zamýšlím, mi připadá hlavně jako útok na ODS a ČSSD, které si údajně rozdělily moc a vytvořily postkomunistický režim, zatímco ostatní aktéři byli pouhými loutkami. Vždyť se tam jasně praví, že při Sarajevském atentátu nešlo o snahu pánů Pilipa a Rumla převzít moc v ODS, ale že to bylo naplánováno tak, aby se ODS očistila od podobných ideově nepevných živlů. Pilip s Rumlem pak měli být vmanipulováni do role, v níž by definitivně znechutili voliče stran Pravdy a lásky. I Havel byl údajně do své role vmanipulován, takže si myslel, že je hlavním aktérem. A to se mi moc nezdá. ODS po svém rozštěpení neměla ani 10% a hrozilo, že se ještě propadne. Vážně oni skrytí manipulátoři (z toho článku mám takový dojem, že i Klaus se Zemanem byli jenom loutkami) riskovali naprostý pád ODS? Proto mi ta konspirační úvaha připadá tak paranoidní.
0/0
17.7.2004 14:27

Johny_S

Re:
Sakra, chybička se vloudila. "ODS nemá ke KDU-ČSL jinou alternativu."
0/0
17.7.2004 14:28

obcanek

Re:
Po několikáté se tě ptám na technologii změny volebního systému.Nenadávej do demagogů,napiš tak tak a tak.Konkrétně.Jak zákonným - tedy ústavním způsobem chceš té změny dosáhnout.
0/0
18.7.2004 18:23

Johny_S

Re:
Ty neznáš Ústavu? To se nejdřív musí poslanci dohodnout a pak jich aspoň 120 hlasovat pro návrh....
0/0
19.7.2004 0:13

obcanek

Re:
Shlédl a přečetl jsem tuto stránku,tento článek.Uff.Mne sem tam na těchto chatech označují lidé za demagoga,mimo jiné Eldrb.Jak označit pana Čestmíra ? Asi jako paranoika.Zejména pikantně působí odvolávka na zasloužilého alkoholika Ivana Maška,naposledy viděného na obrazovce jako tiskového mluvčího pana Masného,který skoupil dluhy ODA a ústy pana Maška vyhrožoval a sliboval totální likvidaci ODA i s podhoubím.Pokud tacíto lidé mají býti spásou a alternativou ... No potěš příroda.Nebo jsi to myslel jinak ?
0/0
18.7.2004 18:20

Jira7

Banda
Kriste pane,co to zase předvádí? Jeden nevěří druhému,druhý nevěří třetímu a třetí nevěří nikomu!!!!!!!!!! Zabalte to a na smetiště dějin,ostatně tam je vaše pravé místo.
0/0
17.7.2004 10:29

Johny_S

Re:
Opravdu hezká vláda se nám chystá. Jestli si už na začátku, kdy ještě není nic jisté, nevěří, tak jak to bude vypadat v následujících dvou letech? Radši nemyslet....
0/0
17.7.2004 10:34

Najdete na iDNES.cz