Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Oběť Knížákovy nehody má otřes mozku

Řidička, s jejímž vozem se v sobotu srazil ve svém mercedesu šéf Národní galerie Milan Knížák, utrpěla otřes mozku. Lékaři jí sice nejdřív ošetřili jen oděrky, ale večer se jí přitížilo a vrátila se do nemocnice. Podle ČT navíc tvrdí, že jí Knížák po nehodě nepomohl a snažil se ovlivnit svědka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hovnival-

@@
no tak to tu mame zase. pred par lety to bylo pri predjizdeni v protismeru, celni srazka.... trest zadny..  jak to bude ted?
0/0
12.7.2004 17:40

pajdapajda

RULETA
Pan Knížák asi na stopceběžně praktikuje hru na ruskou ruletu. A po letech mu to zase nevyšlo. Prostě jezdí jako dobytek a měl by vyhledat veterináře.
Ten Swift byl pomuchlanej celkem málo, takže ta paní nemola jet moc rychle. Prostě někdo lže.
0/0
12.7.2004 17:05

houba_

Re:
Knizak jiste nelze,
on ma prece monopol na pravdu a neomylnost
0/0
13.7.2004 7:44

pavlkt

ja mam
0/0
12.7.2004 16:03

d_cooper

tupe stado
Je videt kolik lidi hned veri do posledniho pismene tomu co jim nejakej pisalek nakuka. Jestli knizak nezastavil na stopce tak udelal prestupek. A jestli ta zenska nebyla pripoutana, a jela rychle, tak taky. To ze nekdo ovlivnoval svedka rekla zase a pouze ta zenska.Tak si to preberte vy tupe stado a zamyslete se jestli dodrzujete pravidla silnicniho provozu na 100 procent kdyz sami jedete.
0/0
12.7.2004 15:29

GhorX

Re:
To, že pan Knížák nezastavil na stopce je fakt, nikoliv dohad, jak naznačujete. Projet stopku je zhruba třetí největší sviňárna, kterou může řidič udělat ( 1) Jízda na červenou, 2) předjíždění na dvojité). Coby zástupce "tupého stáda" hodnotím chování pana Knížáka jako typické, zcela v souladu s jeho obvyklou nadutou arogancí. Mimochodem, mohu se zeptat, proč nazýváte oběť nepozornosti pana Knížáka tak pejorativním výrazem ?
0/0
12.7.2004 15:34

OldFaker

Možná, že ostrý jedinec neumí číst!
Nezastavilo to hovado na stopce - rozumíte? ! Ovlivňovala svědka jeho spolujezdkyně - ohlásil to jiný svědek! Kdyby to zblblo zastavilo, tak je ten přestupek s pásama jen její blbost, teď se ji pokusil ten hnůj zabít! A jestli my dodržujeme předpisy neřešte, do toho je Vám prdlajs! Takže si srovnejte v hlavě hlavně sebe, nadávejte jen tomu, na koho máte...no moc jich nebude ani v Bohnicích, tak radši držte hubu!
0/0
12.7.2004 20:05

Jouda-

Re: Ty mě taky,
vepřová hlavo.
0/0
13.7.2004 14:04

barbudo

Pan profesor by se měl poradit s lékaři ...
Pan profesor jest těžkým alergikem. Obávám se, že pro něj není léku, který by neovlivnil jeho schopnost řídit motorové vozidlo. Jeho alergolog by mu to měl vysvětlit. Pokud to nezabere, měl by mu jeho opthalmolog vysvětlit že trpí oslněním vlastním egem. A to může být na silnici také nebezpečné ... říká můj pes
0/0
12.7.2004 15:05

GhorX

Re:
Váš pes je velmy moudrý... pes.
0/0
12.7.2004 15:35

GhorX

Re:
...velmi... biju se do hlavy...
0/0
12.7.2004 15:36

Borgh

Kardinální hovado
samolibej zm*d, arogantní kretén, vskutku reprezentativní představitel národní galerie...a to jeho pseudoumění (i to je ještě příliš lichotivej výraz) - škoda mluvit.
0/0
12.7.2004 15:00

