Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Falešné bomby v Brně rozmístili studenti

Brněnská policie obvinila z výtržnictví dva studenty umělecké vysoké školy. V polovině června umístili v Brně dvě makety bomb. Policie centrum evakuovala. Přiznali se, že pracovali na školním projektu. Kantoři o tom nevěděli. Hrozí jim peněžitý trest, nebo dva roky vězení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

MaRaB

Vězení
Pokud si tady pořád každý bude moci dělat vše a nebude za překročení hranice trestán, budeme ve stejném marastu, jako jsme dosud. Viděl bych to na 6 měsíců až rok.
0/0
18.7.2004 15:06

Dr No

Re:
Ano, máte úplnou pravdu - za bolševiků se nic takového nedělo. Proto budeme v příštích volbách všichni volit třešničky.....
0/0
18.7.2004 23:06

Dr No

Problémem je,
že naši chrabří strážci zákona a veřejného pořádku mnohem raději maří čas okázalými a evidentně nesmyslnými monstrakcemi, než aby pracně honili a chytali lumpy a zloděje. Dále je smutné, jak velké procento našich občanů zcela postrádá zdravý rozum a je schopno hystericky reagovat na jakoukoliv kravinu. Před časem třeba způsobil rozsáhlé policejní manévry a dvouhodinový výpadek na hlavní trati nález prázdné kovové roury na odpalování protitankových granátů na nádražním záchodku. Aby někdo považoval evidentně prázdnou kovovou rouru za nebezpečný předmět, musí být hodně velký idiot - a jak vidět, takoví idioti nejsou jen mezi "civily", ale jsou i mezi uniformovanými strážci zákona. Myslím, že 99% těchto bombových poplachů by vůbec nebylo, kdyby se takto hystericky nereagovalo na každou blbost a hlavně, kdyby se to pak nerozmazávalo ve sdělovacích prostředcích. Vždyť zdravý rozum říká, že kdyby si už někdo dal tu práci a sehnal si vše potřebné na sestrojení funkční bomby (což jistě není laciné ani jednoduché), tak by utčitě postupoval zcela jinak, než to dělá naprostá většina "oznamovatelů"
 
0/0
18.7.2004 9:25

Sudanec

Re:
Přesně tak a je velmi zajímavé, jaké množství lidí by podle ankety idnes chtělo vidět tyto dva chlapce za mřížemi.A to přesto, že jim hrozí minimální trest, oba jsou bezúhoní a řízení bude nejspíše podmíněně zastaveno, pokud dobrovolně nahradí vzniklou škodu.Na druhou stranu, ještěže nežijeme v USA, tam je společnost pod vlivem terorismu naprosto histerická a dá se předpokládat, že víše zmínění studenti by skončili na Guantanamu.
0/0
18.7.2004 11:00

Dr No

Re:
Vzniklou škodu by měli uhradit ti, kteří tyto nesmyslné policejní manévry nařídili. Studenti by naopak zasloužili pochvalu za to, že ukázali absurditu těchto akcí. Bohužel mentální úroveň většiny občanů (jak dokazuje i tato diskuze) není na takové výši, aby to dokázali pochopit.
0/0
18.7.2004 12:53

Dan 1

Re:
Trestán musí být jednoznačně ten, kdo se dopustil trestného činu a to policie rozhodně není. Jediné, co lze udělat, je zkoumat, zda byla ze strany "umělců" naplněna skutková podstata tr. č. výtržnictví podle §202 TrZ. Vaše city a pocity a hodnocení něčí mentální úrovně jsou naprosto irelevantní.
0/0
18.7.2004 13:09

Dr No

Re:
A kdo to bude zkoumat? Policajti, kteří jsou samozřejmě zainteresovaní na tom, aby nevypadali jako pitomci, kteří se nechají vyplašit každou blbostí, nebo soudci, kteří si pro samé paragrafy nevidí ani na špičku nosu a o něčem takovém jako zdravý lidský rozum a smysl pro spravedlnost v životě ani neslyšeli?
0/0
18.7.2004 23:22

Dan 1

Re:
Zkoumat to budou orgány, činné v trestním řízení. Ve výčtu jste vynechal státní zastupitelství. Zákony platí pro každého a nějaké pocity nechme stranou. Ty sem vůbec nepatří. Tady se jedná o precedens, nepamatuji se, že by taková blbost, jako byly falešné pekelné stroje na poštovní schránce, koho kdy napadla.
0/0
18.7.2004 23:32

