Diskuze

Co je a bude důležité

Jak tak sleduji zprávy o hemžení na naší politické scéně, uvědomuji si, jak rychle vždy zapadají zprávy o české reprodukční schopnosti – populace rychle stárne a vymírá a zdá se, že s výjimkou několika křesťanských podivínů to celkem nikoho nevzrušuje, zvláště pak ne politiky, co se tak vehementně bijí za naše národní zájmy proti EU, Sudeťákům apod. – že by k těm zájmům žádný budoucí národ ani nepotřebovali?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

zbynek._s

10. 9. 2004 22:03
Ani náhodou!
Demografie je věda, která zajímá jistě více občanů, nejen křesťany a jako moře rozsáhlé  úřednictvo. Stav populace v České republice je skutečně významná otázka, zvláště když léta vymíráme, jako na úrovni 1. světové...
Rozhodně si na tohle téma nemusí dělat křesťané žádný patent, zvláště když se i jejich poslanci , podíleli na deviantních zákonech téhle země. Je  pravda, že  celý zákon o rodině byl přijat s  komunistickou filosofií , a že jediný z křesťanů , mladý Marek Benda (ODS)  byl proti tomu. Kde byli zalezlí ti ostatní? Ať  tedy napravují své chyby i křesťané! Např. pozdější místopředsedkyně Ústavního soudu Iva Janů, volená za lidovce, zákon v tak  hloupé  podobě ještě podpořila. Už z diskusí bylo jasné, že jde o zákon komunistický, s nímž  přišlo MS ČR (zprostředkovatel M.Holub) aby své soudce , přemnožené jako králíky, mohlo efektivně vyživit. Dnes na ně doplácíme a nikdo do tak nejistého podniku, jako je rodina investovat nebude. Mít děti, zvyknout si na ně a do konce života proto trpět? Ani náhodou!  Vám by se to asi  jako křesťanovi líbilo, ale zbytek populace  na mučednictví nereflektuje. Tak ať si teď  ministr spravedlnosti Němec s tou justiční hydrou něco udělá.
 
0 0
možnosti

Dan 1

15. 7. 2004 18:44
Co to?
Tak evangelizace v Americe vedla k populační explozi? A já myslel, že spíše k decimování původních obyvatel (10 mil. Mayů atd.) Je vám Itálie dost katolická? Ano? Pak ale vězte, že růst obyvatelstva tam, tak jako u nás, "obstarávají" přistěhovalci.
0 0
možnosti

Martin Horák

15. 7. 2004 23:12
Re:
Psal jsem o situaci aktuální, tedy o tomto století a konci předcházejícího, tedy Mayů se to netýká, i když si myslím, že ve srovnání z předkolumbovskými dobami tam je dnes obyvatel asi o dost více. Jinak jsem psal o křesˇtanství, nikolv katolictví, které nepokládám za zrovna nejpovedenější variantu křesˇtanství, stejně tak ty evangelizace, o kterých byla řeč, obvykle nebyly katolické (Freidzon, Graham, Bonnke - to jsou asi největší evanegelisti posledních doby působící v Jižní, Severní Americe resp. Africe, ani jeden nebyl katolík) a také to jsou církve druhé reformace - tedy evangelikální, letniční a charizmatické - které rostou nejrychleji v historii - a díky nim také v absoluiních čislech přibývá možná víc křesˇtanů než kdy v historii - pravda že Evropu to zatím míjí. Co se týče Itálie, nevím, jak moc je katolická, vím pouze, že je tam na západoevropské poměry hodně komunistů - a kolik z těch oficiálních katolíků lze pokládat za skutečné křesˇtany je otázka (skutečně to ví jen Bůh, nicméně znám i v ˇCesku "katolíky", kteří byli x let členy, ba i funkcionáři KSˇC a nevím jak Vy, ale já je mezi křesˇtany nepočítám) .
0 0
možnosti

m-p-k-

15. 7. 2004 13:48
Co je opravdu důležité?
     Především uvědomit si, co se to skutečně děje. Pravda, moc vesele to kolem nás nevypadá. Ale je to něco špatného, destrukčního, nebo naopak něco sice nepříjemného, ale přirozeného a zákonitého? Věci, které vnímáme jeko znepokojující, nás ve skutečnosti vůbec nemusejí ohrožovat - mohou být jen průvodním jevem vývoje. Například vlastní pubertu málokdo z nás vnímal jako něco příjemného, ale přesto byla pro jeho vývoj nutná. Nebo chtěl by snad někdo natrvalo zůstat dítětem, jen aby si ušetřil nepříjemné prožitky dospívání? Já tedy ne. A proč to, co platí pro jedince, by nemohlo platit i pro společnost? Nemyslím, že zanikáme. Myslím, že se jako lidstvo vyvíjíme - přecházíme na jiné, situaci přiměřenější hodnoty a měřítka. Zatím se necítíme dobře, protože proces teprve začal. Staré jistoty se hroutí, novým se teprve učíme. Ale nevěřím, že nás to zničí. Apokalyptické vize provázejí lidskou společnost už od počátků a zatím se žádná nenaplnila. Tedy žádná taková, která by způsobila zánik lidstva.
     Jestli jste věřící, pak věřte Bohu. Ten přeci po potopě světa lidstvu slíbil, že už ho nikdy nezničí. 
     Hodně štěstí!
0 0
možnosti