Montaigne

je to drzost
vjet na hlavní do cesty knížecímu autu řízenému nejrovnějším z rovných ...
0/0
12.7.2004 14:46

serepes

...
Při prvních 2 odstavcích si říkám, jestli náhodou nečtu několik let starý článek!!!! A potom na konci to bylo: ..." pan Knížák na Tachovsku boural už jednou v 95,...." - sestřelil nějakého Němce, a vzali mu papípy a pak mu je hned obratem vrátili!!!  To je maso, dali mu dejchnout? Buď ten chlap neumí řídit a nebo jezdí pravidelně z Filmovýho festivalu z Varů nalitej a nebo je tak mimo z těch filmů, že nečumí na značky!!!!
Tak profesore, co příště? ( na Tachovsku)???
 
0/0
12.7.2004 14:38

kestrik

Policie zvazuje jestli p. Knizaka z neceho obvini ??!?
To je VYSMECH !!!! Pokousel se ovlivnit svedka. TO UZ JE TRESTNY CIN !! Pro neznale "MARENI UREDNIHO VYKONU" + "NAVADENI KE SPACHANI TR.CINU (kriva vypoved)" !!! Jak je mozne, ze jeste nebyl obvinen ??!! TO JE OPRAVDU VYSMECH VSI SPRAVEDLNOSTI !!!
0/0
12.7.2004 13:34

ProfesorR

Re:
Jak se daří manželce? Ještě jí bolí hlava a má závratě po té facce, co jste jí uštědřil, když přišla domů s tím rozseknutým rtem a zrušeným předkem toho vašeho swiftíka?  
0/0
12.7.2004 13:53

OldFaker

Hm...advokát....
...jeden z nich.....
0/0
12.7.2004 13:57

OldFaker

Pane kestriku!
Já už Vás dlouho pozoruji, vy zapomínáte, že Jeho Bohorovnost Milan ВЫСОКОПРEВОСХОДИТЕЛЪСТВО Knížák, učinil GENIÁLNÍ TRESTNÝ ČIN, EXCELENTNÍ MAŘENÍ ÚŘEDNÍHO VÝKONU, FANTASTICKÉ NAVÁDĚNÍ KE SPÁCHÁNÍ TRESTNÉHO ČINU, jak už mají geniové jeho ražení ve zvyku, a co my hloupí, Bohem a Musou nepolíbení nikdy nepochopíme.... A policie, oslněna tak NEUVĚŘITELNÝMI fakty, váhá, jestli obvinit, nebo mu dát metál za Uměleckou performanci : " Cinkot plechů v podhůří Císařského ( tedy Knížáka hodného... ) Lesa"...
0/0
12.7.2004 13:54

Sudanec

Re:
Ty asi nebudeš právník, co?Nebo jestli ano, tak nás před podobným chraň.V článku se jasně píše, že mu ten trest dávno vypřšel a řidičák mu byl vrácen, tak co to proboha meleš.......
0/0
12.7.2004 16:19

OldFaker

Hele Sudanec...
Umíš číst? Tak čti pořádně a nepruď....
0/0
12.7.2004 19:57

OldFaker

ProfesorR se stává advokátem blbých...
...možná, že ta statistika by byla trochu jiná, kdyby všichni prominenti dostali, co si zaslouží: Knížák za první nehodu milion pokuty a zákaz řízení na dvacet let, Hapka ožralá půl milionu a deset let a ten vrah z Plzně doživotní zákaz řízení a platit plnou penzi pozůstalým do konce života! Jako ve vysněných Státech... Lidi by po přečtení takových trestů byli přece jenom opatrnější, věřte mi! Ale koupit si soudce, noviny a být v klidu, to lidi v sebevražedných choutkách nezastaví....
0/0
12.7.2004 13:24

ProfesorR

Re:
Nevím, že bych Vám dělal advokáta, pane!  .
(1:1 )
Ale k věci: Šlo mi vlastně jen o to, aby míra zpravodajského úsilí novinářů se blížila míře obecné důležitosti a závažnosti popisovaných jevů..A tady je to úplně naopak...
 