Sudanec

Re:
Pokud jim bude prokázána vina, tak není pochyb o tom, že škodu budou muset zaplatit.O tom naštěstí nerozhodujeme ani já ani vy, ale soud.To, na co jsem chtěl poukázat je podivná nálada ve společnosti, která směřuje k tomu, aby pachatelé kdejakého bagatelního TČ byli posíláni automaticky do vězení(viz anketa na hl. straně idnes).Z toho mám docela divný pocit.
0/0
18.7.2004 13:24

Dr No

Re:
Stejného "trestného činu" by se mohl dopustit každý, kdo třeba v obchodě odhodil do odpadkového koše prázdnou krabici od bot a měl by tu smůlu, že by nějaký aktivní spoluobčan nabonzoval na policii že je to bomba.U těch studentů by se mohla na rozdíl od výše zmíněného případu uvést jako polehčující okonost, že svůj předmět viditelně označili.
0/0
18.7.2004 13:48

Sudanec

Re:
Těžko říct jak důvěryhodně vypadaly ony výbušniny,ale porovnávat odhozenou krabici od bot s "maketou vyrobenou ze starých elektronických součástek" mně přijde jako hodně nepatřičné.Koneckonců i sami studenti tvrdili, že jejich cílem bylo rozpoutat diskuzi o výbušninách, což by se jim odložením prázdné krabice od bot asi nepodařilo.To znamená, že předpokládali, že podobné následky můžou nastat.(hádám,že kdyby tyto makety vypadaly opravdu tak nedůvěryhodně, asi by je někdo hodil do popelnice a jejich "projekt" by tak ztroskotal).Chlapci udělají nejlépe, když vzniklou škodu nahradí(trestní rejstřík budou mít čistý).Nikdo jim uši trhat nebude a pro přístě si alespoň lépe rozmyslí svůj další "umělecký záměr".
0/0
18.7.2004 14:17

Dr No

Re:
Setkal jsem se v okruhu svých známých s případem, že "podezřelým předmětem" může být cokoliv. Jeden můj známý zapomněl na parkovišti před nemocnicí kufřík, který si položil na zem když pomáhal tchyni do auta. Za dvě hodiny mu ho přivezla policie a dozvěděl se, že jeho kufr s papírama byl důvodem evakuace celé jedné budovy nemocnice + příslušných policejních manévrů včetně nasazení pyrotechnika. Dovede si představit, že by takto hystericky reagovali třeba Izraelci (kde je na rozdíl od nás možnost toho, že může jít skutečně o bombu, asi milonkrát pravděpodobnější)?
0/0
18.7.2004 18:58

Dan 1

Re:
Opatrnosti není nikdy nazbyt. Vyprávět by mohl turecký člen úklidové čety, když zavazadlo v letadle považoval za zapomenuté. Naštěstí ho výbuch "jen" zmrzačil. Nebo nemocniční uklízečka z Ostravy, která našla tašku na tramvajové zastávce a vzala si ji do práce... Ta už tolik štěstí neměla.
0/0
18.7.2004 19:18

Dr No

Re:
V obou případech určitě nebylo na těchto předmětech napsáno EXPLOSIVE ani nikdo předem nikam nevolal ...
0/0
18.7.2004 23:31

Dan 1

Re:
Telefonování a nápisy zákon nezmiňuje. Podle vás návod na geniální zločin spočívá zřejmě v tom, že na balík s výbušninou napíšu "výbušnina" a zavolám PČR, která se srdečně zasměje a mávne rukou. Tak takhle by to asi nešlo... 
0/0
18.7.2004 23:35

Dr No

Re:
Asi mám poněkud delší vedení, takže mi jaksi nedochází, co jste měl na mysli. Na druhé straně mi připadá, že jste asi nepochopil vy mne, tkže znovu: chtěl jsem říct, že v případě skutečných útoků nastraženými výbušninami se pachatelé vždy snaží výbušninu zamaskovat a NIKDY nevolají předem policii...
0/0
19.7.2004 1:08