Martin Horák

15. 7. 2004 22:38
Re:
Milá m-p-k(pohlaví tedy není z niku zřetelné, nicméně bych si typl, že jde o ženu). Nevím, jestli jsem Vaši poněkud abstraktní úvahu správně pochopil, nicméně pokud těmi "novými situacemi" myslíte velmi malý počet rodících se dětí, pak bych Vás chtěl ujistit, že tuto mimořádně moderní záležitost zažila již Říše římská cca od. 2. st. po Kr., starověké Řecko cca od 4.st.př.Kr. , Babylon o něco dříve a mnoho dalších civilizací před i potom, vesměs ovšem nikoliv ve fázi vzniku - to by nejspíš ani nevznikly - nýbrž ve fázi předcházející nezadržitelný úpadek - nejde o něco, co neznáme, nýbrž o něco, co je z historie poměrně dobře známo a to včetně důsledků, ke kterým to vede. Jinak jste si možná nevšimla, že článek není o globálním lidstvu, nýbrž o českém národě a zatímco lidstvo zatím skutečně nezaniklo, těch národů, co zmizelo, bylo již poměrně dost. I když - já vím - jestli zmizí ze světa jeden pohanský a poživačný národ v centru Evropy, nebude to asi pro lidstvo až tak velká ztráta - a co se týče mě osobně, tak samozřejmě - Spása je věc individálního vztahu k Bohu - takže ta moje není na osudu tohoto národa jako celku až tak moc závislá. I když by mně to přišlo tak trochu škoda. Ovšem komu není rady, tomu není pomoci.
0 0
možnosti

habit

15. 7. 2004 12:15
Kdyz buh placnul...
...to sve "...milujte se a mnozte se," netusil, co z jeho experimentu jednou bude - misto petadvaceti bude zit v prumeru petasedmdesat a vice, ze zlikviduje vse, co mu dle jeho nazoru skodi, ze odstrani vsechny zpetnovazebni pojistky regulujici chod prirody, ze se stane plne zavislym na zdrojich, ktere do nekolika let, maximalne desetileti dojdou.
Pokud by na zemi zili sami "krestansti podivini," a standardem by byly ctyri a vice deti, zilo by za par let lidstvo na zemi v nekolika vrstvach.
Obavam se, ze pokles populace je spis reakci na tuto situaci, nez dusledek pohodlnosti ci nedostatecne podpory statu...
0 0
možnosti

Martin Horák

15. 7. 2004 22:55
Re:
Teorii hlásající, že lidí je nadbytek, víc již tato planeta neuživí, a tudíž je třeba vést války, aby se počet zredukoval, hlásal již jistý Maltus v 19. století. Od té doby se počet lidstva asi zšestinásobil, přičemž jak ukazují statistiky OSN, tak od 70. do 90| let (kdy lidstva obzvᚡt přibývalo), počet hladovějících klesal i v absolutních číslech, natož v relativních. Ona totiž produkce jídla stoupala podstatně rychleji, víme? A i dnes jsou kromě míst, kde je lidí hodně, typu Honkong, i místa téměř až zcela liduprázdná - přičemž např. na zúrodnění celé Sahary by stačilo jen asi cca 10% ročních světových nákladů na zbrojení, o zúrodnění jižnějších oblastí Sibiře (kde se podmínky nijak zvlᚡt neliší od těch v USA před kolonizací) ani nemluvě - a to jsem jmenoval jen ty nejznámější. Ono i v Africe se ve světle faktů ukazuje, že skutečným původem bídy není přelidnění - jak se nám snaží namluvit levičáci všech odstínů - nýbrž socialistické a zkorumpované vlády, případně kmenové nenávisti a války, jež tyto produkují (pochopitelně by se dalo hovořit i o důsledcích "osvobození od koloniálního jha"). Tolik alespoˇn, pokud to chcete mermomocí řešit celosvětově - i když si myslím, že úplně stačí to nějak řešit v ČR, ale zřejmě máte větší ambice. Ostatně předestřel jsem nějaké varianty vývoje - které dáváte přednost, resp. jak se domníváte, že to může dopadnout jinak?
0 0
možnosti