To že si Knížák odřel auto a nějaká hysterka na jeho pochybení teď bude chtít vytřískat maximum, je mi celkem úplně jedno a jsem dalek v tom případu někoho jakkoli hájit.
 
V tom, aby byly život ohrožující přestupky na silnicích tvrdě postihovány, se snad shodneme, prominenti neprominenti. A nebylo by fajn, kdyby na to začali systematičtěji poukazovat právě novináři?
0/0
12.7.2004 13:49

dustine

chytrá
patrně se cestou z nemocnice stavila u advokáta, který jí poradil, aby neschopenku natáhla min. na 7 dnů, (Knížáka možná obviní z TČ) a zvýšila si tak šanci na slušné odškodnění. Jó nehoda s movitým VIP je vždy ku prospěchu.
0/0
12.7.2004 13:22

OldFaker

Co by dělala u advokáta....
...kdyby ta esence lidského hnoje zastavila na stopce?
0/0
12.7.2004 13:30

Adéla

Re:
 moje řeč
0/0
12.7.2004 13:55

Vojtěvákos

PRO VÁS
Co tedy může motivovat jedince, aby nekradl? Zákony a právní normy lze obcházet. Existuje tedy něco jiného, šemu by člověk byl ochoten se podřídit? Člověk potřebuje morální normu zvenčí systému-potřebuje Boha. Potřebuje vědět, že přestoupení jeho přikázání "Nepokradeš"! je hříchem. Bůh hřích nenávidí a kazdého za něj také spravdlivě potrestá. Žádný člověk se před ním nikam neschová. Pokud by lidé opravdu s Bohem počítali, společnost by mohla prosperovat. PROJEKT ZÁCHRANY Většina našich občanů je rozčarována ze stavu společnosti. A přitom jaké bylo nadšení lidí po sametové revoluci! Demokaracie a tržní hospodářství se zdály být všelékem na naši zdevastovanou ekonomiku a společnost.Ale nikdo nečekal, že budeme svědky tak velkého růstu kriminality a bzostyšných podvodů. Čím výše postavení pachatelé a větší částky , tím méně stíhaných...Mnozí už nedoufají, že se to může změnit. Jsou naši političtí představitelé schopni najít řešení morálních a ekonomických problémů? Byli jsme vychováváni ke kolektivistické morálce, podle které "z cizího krev neteče". Proto dnes nemáme tržní ekonomiku, ale jen anarchii, ve které si každý dělá , co chce. Naše společnost je nyní ohrožena morálním kolapsem. Nemůže ji napravit ani sebelepší projekt záchrany ekonomiky, nýbrž projekt záchrany lidských duší. Našemu národu chybím křestanské zásady. Budou-li lidé věřit v Boha a zachovávat jeho přikázání, pak bude naděje i pro naše hospodářství. Jedině obnova morálky může vést ke stabilnímu a dobře fungujícímu ekonomickému systému.  
0/0
12.7.2004 13:20

OldFaker

Prosím Vás, nepruďte s Bohem....
...katolicismu v posledních pěti stech letech jsme si užili, neříkejte nic o jiném Bohu, stejně by se to zvrhlo, jako každé náboženství - komunismus je jedno z nich... Obraťte se ke zdravému rozumu a vyššímu principu mravnímu: Co nikoho neomezuje, neobtěžuje a je někomu milé, je mravné, všechno ostatní je nemravné! ...dokonce nedůstojné člověka XXI.století....
0/0
12.7.2004 13:29

ilg

Re: podle Murphyho
Clovek bez viry je jako ryba bez bicyklu ...
0/0
12.7.2004 13:34

OldFaker

Tak jo, ukecal jste mě...
...roztrhnu si roucho, půjdu do Canossy a....papež tam není, a já ujdu takových verst....Co teď, bez víry, jen vágní příslib Království nebeského, budu-li dostatečně blbý.... Asi to bude plné politiků a Cikánů.... No ilg, to jste mě nas-ral! Co budu dělat?!
0/0
12.7.2004 13:39