GhorX

Re:
V mnoha případech byla umístěna tzv. varovná bomba na místo, kde nemohla nadělat moc škody - terorista poté zavolal policii, aby se přesvědčila, že si nedělá legraci. Naposledy to v ČR bylo tuším před rokem a půl v Olomouci.
0/0
19.7.2004 1:14

Mr_Moon

Ja se nestacim divit
Jak se vubec muze nekdo zamyslet nad tim, jestli neco udelali, nebo ne? Prsotse je to trstny cin a hotovo. Meli by byt souzeni a odsouzeni podle platnych zakonu. Jakykoliv nizsi trest je podle me nepripustny. I kdyby nevedeli, ze se tohle nesmi, tak snad porad jeste neznalost zakona neomlouva. A omlouvat je talentovanosti, sikovnosti..., nebo naopak tim, ze jsou to 'magori', jak tu nekdo napsal je uplne zbytecne. Proste jednou neco udelali a at za to nesou plnou zodpovednost. To, ze to vydavali za umeni nekomentuju. Jeste mi prisly, jako adekvatni trest, ty rany bicem...
0/0
17.7.2004 13:04

poor

Re: ja se nedivim
Zazil jsem jiz mnoho veci v predchozim rezimu a divim se ze se jeste nekdo nestaci divit ja se nedivim a takovych popravcich jako je Mr_Moon a xenofobnich policajtu jako je  GhorX je porad dost, takze vzhuru naspet do minulosti policejniho statu, kde kultura a umelci, veda a vzdelanci jsou nejvetsim nebezpecim ... 
0/0
18.7.2004 10:43

poor

Re:
Nejsem expert na vyklad prava stejne jako vetsina obcanu a mam takovy dojem ze i toho nektere instituce vcetne policie zneuzivaji. V tomto pripade to vypada ze prave medialni kampan policiste potrebuji k tomu aby obhajili obvineni, protoze na vytrznictvi si nekdo musi stezovat anebo to nekomu musi nejakou ujmu udelat. V teto kauze je tzv. "objeti" zrejme jenom sama policie a to si myslim ze je na cele veci nejpodstatnejsi. Takze hosi si dovolili prilis a maji smulu. Mnozi svalovci taky obcas potrebuji ukazovat k cemu vlastne je ta investice do posiloven a ze to vetsinou odnesou ti slabsi/bezbranejsi to mnozi z nas zazili na vlastni kuzi ...   
0/0
18.7.2004 13:25

GhorX

Re:
Nejspíš není způsob, jak bych Vaše urážlivé zaškatulkování do řad Policie vyvrátil; docela by mně ale zajímalo, za jakého důvodu mně považujete za xenofobního, protože rozhodně nemám pocit, že bych trpěl fobií z neznámého, či cizího.
0/0
18.7.2004 15:30

lb79

Ekonomická bilance celé akce
Vážený pane Moone, tuším, že na můj předpoklad asi nepřistoupíte, ale vězte, že ony platné zákony, o nichž mluvíte, k nám nesestoupily z nebe, neseslal je bůh, ale vytvořili jsme si je sami jako rámcová pravidla pro naše společné soužití. Nepopírám, že se tu něco stalo, ale je jistě dobré se při každém jednotlivém úsudku (odsudku) zamyslet nad jeho jedinečnými okolnostmi. Nuže, již jsem řekl, že celá akce pravděpodobně nebyla zcela promyšlena i se všemi možnými důsledky, ale na druhou stranu, co se stalo? Rozpoutala se (přinejmenším tato malá internetová) diskuse. A za jakou cenu? Policisté, kteří by v inkriminované době jistě seděli v pracovnách na stanicích a běžel jim stejný plat pouze nasedli do automobilů a udělali si malé cvičení, které lze vyčíslit cenou projetého benzínu. Nikdo ohrožen nebyl snad kromě chodců, kteří jistě museli být před řítící se eskadrou na pozoru. (Pokud tito policisté nebo hasiči PROKAZATELNĚ CHYBĚLI v tomtéž čase při záchraně lidských životů nebo majetku, pak je to ovšem politováníhodné). Konečně, tuto poznámku berte prosím s nadsázkou, pár tisíc korun čistého ušlého zisku okolních obchodníků jistě vyváží možnost i za pár let náležitě pobavit vnoučata a známé o „manévrech, které se kvůli těm lotrům pořádaly“. Tolik z mé strany k ekonomické bilanci celé akce.
0/0
18.7.2004 11:46

