Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Neokoalice v čase nula: stále mlha

Tak už to konečně víme: vláda požádá o důvěru v polovině srpna. Víme také, co povstalo z včerejšího jednání koalice. Příští vláda bude pokračovat v reformách veřejných financí, bude zlepšovat podnikatelské prostředí, zjednoduší právní řád.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

1_130_202_135

Jen fikce?
Co ovšem říkáte tomu následujícímu fiktivnímu rozhovoru cizího diplomata se Stanislavem Grossem?
"Jaký byl důvod svržení Vladimíra Špidly z místa předsedy ČSSD a vlády?"
"Nespokojenost většiny členů ústředního výboru s vládou, ve které byli lidovci a hlavně US - DEU, neboť tlačili vládní politiku příliš doprava."
"Aha, takže teď uděláte vládu bez nich?"
"Naopak, chceme udělat vládu opět s nimi."
"Aha, tak vládní politika se tedy posune doleva?"
"Nikoliv, takovou vládu by lidovci a unionisté nepodpořili."
"Tak tedy bude mít vzhledem ke svému složení nová vláda větší podporu poslanců?"
"Ne, ta bude opět závislá na jednom jediném hlasu."
"Tak ten důležitý hlas navíc bude mnohem loyálnější a spolehlivější?"
"No, vzhledem k tomu, že jde o bývalého člena opoziční strany a nespolehlivého opilce, není to vůbec jisté." "Tak alespoň prosadíte některé svoje představy s podporou extrémní levice?" "Ne, to nám koaliční partneři nedovolí a pojistí si to písemně." "Jak tomu mám rozumět? Svrhli jste předsedu a vládu, neboť měla pro vás nevyhovující stranické složení a vytvoříte stejnou novou, chtěli jste posun vládní politiky doleva, ale nemůžete jej uskutečnit, vaše podpora zůstává závislá na jednom jediném hlasu, a to nespolehlivějším než dříve a ani s přáteli nalevo nic neprosadíte, jak jste mohli dřív, neboť se slibem zavážete tak nečinit?" "No, já si to taky tak nepředstavoval. Ale teď nezbývá než být usměvavý optimista a tak kudy chodím, tudy říkám: to je přece ta nová sociální demokracie, to je ta nová, pevná vláda, co udělá všechny nezbytné reformy! Ale hlavně, pane velvyslanče, vy neznáte naše lidi, ti mně to totiž klidně sežerou."
0/0
15.7.2004 18:32

Jirmat

děsí mne
tak zvané "zlepšování podnikatelských podmínek" vlády jedné strany,která se zatím presentovala jen jako vyděrači.Zlikvidovali podnikatele ve službách.Koho zlikvidují teď?Vláda ČSSD zatím ukázala,že umí jen likvidovat,ale nic nevytvořila - kromě zadluženosti.
0/0
15.7.2004 18:15

Jirka38

?
Velmi mne děsí deklarované "zlepšování podnikatelských podmínek". Nezaměstnanost ke dvaceti procentům a význam ministerstva nezaměstnanosti a asociálních věcí se dotýká hvězd...?
Nemyslím, že to noví dolaroví milionáři dokáží zafinancovat i kdyby s nimi sockomanči zatočili jako v padesátých letech.
Kam a jak z toho socialistického experimentu vypadnout?
0/0
14.7.2004 1:18

Najdete na iDNES.cz