CNR

Kdyby ....
....paní ze Swifta jela rychle a nebyla připoutána jak tvrdí paní Knižáková, tak se řidička poroučela z auta předním sklem, nebo by si narazila tělo o volant a byla by uplně jinak pocuchaná, než že si naštěstí jen cukla s hlavou a odřela bradu....to nasvědčuje tomu že byla připoutána a cuklo to s ní a max si dala do brady o volant, protože byla nalepená na volantu, jak to ženské umí při řízení...
A i kdyby, tak knižák nezastavil na stopce....a viníkem je on....ona by si mohla už jen za svoje následky...ale prapůvodcem nehody je i dle policajtů samolibý Kniže knižák...
0/0
12.7.2004 13:04

jouda-bouda

Re: byl to ťukanec
on má havarovaný bok, ona předek (světlomet). Tím neříkám, že dal přednost.
0/0
12.7.2004 13:23

ProfesorR

Vážení, toto je JEDNA nehoda z 1334,...
..které se za uplynulý víkend staly na území ČR a při kterých bylo 8 lidí usmrceno, 59 těžce zraněno, 237 lehce zraněno a škody bylo za více než 65 mil. Kč...
 
Proč asi mají někteří novináři potřebu psát právě o této jedné nehodě z tisíců???    
 
Mě by spíše zajímalo, proč muselo zase zařvat těch 8 lidí a proč je to v součtu za měsíc to samé jako jedno spadlé letadlo, ale chápu, že pro novináře je Knížák důležitější....
0/0
12.7.2004 12:23

mmkk

Re:
Jeden z důvodů proč je to tady, může být: "aby všichni viděli jak je tato veřejně činná osoba arogantní a sobecká, když se, sama nezraněna, po nehodě vůbec nezajímá, co se stalo druhému účastníkovi.
 
Jo a třeba někdo z těch 8 lidí zemřel také jen protože mu nikdo neposkytl včas pomoc.
0/0
12.7.2004 12:39

ProfesorR

Re:
Nojo, ty by ale nesmělo být napsané tak, že "jedna paní jednomu novináři povídala..." !
Z celé historky, jak je to popisované, na mně spíše dýchá dojem, ža ta dáma se taky moc nevěnovala řízení a navíc to bude zdatná hysterka. Co když má ten otřes mozku z toho, jakou doma dostala facku, že přijela se zrušeným autem?  
Ale vážně - snažím se prostě ukázat, že na základě těch "kvazi - faktů", které tu novináři předkládají, lze vykonstruovat jakoukoli verzi, stačí mít jen dost fantazie...
Takže asi má holt někdo zájem popisovat jednu verzi příběhu a navíc ho obšírně publikovat.
Budiž těm 8 mrtvým půda lehká - nezlobte se nebožtíci, Knížák a jeho poškrábané auto je teď důležitější než vy, po vás už pes neštěkne....   
0/0
12.7.2004 13:14

trotlX

Re:
Nehodu muze zpusobit kazdy, ale kdyz nekdo jezdi tak, ze vazne ohrozuje sve okoli - je to zavaznejsi problem. Pan Knizak o ridicak prisel na tri roky a zda se, ze i to bylo bohuzel malo. Nicmene medializovane to je, protoze se jedna o znamou osobnost, ktera navic diky svemu "objektivnimu" brouk-pytlikovskym postoji lezi dost lidem v zaludku.
0/0
12.7.2004 12:43

ProfesorR

Re:
Situaci kolem nehody, jak je popisována, že k ní došlo, prožívám v ulicích Prahy možná denně, člověk potřebuje někdy ty dobré brzdy a rychlou reakci s volantem...Troufám si tvrdit, že jako hovada jezdí tak čtvrtina řidičů...
Mě opravdu Knížák v žaludku neleží, jakkoli asi udělal chybu...To rozebírání okolo mi připadá úchylné.
Jestli mi něco leží v žaludku, tak je to těch cca jakoby 10 spadlých letadel v republice za rok, což je masakr, který asi všechny nechává v klidu...
0/0
12.7.2004 13:03

glaku

V.I.P.
Každý známý V.I.P. ksichtík si musí být vědom, že při byť i malém průšvihu se v něm budou média rejpat - a zjišťovat, kdy zabil poslední mouchu, kdy měl průjem a kdy se opaloval bez.
Pan Knížák jel jako vepřopes a nedal přednost.
Není se o čem bavit.
Popularita má mistře i stinné stránky....
Když neumíte kočírovat, jeďte vlakem. Mají prázdninový slevy. I když - rád bych věděl, kdy mistr naposledy vlakem jel ....
0/0
12.7.2004 12:15