GhorX

Re:
Laskavě se seznamte s fakty. Cena výjezdu k předmětu, považovaného za bombu, je mnohonásobně vyšší než náklady na "stand by" režim příslušných záchranných složek; mimo jiné (jak sám říkáte) může při rychlém přesunu dojít k neštěstí. A rád bych Vás viděl, jak máváte rukou nad ztrátou obchodníka, kdybyste jím byl Vy.
0/0
18.7.2004 15:37

Dr No

Re:
Je to úplně stejné, jako kdybyste na někoho ukázali prstem a řekli "bum" a pak vás zatkli za pokus o vraždu, protože někdo považoval váš prst za střelnou zbraň.....
0/0
18.7.2004 23:33

GhorX

Re:
Pokud Vy jste takový odborník, že na první pohled poznáte atrapu, nabídněte své služby policii. Osobně se ale domnívám, že jste jen klasický vojín, co je po bitvě generál. Ti studenti chtěli, aby si lidé mysleli, že vidí bomby, takže se nepochybně snažili, aby tak atrapy vypadaly.
0/0
19.7.2004 0:14

lb79

Ohlas z Fakulty
Vzácní čtenáři diskuse, jsem studentem Fakulty výtvarných umění, dokonce téhož Ateliéru multimédia, ze kterého pochází autoři bombového projektu. Po přečtení dosavadních příspěvků myslím, že za povšimnutí stojí dvě věci. Jednak, že se skutečně podařilo alespoň z části naplnit záměr rozpoutání veřejné diskuse. Zadruhé, že i přes ne možná nejšťastnější realizaci projektu, je pravděpodobně chybou policie nebo jejich postupů, když pořádá rozsáhlé manévry kvůli laciným imitacím, které by zajisté mohl jeden přivolaný profesionální pyrotechnik označit za podvrhy.
0/0
17.7.2004 12:11

MMarjanka

Re: Vzácný studente, možná se u tebe projevuje úzká specializace na výtvarno
a tak ti uniká, že všechno má svoje nutnosti a pravidla. To že se jedná o napodobeninu jsi věděl možná ty... Ale nikde na světě nepůjde pyrotechnik manipulovat s podezřelým objektem, dokud nebude mít vyklizen prostor, případně ohrožený výbuchem  Tento prostor se vždy vymezuje s ohledem na možný akční rádius výbuchu - tedy včetně vysypaných výloh a podobně. Ani nejlepší pyrotechnik světa neurčí na dálku, jestli podezřelá věc je pouze atrapou nebo skutečně nebezpečným výbušným zařízením, stejně jako neurčí z dálky, jak velký prostor může zdemolovat - záleží pak na použité výbušné látce. Člověk by skoro předpokládal, že vysokoškolské vzdělání je i jistou zárukou rozumného uvažování. Ale jak vidno, vzdělání není zárukou ničeho. Zajímali se například studenti o případné postupy policie, při náhlašení bomby? Mohli pak tento projekt realizovat právě ve spolupráci s policií, která by byla o všem informována a pak by skutečně jen stačilo sledovat reakce kolemjdoucích.
0/0
17.7.2004 13:25

GhorX

Re:
Musíte si uvědomit, co se studuje na tzv. uměleckých vysokých školách. Považuji za poměrně pravděpodobné, že na rozumné uvažování tam kladen důraz nebude.
0/0
17.7.2004 15:36

poor

Re: ten den se toho stalo mnohem vic
Pane policajte mate celkem dobre zamestnani ze ve sluzbe stihate takhle manipulovat nazory obcanu. jen houst at je vubec duvod ty mlade lidi popravit na vystrahu vsem ostatnim. primator potrebuje politicke body spolupracovnici se cini. co na tom ze od zacatku nebyl prokazan zadny spatny umysl a vtip vyloucili oba mladici vcetne instituce a v podstate od pocatku ochotne a aktivne spolupracovaly s vysetrovateli. kdez se kaci les litaji trisky, mladych je dost tak dva objesenci na namesti je celkem nahraditelna objet s vysokou efektivitou... ale ty nebezpecni telefonni vyderaci, kteri tyz den skutecne utocili na institucionalni prostor statu se usmivaji a budou v klidu pokracovat ve sve aktivite, protoze policajti nez by je vypatravali radsi sedi na netu a manipuluji, prekrucuji a nafukuji... Nechcete si zjistit jak pokracuje vysetrovani jinych mnohem nebezpecnejsich aktu tehoz dne (kam jeli/nebo nejeli? take Olomoucti specialiste) ... Ale jednoho pachatele mame (co na tom ze se sam prihlasil a litoval a spolupracoval) tak at to zaplati vsechno a pro jistotu i plat vsech tech co se tim tak "intenzivne" cely mesic zabyvali a pripadne jeste i tem co puvodne chteli jit nakupovat ale na namesti nedosli a pak se dodatecne dovedeli, ze vlastene nemohli nic utrzit, protoze byla uzavrena cast namesti na pul dne ... tak kde je ten vas "zdravy" rozum a co jsou to ty poplasne zpravy nesirite jich nahodou prave vy v tehle chvili mnohem vice...  
0/0
18.7.2004 10:57

GhorX

Re:
Nemám s Policií nic společného.
0/0
18.7.2004 15:37

krabi

Re:
měli to domyslet - jít udělat tuhle "srandu do New Yorku nebo Madridu - co by tam asi s nimi místní lidé udělali
0/0
17.7.2004 23:29

Dr No

Re:
Vzhledem k tomu, že výbušný předmět může vypadat jakkoliv, znamená to, že celý stát vyklidíme a profesionální pyrotechnici budou OBEZŘETNĚ ZKOUMAT VŠECHNY !!!! PŘEDMĚTY, KTERÉ SE ZDE NACHÁZEJÍ ?
0/0
18.7.2004 9:29

lb79

Žijeme v době, která zjevně osvětu potřebuje
Moji reakci vezmu souhrnně. „V ysokoškolské vzdělání zárukou rozumného uvažování“ ( Mmarjanka) bezesporu je, jenže rozum je jen nástroj uvažování a záleží z jakých předpokladů při jeho používání vyjdeme. Ale k věci, zazněl zde rozumný názor, že „že výbušný předmět může vypadat jakkoliv“ (Dr No), což pěkně podtrhuje i domněnka paní nebo pana Babul „o bombách (pane lb79) nevíte NIC“. Je to sice z Vaší strany naprosto nepodložené tvrzení, ale přijímám ho. Nicméně rád bych se v té souvislosti zeptal: „Co víte o bombách Vy?“ A jsme domnívám se u toho – Kdo dnes z občanů ví, jak taková bomba vlastně vypadá, jak rozpoznat lacinou atrapu od skutečně podezřelého předmětu a jak se při jeho nálezu zachovat? Žijeme v době, která zjevně podobnou osvětu potřebuje, jak ostatně ukazuje i tento diskutovaný případ. P.S.: Doporučoval bych se pro příště raději vyvarovat nepodložených a neověřených tvrzení jako: „nálož na Staroměstském náměstí taky určitě vypadala jako laciná imitace“ (Babul), jako argumenty používejme raději fakta.
0/0
18.7.2004 11:47

Babul

Re: Osvěta...
Studente, něco o tom vím, jak z vlastní zkušenosti, tak zprostředkovaně (kamarád JE pyrotechnik, ale ze zdravotních důvodů, způsobených podobnou "hračkou" tuto práci již nedělá). Bomba může třeba vypadat jako dětská panenka, walkman nebo mobilní telefon, který vám při přijetí hovoru utrhne hlavu. A to, že policie na oznámení reagovala těmito manévry je jenom dobře. Pořád je to totiž lepší, než kdyby náhodou na takové oznámení nereagovala a předmět byl opravdu "ostrý". To by pak byla masáž od občanů i sdělovacích prostředků, že? Přemýšlejte chlapče, přemýšlejte... A použití slova NICMÉNĚ signalizuje vaši rádobyvzdělanost.  A zapomněl jste na POTAŽMO.
0/0
18.7.2004 12:03