Stalinista

IMO
Kdy už toho hada Knížáka někdo sejme, třeba tatrovkou. To je další elitní blb z toho spolku dementů.
0/0
12.7.2004 12:13

cheos

Re:
Ty to musíš vědět, když jsi předseda, že jo ?
0/0
12.7.2004 12:22

vysypany_lozisko

nechci se knizaka zastavat
jelikoz jsem na nej prudce alergicky...jenze ta blondynka z toho chce delat desnou aferu(patrne ho take nema moc rad)...kdyby knizak ve svem medouru ten swiftik "srazil" jak se uvadi v prvni vete, tak by blondynka s natrzenou drzkou mela jine starosti nez tyhle blby keci...z fota je jasne patrne, ze knizak stal na miste a swiftik to do nej bouchnul...plecharina...za to, ze cubka neni pripoutana si muze sama
0/0
12.7.2004 12:12

2Mac7

Re:
těžký otřes mozku
0/0
12.7.2004 12:18

mmkk

Re:
Samozřejmě nevím, co se přesně stalo, ale pravidla silničního provozu hovoří jasně:
1. Značka "STOP" přikazuje zastavit a dát přednost všem vozidlům jedoucím po hlavní silnici.
2. Řidič jedoucí z vedlejší silnice nesmí omezit nebo ohrozit řidičě jedoucí po hlavní silnici.
 
Takže pokud přehlédl STOPku, vjel do křižovatky a zastavil tam, nesmí se divit, že do něj někdo vletěl a měl by ještě navíc vrátit řidičák. Takhle se nejezdí  Pokud jedu z vedlejší, počkám dokud mě někdo nepustí, nebo dokud nic nejede.  I kdyby tam měl stát půl dne.
0/0
12.7.2004 12:45

Adéla

Re:
vysypalo se ještě asi něco jiného, že? Keci asi podle vzoru impotent, že?
0/0
12.7.2004 14:02

petrmate

Dobytek
Je to dobytek, kterej si myslí, že si může dovolit co chce.. no a v našem "Demokratickým" státě opravdu může...
0/0
12.7.2004 12:12

Dony

pan Knizak je
arogantni samolibej hnup.  Misto toho, aby priznal chybu, jeste drzkuje. Patrilo by mu par po papuli!
0/0
12.7.2004 12:10

jouda-bouda

Re: a jak víš
že nepřiznal chybu? Že se neomluvil a podobně. Máš informace zprostředkované z medií a nebo jsi tam byl osobně? Novináři nepíšou vše objektivně a navíc to dělají rádi a naschvál. Je to i často účel.
0/0
12.7.2004 12:17

Jouda-

Re:
Ale přes papulu by dostat moh :-)
0/0
12.7.2004 12:23

Destroyer7

Nechci to bagatelizovat,
ale nemohu se ubránit dojmu, že se tu někdo snaží udělat z komára velblouda. Od Blesku bych to čekal, ale tady? Ačkoliv, začíná se to stávat pravidlem i na iDnes.
0/0
12.7.2004 12:08

jars94

Podle zákona je viník jeden, ale ...
Věc nepříjemná pro obě strany nehody. Paní Knížákové by měl někdo šetrně sdělit, že zapnuté pásy nehodě nezabrání. Zase se ale ukázalo, že spoléhat se na dopravní značení silnic nestačí. Jeden udělá chybu a druhý to odskáče, když nesleduje provoz, nepředvídá a nebo jede tak rychle, že to nestíhá. Smůla.
0/0
12.7.2004 11:54

jouda-bouda

Mno ...
nechci se toho samolibce zastávat, ale kdopak jí to pordil ... ty závratě a otřes?. Samosebou o tom nic nevím, ale když to vezmu z jiného úhlu pohledu ....
0/0
12.7.2004 11:03

Najdete na iDNES.cz