Dr No

Re:
To že policie (a následeně sdělovací prostředky) na takovéto podněty takto absolutně nepřiměřeně reagují je velmi špatně. V případě plicistů se jedná o alibismus a nechuť dělat skutečně užitečnou práci, u sdělovacích prostředků se jedná o laciné získávání "senzací", za kterým se zase skrývá nechuť (nebo neschopnost) dělat poctivou novinářskou práci. Z jiné strany - pokud si vzpomínám, tak ANI V JEDNOM z tisíců takovýchto případů se skutečná hrozba nepotvrdila (zatímco když něco skutečně bouchlo, nikdo to dopředu neoznamoval a policie u toho nikdy nebyla). Z toho by normální člověk vyvodil závěr, že davové hysterie a okázalé policejní manévry vůbec nejsou namístě. Pokud se někdo skutečně rozhodne někde něco nechat bouchnout, s velkou pravděpodobností se tomu zabránit nedá a hlavně tomu nezabrání okázalé (a zcela formální) policejní manévry. Tohle jen bude inspirovat další blbečky, aby se levně na účet nás všech pobavili.
0/0
18.7.2004 12:18

Babul

Re: Souhlas...
Souhlasím, ale pouze s posledními dvěma větami. Především však chybí postih těchto vtipálků. Nemáte ani představu, kolik takových "oznámení" denně a to podtrhuji, přijde na střediska, která jsou povinna činit nějaká opatření. A to, že tato oznámení už sami filtrují a že to zatím vychází, je věc jiná. Až se spletou, budou mít problém a mnoho jiných s nimi. Jenom si to zkuste představit... A pak teprve rozdávejte moudra.
0/0
18.7.2004 12:27

Dr No

Re:
Pravděpodobnost, že takové oznámení bude představovat skutečnou hrozbu je prakticky nulová. Pokud si už někdo dal tu práci a investoval peníze, aby si pořídil funkční výbušné zařízení, nebude přece takový blbec, aby svou námahu zmařil tím, že to předem oznámí a znemožní tak, aby to skutečně vybuchlo. Což potvrzuje i praxe.
0/0
18.7.2004 12:40

Babul

Re: Studente...
Jste zajisté budoucí umělec, takže možná něco víte nebo se časem dozvíte o různých technikách, kterými budete zprostředkovávat vaše vidění světa těm, kteří vám to budou žrát. Ale o bombách nevíte NIC. Tak nekritizujte policii, jestli dělala manévry nebo ne. Stačí, když bouchla nálož na Staroměstském náměstí, taky určitě vypadalal jako laciná imitace. Nejlepší řešení pro ty dva prostoruché tvory by bylo zaplatit yto manévry, včetně ušlé tržby obchodů, kam lidé vymezenou dobu nemohli. 
0/0
17.7.2004 13:28

Babul

Re: Pardon...
Chybičky se vloudily... "vypadala", "prostoduché", "tyto".
Bohužel mě ten příspěvek tzv. studenta tak vytočil, že jsem si předem nepřečetl příspěvky spodní a se Staromákem se tím pádem opakuji...
0/0
17.7.2004 13:40

krop

krop
nejvetsi sranda, ze ten projekt naopak schvalenej BYL ! A prej se z toho bude zodpovidat dekan!
Nicmene bych je nejak moc netrestal. Stacilo by 10 ran bicem.
0/0
17.7.2004 9:19

MMarjanka

Je vážně úchvatné,
kolik lidí tady ví, jak má vypadat bomba... Zapátráte-li v paměti, tak to co vybouchlo kdysi na Staroměstském náměstí (a pak někde u přehrady) vypadalo prostě jako kus železné trubky. Bomba v metru vypadala podobně - byla jen strčena do igelitové tašky, jakých nosí lidé spousty. A teď si představme situaci: Náměstí plné lidí, u trafiky je nalepeno něco, co připomíná bombu. No jo, to si zas někdo hraje. To přece vypadá jako bomba, tím se nebudeme zabývat. Jenže to bouchne. V ledpším případě budou jen desítky zraněných... Studenti, kteří se takhle hloupě zviditelnili a chtěli se schovat za umělecký a studijní záměr by se měli stydět a měli by skkutečně nahradit škodu. Co když ty hasiči mohi být užitečnější někde u skutečného případu??? Jenže v dnešní společnosti je možné všechno vydávat za umění. Před nějakou dobou jedna studentka nafotila úplně obyčejné porno a vydávala to za umění s tím, že poukazuje na zneužívání těla . Takže co nás ještě čeká? Umělecká vražda v přímém přenosu??
0/0
17.7.2004 8:30

jaryj

explosive
Zdar , vy vyděšený bukvice , opravdu jsem se pobavil, když jsem si detailně přečetl jak ty "bomby" vypadaly :-) , a to že na nich byl nápis EXPLOSIVE :-) , proboha to jsme národ pitomců ?? a zdegenerovanejch , nemyslících hovad?? Omdlévám při pomyšlení na teroristu , který označuje své dílo tímto , pro mnohé nepochopitelným , nápisem:-)
0/0
17.7.2004 8:12

CSKA Vigo

Trapaci
ja bych to videl asi tak: jsou to cruaci. dopredu museli vedet co se stane a zajimalo by me co z toho chcou vyvozovat. upozornili ale na jednu vec - casto se dnes bere jakakoliv absurdita za umeni nebo vyzkum. Jasne, mystifikace je skvela vec, ale neni umeni udelat vtip za miliony korun. Ale urcite sou ted kluci porsani strachy ze po nich budou chtit prachy obchody, restaurace, policie. Takze hosi zaverecny verdikt: jako komici jste dost tragicti, jako umelci jeste horsi, zdar
0/0
16.7.2004 23:15

antisvejk

HLAVNĚ STUDIA ZDARMA
TAKOVÁTO PAKA NAVÍC STUDUJÍ ZCELA ZDARMA... NO COMMENT
0/0
16.7.2004 22:18

jaryj

Re: Pro PAKOSTU ( a zadarma:-)
Zato ty PAKOSTO , si asi nikdy mozeček moc nenamáhal, viď ...posluž si , a i jiní , uvolněte svý přeplněný a xenofobní palice a ochlaďte se prostřednictvím rozsudků za tento "opovrženíhodný a neskutečně odporný čin" ...fakt, nikdy jsem v zemi , kde je uplácená snad i bába od WC , nikdy jsem ještě nic horšího nezažil , ..
0/0
17.7.2004 9:58

krabi

Zaplatit !
pokud sledujete různé diskuze v tv, novinách atd.  tito "umělci" vždy zkoumají duševno a morálku "společnosti" (podobně film Český sen).Jsem pro, aby se potvrdilo, že "společnosti" jde o penize a těmto "umělcům", jak z Českého snu, tak z Brna vyúčtovat k osobnímu zaplacení náklady "výzkumu". Odmítám to platit nedobrovolně z daní a ještě se nechat od těchto típků označovat pohrdavými odsudky. Jejich profesoři se mohou na zaplacení podílet  
0/0
16.7.2004 21:06

majiri1

vypatlaní idioti
Jinak se jim říct nedá. A říkají si studenti!!!!!! Debilové
0/0
16.7.2004 20:10

leonel

Re:
 vysokoškolští...
0/0
16.7.2004 20:25

paltt

"Chudinkove" zamateni, oni provedli pouze "umelecky zamer"
Co to jako je??? "...oba studenti patří k nejpilnějším, nejtalentovanějším a jejich dosavadní výsledky práce byly odbornými komisemi hodnoceny jako výborné" To  je prece uplne jedno, ze jsou dobri studenti a sikovni umelci. Hlavne jsou to magori, kteri spachali trestny cin. Doufam, ze minimalne zaplati to co zpusobili.
0/0
16.7.2004 19:09

1_130_202_135

Re:
Jo. Použil bych dokonce frázi, že "škola zanedbala svou výchovnou funkci" - a myslím to vážně...
Tenhle "žertík" není na stejné úrovni jako natření tanku či zhanobení sochy státníka nápisem "Lenine, š***ne, co děláš v Hulíně". V kontextu doby a událostí je to možné podle mne klasifikovat jako trestný čin. Vysokoškolák by měl být schopen souvislosti posoudit, zvlášť když asi nebyli pod vlivem žádných chemikálií.
Vězení by asi bylo přehnané, vyloučení ze školy zbytečné - zaplatit škodu? To může být také jen otázka finančního zázemí v rodině a účinek bude nulový (nebo i kontraproduktivní). Tak výtvarníci, jo? Zaplatit určitě a pak nějaké ty veřejné práce - čištění děl sprejerových kolegů .... Žádná časovka, ale odsud až tam to bude hošánci čisté......
0/0
16.7.2004 20:17

Najdete na iDNES.cz